Forum Forum inwestycyjnePierwsze kroki

Transakcje (online) Giełda

Transakcje (online) Giełda

nowy1 / 85.31.245.* / 2008-02-08 13:19
Witam jak można wywnioskować które transakcje to kupno a które to sprzedaż. Chodzi mi o notowania transakcji akcji na tym portalu.
Wyświetlaj:
Ciułacz / 2011-05-04 12:37 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Do :xcbxcvb
Pytasz :

A czy można zrealizować transakcję sprzedaży akcji jeśli ich nikt nie kupił?

Odpowiedz : nie
Tranzakcie na giełdzie są bardzo proste.
Podobnie jak za starych czasów na jarmarku, mój dziadek wystawiał krowę do sprzedania
i wołał np. 2000 zł a ewentualny kupiec woła za 1800zł kupię.
Na GPW jest prawie to samo tylko że zlecenia kupna składamy z domu tak jak zlecenia sprzedaży.Są jeszcze przepisy porządkujące aby nie było tłoku do jednego sprzedającego itd.
Powracając do twojego podstawowego pytanie to już chyba jest jasne że jak zlecisz np 1000 akcji KGHM po cenie rynkowej to ktoś je kupi ale jak masz do sprzedania 1000 akcji HYDROTOR to możesz mieć kłopoty bo jak zobaczysz w tabeli po prawej stronie gdzie widzimy obroty to transakcji jest mało.Aby to sprzedać to musiał byś wystawić poniżej ceny rynkowej.Wszystkie zlecenia są notowane w arkuszu zleceń.
Aby to lepiej zrozumieć to zobacz taki arkusz zleceń:
http://www.konkomp.pl/wgpw/index.php?page=stocks&stockName=143&sortMethod=all
Jak są zlecenia po tej samej cenie to jest kolejka do realizacji.
Powodzenia.
Ps.Sorry że się trochę rozdrobniłem ale to może się przydać jeszcze innym czytającym
xcbxcvb / 178.180.65.* / 2011-05-04 08:13
A czy można zrealizować transakcję sprzedaży akcji jeśli ich nikt nie kupił? :P
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy