Forum Forum ubezpieczeńInne

Ubezpieczenie z Urzędu a praca

Ubezpieczenie z Urzędu a praca

Rozjemca / 2011-07-06 12:25
W urzędzie pracy , jestem zarejestrowany jako osoba bezrobotna, dzięki czemu posiadam ubezpieczenie, jednak dostałem niedawno informację z UP że jest oferta pracy dla mnie, generalnie pracuję dorywczo w jednej z firm kurierskiej i nawet nieźle zarabiam, obawiam się jednak że jeżeli nie przyjmę tej pracy stracę ubezpieczenie!! Czy moje obawy są pod stawne?
Wyświetlaj:
aaaaa1 / 2011-07-06 13:35
wydaje mi się że nie ma ryzyka utraty ubezpieczenia przy odmowie przyjęcia pracy, ale urząd sobie odnotowuje że się nie zgodziłeś przyjąć pracy i to działa na Twoją niekorzyść
szklarek / 2011-07-07 11:24
Zacznijmy od tego, że zarobkując nawet dorywczo nie ma on prawa być zarejestrowany w UP, podjęcie zarobkowania skutkuje obowiązkiem najdalej w ciągu 7 dni poinformowania PUP, a tym samym wyrejestrowania. Bez względu na kwotę tego dochodu.
Odmowa przyjęcia pracy- nieuzasadniona- skutkuje pozbawieniem statusu bezrobotnego na 120 dni, gdy jest to druga odmowa- na 180 dni, gdy tzrecia lub kolejna- na 270 dni.
Co za tym idzie -ubezpieczenia zdrowotnego.
Wynika to z art. 33 ustawy o promocji zatrudnienia.
Mówimy oczywiście o propozycji pracy "odpowiedniej" tj. zgodnej z kwalifikacjami i stanem zdrowia bezrobotnego.
upss / 2011-07-08 13:56
obstawiam że w takim wypadku chodzi o pracę "na czarno", ale jeśli odmówisz im przyjęcia pracy tracisz ubezpieczenie

Najnowsze wpisy