Forum Polityka, aktualnościKraj

Tusk chce wyjaśnień. Będzie kontrola po aferze w Opolu

Tusk chce wyjaśnień. Będzie kontrola po aferze w Opolu

Wyświetlaj:
stryj kij / 94.42.189.* / 2012-10-29 11:41
ubekistan ochroniony Grubą Kreska i Magdalenką zbiera żniwo.

Od afery ŻELAZO, ciągle ubecja i tajne służby rządzą Polską.
ada1970 / 77.253.183.* / 2012-10-27 13:36
Kobieta w za(s)ranym papierku pomyliła się i zamiast faktury wystawila paragon, i gestapo skarbowe od razu 2000 zl
Tutaj jest poczatek! Hieny wyciagaja pieniadze aby oplacac mordowanie w Afganistanie i fotele i samochody pod dupska tlustych bab urzedasow.
zakole zakola / 31.175.134.* / 2012-10-26 16:21
Oczywiście długi trzeba spłacać.
Ale nie zawsze pomimo chęci spłaty są możliwości.
Inną sprawą jest to, że wielu dłużników jest obciążonych nieswoimi długami a długami współmałżonka (wspólnota majątkowa).
Często jeden ze współmałżonków zostaje z dziećmi i długami w kraju, podczas kiedy drugi małżonek za granicą układa sobie nowe życie.
Są różne sytuacje życiowe.
Dobrym rozwiązaniem jest pomoc dłużnikowi w spłacie długu, jest to także interes wierzyciela.
Czasami wystarcza niewielka pomoc aby dłużnik stanął na nogi i był znowu w stanie sam regulować zobowiązania nawet nie swoje a odziedziczone.
Ale aby tak było potrzebna jest większa empatia pomiędzy obywatelami, pomiędzy urzędami a obywatelami.
Jeden z władców kiedyś stwierdził, że woli mądrych i uczciwych urzędników od najlepszego prawa, bowiem mądrzy urzędnicy poradzą sobie z niedoskonałym prawem dla dobra obywatela i państwa a źli urzędnicy zepsują nawet najdoskonalsze prawo ze szkodą dla obywatela i państwa.
Oczywiście są ludzie którzy zaciągają zobowiązania bez zamiaru spłaty, czyli świadome wyłudzenia, tu sprawa jest oczywista.
Ale aby to wiedzieć, trzeba najpierw rozpoznać sytuację.
Dlatego nie należy oceniać pochopnie.
Podobnie w tej sprawie, zbyt mało wiedzy, aby na podstawie medialnego szumu, wyrobić sobie obiektywną opinię.
badloan / 79.163.21.* / 2012-10-26 15:53
bezmyślna to jest ta baba dłuzniczka, której wydawało się, że długi można robić i ich nie spłacać!! dlatego ten kraj stacza się na psy !! jak ją wzieli "ze kudły" , pieniądze sie znalazły!!n a tusk jak zwykle "pali głupa " tak policja, jak i izby skarbowe jemu podlegają, niech nie robi z siebie idioty!!
Mastah / 188.125.59.* / 2012-10-26 16:11
Ona nie miala dlugu, tylko grzywna do zaplacenia. A to jednak roznica.
chichot dona / 31.175.134.* / 2012-10-26 15:44
Ciekawe.
