Forum Forum inwestycyjneWydarzenia

Udana sesja dla posiadaczy akcji

Udana sesja dla posiadaczy akcji

Money.pl / 2006-04-06 19:16
Komentarze do wiadomości: Udana sesja dla posiadaczy akcji.
Wyświetlaj:
ravdrab / 2006-04-07 00:50 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Grajku,
a może lepiej po prostu nie przywoływać tych złotych myśli i nie być pomawianym.
Nie wiem, nie znam Cię. Ale może nie chodź utartymi drogami bo się pośliźniesz. Pamiętaj, że musisz nie skostnieć, ale nie sflaczeć, trwać na posterunku, ale nie stać na miejscu, być giętkim, ale nieugiętym, być lwem czy orłem, lecz nie zwierzęciem, nie być jednostronnym, ale nie mieć dwóch twarzy, trudna rzecz! Nie dawaj się tak żeby....


No i przebiłeś głową mur, i co będziesz robić w sąsiedniej celi?
grajek / 2006-04-07 08:31 / "Uznany Gracz Giełdowy"
hehe dobra spoko. poprostu myslalem ze to istotna informacja, ja tam muru glowa nie przebijam, bo mnie to tam wali :) dobrzy i madrzy ludzie tu pisza i czasem mozna podejrzec dobre spolki ;)
strokuś / 2006-04-06 23:52 / Uznany Bywalec forum i giełdy
Orle, pewnie już przeanalizowałeś kuchenki na spokojnie - jak to widzisz?
wydaje mi się, że w jakieś 3-4 m-ce powinniśmy dobić pod 35 zł
na pewno jakaś korekta będzie w okolicach 5-15 maja przy wynikach za 1kw
na początku czerwca z kolei myślę, że w20 wyznaczy swój nowy szczyt i sytuacja znowu może stać się nerwowa, ale jednak do wyników za 2kw kuchenki powinny dawać gazu
orzeł / 2006-04-07 00:21 / Uznany Gracz Giełdowy (2474 postów)
witaj
gdyby dziś zamknęły się kuchenki powyżej 25 byłbym otwarty na dyskusję o 28 zł i więcej
ponieważ tak się nie stało czekam cierpliwie aż jutro to nastąpi i wtedy pogadamy o 30 :)
pewności we mnie brak (ta dojrzewa gdy dojrzewam do zakupu a tym razem nie było mi dane - kazałeś kupować to kupiłem ( jakiś taki podatny jestem a Ty twardziel i Wandy nie chciałeś:)
pozdrawiam i niech się jutro 26 stanie :)
idę lulu
apap wszystkim
ps Jujka też naciągnąłeś :)
ravdrab / 2006-04-07 00:34 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Możesz używać momentum jako oscylatora, który podąża za trendem, podobnie do MACD. Jednakże on jeszcze nie daje sygnału do wzrostu dla Amisia. RSI, który wyprzedza kształtowanie się trendów, formacji na kilka dni przed ich faktycznym powstaniem, nie daje "wizji" wzrostów; nie daje też spadków. Rynek nie jest jeszcze bardzo silnie wyprzedany i jest mała szansa na wzrosty.
ravdrab / 2006-04-06 23:18 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Pozwolę sobie trochę na odrobinę filozofii:
SZCZEGÓŁY
Warto śledzić zachowanie kursów podczas zbliżania się do linii trendu, gdyż są to najważniejsze momenty dla analizującego. Taktyka gry może polegać na przyjęciu założenia, że kursy odbijają się od tych linii. Jednak na wypadek ich przełamania należy wtedy ustawiać zabezpieczające zlecenia polegające na odwróceniu pozycji z np. 2 - 4% stratą.
Jeżeli mamy 2 - 4 % przebicia linii oporu i towarzyszący temu znaczący wzrost obrotów można się spodziewać istotnego wzrostu kursów (rzędu 10 - 30 %). Najważniejsze jednak jest to, że korygująca fala spadkowa wynosi się w takiej sytuacji, ze znaczną regularnością, połową tego wzrostu (własne obserwacje). Po takim wzniesieniu dość często następuje spadek wynoszący 50 % poprzedzającego go wzrostu. Podobnie dzieje się w przypadku przebicia linii wsparcia formacji w dół. Występujący wówczas głęboki spadek powoduje następnie "odbicie" w górę, wynoszące ok. 30 - 50 % poprzedzającej je obniżki. Zjawisko to znalazło potwierdzenie na spółkach MIDWIG w ostatniej połowie roku. Warto jednak wspomnieć, że nie każde przebicie pociąga za sobą znaczny ruch ceny. Aby nie zadziałać zbyt wcześnie zaleca się sprawdzić, czy utrzymało się przynajmniej przez dwie sesje - zasada filtru czasowego oraz czy wynosi ono co najmniej 3 % ceny - tzw. zasada filtru cenowego.
OGÓŁY
Obecnie nie mamy do czynienia z podwójnym szczytem, czy też odwróconym spodkiem (są tacy - co go widzą), tylko to są typowe kliny. Kliny należą do grupy formacji kontynuacji trendu. Okres ich kształtowania jest różny i trwa najczęściej od dwóch tygodni do dwóch miesięcy. Kształt formacji wyznaczają dwie zbieżne linie, przypominające kształtem formacje trójkątów. Obie linie są nachylone w tym samym kierunku, jednak przeciwnie do poprzedzającego trendu. Utrzymujący się pierwotnie na wysokim poziomie wolumen obrotów, zazwyczaj maleje od momentu wejścia w formację. Ponownie silny wzrost aktywności powinien towarzyszyć wybiciu. Kliny zazwyczaj pojawiają się w połowie silnych ruchów cenowych, stąd zasięg wzrostu wyznacza wysokość poprzedzającej fali mierzona od punktu wybicia z formacji.

MOŻE TO TYLKO OZNACZAĆ, ŻE JESTEŚMY W POŁOWIE HOSSY.

_______
Bogactwo, wiedza, doświadczenie - to wszystko przychodzi za późno w życiu.
Andre Gide
ravdrab / 2006-04-06 23:33 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Mogę dodać, że następne podnoszenie stóp przez FED będzie odbijało się głównie na EUR/USD co w efekcie końcowym nic nam nie da, oprócz coraz lepszej szansy na zaciągnięcie kredytu w EUR.
Wobec powyższego po następnej podwyżce zacznę szukać banku, który daje atrakcyjne kredyty w EUR.
W 2007 one same będą się spłacały.
Pozdrawiam.
frytapl / 87.80.208.* / 2006-04-06 23:17
a pisalem o wzrostach na borku,ale od przyszlego tygodnia ,nie wiem co jest grane za duze obroty,ale dalej utrzymuje 45zl do wakacji,co o tym sadzicie?
Lechu / 2006-04-06 23:26 / portfel / Po prostu Lechu...
ja wiem tylko ze jakies 13mln krazy gdzies miedzy alchemia, boryszewem, hutmenem, impexmetalem i skotanem:) To jest oczywiscie pisane polzartem, zeby nie bylo:) Nawet specjalnie wymienilem te spolki alfabetycznie:)
Lechu / 2006-04-06 23:13 / portfel / Po prostu Lechu...
Czytaliscie info alchemii? Pan Roman, po sprzedazy "troche" akcji skotanu i pp alchemii ma okolo 13mln... Zastanawiam sie co z tym zrobi? Bo nic bez celu sie nie dzieje:) Moze te pieniadze powedrowaly do boryszewa i stad ten dzisiejszy wzrost?
frytapl / 87.80.208.* / 2006-04-06 23:19
tez ten wzrost mnie zastanawia
ravdrab / 2006-04-06 23:35 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
mnie w ogóle
Lechu / 2006-04-06 23:36 / portfel / Po prostu Lechu...
ok, mnie zastanawia tylko dlaczego akurat dzisiaj? Cos sie wydarzylo?
ravdrab / 2006-04-06 23:53 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
A "wyprzedaż" Skotana?
A może w przyszłym tygodniu umorzenie części akcji dla wyrównania struktury??
Jeśli Romanowi Krzysztofowi marzy się "indeks Karkosika", to nie może "bawić" się spółką w WIG20.
Po co ją "nastawił" na Wig20. Następna spółka to Alchemia.
....ale to za jakiś czas.

