Forum Forum prawneCywilne

TVK - przedawnienie? PROSZĘ

TVK - przedawnienie? PROSZĘ

asienka2010 / 80.50.230.* / 2010-06-15 18:34
Dzień dobry.
Złożyłam wniosek o podłączenie telewizji kablowej. Wymagany był jakiś dokument potwierdzający własnośc mieszkania więc przedstawiłam testament, w którym Mama zapisała mi swoją część po swojej śmierci (2003r.). Wcześniej tvk była na mojego tate (ktory jest 2 wlascicielem mieszkania). My z mężem od 2lat korzystaliśmy z innej oferty cyfrowej. Chcielismy jednak przejsc na tvk. Jak sie okazalo, tata ma zadluzenie w stosunku do tvk i w 2006 roku byl ponaglany do zaplaty, czego nie uregulowal. Mi zaproponowano splacenie tego zadluzenia i wplate 500zl za podlaczenie tvk. Czy te roszczenie ulega jakiemus przedawnieniu? Przeciez ja nie konfigurowalam na zadnej umowie i czemu ja mialabym to splacac? Bardzo proszę o szybką odpowiedź.
Wyświetlaj:
swiatowy_kryzys / 89.230.204.* / 2010-06-17 11:56
Twoi rodzice narobili długów więc zwykła przyzwoitość ludzka nakazuje je spłacić - analogicznie jak byłaś mała i srałaś w gacie i gdy przypadkiem wybiła byś szybę sąsiadom twoi rodzice musieliby to uregulować tak teraz twoim zasranym obowiązkiem jest uregulować czego nie zrobili twoi Starzy. .
tym bardziej że ktoś tu cytował przepisy Kodeksu rodzinnego i opiekuńczego

ps
Pomyśl że ktoś jest do tyłu 5 stówek
wiwan / 2010-06-15 20:14
"Miałaby " Pani spłacać nie z tytułu figurowania na umowie czy współposiadania, ale...z tytułu spadku.
Według art. 30 § 1 Kodeksu rodzinnego i opiekuńczego oboje małżonkowie są odpowiedzialni solidarnie za zobowiązania zaciągnięte przez jednego z nich w sprawach wynikających z zaspokajania zwykłych potrzeb rodziny. Jeśli ojciec zadłużył się wobec TVK, to ta mogła dochodzić spłaty przez Pani mamę. Przyjmując spadek przyjęła Pani po niej ten współudział w zadłużeniu wobec TVK. I na tej zasadzie TVK chce dochodzić spłaty od Pani.
Ale wszystko wskazuje, że jest to roszczenie przedawnione. Przedawnienie w przypadku usług telekomunikacyjnych wynosi 3 lata. Musi Pani popytać ojca, czy nie było okoliczności bieg przedawnienia przerywających.
Więcej o tym tu:
http://prawo.money.pl/aktualnosci/okiem-eksperta/artykul/kiedy;nastepuje;przedawnienie;dlugow,117,0,582005.html
asienka2010 / 80.50.230.* / 2010-06-16 07:54
W pazdzierniku 2006 r. ostatni raz (bodajze 3) ponaglono dp splaty tate. Mama zmarla w 2003 wiec jak tvk mogla dochodzic splaty przez mame? Zadne wezwania do splaty nie przychodzily od czasu 2006 r.
Agnen / 151.13.237.* / 2010-06-16 14:47
Sprawa jest przedawniona, ale trzeba się powołać na przedawnienie. Nie oznacza to, że dług przestaje istnieć, tylko, że staje się nieściągalny. Isnieje także możliwość, że tvk wniosła sprawę o ściągnięcie długu (ma czas sprawy przerywany jest bieg przedawnienia). Nawet jeśli ktoś miałby płacic to tylko Pani ojciec. Natomiast jeśli chodzi o umowę jest to szantaż, ale nawet jeśli odda Pani sprawe do sądu i wygra to nikt nie zmusi tvk do podłączenia kabla. Każda firma ma prawo nie podpisać umowy jeśli nie chce jej podpisać.
asienka2010 / 80.50.230.* / 2010-06-17 15:07
Tata został ostatni raz ponaglony do zapłaty 14 grudnia 2006r. W tej chwili okazuje się, że naliczano za tvk do 31.05.2009 r. Przecież sygnał odłączono w 2006r. i zaczęto ponaglać tate do zapłaty. Jak tvk nie zorietowałaby sie przez 3 lata, że jest brak wpłat? W tym czasie nie przychodziły żadne pisma z ich strony. Przez 3,5 roku nie było odezwu, aż do momentu, gdy zgłosiliśmy z mężem chec podlaczenia tvk. Inaczej nawet nie wiedzielibysmy o zaistnialym fakcie. Tvk opalacana byla przez mojego tate do momentu odlacznia sygnalu, ktorego powodem byl internet: Chodzi o to, ze naliczono dlug za internet chociaz byl oplacany, ale w kwocie ktora istniala w pierwszej umowie, pozniej umowe zmieniono (zmieniono kabel na radio), ale kwoty nie wpisano wiec tata oplacal w tej wysokosci co od poczatku.Tzn w 2006 odloczono internet i tvk, a pozniej znow musieli naliczac za tvk. Co mam robić w takiej sytuacji? Ja jestem wspolwlascicielem mieszkania (z testamentu po Mamie), tata jest drugim wspolwlascicielem i zyje.

Najnowsze wpisy