Jak jedna opcja polityczna wykorzystuje zaistniała sytuację przeciw drugiej opcji ... mam na myśli cały ten szum medialny z dyżurnymi wpisami dyżurujących aktywistów poszczególnych partii politycznych.
Przypominam, że na obecny system zapracowały w "pocie czoła" wszystkie obecne elyty polityczne (niektórzy jedynie pozmieniali barwy).
System był/jest taki sam jak za SLD, PiS czy obecnie PO.
I dalej ten system i ci ludzie pozostaną w sądach, policji, prokuraturach, urzędach itp.
Dlatego tak istotne dla prawdziwej demokracji jest świadomość każdego człowieka.
Dlatego stale na wami pracuja pijary wszelkie abyście nigdy za bardzo świadomi nie byli.
Macie być konformistycznym konsumpcyjnie nastawionym społeczeństwem egoistów i zarozumialców nieskorych do większej empatii czy współpracy oraz poświecenia się dla innych.
Pięknie rozgrywa się was samych przeciw wam samym.
Zanim sami się nie zorientujecie jak robieni jesteście w balona, tak długo będziecie rozgrywani przeciw sobie, dla (pozornie) słusznych idei oczywiście.
Tak sobie mniemam, że długo jeszcze taki stan jak obecny trwać będzie, jeżeli w ogóle kiedyś się zmieni?
Jesteście bardzo dobrą materią do urabiana, taką mało samo świadomą materią.
rembert2 / 2012-10-26 15:11 / Tysiącznik na forum
Ojciec narodu zareagowal natychmiast-a moze od szefa rzadu nalezaloby oczekiwac czegos innego niz takich putinowskich dzialan pod publiczke?
uczcie się wszyscy / 83.6.219.* / 2012-10-26 14:59
Mamy świetnego Premiera. Zawsze gotowy do działania. Czuwa nad powodzianami, mad kibolami, nad matkami, nad służbą zdrowia, nad nauczycielami, nad kryminalistami we więzieniach, nad basenem narodowym, nad kolejami, nad autostradami,... Nad wszystkim. Ma różnych pomocników. Nawet Prezydent spod żyrandola mu doradza, żeby w czasie kryzysu rozwijać współpracę z Brazylią, Peru, Indiami, Turcją, Algierią, Nigerią, Zimbabwe,... Pewnie niedługo tam pojadą aby rozeznać rynki. W Chinach Józek Bąk już był.
k_włodarczyk / 31.182.133.* / 2012-10-26 14:44
Nie, to nie skandal! To prawo! codziennie takich osób zamykanych jest kilkadziesiąt, jeśli nie kilkaset. Aresztowanie, to ostateczność. Skazany, bądź ukarany jest wielokrotnie wzywany do dobrowolnego uregulowania kary. Ma możliwość rozłożenia jej na raty, odpracowania w formie pracy społecznie użytecznej, nawet umorzenia. Ale jako obywatel ma też obowiązek dbania o własne sprawy. Sąd wymierza karę zastępczą aresztu lub pozbawienia wolności W OSTATECZNOŚCI, jeśli skazany/ukarany wykazuje zupełny brak zainteresowania orzeczoną wobec niego karą.