to oczywiście moja wizja i nie ponoszę żadnej odpowiedzialności za wnioski z powyższego tekstu:-)))
Batman / 2006-04-06 23:06 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Zachęcam do dyskusji na temat przyszłości notowań na GWP. Generalnie długoterminowo spodziewam się spadków na giełdzie, jednak w krótkim terminie może być atak na 3.000 na WIG20 i poprawienie rekordów. Moje ostatnie transakcje były niestety pod prąd stąd straty i uszczuplenie dorobku. Co skłania mnie, aby sądzić, że rynek tak łatwo nie podda się bessie to:

1) trwająca hossa na surowcach, która nie pozwala spadać KGHM i PKN mających duży udział w WIG20;

2) mimo wszystko duże obroty na szerokim rynku utrzymujące się od kilku sesji;

3) nadal popularność funduszy inwestujących w akcje;

4) niesłabnąca koniunktura na giełdach zachodnich, a szczególnie w Japonii;

5) kurs złotego w stosunku do EURO jednak nie przekroczył 4 zł;

6) skrajny pesymizm na WIGOMETRZE, co zgodnie z zasadą iż większość się myli wróży wzrostom;

Te czynniki sprawiają, że nasz rynek może jeszcze przez jakiś czas wspinać się w górę. Dla mnie przy krótkiej pozycji na kontraktach to niepotrzebne gromadzenie strat. Ale uwaga. Ten optymizm kiedyś się skończy. Pytanie tylko kiedy. Stąd moja strategia na najbliższy czas to raczej nie kupowanie kontraktów na wzrosty, gdyż uważam to za ryzykowne przy tych poziomach indeksów. Moja obawa wiąże się ze spekulacją na rynku surowców. Może się tam pojawić nagle ucieczka inwestorów i załamanie cen, a wtedy nie trzeba się długo zastanawiać na tym co stanie się z KGHM i WIG 20. Obawiam się komentarzy typu, że miedź będzie USD 6.000. Może to działać na wyobraźnię posiadaczy KGHM. Jednak co będzie jak miedź nie wzrośnie jeszcze o te USD 300 (teraz jest USD 5.700), ale o taką lub większą wartość spadnie.

Podsumowując liczę na to, że indeks WIG20 przekroczy 3.000 i w okolicach tego poziomu będę zajmował krótkie pozycje. Nawet jeżeli będę miał przejściowo stracę, gdy rynek jeszcze dojdzie dajmy na to do 3.050 to nie szkodzi. Z obecnymi zyskami na poziomie 150 pkt będę w stanie to zamortyzować. Natomiast w dalszej perspektywie zyski na spadkach pojawią się ponownie.

Moje wywody nie mają nic wspólnego z dobrymi fundamentalnie spółkami, które mogą zachowywać się niezależnie od indeksów rynkowych.
Kane / 2006-04-06 23:53 / portfel / Pirania - obserwator giełdy
To, że po zimie nadchodzi wiosna, a po wiośnie lato wiedzą wszyscy. Też mi amerykę odkryłeś ;) Powtarzanie, że będzie korekta, spadki czy też bessa jest już nudne - wszyscy wiedzą, ze kiedyś to się zdarzy. Napisz kiedy konkretnie - to już nie będzie nudne. Jeśli w20 pokona 3000 i coś tam jeszcze podskoczy, to ja też się ustawię na spadki - nic odkrywczego czy wyjątkowego w tym nie ma.
Najważniejsze jest teraz wyczucie chwili - zamiana skóry byka na futro niedżwiedzia jest najtrudniejszą operacją.
Pytanie: kiedy zrealizować zyski? A nie : czy zrealizować zyski? Spadki są sprawą naturalną - rzecz w tym, żeby gdy one następują mieć już gotówkę w walizce. "Przepowiadanie spadków długoterminowo" po trzech latach hossy jest conajmniej śmieszne.. ( w sumie długoterminowo to można było spadki trzy lata temu przewidzieć i nie inwestować - jeśli dla kogoś trzy lata oznacza długoterminowo :)) )

