Forum Forum ubezpieczeńNa życie

ubezpieczenie bezskładkowe

ubezpieczenie bezskładkowe

11stokrotka / 2009-10-01 12:29
Potrzebuję pilnie pieniędzy i myślę o wypłaceniu środków zgromadzonych w jednostkach uczestnictwa w CU. Nie znam się na tym zupełnie, nie wiem ile to bedzie pieniędzy. Czy potraficie mi odpowiedzieć na to pytanie wiedząc, że mam 940 jednostek funduszu gwarantowanego oraz 165 międzynarodowego. Nie mogę znależć danych odnośnie dzisiejszej wartości jednostek, nie wiem, czy trzeba się liczyć z jakimiś opłatami czy kosztami....Nie wiem też, czy to ma znaczenie, ale jednostki zostały wykupione w kwietniu 2002r na moją prośbę o przekształcenie polisy w ubezpieczenie bezskladkowe z zapewnionym świadczeniem rownym wartości polisy (bez gwaratowanej sumy ubezpieczenia).
Wyświetlaj:
any / 2009-10-02 09:48 / portfel / Bywalec forum
W zależności od rodzaju umowy potrącą Ci opłatę manipulacyjną - jej wysokość znajdziesz w OWU, musisz się liczyć też z podatkiem Belki.
Od kwietnia 2002 roku do 30 września br. bo na ten dzień jest opublikowana ostatnia wycena Twoje oszczędności przyniosły Ci około 2 700 - 3 000 zł zysku, od tej kwoty zapłacisz 19% podatku.
Pozostaje jeszcze do rozliczenia okres sprzed kwietnia 2002 roku, tutaj nic Ci nie poradzę, bo nie nie wiem jak długo z jaką częstotliwością opłacałeś składki regularne.

Tryb odstąpienia od umowy masz w poprzednim poście.

Jeżeli chcesz wiedzieć więcej na ten temat, pisz prywatną wiadomość.

pozdrawiam
any
a---a / 83.5.72.* / 2009-10-01 18:38
Witam. wejdz na www.aviva.pl i tam w dolnym prawym rogu są notowania ubezpieczeniowych funduszy kapitałowych na dany dzień . Obliczamy ilość jednostek razy jej wartość. Pismo do Cu albo telefon do Agenta i po sprawie.

Najnowsze wpisy