Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Tusk: Nie robię histerii, ale ochrona się im należy

Tusk: Nie robię histerii, ale ochrona się im należy

Wyświetlaj:
heniek14 / 80.187.96.* / 2010-11-27 23:36
gdyby chodziŁo tlko o PiS to Tusek miaaŁby to gdzies.
wuem43 / 2010-10-26 08:24
Panie Premierze robisz Pan duży błąd!
Zabierasz Pan najbiedniejszym, najsłabszym, a wspomagasz najbogatszych. Pensje, diety, ochrona i inne przywileje dla asiorów to z naszych marnych pieniędzy. Chcą ochronę, to niech sobie wynajmą za swoje rozpasłe pensje, diety, premie itd.
Nas zwykłych ludzi nie ma kto chronić, ani przed bandytami, czubami ale i przed takimi decyzjami. Ja emeryt, już was skreślam i moja familia też. Mam nadzieję, że tak zrobi wielu, a nawet i więcej!
WOLNY TUKAN / 88.156.234.* / 2010-10-26 00:23
Ale to jest histeria! Każdy kto decyduje się zajmować polityką musi się liczyć z tym, że będzie atakowany w taki czy inny sposób. To prywatna decyzja każdego działacza partyjnego i reszta obywateli tego kraju nie ma żadnego obowiązku ponosić kosztów ochraniania ich. Żadnemu człowiekowi z racji jego politycznych przekonań i związanej z tym działalności NIE NALEŻY SIĘ OCHRONA NA KOSZT OBYWATELI! Wystarczy, że pieniądze z ciężko zapracowanych przez Polaków podatków idą na działalność partii politycznych, co samo w sobie jest po prostu skandalem.
dzikuje50 / 94.194.32.* / 2010-10-26 00:09
Jaka ochrona??? Drodzy politycy róbcie tak aby społeczeństwo było zadowolone. Za to wam słono płacimy. A jeśli się nie podoba, to nikt was nie trzyma na tych "niebezpiecznych" posadach.
obywatt / 83.4.141.* / 2010-10-25 23:51
ale bujdy... jeden biedaczyna chory psychicznie i być może z nowotworem.... i nakręcili aferę na cały kraj. teraz będą ślęczeć nad internetowymi forami i wyłapywać niewinnych trochę zdenerwowanych trudnościami życia codziennego i nakręconych przez media.......Dajcie spokój panowie... Naprawdę nie wypada.
gregory666 / 91.104.57.* / 2010-10-26 00:48
Przyjdzie czas ze tych troche zdenerwowanych trudnosciami zycia codziennego podejmie indywidualnie podobna decyzje do tego jednego biedaczyny chorego psychicznie.Moze on stal sie chory psychicznie przez te trudnosci jakie mu zgotowali na co dzien nasi politycy?
em96 / 151.82.65.* / 2010-10-25 23:32
Teraz nie robi histerii bo ją robił kilka lat temu zabierając BOR Prezydentowi i obcinając mu finanse obiecując wszystkim tzw. "tanie państwo"...
No i będzie tanie... - po bankructwie...
vbn / 193.238.93.* / 2010-10-25 23:00
Jak się Tusk wypowiada to znaczy, że o czymś ważnym, zabraniu ludziom pieniędzy, wyjaśnianiu dlaczego ich nie ma, opowiadaniu jak jest dobrze i o kolejnych przywilejach dla coraz większej rzeszy urzędników państwowych - prawdziwej IV Rzeszy.
sdfghj / 193.238.93.* / 2010-10-25 22:54
a samotnej matce z Łodzi, która za chwilę straci dziecko i mieszkanie pomoc się nie należy?
wtg / 2010-10-25 19:41 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
A co z ochroną społeczeństwa przed złodziejami i bandytami.? Jesteśmy spokojnymi ludźmi i nam jakoś szczególna ochrona się nie należy, a oszołomom, którzy sami swoimi wystąpieniami burzą krew w żyłach tak.
dgen / 2010-10-25 18:33 / Tysiącznik na forum
szybki quiz dla "młodych, wkształconych." wyborców tego pana ze zdjęcia -

donald tusk może zaproponowac młodym :
a) brytyjski zmywak
b) niemieckie budowy
c) hiszpańskie truskawki
d) wykładanie towaru w rodzimym lidlu, realu.........
e) wszystkie powyższe odpowiedzi sa poprawne
Chess / 89.79.216.* / 2010-10-25 19:45
Tusk jest pionkiem na szachownicy ! Niebezpieczni są :goniec ,koń i hetman. Król jest tylko od parady.
normalny / 79.191.103.* / 2010-10-25 17:06
Mają straż marszałkowską związaną z Sejmem, a te partie które decyduja się na agresywną retorykę polityczną muszą się liczyć ze skutkami i zatrudniać ochronę biur z własnych funduszy.
EURO STUDENT / 2010-10-25 16:30
Zbliża się kolejna wielka fala polskiej emigracji. Może wyjechać nawet pół miliona osób - twierdzą specjaliści.

W 2011 roku otworzą swoje Granice dla Pracowników Niemcy.

W Anglii, osoba która ukończyła 21 lat minimalna pensja wynosi 5,93 funta na godzinę czyli 26 zł. W Niemczech 10 Euro za godzinę czyli prawie 40 zł.

W Polsce wyniesie minimalna pensja 1386 zł czyli 8,60 zł za godzinę.

Panie Tusk co Pan na to? Inflacja rośnie. Młodzi ludzie nie chcą dżwigać ciężaru zadłużonego Państwa. A WY się zajmujecie tylko i wyłącznie "PSEUDO POPULARNYMI TEMATAMI"
Student Uniwersytetu III Wieku / 77.237.15.* / 2010-10-25 18:39
Starsi, ale jeszcze nie emeryci przez cały czas ponoszą ciężar zadłużenia i peerl-owskiego i tego po okrągłym stole...
Najgorzej mają nie młodzi lecz ludzie w wieku średnim, którzy są całkowicie pomijani i nie ma dla nich nigdzie zielonego światła tak jak dla młodych. Zakłada się bowiem, że oni powinni być już "urządzeni". Tak nie jest, o tym się nie mówi, bo ci, którzy z tej grupy jeśli są w trudnym połozeniu to albo nieroby albo nieudacznicy. Inna grupa to rodzice, którzy dla siebie niczego juz nie chcą tylko dla swoich "urządzajacych" się pociech.
wania wstania / 213.77.81.* / 2010-10-25 17:56
CO ZA BEŁKOT , W ANGLII CHLEB KOSZTUJE 3 FUNTÓW CZYLI 12ZŁ, W POLSCE 3ZŁ. TRUDNO ŻEBY W KRAJU GDZIE CHLEB JEST 4 RAZY DROŻSZY PENSJA BYŁA NIŻSZA. PISZESZ TAKIE BZDURY WYRWANE Z KONTEKSTU I TYLE.
Republic of Poland - Canada / 89.25.186.* / 2010-10-25 19:05
w Anglii jest LIDL i ceny są te same co w Polsce a wynagrodzenie 5x wyższe. nie pisz o rzeczach których nie znasz
wania wstania / 213.77.81.* / 2010-10-25 19:49
tak tak chyba u ciebie, a i w chinach też są takie same.
EURO STUDENT / 2010-10-25 20:10
to prawda ! ja robiłem zakupy w Lidlu w Szkocji i jak przeliczyłem na PLN to cena różniła się groszami ! no i standard życia !!!

zarabiałem 1000 funtów miesięcznie

auto z salonu kosztowało 6.000 funtów czyli systematycznie odkładając po 500 funtów miesięcznie ( nie było z tym najmniejszego problemu nawet przy dużych zakupach) na auto zarobiłbym w rok czasu.

a teraz zarabiając 1500 zł w Polsce -> ile czasu zajmie mi odkładanie na auto z salonu???????

PYTANIE RETORYCZNE !
Ryszard W / 79.185.132.* / 2010-10-25 16:50
Człowieku, co ty chcesz od tego lenia i obiboka. On zgodnie z zasadą liberalna chce tylko byc premierem. Załsna osoba.
/ 89.79.216.* / 2010-10-25 16:38

W Anglii, osoba która ukończyła 21 lat minimalna pensja wynosi 5,93 funta na godzinę czyli 26 zł. W
Niemczech 10 Euro za godzinę czyli prawie 40 zł.