Ja jutro nastawiam się korektę. Pytanie: jaką? Jeśli będzie duża, to żle (dla mnie przynajmniej - mam nadzieję, ze nie będzie). Jeśli będzie płytka to bardzo dobrze ( taka sytuacja mi najbardziej się wydaje prawdopodobna) - przyszły tydzień wtedy powinien być na zielono. Jeśliby jutro korekty nie było, a wzrosty przecietne, to będzie trzeba zastanowić się nad sytuacją, czy aby nie spieniężyć części zysków przed "łikendem", bo korekta kiedys zapewne będzie - jutro? w poniedziałek? we worek? w środę? za tydzień? za dwa? za miesiąc? Kiedy będzie i jaka będzie - to właściwe pytania. Do tego czasu zarabiamy.
Batman / 2006-04-07 00:09 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Każdy inwestor patrzy na rynek poprzez pryzmat decyzji jakie ostatnio podjął. Wiadomo nikt się nie lubi mylić i chciałby mieć rację. Tak jest w życiu codziennym jak podejmujemy decyzję np. zmiany pracy to nie po to, aby zmienić ją na gorszą (jeżeli ktoś postępuje racjonalnie).

Na giełdzie niestety trudno w krótkim terminie cokolwiek przewidzieć, a w szczególności trudno mieć zawsze rację. Im bardziej obietywnie i bez emocji staramy się ocenić sytuację tym lepiej na tym wyjdziemy.

Odnoszę wrażenie, że na forum zdarzają się czasem wypowiedzi gniewne, a gniew ten ma swoje źródło najczęściej w błędnych decyzjach inwestycyjnych. Zbytne emocje zaciemniają obraz rzeczywistości i prowadzą do błędów.
Kane / 2006-04-07 00:59 / portfel / Pirania - obserwator giełdy
- Odwrotnie - przez pryzmat rynku podejmuję decyzje. Nie wiem jak reszta graczy.
- Nie chodzi oto czy lubię coś czy nie - dla mnie liczą się fakty.
- Niektórzu rzeczywiście zawsze chcieliby mieć rację, ale tylko na "chcieliby" sie kończy - warte zapamiętania hihi :)

Jeśli moja poprzednia wypowiedz byłaby gniewna (a taka być nie miała i wg. mnie nie jest) to tylko dlatego by taka była, że ktoś by na ten gniew zasłużył. A o błędnych decyczjach inwestycyjnych i gniewie nic nie wiem, więc się na ten temat nie będę wypowiadał :)
ravdrab / 2006-04-06 23:47 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Dzwon na trwogę musi mieć odważne serce.


Stanisław Jerzy Lec
grajek / 2006-04-06 23:19 / "Uznany Gracz Giełdowy"
batmanie. popieram i nawet sprostuje jak pozwolisz.. wig20 dojdzie nawet moim zdaniem do 3200..... ostatnia faza hossy... bedzie hurra i bedzie zjazd............. az sie coraz bardziej boje...


no ale coz... ja sie spytam ciebie batmanie, w jakim domie maklerskim masz konto ???????????????

dzieki z gory !
Lechu / 2006-04-06 23:30 / portfel / Po prostu Lechu...
Gdy tak piszecie to przypominaja mi sie slowa mojego ojca, ktory ladnych pare lat temu czul sie jak paczek w masle.. Niestety wystarczylo, ze wyjechal tylko na tydzien...
Dragon / 2006-04-06 23:16 / Bywalec forum
Japonia zachodnia..... :)
orzeł / 2006-04-06 22:19 / Uznany Gracz Giełdowy (2474 postów)
POzwolę sobie zacytować Pana Tomasza Gessnera
to dla kontraktowców:
"Posiadacze długich pozycji mają cały czas argument w postaci struktury zmian LOP. Ta mniej więcej pokrywa się ze zmianami cen, a to sugeruje, że we wzrosty jest angażowany nowy pieniądz, a spadek cen powodowany jest przez zamykających krótkie pozycje. Niewiele zmieniło się za to na bazie, która nadal jest wyraźnie rozciągnięta in minus, choć dzisiejsza końcówka nieco ją zmniejszyła. Wspominałem w poprzednich komentarzach, że za sprawą wczorajszego odbicia wzrosło znaczenie linii wyznaczonej po maksimach z ostatnich miesięcy, czyli górnego ograniczenia kanału - FW20 kanał WIG20 kanał. Jego przekroczenie winno sygnalizować możliwość zakończenia całego horyzontu i tym samym perspektywy wyznaczenia kolejnej fali wzrostowej byłyby jak najbardziej realne. Wymowa dzisiejszych, dziennych świec również poprawia nieco obraz techniczny rynku w krótkim terminie - FW20 dzienny WIG20 dzienny. Udało się kupującym wyjść ponad poziom połowy wczorajszego korpusu."
tak więc zdania podzielone co nie jest dziwne :)
grajek / 2006-04-06 22:37 / "Uznany Gracz Giełdowy"
orle, ale powiedz ze smieciowa hossa to dziwna hossa ? to sie musi kiedys skonczyc, bo po smieciach co jest ?
Pablo / 2006-04-06 22:57 / "Uznany Gracz Giełdowy"
Grajek nie wiesz, że obecnie na śmieciach, odpadach i recyclingu robi się największe interesy:)
orzeł / 2006-04-06 22:50 / Uznany Gracz Giełdowy (2474 postów)
no tak Grajku podejrzewam co : działki, nowe mieszkania, samochody , super wakacje i pewnie jeszcze parę fajnych gadżetów
ja dzięki Strokusiowi trzymam dyscyplinę i do śmieci zbliżam się w rękawiczkach i tylko z odrobiną kasy w kieszeni:)
pozdrowienia dla bezwzględnego nambera łan jakiego znam :)
Jeck / 2006-04-06 22:57 / "Poławiacz perełek"
orle skąd wiesz...
ja właśnie planowałem sobie działeczkę w górach kupić na lato
ale jak tak dalej pójdzie i IBS bedzie chodził dziennie od 1,2 do 1,3 to chyba za kilka dni bęę miał na zakup (IBS - na razie jedyna spekuła jaką sie bawię, 8% capitału-wynk niezły)
Batman / 2006-04-06 22:30 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Cześć Orle, zamknąłem dziś krótkie pozycje na kontraktach przy 2.890 realizując stratę 51 punktów.

Mój łączny wynik na kontraktach od końca lutego to:
+158 punktów
+60 punktów
-20 punktów
-51 punktów

