Forum Forum inwestycyjneWydarzenia

Twórca Sfinksa chce odkupić akcje spółki od funduszy

Twórca Sfinksa chce odkupić akcje spółki od funduszy

skomentuj
Wyświetlaj:
smaczny / 212.180.147.* / 2009-02-27 09:46
Restauracje sieci SPHINX w Polsce w zdecydowanej większości prowadzone są przez spółki będące niezależnymi podmiotami gospodarczymi. Restauratorzy prowadzą swoje firmy na własny rachunek i własne ryzyko. Bardzo często są to firmy rodzinne, bo taka była pierwotna koncepcja zgodna z kredo firmy Sfinks Polska S.A.
W tych restauracjach, prowadzonych od lat, szkolą się rzesze pracowników. Tworzone są bezustannie nowe miejsca pracy, które w skali sieci restauracji trzeba liczyć w tysiącach. Wojna o lokalizacje i władzę budzi niepokój o losy tych ludzi.
Opublikowane dane finansowe, przedstawione na Nadzwyczajnym Walnym Zgromadzeniu Akcjonariuszy 18 lutego 2009 przez Prezesa Zarządu Sfinks Polska S.A. mówią o tym, że polscy restauratorzy wypracowali zysk i zapłacili do Sfinks Polska S.A., tylko w ostatnim 2008 roku, 33 000 000,- złotych tytułem opłat za używanie znaku firmowego i z tytułu spłaty inwestycji. Oprócz tego wszystkie koszty związane z utrzymaniem lokali (czynsze), media (woda, gaz, energia), wynagrodzenia pracowników, produkty i surowce spożywcze, artykuły i usługi marketingowe, a także wszystkie pozostałe koszty prowadzenia restauracji, a także podatki i zobowiązania wobec instytucji państwowych były i są nadal płacone przez restauratorów regularnie.
Nadrzędnym celem każdego restauratora jest zadowolenie Klienta. Zapewnienie Gościom profesjonalnej obsługi i smacznego jedzenia za rozsądną cenę. Od wielu lat restauratorzy sieci SPHINX realizują tę ideę, pomimo wielu trudności.

Dzisiaj, w świetle ostatnich wydarzeń, w obliczu nasilającego się konfliktu o władzę w Sfinks Polska S.A., żadna ze stron sporu nie dostrzega, że marka SPHINX istnieje dzięki restauracjom i ludziom, którzy w nich pracują.
Wiele lat wspólnego budowania marki SPHINX, doświadczenie zawodowe i życiowe, zaangażowanie i wiara w sukces, a także siła ekonomiczna restauratorów jest nie do przecenienia.
pajch / 2009-02-26 10:46
nie ma jak to sprzedać drogo fundom akcje potem zdołować spółeczkę i odkupić tanio akcje. biznesik się kręci a że emeryur nie będzie...pikuś
Profit Co. / 2009-02-26 17:13 / portfel
Jak nie znasz sprawy to nie pisz głupot. Ta firma to ”dziecko” Morawskiego, a AmRest próbuje go wykolegować. Morawski po prostu utracił (nie miał wyjścia) pakiet kontrolny. Próbuje za wszelką cenę go odzyskać i to w zupełności popieram. Nie od dziś wiadomo, że AmRest pośrednio działa na niekorzyść Sfinksa i McGovern obrał sobie za cel zniszczyć tą Spółkę. Trzymam kciuki za Morawskiego, żeby mu się udało z nim wygrać!!!! Jak on był sternikiem firmy wszystko szło w dobrym kierunku, (mimo małych potknięć), ale to normalne przy takiej skali przedsięwzięcia!! Mam nadzieję, że Morawski zdobędzie pakiet kontrolny i wtedy akcje spółki zaczną powracać do normalnego poziomu.
PS. Nie mam żadnych akcji sfinksa :-)
skomentuj
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy