Forum Polityka, aktualnościKraj

Tusk daruje szpitalom miliardy złotych

Tusk daruje szpitalom miliardy złotych

Money.pl / 2008-05-10 10:09
Komentarze do wiadomości: Tusk daruje szpitalom miliardy złotych.
Wyświetlaj:
sv / 2008-05-10 17:19 / Bywalec forum
Kręci jliber z donkiem lody Bum Cyk Cyk itd.

Uwaga Jliber to stary lodziarz od tuskomatołka, dalej robi ścieme wyborczą Platformy Obłudy obywatelskiej, myślał że na wille nazbiera a tu klops.
Typowy półanalfabeta Tuskowaty po zawodówce, CIEŚLA z zawodu zresztą.
e-inwestor / 83.29.249.* / 2008-05-10 16:23
Super wiadomość . Ale Tusk pięknie ogrywa obywateli w trzy karty. Daruje niby 5 mld zł długów szpitalom, który to dług Skarba Państwa ma w Skarbie Państwa. Ale ciekawsze jest te następne 5 mld zł. Te długi zostały wygenerowane i skupione przez kolesi mi.in. Boniego. Nie wierzycie - proszę sprawdzić Enterprise Investors. Wprowadzili na giełdę nie tylko złupionego ZELMERA, ale i MAGELLANA którego główną działalnością jest kredytowanie szpitali i faktoring. Powstały też fundusze sekurytyzacjyne które właśnie rozpracowywuję. Chyba prezes Siwicki bardzo się mocno zdenerwował i nacisnął Tuska, by oddawał to co przed wyborami ustalono. Dla mnie super wiadomość, bo mam akcjii MAGELLANA pod strzechę po najniższym kursie. W poniedziałek bedzie UP , i UP i UP - na lato mi lodów wystarczy. Zaczynam kochać WOLNY RYNEK, i kochać Tuska i kochać PO i cały ŚWIAT
sv / 2008-05-10 16:13 / Bywalec forum
Informacja za Salonem 24
Fragmenty stenogramu rozmowy funkcjonariusza CBA z poseł Sawicką
Beata Sawicka: Natomiast w momencie, kiedy ruszy nowy parlament, on ruszy od grudnia podejrzewam, że przez pierwsze pół roku, gdzieś koło maja, czerwca, można spodziewać się, że machina ruszy.
Agent CBA: Mhm.
Beata Sawicka: Biznes na służbie zdrowia będzie robiony

Agent CBA: No dobra, a gdzie tu jest dla mnie interes? Ja zawsze muszę od… od końca, że tak powiem,

Agent CBA: to mówimy teraz o gołych przepisach, które będą regulowały coś takiego, natomiast gdzie wcisnąć nas, jak wcisnąć nas?
Beata Sawicka: No, wy byście byli właścicielami.
Nowy parlament ruszył i mamy dokładnie ten zapowiadany przez posłankę Sawicką okres „gdzieś koło maja, czerwca”
Kontrwywiad RMF. 8 maj 2008r.
Aleksander Grad: Uważam, że samorządy powinny mieć prawo do prywatyzacji szpitali. Są bardzo pozytywne przykłady w Polsce prywatyzacji szpitali. Samorządy muszą ustalić reguły gry dla tych szpitali i nowych inwestorów.

Konrad Piasecki: Panie ministrze, ale przysięgaliście, że tego nie będzie. W kampanii wyborczej – pamięta pan – był to bardzo ważki temat i wtedy Platforma mówiła nie.

Aleksander Grad: Nie wiem, kto przysięgał, a kto nie. Uważam, że należy się kierować zdrowym rozsądkiem, a dziś zdrowy rozsądek nakazuje, żeby również w całej gamie publicznej opieki zdrowotnej była niepubliczna, prywatna, która dobrze też funkcjonuje, która ma kontrakty.

Konrad Piasecki: Ale marszałek Sejmu Bronisław Komorowski mówił, że oskarżenia Platformy o chęć prywatyzacji to skandal i faryzeizm.

Aleksander Grad: To nie jest tak, że Platforma prywatyzuje. Prywatyzują samorządy, lokalna władza.
Za takie kłamstwa jeszcze nie tak dawno TVN, Agora, Polsat czy Dziennik wsparte niekwestionowanymi autorytetami rozniosłyby w pył rządzących.
Dzisiaj jest inaczej.
Handel wyrokami 1 / 83.21.54.* / 2008-05-10 16:21
Beacia Sawicka na premiera ! Jako autor strategicznego planu PełO najlepiej go wykona !!!!!
andowc / 83.30.112.* / 2008-05-10 15:28
Nie daruje, tylko oddaje, co im się należy.
~Kris / 2008-05-10 14:20 / Tysiącznik na forum)
Poraża mnie, ile w tych wypowiedziach jest złości, pogardy, nienawiści, zgrzytania zębami.

Skąd to się bierze? Naprawdę tak wam żle we własnej ojczyźnie?
Ludzie, idźcie na spacer, pobawcie się z dziećmi, bo to co robicie na tym forum nie jest normalne.
leiho / 2008-05-10 14:37 / "Tu Ne Cede Malis"
dobrze nam, ale ciagle nas ładują w de. Pracujesz? Widzisz ile placisz podatków? ile Twojej pracy jest marnowane na zaspokajanie zachcianek kolejnych polityków? Gorników? pocztowców? Związkowców? I innych , ktorzy maja wczesniejsze emeryturki, renty przywileje kosztem Ciebie? 2 miliony rencistów, z czego chorych naprawdę jest ze 200 000, reszta wyłudza i dorabia na czarno - sam znam kilku takich! I co, to jest w porzadku? Komentujemy sobie, nie ma "letko", kolego :)) Wyluzuj.
Handel wyrokami 1 / 83.21.55.* / 2008-05-10 13:29
Dzisiaj w TESCO widziałam plakat -PRACOWNIK NOCNEJ ZMIANY PILNIE POSZUKIWANY!!!

Zgadnijcie o kim pomyślałam?
Pamietacie zamach stanu z 1992 roku ?
jliber / 2008-05-10 14:26 / Tysiącznik na forum
W lodówce też widzisz zamachy stanu? Czy może jeszcze gorzej, lody?
leiho / 2008-05-10 11:49 / "Tu Ne Cede Malis"
no to brawo - WSZYSCY bulimy za niewydolny system. Jak to miło dowiedziec się, ze "liberalny" rząd zabierze podatnikom 5 mld i odda je dluznikom, jak miło! Jakie to humanitarne, jakie europejskie, po co biedni dluznicy mieli sie martwic, ze czekaja ich problemy i bankructwo? Panstwo pomoze, zrzucimy sie wszyscy, mamy panstwo solidarne! Niech was szlag trafi, wy złodzieje. Naprawde, nie wiem gdzie tu uciekac, by nie dobierali sie do mojej pensji. Po raz kolejny wyruc..ają na s w odbyt, dla "słusznych" celów. Płakac się chce, jak ludzi uczy się nieodpowiedzialnosci. Teraz czekam az ci co brali po 400 000 kredytu na 30 metrowe kawalerki w Warszawie, przestana byc wypłacalni (wlasciwie to tuż tuż), tez przyjdą do premiera-dobroczyncy, ktory za moje pieniadze spłaci ich długi... Ech...
ŁowcaWykształciuchów / 2008-05-10 11:38 / NiePOsPOlity Intelekt
A pewnie że oddłuży. Przecież plan Sawickiej nie POlegał na POłożeniu łapy na zadłużonych fruktach. Frukty oddłużone z naszych kieszeni - to jest to!
jliber / 2008-05-10 14:28 / Tysiącznik na forum
Oczywiście że tak, przecież za zadłużone szpitale samorządy wzięłyby dużo mniej pieniędzy. To nie tyle oddłużenie co dofinansowanie samorządów z kasy państwa.
man13 / 2008-05-10 18:04 / Tysiącznik na forum
I co w tym złego?
coliber / 79.97.90.* / 2008-05-10 11:35
a jak oddłużą to już pewnie szpitale nie będą się ponownie zadłużać ? A może by tak tez oddłużyc tych wszystkich co wzieli kredyt na 30 lat nie ich wina że państwo psuje gospodarkę i napędza inflację
leiho / 2008-05-10 11:52 / "Tu Ne Cede Malis"
jak to sie stanie, to ja stad uciekam. Smialem sie z idiotów, ktorzy mowili "kupuj, taniej nie bedzie" i brali 30 metrów kawalerki w wielkiej płycie po 10 000 za metr. Teraz zaczyna się robic grząsko, kredycik drogi jak diabli, inflacja w niebo wysoka a bedzie jeszcze gorzej... Ciekawe czy rząd tez spłaci ich długi moimi pieniędzmi (FED w USA to własnie robi, ostatnio to co zrobili z Bear Sterns dowodzi, ze nawet tam panuje socjalizm)..
Klucznik tajemnic / 83.142.112.* / 2008-05-10 10:52
Oddam w dobre ręce szpital, bez długów, dobra lokalizacja, zagwarantowany zwrot w ciągu dwóch dni. Kontakt: Kancelaria Prezesa Rady Ministrów (dzwonić po 11.00-bo śpię, a przed 17.00-bo gram w piłkę) lub biuro byłej posłanki a niedoszłej senatoresy Beaty S.
Handel wyrokami 1 / 83.21.55.* / 2008-05-10 13:30
Zadzwoniłam ale odebrał pijany Schecio, mówił ze Donek teraz nie moze gadac bo spi.......
rty / 83.9.187.* / 2008-05-10 10:46
A może tow.Donku byście tak znieśli PRZYMUS UBEZPIECZEŃ ZDROWOTNYCH?
enzo111111111 / 80.245.182.* / 2008-05-10 10:19
Ja mam tylko nadzieję, że polacy jemu nie darują !
dareg / 87.206.184.* / 2008-05-10 10:09
mam propozycję dla donka:
żeby nie obciążać budżetu - długi szpitali należy sprzedać jako zadośćuczynienie skrzywdzonym braciom z Izraela oraz niesłusznie wygnanym przyjaciołom zza odry, w stosunku 60/40. Pewnie chętnie przyjmą - a premier za jednym zamachem także realizację ustawy reprywatyzacyjnej będzie miał z głowy.
giniol / 83.24.54.* / 2008-05-10 12:23
oni dostaną te oddłuzone szpitale...długi my będziemy spłacać

Najnowsze wpisy