Razem per saldo +147 punktów

Jestem poza rynkiem i ponownie mam dylemat. Może tak kupić kontrakty na wzrosty :-)
orzeł / 2006-04-06 22:42 / Uznany Gracz Giełdowy (2474 postów)
witaj Batman
ja z uporem maniaka (choć nie ukrywam że dzięki Tobie wogóle zacząłem poważnie przyglądać się tematowi kontraktów - i dzięki Ci za to - teoretycznie temat był mi znany - w praktyce znam go z relacji zrozpaczonych próbowaczy którym się nie powiodło ) będę twierdził że nie czas na kontrakty at all :)
ps czas to był wtedy jak sobie siedziałem nad rzeczką w Zakopcu z jednym analitykiem który po rozmowie ze mną stwierdził że nia zna drugiej osoby z taką wiarą we wzrosty :) i powiedział kup sobie chłopie sztuk kilka fiutków na wzrosty a ja nie posłuchałem
a wig 20 był wtedy 2000 pkt
to takie wspominajki niegroźne (TMSS że moje maluchy się jeszcze nie wszystkie napompowały coby latać:)
janusz / 2006-04-06 23:16 / Bywalec forum
Przy graniu na wzrosty i spadki ,całkiem niezle,jest tylko waruneczek -oczka w monitor.
Na dziś w drugim tygodniu grania - 135 pkt.( dziś strata 33, obstawiłem wczoraj na koniec sesji krótki,a było odwrotnie)Odwruciłem sytację najazdę po nowe max-y .
Rozwala mnie MCI ,tym swoim żółwim tempem,sanwil to samo-zamarzł
Liczyłem, że odkupie Lbw i Mil-druga uciekła,pierwsza może jeszcze spadnie?
Pozdrawiam
orzeł / 2006-04-06 22:51 / Uznany Gracz Giełdowy (2474 postów)
i znowu mnie Orlica opieprzy za "w ogóle"
grajek / 2006-04-06 23:01 / "Uznany Gracz Giełdowy"
hehe tym razem stane w Twojej obronie :D
osesek / 2006-04-06 22:37 / Pan Tysiącznik
Dobry wieczór.
Dzisiaj zakończłem swój pierwszy romans z akcjmi TVN.
Pomimo zakupu w "ciemno" mam 2520 zł in +.
Miałem duuuuużo szczęścia.
osesek / 2006-04-06 22:54 / Pan Tysiącznik
A jutro sprzedam rano 10 kontraktów na WiG 20 ,pójdę do pracy,wrócę z pracy, zjem zupę i odkupię te 10 kontraktów na WiG 20 i będę cieszył się ,że będę 5000 zł do przodu.
ravdrab / 2006-04-07 00:09 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
A świstak???
Śpi???
Batman / 2006-04-06 23:41 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Cześć osesek, rozumiem, że zarejestrowałeś się na kontraktach i gotowy jesteś na emocje związane z rynkiem terminowym.
grajek / 2006-04-06 21:51 / "Uznany Gracz Giełdowy"
Zachowanie rynku i liczne hiperbole wzrostowe na najmniejszych spółkach, to reakcje coraz bardziej typowe dla ostatniej fali hossy. Fala ta ma czasem bardzo dziwny przebieg i trudny do przewidzenia zasięg wzrostu. Jeśli lada dzień padłyby rekordowe poziomy WIG20, to 3000 pkt. nie musi być górnym pułapem i maksimum możliwości, choć długotrwała kontynuacja wzrostów i bicie rekordów na niemal wszystkich rynkach (także rynkach surowców) przybliża nieuchronną korektę.
grajek / 2006-04-06 22:26 / "Uznany Gracz Giełdowy"
oczywiscie ze to nie jest moj tekst !!!!!!!!!!!!!!! ludzie opanujcie sie. to komentarz BOSSA PL... ELLA daj se spokoj bo nudzisz....
Lechu / 2006-04-06 23:16 / portfel / Po prostu Lechu...
ja po pierwszym zdaniu widzialem:)
ELLA / 83.5.225.* / 2006-04-06 22:33
Jeżeli wklepujesz czyjeś teksty to po prostu to zaznacz,a nie staraj się być Guru tego forum.Jeszcze raz proszę napisz jakie akcje posiadasz,miałeś to zrobić w pon.lub wtorek.
grajek / 2006-04-06 22:36 / "Uznany Gracz Giełdowy"
kazdy wie kiedy wklepuje teksty... nie pisze z interpunkcja... jesli tekst jest "piekny gramatycznie" to poprostu nie moj...slabo mnie znasz...
strokuś / 2006-04-06 23:22 / Uznany Bywalec forum i giełdy
jak widać Dragon nie wie, Jeck nie wie, ja też nie - co najwyżej jak napiszesz coś mądrego to się domyślam, że to nie Twój tekst
jak się cytuje to należy cytat opatrzyć cudzysłowami i zaznaczyć skąd pochodzi
nieustannie łamiesz pkt. 2 regulaminu forum
Redakcja już dawno powinna Ci zafundować przynajmniej tydzień odpoczynku od nas
ravdrab / 2006-04-06 23:26 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
dlategoż ten kameleon z fulara, przez grajka przejdzie jeszcze na wiele innych nicków.
Mimo wszystko nie przeszkadzami to, że cytuje bez cudzysłowów.
grajek / 2006-04-06 23:37 / "Uznany Gracz Giełdowy"
moze podac forum gazety pl ??

prosze

http://forum.gazeta.pl/forum/71,1.html?f=27

tam sie tez wypowiadam i ravdrab


chyba nie macie nic przeciw ?
Jeck / 2006-04-06 22:25 / "Poławiacz perełek"
Grajku, zgadzam sie chyba z Tobą
I przepowiednia Batmana sie spełni..
Indeksy MIDWIG i WIRR napompowane, Wig i WIG20 nie mniej
W niedzielę wybory na Węgrzech - ciekawe kiedy nas zagraniczni opuszczą, a może już opuścili

Jestem baaaardzo zakupiony w Getin, sporo MNI i MCI została mi reszta IBS i byków
NIe bardzo jestem przekonany co zrobić...pozamykać na łikend pozycje a może czekać dalej.

Pisałem, że Bioton to dobra spóła i pisałem i pisałem, a niestety nie kupiłem...gratulacje dla tych co maja
orzeł / 2006-04-06 22:34 / Uznany Gracz Giełdowy (2474 postów)
wybacz Jeck ale jak coś takiego czytam że się spełni przepowiednia że spadniemy a słyszę ją od 1,5 roku a tutaj pewnie już od 2 miesięcy to tak jakby ktoś się podniecał, iż przepowiedział że za jakiś czas spadnie deszcz albo coś równie niesamowitego :)
jak jeszcze zobaczę : a nie mówiłem uśmieję się setnie :)
pozdrawiam
Jeck / 2006-04-06 22:52 / "Poławiacz perełek"
orle, ale chyba zauważyłeś -jak piszę- iż nie jestem pewien tylko sklaniałbym sie do tezy, że jakaś korekta napewno będzie, tylko jaka skala.
Ja nie byłem jeszcze tak zaangażowany w akcje jak teraz...wierzę w P. Czarneckiego i mam nadzieję, że sie nie przejadę
Ale jest strach- a to chyba lepiej niz kupować Elka po 21, Swissa po 14,5 etc (nie mam nie miałem nie zamierzam sie w takie coś bawić- posiadaczom współczuję i gratuluje nerwów)
grajek / 2006-04-06 22:28 / "Uznany Gracz Giełdowy"
tylko ze ostatnia faza hoosy moze trwac od 6 do 12 miesiecy... czemu sie wylanczac ??

moim zdaniem jeszcze bedzie troszke wzrostow, przynajmniej pare miesiecy moze do 2006 roku konca.... ale potem bedzie ciezko....... pompuja sie juz spolki ktore w fazie dojrzalej hossy byly wysmiewane...
Jeck / 2006-04-06 22:25 / "Poławiacz perełek"
Grajku, zgadzam sie chyba z Tobą
I przepowiednia Batmana sie spełni..
Indeksy MIDWIG i WIRR napompowane, Wig i WIG20 nie mniej
W niedzielę wybory na Węgrzech - ciekawe kiedy nas zagraniczni opuszczą, a może już opuścili

Jestem baaaardzo zakupiony w Getin, sporo MNI i MCI została mi reszta IBS i byków
NIe bardzo jestem przekonany co zrobić...pozamykać na łikend pozycje a może czekać dalej.