Tylko że polaczek dostanie 2 funty w Angli a 4 euro w Niemczech oczywiście jak będzie miał szczęście dostać taka zasmarkaną robotę.
Więc nie pisz bzdur bo nie masz o pracy za granicom bladego pojęcia.
EURO STUDENT / 2010-10-25 16:50
pracowałem 4 miesiące w Szkocji (czyli Wielka Brytania) pracowałem w supermarkecie Morrisons jako "WYKŁADACZ TOWARU" znam dobrze Angielski (załatwiałem sprawy urzędowe, bankowe i pracownicze) otrzymywałem takie samo wynagrodzenie jak każdy inny obywatel. zarobiłem 11.000 zł i zapłaciłem DRUGI PODATEK W POLSCE !!! Jak chciałem jego zwrot to tak długo trzymali podanie że zwrot okazał się niemożliwy za co DZIĘKUJĘ TUSKOWI i jego URZĘDNIKOM ! ( 11.000 zł na czysto - po kosztach mieszkania, wyżywienia, przyjemności) i wróciłem do Polski. Tutaj zarabiam mniej ale nie narzekam. Ale to może się szybko zmienić !!!

Ty być może pracowałeś jako JEŁOP za granicą bo znasz tylko Rosyjski to dla tego otrzymywałeś 2 funty albo 4 Euro jałomużnej.

Ludzie wyjadą z Polski to jest pewne !!!
............ / 89.79.216.* / 2010-10-25 19:40
Każdy Polak szukający pracy na zachodzie jest "jełopem" dla tamtejszych pracodawców.
Jeżeli chcesz zobaczyć co jesteś warty to działaj w swoim kraju mimo że nie jest tutaj łatwo.
Chyba że jesteś cwaniak i szukasz łatwego sposobu na dorobienie się majątku !? no i nie obrażaj ludzi którzy Ci dobrze życzą.
em96 / 151.82.65.* / 2010-10-25 23:41
Człowieku - zastanów się co mówisz.
Za granicą - piszesz Polak jest jełopem..., to kim jest w Polsce jeżeli za tą samą pracę dostaje czterokrotnie mniej...?
Jeśli w kraju łupią Cię poczwórnie, to jesteś poczwórny jełop... albo jeszcze gorzej...
Dobrego samopoczucie życzę...
................ / 89.79.216.* / 2010-10-26 05:28

Jeśli w kraju łupią Cię poczwórnie, to jesteś poczwórny jełop... albo jeszcze
gorzej...

Nie jest łatwo być Polakiem i nigdy nie było łatwo to prawda, bo wśród nas jest wielu kosmopolitów i zwykłych zapyziałych zdrajców.
A za życzenia dobrego samopoczucia dziękuję, w Polsce nigdy mi go nie brakowało.

Pozdrawiam...szczerze.
em96 / 151.82.203.* / 2010-10-26 11:02
Gdyby nie ci - jak ich określiłeś - "zapyziali zdrajcy" nie zarabiali euro na Twoje utrzymanie, to dzisiaj byłbyś na etapie nędzy i szukania pracy bo z tymi operatywnymi nie miałbyś szans. Był okres w kraju kiedy "nic się nie opłacało" wytwarzać, nie miał kto kupować z braku środków.
Przyjmij do wiadomości, że nie siedzeniem w domu i "płaczem" sprowokowałeś rozwój ale właśnie zasileniem walutą sprowadzoną z "zachodu" na budowę domów prywatnych, zakup na nie materiałów, wyposażenia czy wreszcie dóbr konsumpcyjnych. Dzięki temu mogli się rozwijać prywatni przedsiębiorcy i państwo ma z kogo ściągać "haracz" na Twoje utrzymanie.
Ale nie ciesz się zbyt wcześnie. Polityka tego Rządu zmierza do bankructwa a utrzymuje się jeszcze dzięki środkom z UE na przygotowanie stadionów i infrastruktury, więc wszystko jeszcze przed Tobą...
em96 / 151.82.65.* / 2010-10-25 23:52
A rząd zamiast wspierać, pomagać w powstawaniu nowych zakładów łupie równo podatkami i innymi wymyślonymi obciążeniami jak nigdzie...
Praca Rządu polega na wymyślaniu wciąż nowych ukrytych podatków i lawirowaniu tak by ludzie myśleli, że to jest normalne i wszyscy tak mają... - Bzdura...
W normalnych krajach mam wszystko czego sobie zażyczę bo mnie na to stać. Żyję sobie na luzie i nie kombinuję by mi nie brakło...
EURO STUDENT / 2010-10-25 20:17
Myślałem bardziej o zarobieniu kasy za granicą i wytworzony kapiatał finansowy zainwestować tutaj na własną firmę. Ale w Polsce nie dbają o małego przedsiębiorce ! Mam najlepszy przykład bardzo bliska mi osoba prowadzi firmę i płaci składkę 800 zł ZUS. Ja nie wiem czy Ta osoba dostanie emeryturę za 10 lat bo Tusk strasznie miesza. Ta osoba nie pójdzie do lekarza specjalisty bez odpowiedniej opłaty !!! ! A prezydent zatrudnia Mazowieckiego za te pieniądze bo kolega go poparł w wyborach. Dlaczego Ksiądz nie płaci podatków? Dlaczego Rolnik nie płaci podatków? Dlaczego PO obiecywało obniżyć podatki i teraz będziemy płacić więcej? DLACZEGO ? Bo jesteście WY ! wierne ... PO !
Student Uniwersytetu III Wieku / 77.237.15.* / 2010-10-25 18:48
Wyjeżdżaj i to jak najszybciej, bo prawdopodobnie podzielisz w przyszłości los obecnych "nieudaczników i nierobów". Wielu z nich miało podobne wnioski jak Ty, choc nie zyli w wolnej Polsce.
Republic of Poland - Canada / 89.25.186.* / 2010-10-25 19:04
Polska gnije. Wielu Polaków już wyjechało z Polski i żyje ŚWIETNIE w innym państwie. W polsce tylko Bogaci żyją godnie reszta to błoto pod nogami na której ślizgają się bogaci tacy jak Komorowski i Tusk.
em96 / 151.82.65.* / 2010-10-25 23:54
"...Polska gnije..."
...i zżera ją przefarbowana czerwona gangrena...
uyyy / 46.112.244.* / 2010-10-25 16:16
TO SĄ SKUTKI "GRUBEJ KRECHY".