Dlaczego akurat w dniu PROTESTU pracowników Sądu, Pan premier zainteresował się tym codziennym powszechnym procederem??!!
wizyz / 77.254.215.* / 2012-10-26 15:23
całkiem słusznie. Pewnie pani była notoryczną alkoholiczką, która żyje z zasiłku (znaczy z naszych pieniędzy), a jak ją do lochu zamknęli (za niepłacone podatki) to płacz na cały kraj. Najlepiej to żyć na cudzy koszt i z zasiłku sobie dzieci wychowywać.
mjg06 / 89.67.91.* / 2012-10-26 15:11
chyba coś masz nie po kolei w głowie! Ale z tego co można wyczytać pomiędzy wierszami z twojego "wypracowania" jesteś prawdopodobnie pracownikiem sądu. Bezduszność i wywyższanie się to wasza specjalność, akurat nie mająca nic wspólnego bycia człowiekiem. Ale wy to specyficzna nacja.
L_W / 83.7.64.* / 2012-10-26 15:04

To prawo! codziennie takich osób zamykanych jest kilkadziesiąt, jeśli nie kilkaset.

To jest prawo - silne wobec słabych, słabe wobec silnych.
To są UKS - bezwględne wobec słabych, zamykające oczy na przekręty możnych.
To są sądy - umarzające sprawę europosła Wałęsy, skazujące na areszt kobietę, na którą UKS nałozył karę za niewłaściwe wystawienie rachunku zamiast faktury.
To jest policja - czająca się w krzakach z fotoradarem, bezmyślnie wykonująca nakaz doprowadzenia do aresztu kobiety która nie ma z kim zostawić dzieci, ale "niewidząca" bandziorów przechadzających się po ulicach.
Taka jest RP - silna wobec słabych, słaba wobec silnych.
Antyk123456 / 192.138.116.* / 2012-10-26 14:40
Na kimś takim to można przeprowadzić prezentację siły! Przed dresem czy innym osiłku lepiej zejść z drogi, ale taki przestępca to przecież wymaga odpowiedniej postawy! Wstyd!!!
Paranoja, czy w końcu ktoś w tym urzędniczym państwie uświadomi swoim podwaładnym kto płaci ich pensję? Jako klient rządam SZACUNKU dla innych ludzi, no i trochę rozumu, używajcie - to nie boli.
L_W / 83.7.64.* / 2012-10-26 14:37
Z NTO, cytaty:.
"- Wcześniej prowadziłam kwiaciarnię. UKS dopatrzył się, że wystawiłam klientowi rachunek, a nie - jak powinnam - fakturę. I mnie ukarał - opowiada kobieta. - Wiedziałam, że popełniłam błąd, więc nawet nie dyskutowałam, chciałam wszystko zapłacić.

Tyle że wkrótce życie jej się skomplikowało. Nieźle prosperującą kwiaciarnię przejął mąż, szybko narobił długów, zamknął interes i wyjechał za granicę. Tam ułożył sobie życie z inną kobietą, a ona została sama z dwójką małych dzieci i bez środków na utrzymanie.

- Nie miałam z czego spłacić tej kary, dlatego sprawa trafiła do komornika - przyznaje. - W czerwcu zeszłego roku dostałam pismo, że odstąpiono od egzekucji, bo ja nie pracuję, nie mam żadnego majątku, który można by zlicytować, więc komornik nie ma jak tego długu ściągnąć. Myślałam, że na tym sprawa się zakończyła.
.....
Żeby uspokoić córeczkę i syna, wytłumaczyła im, że boli ją głowa i musi pojechać do szpitala. Obiecała wrócić do nich najszybciej, jak to będzie możliwe. - Gdyby nie pomoc sąsiadów, którzy następnego dnia wpłacili za mnie pieniądze, musiałabym spędzić w areszcie 25 dni. Nawet nie chcę myśleć, jak bardzo dzieci by to przeżyły.

Zaraz po wyjściu z aresztu poszła do sądu. Tam dowiedziała się, że gdy nie zapłaciła grzywny, sąd orzekł wobec niej karę zastępczą, czyli 25 dni pozbawienia wolności. Wyrok wysłano pocztą."

Z portalu ONET:
" Zmarł Wojciech "Harry" Dąbrowski, który w ramach protestu przez półtora miesiąca mieszkał i głodował przed Urzędem Miejskim w Gdańsku. Dąbrowski został wyeksmitowany z mieszkania, w którym mieszkał razem z chorą żoną."
B_7 / 195.35.80.* / 2012-10-26 14:34
Chyba w takim razie pozostaje się cieszyć, ze jej nie pobili do nieprzytomności albo zębów jej i jej dzieciom nie wybili - żenada...
realista / 95.160.122.* / 2012-10-26 14:33
Premier nie jest od epizodycznych ,pojedyńczych spraw tylko od udoskonalania rozwiązań systemowych-tzw.POd publiczkę
taki tam / 213.227.93.* / 2012-10-26 14:30
Najpierw tusk i jego banda ze wszystkich sił tworzą państwo gdzie urzędas jest bogiem a potem udaje dobrego wujka i mówi że będzie się przyglądał i interweniował. Hipokryzja i głupota w pigułce.
condor11 / 83.8.162.* / 2012-10-26 14:14
Przyjazne Panstwo........wspierajace matki samotnie wychowujace dzieci....

Najnowsze wpisy