Forum Polityka, aktualnościKraj

Tusk przed Trybunał, komisja smoleńska nielegalna?

Tusk przed Trybunał, komisja smoleńska nielegalna?

Wyświetlaj:
RoGaLinSkaAAA / 89.200.210.* / 2010-07-16 16:37
Absolutnie nie uwierzę, że w śledztwie chcą utajnić winę Lecha, za życia szkalowano Go pod każdym względem. Nie ma żadnej winy Prezydenta, nawet nie podjął decyzji, czy lądować w Moskwie czy w Mińsku. Dlaczego Tusk i Komorowski nie chcą odpowiedzieć na pytania mecenasa z Niemiec śp. Pani Walentynowicz, jeszcze nie wiadomo czy zgodzą się na ekshumację śp. Gosiewskiego. Dlaczego USA i Rosja nie chcą ujawnić rozmowy braci? Gdzie jest telefon satelitarny? A może coś wcześniej działo się niebezpiecznego, dlatego generał wszedł do kokpitu? A może bracia o tym rozmawiali, a Jarek nie ma dowodów,które dostarczyłoby właściwe śledztwo? Każdy pilot powie, że jak nie wylądujemy, to się zabijemy. Media manipulują narodem. A co powiecie o Millerze, tym pierwszym,od wypadków międzynarodowych, przecież to jakieś nieporozumienie. Niczego nie podejrzewam i nie jestem po niczyjej stronie, ale jakby mój brat zginął, też chciałabym wyjaśnienia okoliczności. Ktoś dobrze zauważył, że mimo mgły, filmiki po katastrofie są przejrzyste. Remontowanym Tupolewem mają robić próbę lądowania, czy to byłaby podpowiedź, żeby go tak wyremontowano, aby zatuszować winę winnych? Pozdrawiam
SikoraK / 94.40.115.* / 2010-07-16 15:07
Zwolnic prawników, skoro nie można im ufać. I niech w koncu PO dopusci innych do "czarnych skrzynek". Nie rozumiem dlaczego tak politycy wszytskich partii przejrzyście zaciemnija ich treśc. Czyzby PO chciało utajnic odpowiedzialnośc prezydenta Lecha za to co sie stało i bronic tak bardzo Jego honoru. A może t nie Jego honor chodzi a tylko o obraz Polski. Przeciez i tak widomo, ze Ci co organizowali wyjazd złamali wszelkie zasady.
skośnooki / 62.21.28.* / 2010-07-16 11:56
To będzie kolejny kotlet, to prowadzi ku końcowi PO. To pewnie dlatego pan Palikot zakłada nową partię - centrolewicę.Jak okręt tonie to........ pewien rodzaj zwięrzątek opuszcza go jako pierwszy.
i to mi się podoba / 77.255.50.* / 2010-07-16 12:25
no i skośnooki widzę, że patrzysz dokładnie w centralne miejsce problemu I.o to właśnie chodzi drogi Panie, co łaskaw byłeś słłusznie i logicznie skonstatować.
sfera2 / 2010-07-16 10:38 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Zapanowała panika w obozie PiS-owskim, skoro za wszelką cenę szukają tematu zastępczego, możliwe, że to ma związek z postępami w odczytywaniu taśm z czarnej skrzynki, albo z trwającymi rozmowami w sprawie przekazania stenogramów, z rozmów braci Kaczyńskich przez telefon satelitarny tuż przed katastrofą. Wszystko wskazuje o możliwości dojścia do informacji niekorzystnych dla Kaczyńskiego.
Za tydzień lub dwa, ta sensacyjna wiadomość upadnie, a za trzy miesiące wypowie się Trybunał Konstytucyjny, ponieważ to on może stwierdzić działanie niezgodne z konstytucją. Do tej pory TK nie postawiło przed TS jeszcze nikogo, za działania niezgodne z konstytucją, czy wręcz naruszającym ją,
Bardziej ciekawi mnie to, co chce zatuszować obóz Kaczyńskiego, ponieważ ostatnio gwałtownie wzrosła jego aktywność.
mella / 178.181.131.* / 2010-07-17 08:24
ten sfera2 - ten jest rzeczywiście wybitnie PO-jeebaanyy
i ro nia / 194.213.1.* / 2010-07-16 11:04
" mamy do czynienia z rażącym naruszeniem konstytucji " a ten młody i wykształcony z dużego miasta opowiada o temacie zastępczym, według młodego i wykształconego biuro analiz sejmowych to pisowski obóz
i ro nia / 194.213.1.* / 2010-07-16 11:17
I jeszcze jedno TK nie ma uprawnie do stawiania kogokolwiek przed TS. Uprawnienia do postawienia przed TS mają tylko Zgromadzenie Narodowe w odniesieniu do preztdebta, Sejm o odniesieniu do premiera i ministrów szefa NBP itd , Senat w odniesieniu do senatorów

Tak wygląda wiedza młodego i wykształconego "Do tej pory TK nie
postawiło przed TS jeszcze nikogo, za działania niezgodne z konstytucją, czy wręcz naruszającym ją,"
nawet z wikipedii nie potrafi skorzystać,ale się mądruje
rotor / 84.144.47.* / 2010-07-16 12:14
nie ma co sie POdniecac "sfera2" to tylko szczekaczka PO.
Umie to co mu pali kot do glowy wbil. I a piat od nowa.
konkretnie z calej Polski / 20.133.40.* / 2010-07-16 10:11
Mozliwosci prawne dotyczace postawienia politykow przed Trybunalem Stanu to de facto przepisy martwe. Np. Aldona Kamela-Sowińska i Emil Wąsacz mieli stanąć przed Trybunałem Stanu juz w 2005 roku (przypomne za sprzedaz udzialow PZU Eureko). Do tej pory nie staneli. Nie wiem jak pan Wasacz, ale pani Kamela-Sowinska ma sie bardzo dobrze. Jest wielka pania profesor na jednej z uczelni ekonomicznych w Polsce, wielki autorytet... Niestety politycy w naszym kraju moga robic co zechca, w najgorszym wypadku straca stolek (oficjalnie) albo przegraja wybory.
Lumen111 / 95.160.94.* / 2010-07-16 09:38
"Jak nie wylonduję/wylądujemy, to mnie zabije/zabiją"

Jeśli słowa te zostały wypowiedziane na kilkanaście sekund przed katastrofą Prezydenckiego samolotu pod Smoleńskiem i odczyt tych słów nie do końca jest zrozumiały o czym świadczy dwuznaczność dwóch zdań

wylonduję - wylądujemy
zabije - zabiją

To tłumaczenie to budzi spore wątpliwości związane z prawidłowym brzmieniem owych słów. Zważywszy na to że słowa te zostały wypowiedziane na kilkanaście sekund przed katastrofą możemy domniemać że Św.p Pilot Arkadiusz Protasiuk w chwili wypowiadania tych słów miał świadomość że katastrofy nie da się już uniknąć. Więc jaki sens mają w takim momencie owe słowa?
Być może odczytane wyrazy były mylnie zinterpretowane? Na przykład słowo "mnie" również dobrze mogło by znaczyć "my" oraz słowo "zabije/zabiją" mogło by mieć znaczenie zgoła inne np. "zabijemy". w tym przypadku zdanie to brzmiało by mniej więcej tak

Jak nie wylonduję/wylądujemy, to mnie/my zabije/zabiją/zabijemy

Biorąc pod uwagę fakt że spora część słów na kopiach z czarnych skrzynek jest nie do odczytania więc i w przypadku tego wypowiedzianego zdania przez Św.p Pilot Arkadiusza Protasiuka możemy przypuszczać że nie zostało (to zdanie) do końca odczytane...
Więc jeśli jest to tylko część zdanie i jeśli zostało ono wypowiedziane w obliczu zagrożenia rozbicia się samolotu o którym to Piloci mieli świadomość to jaki sens mają w tym momencie słowa?

Jak nie wylonduję, to mnie zabije
Jak nie wylonduję, to mnie zabiją
Jak nie wylądujemy, to mnie zabije
Jak nie wylądujemy, to mnie zabiją

Jaki sens miały by wówczs te słowa jeśli przyjmiemy że słowo "mnie" zostało mylnie odczytane i znaczyło "my" a słowo "zabije/zabiją" znaczyło "zabijemy"?