Pisałem, że Bioton to dobra spóła i pisałem i pisałem, a niestety nie kupiłem...gratulacje dla tych co maja
Dragon / 2006-04-06 22:18 / Bywalec forum
Prawda to wszystko co piszesz Grajku ale czy takie opinie o ostatnich podrygach fali wzrostowej i związanych z tym wzrostach na małych i średnich nie pojawiały się juz kilka sesji temu gdy mieliśmy spaść z hukiem z "podszyczytowego" poziomu ?
Obecnie patrząc na wykres mamy większe szanse na przebicie 3000pkt na WIG20 niż kilka tyg temu, obecny podjazd pod 3000 pkt jest wolniejszy niz kilka tyg temu ale wydaje sie mocniejszy, nie bardzo zaszkodziły nam obligacje w USA, a dziś kiedy zapowiadane były spadki zwiazane z debatami w rządzie nasza giełda jedynie straciła wigor. Oczywiście nie twierdze, że czekają nas bezgraniczne wzrosty ale nie powinniśmy tak wypatrywać tej korekty bo ją wkońcu wypatrzymy :) Po prosu "Róbmy swoje" !!
pozdrawiam,
(podpisano) wiczny optymista :)))
ravdrab / 2006-04-06 22:04 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Nie martw się i nie przejmuj tym.
Będzie zielono.

Badaj twarze, nie słuchaj tego, co mówią usta.
ELLA / 83.5.225.* / 2006-04-06 22:18
GRAJEK się nie martwi,On po prostu znów wklepał cudzy tekst podpisując się pod nim.Można to przeczytac na WP.Tekst Jacka Tyszki z DM BOŚ SA.nAPISZ w końcu chłopaku czy kupiłeś jakieś akcje,czy nadal czekasz na nie wiadomo na co ???????????
grajek / 2006-04-06 22:29 / "Uznany Gracz Giełdowy"
jestes nudna. oczywiscie ze to nie moj komentarz...a co myslalas ze powiem ze moj ??

prosze link

http://bossa.pl/notowania/komentarz/
grajek / 2006-04-06 22:38 / "Uznany Gracz Giełdowy"
oj, bedzie dobrze
ravdrab / 2006-04-06 20:26 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Witam,
ja sprzedałem POLLENĘ I PROKOM, a kupiłem dzisiaj COMARCH.
PS. Cieszę się z BORYSZEWA.
chris / 2006-04-06 21:18 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
apropo skojarzeń "Jest druch Boruch?" :)) ... Nie ma drucha ... :)) .. no chyba że w portfelu :))
sorka to chyba przez te gumki też w portfelu :))
coś dzisiaj ale ... gdzieś przeczytałem, że to jak wyczekiwanie na odpowiedz dziewczyna po teście ciążowym :))
Baryton / 81.219.25.* / 2006-04-07 10:16
:-)
Dawno o druhu nie slyszalem, ze ktos te texty jeszcze pamieta.
Pozdro
breme / 2006-04-06 19:31
dzisiaj dokupiłem Bioton, niezłe plany inwestycyjne, poza tym pp po zapowiadanej symbolicznej 1zł. za akcję.
:-)
breme / 2006-04-06 19:35
poprawka, między 10 a 1, ale bliżej 1.
pawgos00 / 2006-04-06 19:45 / Bywalec forum
nie wierze.1zl????to chyba przesada
breme / 2006-04-06 19:47
bdm.pkobp.pl->serwis PAP (takie info)
pawgos00 / 2006-04-06 19:57 / Bywalec forum
zwracam honor.mam sporo biotonu wiec cieszy mnie ta informacja
Dragon / 2006-04-06 19:16 / Bywalec forum
Myślicie, że Getin sie skorekci w najbliższym czasie ? ?
marek100 / 2006-04-06 20:04 / Bywalec forum
w najbliższym czasie całość się chyba skorekci -
niestety :-( ........... obym nie miał racji
jest zbyt pięknie żeby mogło trwać wiecznie.
lamponi / 212.2.99.* / 2006-04-06 19:51
tak .. co do tego jestem pewien .. poprostu wygrywa na slabych rozwojach notowan innych bankow
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy