Forum Polityka, aktualnościKraj

Tusk: Nie jestem politycznym samobójcą

Tusk: Nie jestem politycznym samobójcą

Money.pl / 2010-09-19 12:07
Komentarze do wiadomości: Tusk: Nie jestem politycznym samobójcą.
Wyświetlaj:
dgen / 2010-09-19 20:18 / Tysiącznik na forum
"Tusk zaprzeczył również, że PO może nic nie robić, bo nie ma konkurencji. - Nikt mnie nie namówi na błogostan polityczny."

"- Możemy leżeć na plaży - śmieje się jeden z posłów Platformy
Obywatelskiej, zapytany, co twarda retoryka Jarosława
Kaczyńskiego oznacza dla PO i rządu. Gdy w Pałacu nie ma już
wetującego prezydenta, miały ruszyć reformy. Czy do nich
dojdzie? - pyta dziennik "Polska".
Oszołomowaty / 89.229.72.* / 2010-09-19 14:32
Z sieci o POmatrixa:
"...Donald Tusk: Budujemy autostrady, pieniądze z UE wydajemy najlepiej w Europie, znieśliśmy pobór, mamy armię zawodową, no jest tego trochę, mógłbym jeszcze wymieniać. (...) Nie szukam usprawiedliwień, ale jak ktoś bierze władzę, musi być przygotowany, że będzie jak w tym powiedzeniu: kiedy człowiek planuje, to Pan Bóg się śmieje.

Premier polskiego rządu, który ma - mimo fatalnej sytuacji Polski niemal w każdym wymiarze - ogromne zaufanie społeczne, potrafi wymienić trzy- cztery sukcesy w ciągu trzech lat sprawowania władzy. To wszystko w jutrzejszym "Wprost". Nie wchodząc w szczegóły - armia zawodowa to faktycznie coś nowego, aczkolwiek przy obecnym stanie wojska i urzędowaniu ministra Klicha, zdaje się być tylko przysłowiowym kwiatkiem do kożucha. Autostrady? Wystarczy pojeździć polskimi drogami, by zauważyć roboty drogowe, dziury, pasy w miejscach, gdzie ruch jest naprawdę szybki i można byłoby pomyśleć o jakieś kładce. A za 2 lata Euro2012, na które będziemy zapewne gorzej przygotowani niż RPA. Parę miesięcy temu śp. Grażyna Gęsicka punktowała rząd za wydawanie funduszy unijnych. A za krytykę PO niecałe 2 lata temu usłyszała od Palikota, że się politycznie prostytuuje.

Mi wcale nie jest do śmiechu. Tusk wyznaje żałosną zasadę, że jest u władzy dlatego, by innym było lepiej - "tu i teraz". Wcześniej twierdził, iż "zasady zobowiązują". Idealnie wygląda to motto w sprawie Jacka Karnowskiego, kiedy premier czeka na reakcje opinii publicznej i dopiero zabiera głos. Niby skorumpowanego prezydenta Sopotu w wyborach nie poprze, ale nie ma nic przeciwko, by zrobiła to sopocka Platforma, Sławomir Nowak, a Grupiński opowiadał frazesy o prowokacji politycznej. I to z udziałem, zapewne, niezależnej prokuratury! Bo przecież ona wysłała akt oskarżenia do sądu, bez PiSu przy władzy.

A co się udało? Upolitycznić wszystko, co można, zatuszować afery i skorzystać politycznie - trzeba powiedzieć brutalnie - z katastrofy smoleńskiej. Przejęte zostało ABW już w 2007 roku przez platformerskiego aparatczyka, potem CBA - za karę za nagłośnienie afery hazardowej, IPN po śmierci Janusza Kurtyki, razem z RPO, szefem NBP. Komisję hazardową zaorano w sposób, za który - w przypadku PiS - tej partii nie byłoby już na mapie politycznej. Armia została doprowadzona do ruiny, czego przykładem może być 36 Pułk Lotnictwa i kompletny krach finansowy. Rząd zadłuża Polskę i podnosi podatki, choć politycy PO zarzekali, że nigdy tego nie zrobią. W dodatku polityka zagraniczna jest nijaka, nastawiona na poklepywanie po plecach i umizgi do Rosji. W tym nie ma żadnego planu, bo czy ktoś jest mi w stanie wymienić 10 korzyści - strategicznych - z podlizywania się Kremlowi? Przypominam, że Tusk rządzi już 3 lata i nagromadzenie pozytywów prowadzonej polityki z Putinem nie powinno przynosić problemów. Ale chyba jest tak, jak mówi wreszcie zgodnie z prawdą premier:

Donald Tusk:(...) My nie jesteśmy partią wizjonerów. Nie zaproponujemy nikomu radykalnych zwrotów i romantycznych rewolucji.

I na koniec pytanie dla dociekliwych: w jakich mediach, niesprzyjających Platformie Obywatelskiej, pojawia się Tusk? Wywiad z "Wprost" Lisa nie może być zaskoczeniem. Odpowiedź: w żadnych. Premier unika TVP, "Rzeczpospolitej", nie wspominając o "Gazecie Polskiej". Popadł w konflikt nawet z Sekielskim i Morozowskim. Inna sprawa, że mediów nieprzychylnych władzy praktycznie nie ma, co też jest wątpliwą zasługą rządu Tuska. Tylko dlaczego nikt nie lamentuje na olewkę mediów przez premiera tak, jak to się dzieje w przypadku Kaczyńskiego?..."
sfera2 / 2010-09-19 18:20 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)

Premier polskiego rządu, który ma - mimo fatalnej sytuacji Polski niemal w każdym
wymiarze - ogromne zaufanie społeczne, potrafi wymienić trzy- cztery sukcesy w ciągu
trzech lat sprawowania władzy.

Niema co odpowiadać na twoje bzdury, ponieważ piszesz powtarzaną ciągle na tym forum nieprawdę. Wpis anonimowy nie oznacza, że można każde kłamstwo wypisywać bezkarnie.. Wchodząc na te forum liczyłem, że znajdę możliwości do dyskusji, ale to co tutaj znajduje to bzdury i bez sensu powtarzane same kłamstwa.
Na temat fatalnej sytuacji Polski podaje link do artykułu

http://www.wirtualnemedia.pl/artykul/produkcja-przemyslowa-zaskoczyla-eksport-mo
torem-napedowym-gospodarki#

Jednak Polacy nie są tacy głupi jakby chcieli niektórzy forumowicze.
Oszołomowaty / 89.229.72.* / 2010-09-19 18:34
A tutaj to o czym pinkiodyzmo-tusku podczas debaty wypowiadał JK:
"...""Tylko facet bez prawa jazdy może wydawać pieniądze na fotoradary, a nie na drogi"- to słowa Tuska z kampanii wyborczej w 2007 roku

"- Każde dziecko wie, że wypadków jest więcej, bo jest więcej samochodów, a dobrych dróg nie przybywa. Nieudacznicy z rządu PiS tej prawdy nie pojęli. Zauważyłem też fenomen. Drogi są coraz gorsze, ale na ulicach pojawiły się fotoradary. Polacy mają być kontrolowani w każdym miejscu. Utrudnić ludziom życie do maksimum, a na końcu ich skontrolować wszystkich bez wyjątku.

http://wiadomosci.gazeta.pl/Wiadomosci/1,80708,4553494.html


A co zrobił rząd Tuska?

W lutym 2009 roku rząd PO przyjął tzw. ustawę radarową, która przewiduje więcej fotoradarów na polskich drogach, większe kary dla piratów drogowych.
Do końca 2012 roku na polskich drogach ma być trzy razy więcej fotoradarów, tj. 1200, połączonych w system, który pozwoli na błyskawiczną identyfikację i karanie sprawców wykroczeń. Zakup nowych fotoradarów to wydatek rzędu wiele milionów złotych.

Pod koniec kwietnia 2009 roku śp. prezydent L. Kaczyński skierował ustawę do TK...."

Wam to trzeba przyPOminać, przypominać i przypominać bo wykazujecie straszne objawy jakiś kłopotów z pamięcią .... Pokolenie wychowane na obrazkach..?
Oszołomowaty / 89.229.72.* / 2010-09-19 18:32
Czytałeś do końca ten link który podałeś? Bo albo go nie doczytałeś albo nie zrozumiałeś - co jest normalnym w przypadku typowo wykształconego wyborcy PO ...
Tutaj co nieco więcej o sukcesach Tuska odczytaj i linki sobie przejrzyj:

http://markd.pl/afery-po/
sfera2 / 2010-09-19 21:21 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Przejrzałem wątki strony z tego linku i teraz rozumiem twoje nastawienie do rządu.
Czytasz artykuły Nasz Dziennik , w którym jeden z artykułów mówi o słabości naszej floty wojennej ponieważ nie jest ona w stanie obronić około 800 km polskiego wybrzerza. Granica morska Polski wynosi 440 km, a to jest prawie o polowe mniej i tyle jest wstanie obronić nasza flota wojenna.
Likwidacja służby zdrowia polega na sprzedaży działki po dawnym szpitalu ponieważ władze lokalne budują nowy szpital w innym miejscu.
Pozostałe przykłady są podobnie naciągane i mało wiarygodne, nie widzę potrzeby ich komentowania.
Przedstawiony przeze mnie artykuł nie tylko w całości przeczytałem ale wcześniej zapoznałem się z raportem GUS za drugi kwartał 2010 roku, dla mnie to jest jedyne wiarygodne źródło wiadomości o gospodarce polskiej. Chore podniecanie się upadkiem polskiej gospodarki jakie odbywa się na tym forum, jest tylko chciejstwem zwolenników PiS-u.
Wiem dobrze że nigdy nie jest tak dobrze aby nie mogłoby być lepiej, ale również wiem że nigdy nie jest tak źle aby nie mogło być gorzej. Takim gorzej były dwa lata rządów koalicji PiS-u którzy nie tylko psuli gospodarkę, ale na koniec zmniejszyli przychody państwa obniżając podatek i składki ZUS, jednocześnie podnosząc wydatki o kilkanaście mld becikowym i zasiłkiem na dzieci dla wszystkich również rodzin zamożnych. Ten ruch miał rozłożyć rząd Tuska w ciągu dwóch lat, do tego doszedł kryzys finansowy na świecie co powinno być gwoździem do trumny Tuska. Rząd nie tylko poradził sobie z kryzysem całkiem dobrze, ale doprowadził do wzrostu gospodarczego, czym zaczął przyciągać zagranicznych inwestorów, a to jest ważne dla Polski i Polaków. Pozostało PiS-owi jedynie siać fałszywe informacje o gospodarce licząc na niewiedzę i tym sposobem wzbudzać niezadowolenie społeczne, ale jak widać oprócz garstki malkontentów, reszta nie uwierzyła w plotki PiS-u.
Chociaż nie jestem i nigdy nie byłem zwolennikiem PO, ale jednak wolę spokojnego Tuska niż szalonego z nienawiści Kaczyńskiego.
napohybelpo / 178.181.80.* / 2010-09-19 12:07
Dlaczego ten chamski gnojek jeszcze nie siedzi we więzieniu z spiskowanie z Putinem?
wollta77 / 77.115.252.* / 2010-09-19 16:17
a dlatego drogi pyszczku spoleczenstwo jeszcz nie doroslo do tego żeby go tam wsadzic i i musze cie zmzrtwic nie dorosnie niedlugo wybory znowu naobiecuja masie durnej że jak zostana u wladzy to masie sie polepszy
kochamPOiprzed / 79.185.230.* / 2010-09-19 18:10
I tu się niestety muszę z Tobą zgodzić. Polacy to zwykły motłoch. Wystarczy im kaszanka i szmacianka.
szaren / 213.108.114.* / 2010-09-19 18:18
Takie jest sedno wypowiedzi wszelakich oszołomionych.
Obojetnie czy z PO, czy z Pis, czy z SLD, czy innych stronnictw.
"Polacy to zwykły mitłoch" , w tej opini wszystkie oszołomy się zgadzają, a że powody do wygłaszania takiej opini inne .. no cóż , motłoch każdemu nie dogodzi.

Najnowsze wpisy