Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Uczelnie dostaną 380 mln zł na kierunki zamawiane

Uczelnie dostaną 380 mln zł na kierunki zamawiane

Wyświetlaj:
inż / 80.50.125.* / 2009-06-23 14:21
Ponad połowa znajomych po Polibudzie nie wykonuje pracy inżyniera.
1. Większość wyjechała z kraju.
2. Nie znalazła pracy dla inżyniera na starcie (powód -brak doświadczenia), a znalazła w innym zawodzie i tak zostało.
3. Przerzuciło się na handel, nieruchomości itp. bo tam nie ma wyraźnego górnego pułapu zarobków narzucanego przez dyr. personalnych, prezesów (czyli głównie ekonomistów)
Dlaczego nie aktywować tych inżynierów którzy już są na rynku lub właśnie trafiają?
Odp. Bo lobby dyr. personalnych, prezesów (czyli głównie ekonomistów) nie chce bulić swojej kasy na dobre płace dla ,,ludków w kaskach”. Lepiej z kasy podatników większa podaż niż popyt to zawsze niska cena a i rektorom i dziekanom cos skapnie.
marek 19.53 / 83.24.4.* / 2009-06-24 01:04
Zgadzam się. Kolejna bzdura "by Kudrycka"
Pracowałem w zawodzie dziesięć lat. Byłem zadowolony. Skończyły się niestety roboty w mojej specjalności (hydrotechnika). Przeszedłem na swoje. Najpierw produkcja, potem handel. Próbowałem wrócić. Jednak układy i konieczność płacenia haraczu na SITW-ę (Stowarzyszenie Inżynierów i Techników Wodnych i Melioracyjnych) skutecznie mnie odstręczyły. Okazało się, że bez zapłacenia składek moje wykształcenie( PW), doświadczenie, uprawnienia budowlane są nic nie warte.
Przykre.
sl / 83.23.85.* / 2009-09-23 15:49
Dokladnie, ja ukonczylam inzynierie biomedyczna na PWR w 2001 i przez 2 lata szukalam pracy w zawodzie, w tym samym czasie pracujac w zupelnie innej branyz za minimalne wynagrodzenie, wtedy 700 zl, w koncu wyjechalam do USA, na prawie 5 lat, teraz wrocilam ale i tak nie mam szans na prace w zawodzie bo juz zbyt dawno ukonczylam studia no i nie mam doswiadczenia ....teraz musze isc na studia podyplomowe zeby w ogole miec jakas prace w polsce, ale i tak w zupelnie innym zawodzie

Najnowsze wpisy