NO TO MAMY "DEMOKRATYCZNE PAŃSTWO PRAWA"
DLA UBOLI, ZDZICZAŁYCH LEWAKÓW, ZŁODZIEI, AFERAŁÓW, ZDRAJCÓW POLSKIEJ
RACJI STANU. PO 20-TU LATACH SKUTECZNEJ LIKWIDACJI POLSKI WSZYSTKO STAJE
SIĘ JASNE I KLAROWNE: CZASY STALINOWSKIE W NOWYCH SZATACH POWRACAJĄ.

CZYLI KRÓTKO.
REALNY PROGRAM PO-BOLSZEWII: PROSTYTUOWANIE POLAKÓW.
TUSK I KOMOROWSKI W ROLI NIEUSTAJĄCYCH POLITYCZNYCH ALFONSÓW.
ELEKTORAT PO: PROSTYTUCJA (?) – CHĘTNIE, NAJWAŻNIEJSZE KORYTO.
SKUTEK: AGENCJA TOWARZYSKA JAKO SYNONIM MIŁOŚCI, WOLNOŚCI I DEMOKRACJI.
CZYLI POLSKA 2010 NA USŁUGACH ZACHODNIEJ I WSCHODNIEJ KLIENTELI.
przechodzien / 83.10.63.* / 2010-10-25 16:06
W naszym kraju kazdy taksowkarz jest bardziej narazony na atak niz Pan i Panscy Koledzy.Posluguje sie demagogia-oczywiscie:ale roznica niedzy Panem a mna jest taka,ze ja "prosty szarak" a Pan przecie "Wielki Maz Stanu".
Bela48 / 77.237.15.* / 2010-10-25 16:03
Jeśli na niedzielnym obiadku w wyniku dalszego podkrecania przez media nasrojów pokłoci się Kowalski z Nowakiem o to czy lepsze PO czy PiS, kto zapewni ochronę zwykłym szarym ludziom?
Może lepiej by było zmniejszyć ilość biur poselskich w kraju? Byłoby dzieki temu więcej pieniędzy a panowie politycy mając przez to więcej roboty wreszczcie by się czymś wykazali?
Paryżanin / 213.184.17.* / 2010-10-25 17:42
Nie chodzi o zmniejszenie liczby biur poselskich. Chodzi raczej o to, aby pomijając ścisłe kierownictwo kraju BOR odzyskiwał wydane na ochronę środki z budżetów partii politycznych. Mniej pieniędzy szłoby wówczas na partyjną propagandę i rekalmowe kreskówki.
do początku nowsze
1 2

Najnowsze wpisy