Jak nie wylonduję, to my zabijemy
Jak nie wylądujemy, to my zabijemy

Jeśli zdanie to zostało odczytane z pominięciem słów brakujących które z powodu zbyt dużych zakłóceń nie mogły być odczytane to jakich słów nam w tym zdaniu brakuje?

Jak nie wylądujemy, to my .... zabijemy?
Jak nie wylądujemy, to my zabijemy ....?
Jak nie wylądujemy, to my .... zabijemy ....?
maxymili / 2010-07-16 10:42 / Tysiącznik na forum
Bez sensu to twoje zdanie. Nikt w ten sposób nie mówi. To co odczytano jest bardziej wiarygodne.
konkretnie z calej Polski / 20.133.40.* / 2010-07-16 10:02
Ja jakos sceptycznie podchodze do medialnych doniesien, ktore pewnie okaza sie sciema, ktorej potem nikt nie zdementuje (nie dziw ze zrodlo jest anonimowe). Plotka pozyje wlasnym zyciem, GWno i jej publika utwierdzi sie w przekonaniu ze to Kaczynski sam popelnil samobojstwo i do tego zabil 95 osob. GW niedlugo po katastrofie szczycila sie posiadaniem odszyfrowanych stenogramow (co jak wiemy bylo nieprawda). I teraz te zalosne przecieki. Ale niestey takie mamy media; a kto zechce je skrytykowac za te manipulacje to moher, oszolom i mieszakniec Polski B...
i ro nia / 194.213.1.* / 2010-07-16 09:42
"Co tak naprawdę powiedział pilot przed katastrofą?"
"Czy ktoś bardzo brzydko gra przeciekami ze śledztwa ws.
katastrofy smoleńskiej? W środę telewizja TVN24 podała, że kpt.
Arkadiusz Protasiuk miał powiedzieć, że "jeśli nie wyląduje to
go zabiją". W czwartek zaś okazuje się, że słowa te mogły
brzmieć zgoła inaczej a nawet być wypowiedziane przez kogoś
innego"

"Portal gazeta.pl informuje, że według jego informatorów
odszyfrowane przez polskich specjalistów słowa w kabinie pilotów
na kilkadziesiąt minut przed katastrofą brzmiały: "Jeśli nie
wylądujemy w Smoleńsku będą kłopoty". A to wersja o wiele
bardziej łagodna od tego co pilot miał powiedzieć według stacji
TVN24."

"Co więcej według informatorów gazety.pl - wcale nie jest jasne
czy to zdanie zostało wypowiedziane przez kpt. Protasiuka"
Lumen111 / 95.160.94.* / 2010-07-16 09:53
Jeśli nawet zostało podobne zdanie wypowiedziane to zależy jak brzmiało i w jakich okolicznościach było użyte.
Agenci TVN działają na zasadzie rosyjskiej szkoły dezinformacji społeczeństwa...?
i ro nia / 194.213.1.* / 2010-07-16 10:26
Na onecie eksploatują kolejne przecieki z kabiny pilotów. Informacja o złamaniu prawa przy powoływaniu komisji była na głównej stronie onetu z samego rana może przez godzinę. Potem uznano,że szkoda miejsca na głownej stronie na tak mało ważną informację, ważniejsze są spekulacje na temat wyrwanych z kontekstu słow być może wypowiedzianych w kabinie pilotów.
konkretnie z calej Polski / 20.133.40.* / 2010-07-16 10:53
Przede wszystkim nie wiadomo czy prawdziwych! Ile juz bylo takich sensacji? Poczawszy od podawania info o liczbie ladowan skonczywszy na przekopaniu terenu katastrofy na metr! Manipule sie informacja w sposob moim zdaniem celowy, dlatego nie dajmy sie zwariowac i miejmy swoj rozum. Wiadomym jest ze osoby ktore przekonane sa o winie Kaczynskiego bede te teze lansowac wbrew argumentom. Ale rzekome slowa nie zostaly potwierdzone ani przez prokurature ani przez min sprawiedliwosci.
i ro nia / 194.213.1.* / 2010-07-16 09:50
Dochodzi jeszcze ta różnica w czasie według TVN24 "na kilkanaście sekund przed katastrofą " według gazeta.pl "na kilkadziesiąt minut przed katastrofą "

Możesz Lumen zaprzestać eksploatowania tematu słow rzekomo wypowiedzianych przez kpt. Protasiuka
sfera2 / 2010-07-16 10:45 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
W gwoli ścisłości TVN24 podała, że na 15 minut prze katastrofą.
@@@ / 89.77.200.* / 2010-07-16 11:08

W gwoli ścisłości TVN24 podała, że na 15 minut prze katastrofą

Dlaczego klamiesz?

"Jak nie wyląduję/wylądujemy, to mnie zabije/zabiją - takie słowa kilkanaście sekund przed katastrofą prezydenckiego TU-154 pod Smoleńskiem miał wypowiedzieć kapitan Arkadiusz Protasiuk - dowiedziała się nieoficjalnie telewizja TVN24."
KOMOROWSKI TWÓJ PREZIO / 194.181.137.* / 2010-07-16 09:25
MYŚLISZ, ZE JAK CIĘ CIĄGLE BĘDĄ PRZEDSTAWIAĆ NA KLĘCZKACH TO UROBISZ POLAKÓW.
NIE WEŹMIESZ NIKOGO NA LITOŚĆ.
Gall# / 178.181.93.* / 2010-07-16 09:10
Co sie stalo z tym narodem?! (czy to jeszcze narod czy juz tylko ' mieszkancy polandu"?)
Platforma niszczy Polske; zepsla panstwo, zdemoralizowala narod. Jalowosc tej partii - jej bezdenna pustka ideowa - jest porazajaca. Nawet komunisci (!) usilowali wyzszymi celami jakos usprawiedliwiac swoje lajdactwa - onie nie budzili we mnie takiego obrzydenia jak ekipa Tuska.
zobaczymy / 83.31.235.* / 2010-07-16 08:48
Tuskowi pali się grunt pod nogami mimo, że ma pełnię władzy.
m-53 / 83.24.52.* / 2010-07-16 08:00
Gdzie problem. Należy wpisać do konstytucji wiodącą rolę PO oraz Tuska jako Nieomylne Źródło Praw Wszelkich.
i ro nia / 194.213.1.* / 2010-07-16 07:46
Tylko moherom pisiorom i oszołomom, nam młodym i wykształconym z wielkich miast to nie przeszkadza
będzie miło i serdecznie / 77.255.50.* / 2010-07-16 12:12
deklarację tą złóż osobiście na ręce członków swojej rodziny, gdy tylko zdołasz ich odwiedzić w wiejskich pieleszach.
a szkoda gadać / 83.28.164.* / 2010-07-16 09:40
I ro nia
Każdemu wykształconemu powinno to przeszkadzać.
Dlaczego ?
Bo wykształcony miłuje ład i porządek prawny.
Wtedy może racjonalnie planować swoje zachowanie i działanie.
W innym wypadku znajduje sie w bałaganie czytaj " to wszystko gówno ale my na wierzchu"
anvil / 109.243.32.* / 2010-07-16 08:34
i ro nia, wypowiadaj się za siebie i nie uważaj, że jesteś "głosem ludu" te czasy już minęły wyedukowany młody człowieku z wielkiego miasta.
asfasfasfasf / 83.238.74.* / 2010-07-16 08:56
mow za siebie cwaniaczku ,bo mnie mlodemu i wyksztalconemu to bardzo przeszkadza!!!
wykształt / 198.28.92.* / 2010-07-16 08:31
no wiem, PRZESTĘPCOM nie wadzi nieprzestrzeganie prawa, jednak nie generalizuj bo to ja tu jestem młody i wykształcony i do tego z miasta, i dlatego wiem, że większość znaczących mediów w tym kraju nalezy do PO, a ty jestes niedokształcony i naiwny, więc nadal wierzysz, że ZGODA BUDUJE a WSI jest OK. Pozdrawiam i dokształć się jeszcze trochę.
i ro nia / 194.213.1.* / 2010-07-16 08:34
Witam kolegę,nie obrażaj się,bo nie generalizuję tylko ironizuję

Najnowsze wpisy