Forum Polityka, aktualnościKraj

Tylko 13 proc. budżetu nauki idzie na granty

Tylko 13 proc. budżetu nauki idzie na granty

Money.pl / 2010-01-03 12:27
Komentarze do wiadomości: Tylko 13 proc. budżetu nauki idzie na granty.
Wyświetlaj:
esu / 78.8.4.* / 2010-01-03 22:57
I załapał się na doktorat poza tym dziadowem. Ci to tego nie zrobili albo nie byli zdolni dziś plują sobie w brodę i co rano powtarzają dlaczego ja się urodziłem w tym syfie zwanym Polską? U mnie na roku na doktoraty w Polsce poszły melepety, które miały problemy z zaliczeniem roku. Reszta ludzi tworzy kwiat zachodnich uczelni głównie w Holandii i Szwajcarii. Ale to u mnie na studiach, bo kwiat braci humanistów zasila zachodnie markety w tanią siłę roboczą.
esu / 78.8.4.* / 2010-01-03 23:04
Przepraszam wyjątki od reguły, które zostały w Polsce za niekulturalną wypowiedź. Na pewno zostali jacyś mądrzy w tym kraju, ale przy tej kasie i tak nie mają szans na rozwój, więc prędzej czy później zostaną w tyle za tymi co wyjechali.
qqqup / 156.17.187.* / 2010-01-03 21:41
3 razy pisałem o grant ministrestwa. 3 razy dostałem 2 bardzo dobre recenzje (9.5 i 9 pkt na 10 możliwych) i jedna całkowicei złą (5 lub 6 pkt). Przypadek? Czy jakaś świnia uwala granty młodym aby swoim kolesiom dać?
Wiktor Adamus / 83.7.139.* / 2010-01-17 15:00
Proponuję jawne ocenianie grantów. Wydaje mi się, że w naszej kulturze będzie większa odpowiedzialność recenzenta za ocenę, a tym samym wyższa obiektywność i solidność oceny. Nie zapominajmy jednak, że oceny ludzkie są z natury subiektywne.
777c / 149.254.217.* / 2010-01-03 14:58
wszedzie ta retoryka wojenna, poczawszy od premiera, teraz i naukowcy zbroją się w granaty, ale sie nie dziwie jak im (i z nich) ciecia robią ;)

co za hipokryzja...
a potem studencki na bezrobocie czyli 71,5 tys zł diabli biorą.... nawet bidaczyny nie mają szansy odpracować, bo im państwo nie daje... a studenty tez ludzie, tez by chcieli gdzies mieszkać, a tu bach w wiekszym miescie metr mieszkania po 6ooo zł, to moze uda sie tyle uskładać przez rok, pod waruniem ze biedaczyna ma jakąś prace i pomagają mu rodzice. a gdzie tu rodzinę zalożyć??? huuu huuu ciemność widzę, widzę ciemność.....

"Ale nad uczelniami zbierają się chmury" - jakie gradowe, czarne, a może kłębiaste ?
Wacuś Młody Demokrata / 83.29.229.* / 2010-01-03 14:42
NAJBARDZIEJ sie OPLACA PUBLIKOWAĆ w TABLOIDACH NAUKOWYCH, bo tam jest IMPACT FACTOR największy - super jest NATURE, bo ma najbardziej SEXIASTE ARTYKUŁY, i można jeszcze Nobla zachapac jak sie walnie pieprzny artykuł i problem dociepli
Zaniepokojona 6 / 95.49.183.* / 2010-01-03 12:27
Kłamliwosc , głupota i nachalnosc obecnej propagandy sukcesu jest znacznie wieksza niz przed upadkiem Gierka.

Na około 6 milionów polskich dzieci w wieku 7 – 16 lat, co trzecie idzie do szkoły bez śniadania, co czwarte nie dostaje rano nic do jedzenia i musi się obyć bez gorącego posiłku w ciągu dnia

To jest własnie nasz dobrobyt !!!

Najnowsze wpisy