Forum Forum inwestycyjneWydarzenia

Udane zakończenie tygodnia na GPW

Udane zakończenie tygodnia na GPW

Money.pl / 2006-05-26 17:46
Komentarze do wiadomości: Udane zakończenie tygodnia na GPW.
Wyświetlaj:
kolega / 213.52.175.* / 2006-05-27 17:55
NWZA Biotonu zdecydowało o emisji akcji serii G i splicie akcji 1:5
26 maj 06 (PAP)
26.5.Warszawa (PAP) - Walne zgromadzenie Biotonu zdecydowało o
emisji nie więcej niż 1.697.408.406 akcji serii G po cenie
emisyjnej 0,21 zł z zachowaniem prawa poboru dla dotychczasowych
akcjonariuszy. Akcjonariusze zdecydowali także o podziale akcji
Biotonu przez obniżenie ich wartości nominalnej z 1 zł do 0,2 zł -
podał Bioton w komunikacie.

Za każdą dotychczasową akcję Biotoniu akcjonariuszom będzie
przysługiwało jedno prawo poboru, które będzie uprawniało do
objęcia 1,8 akcji serii G.

Dzień prawa poboru został ustalony na 30 czerwca.

Po dokonaniu podziału akcji w stosunku 1 do 5 poprzez zamianę
jednej akcji o wartości nominalnej 1 zł na 5 akcji o wartości
nominalnej 0,2 zł liczba akcji tworzących kapitał zakładowy
Biotonu zwiększy się do 943.004.670. (PAP)

Według wcześniejszych szacunków zarządu, podział akcji miałby
nastąpić do połowy czerwca 2006 r., a emisja akcji będzie miała
miejsce w lipcu.

Spółka zamierza przeznaczyć pozyskane z emisji środki na
akwizycje i inne cele inwestycyjne.

*****************
"Spółka Bioton szybko stała się ucestnikiem globalnego rynku produktów biotechnologicznych. Bioton od 2000 r. odnotowuje dynamiczn z ywzrost wartości produkcji rekombinowanej insuliny ludzkiej. Obecnie spółka jest jednym z pierwszych producentów produktów biotechnologicznych naglobalnym rynku.
Bioton skupił się na globalnym rynku insuliny, którego wartość sza-cowana jest na 5,4 mld USD. Po osiągnięciu w ciągu 5 lat prawie 20% udziału na polskim rynku insuliny, obecnie Bioton przyśpiesza dynamikęekspansji geograficznej, a celem jest osiągniecie 5% udziału w wolumeniesprzedaży globalnego rynku, którego wartość szacowana jest na 5,4 mldUSD."/ING Securities/
"BIOTON PRZEWIDUJE REJSTRACJĘ FORM GOTOWYCH W ROSJI W MAJU 06
W 2005 roku Bioton eksportował insulinę na rynki Azji (Indie,
Pakistan, Filipiny, Kirgizji), do krajów Europy Wschodniej
(Białoruś) oraz tradycyjnie do Egiptu."
dzięki zwiększeniu udziału w SciGen będzie mógł umocnić swoją pozycję na rynkach Azji."
"Obecnie insulina wytwarzana przez Bioton, pod marką Gensulin,
jest zarejestrowana na następujących rynkach - bezpośrednio przez
Bioton: Polska, Ukraina, Białoruś, Rosja (substancja), Uzbekistan,
Kirgistan, a poprzez SciGen: Indie, Wietnam, Pakistan, Indonezja
(wkłady), Filipiny, Sri Lanka, Tajlandia i poprzez Diosynth:
Egipt, Meksyk, Peru, Algieria, Jordania.
W trakcie rejestracji jest natomiast ten produkt na następujących
rynkach - bezpośrednio przez Bioton: Rosja (formy gotowe),
Bułgaria, Kazachstan, Rumunia; poprzez SciGen: Chiny, Indonezja
(fiolki), Korea Południowa, Malezja, Singapur, a poprzez Diosynth:
Argentyna, Boliwia, Chile, Ekwador, Kolumbia, Irak, Syria,
Wenezuela, kraje Ameryki Środkowej. (PAP)"
Bioton wytrwale, umiejetnie i planowo realizacje globalną strategię rozwoju
Spółki
gabrik / 2006-05-26 23:04 / portfel / Wierny Forumowicz
strokus te młotki to na którym wykresie?
janusz / 2006-05-26 23:54 / Bywalec forum
Dobry wieczór.
Jakie sukcesy na kontraktach? Ja na " 0 " - rano krótki 2905( z odrobiną strachu jak pojechali 20 do góry) - wywalonby przez stop na + 10,dalej krótki 2885 ,no i zablokował się szmelc( póżniej widzałem na wykresie że było dobrze) ostatecznie zamknięty 2890.
Dziś było kosmiczne otwarcie i jazda z pierwszych paru minut -aż prosiło sie brać krótkie,gdyby sprzęt szef kupił lepszy. Pozdrawiam
warren buffet / 2006-05-27 10:10 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
ja jestem 25 in plus. na ktorkich. DT. ale ladnie spuszczali rynek.
odlewniczy / 2006-05-27 10:23 / Uznany Gracz Giełdowy (I miejsce w konkursie giełdowym!)
szkoda ze dzis sesji nie ma bo jakos nudno na tym forum...
adzrej / 2006-05-28 19:16 / Bywalec forum
za to w poniedzialek bedzie wesolo az nadto
warren buffet / 2006-05-28 12:47 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
no
strokuś / 2006-05-28 19:04 / Uznany Bywalec forum i giełdy
czy ktoś po tym komentarzu ma jakiekolwiek wątpliwości, że Warren to "Uznany gracz giełdowy".... Grajek? ;-)
a swoją drogą w czasach wyrażeń typu "wicepremier Lepper" to już chyba żadne zestawienie osób i tytułów nie jest mnie w stanie zadziwić ;-)
samuraj jack / 2006-05-26 23:45 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy/ Bloguje na bblog.pl!
Gabrik - stanęło dosłownie na 2880 z małym spadkiem w ostatniej chwili - 2880 obronione;
rzecz w tym, że zbyt idealnie zeszli do tego poziomu, a dodatkowo zeszli z góry, a nie wspięli się z dołu;

nieźle dziś posterowali i na koniec zrzucili akcje;
myślę, że w poniedziałek początkowo wzrost, później zejście do 0 proc. wzrostu na WIG20
strokuś / 2006-05-26 23:09 / Uznany Bywalec forum i giełdy
:-) dzienny w20 23 i 25 maja
gabrik / 2006-05-26 23:20 / portfel / Wierny Forumowicz
ok popatrzę sobie ale pocieszam się że na wykresie kontraktów mamy czarną świecę a także moim zdaniem gwiazdę doji na spadki.
Jeck / 2006-05-26 22:57 / "Poławiacz perełek"
Jesli jest ktoś już znudzony BIO to proszę spojrzeć na MILLENIUM
Po maxie- 8,2 zjechał do 4,80, w lipcu płacą dywidendę w wysokości 0.54/akcję.
JAkby nie patrzeć jest to parwie 10% aktualnego kursu.

Ja już skupuję od 5,2 powoli...tylko, że zaczyna mi brakować środków, które przeznaczam na GPW.

W związku z tym zamierzam zmniejszyć zaangażowanie w MNI i chyba resztę przeżucę w MIL.
ravdrab / 2006-05-26 22:20 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Witam,

bardzo mi się podobał komentarz z dnia 25 maja, w którym Sławomir Koźlarek, makler DM BZ WBK ocenił, że „Na rynku nastąpiło ‘strząśnięcie nerwowych inwestorów’, a później indeksy poszły w górę." Nastroje chyba lepsze, dzisiaj kupiłem PKOBP i EMAX. Ale na razie jeszcze "wchodzę" powoli - nie na maxa.
________
W Polsce zetknąłem się z piątym żywiołem: błotem.
Napoleon I
Adaś / 212.2.99.* / 2006-05-26 23:10
Gratuluje EMAXu. Połączył się z Computerlandem. Dodatkowo Orlen dostał Mojżejki. Sądze że w pn idziemy na północ
Cansas_ / 2006-05-26 20:09 / Bywalec forum
https://www.dmbzwbk24.pl/rek_iol/Emerging_Markets_26_05.pdf

Radze sie zapoznac.
Bida z bryndzom... kierunek: pieklo :(
strokuś / 2006-05-26 22:44 / Uznany Bywalec forum i giełdy
to są już dane historyczne i mówią, że było "piekło", a nie że dopiero będzie
a co powiecie na następującą teorię:
18 maja zaczęło się IPO Bank of China warte około 10 miliardów dolarów (czyli 2 razy tyle co wycofano w tym tygodniu z funduszy EM)
dla indywidualnych przeznaczone było 5% akcji, czyli 0,5 mld a złożyli zamówienia na 40 mld $ (80x więcej)
instytucje złożyły zamówienia na 20x tyle co było im oferowane
może te wypływy z EM związane były właśnie z tym IPO?
bardzo podobną korektę mieliśmy w październiku - wtedy swoje 9 miliardowe IPO przeprowadzał China Construction Bank (zapisy 14-19.X)
gdyby ta teoria była słuszna to czekają nas nie spadki, ale dalsze wzrosty, ponieważ po zredukowaniu zapisów na rynku będzie duża ilość wolnej gotówki

abstrahując od powyższego sytuacja techniczna robi się bardzo przyjemna - z historycznie sprawdzonych pozoiomów odbija się RSI, MFI, ULT, maleje MACD histogram, mieliśmy 2 ładne młoty, z czego jeden na imponującym obrocie, MI wyhamował wzrost, ROC wybił się ponad średnią, zaliczyliśmy i jak na razie obroniliśmy 38% zniesienie rocznych wzrostów, spadki zatrzymały się jak na razie dokładnie na EMA-200 - w związku z tym póki co nie może być mowy o bessie, trend długoterminowy na razie jest niezmiennie wzrostowy
a do tego kończy się maj, więc powiedzenie 'sell in may' traci ważność ;-)
pchelek / 83.31.190.* / 2006-05-27 18:55
strokus - powinienes byc ministrem finansow - Zyta przy Tobie to wymieka - to tak dla poprawy nastroju - pozdrawiam - to forum bez ciebie to nie mialo by ikry
A2 / 2006-05-27 14:43 / Spekulantka
strokus dobrze , ze jestes na tym forum))
mari / 2006-05-27 10:02 / Achi
Dzięki Strokuś jesteś wielki (nie tylko uznany).zaczynają nam się układać te puzzle w całość.wszyscy widzieliśmy co się stało.Wiemy już kto to spowodował a teraz dzięki Tobie znamy najbardziej prawdopodobną przyczynę.(konkretną a nie wydumaną).Scenariusz który podałeś jest bardzo prawdopodobny.Ja tylko jeszcze powiem że wycofany kapitał amerykański jak podano był na poziomie 50%to znamienna liczba dla wszystkich stosujących AT.Idąc dalej tą ścieżką nalężałoby się spodziewać powrotu ok 50%z tego czyli ok 25% wycofanych pieniędzy,bo przecież sytuacja gospodarcza jest stabilna a jeżeli zostaną wolne środki to czemu by ich nie mieli zainwestować.To czego ja bym się obawiał to czy w podobny sposób nie wycofają się inni wielcy gracze. Mielibyśmy wtedy tą drugą falę wyprzedaży i na tym byłby koniec korekty.Wtedy ruszyliby na zakupy jankesi.Musiałby jednak być jakiś cel takiej wyprzedaży przez TFI itp ,a może skala była mniejsza i załatwili to jednocześnie lub z jakichś mi nie znanych powodów nie mogą lub nie chcą na razie sprzedawać .
Jakbyś miał jakieś przemyślenia lub informacje na temat krajowych wielkich graczy chętnie bym się zapoznał z twoją opinią.
Pozdrowienia i wiedz że zawsze czyta się twoje komentarze z wielką przyjemnością.:-)
A2 / 2006-05-27 14:52 / Spekulantka
wiecie co )) juz mam dosyc sledzenia tych wiadomosci , ktore nam co sekunde serwuja) Za chwile bede pisali , "ze prezes mial goraczke albo katar". Jak wiadomo , wszystko zalezy od globalnej gospodarki) Azja , Ameryka.Podjelam decyzje o wycofaniu pieniadzy z funduszy.Sama bede nimi zarzadzala)).Fundusze co chwile podaja sprzeczne informacje . Takie oglupianie inwestorow)) .Kupie tereny inwestycyjne to najlepsza lokata ) przynajmniej cos zostanie dla przyszlych wnukow)
samuraj jack / 2006-05-26 23:47 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy/ Bloguje na bblog.pl!
w związku z IPO Bank of China do kiedy mogą kasę wyciągać?
strokuś / 2006-05-26 22:53 / Uznany Bywalec forum i giełdy
buu... histogram macd oczywiście rośnie, czyli maleją te ujemne słupeczki ;-)
ravdrab / 2006-05-26 22:51 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Chłodny maj - dobry urodzaj.
ravdrab / 2006-05-26 22:56 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Grzmot w maju, sprzyja urodzaju:-)))
strokuś / 2006-05-26 22:49 / Uznany Bywalec forum i giełdy
te wzrosty oczywiście do czasu np. IPO Rosneftu, który chce zebrać kilka-kilkanaście milardów dolarów w 3-4 kwartale (ostatnio czytałem o 8 miliardach w połowie lipca) :-)
McGreg / 83.24.127.* / 2006-05-26 22:27
Jak wyszły, to i wrócą. Fundusze spekulacyjne żyją z załamań rynku. Stało się to co kiedyś musiało nastąpić, lecz nie należy popadać w pesymizm. 200 mln USD wycofane z rynku polskiego to kropla w morzu - jedynie 2 miesięczna składka przekazywana przez ZUS do funduszy emerytalnych. Przyczyna zachowania funduszy jest prosta. Musiały kiedyś skonsumować zyski, a sygnałem do podjęcią takiej decyzji była zapowidź podwyżki stóp procentowych w Stanach. Tam się przez kilka sesji "nachapią" i ponownie wrócą do nas.
ravdrab / 2006-05-26 22:34 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Czyżbyś podzielał ideę Schopenhausera: Każdy człowiek potrzebuje stale nawet pewnej ilości trosk, cierpień lub biedy, tak jak okręt potrzebuje balastu, by płynąć prosto i równo.
Mc Greg / 83.24.127.* / 2006-05-26 22:49
Raczej chciałem zwrócić uwagę na stadnych charakter zachowań funduszy. Gdy ktoś przestraszy stado, to ono w popłochu rzuca się do ucieczki, ale po pewnym czasie znowu wraca w miejsce obfite w jadło. Wszak u przyjaciół jankesów można co najwyżej skubnąć kęsa w porównaniu do naszego żerowiska.
ravdrab / 2006-05-26 22:52 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
:-)))
wiola / 83.144.98.* / 2006-05-26 22:18
wezcie pod uwage ze bioton zrobil sobie 1000%.czy to nie jest wliczone w cene
benek / 83.144.98.* / 2006-05-26 22:11
pieklo dopiero przed wami
mike / 212.122.206.* / 2006-05-26 19:23
a kto z Biotonu powiedział,że bedą tylko insulinę produkować? A może Krauze załatwi jakieś generyki.
Jak ktoś napisał- biotonowcy to sekta... -i dobrze bo musi się coś dziać- trzeba mieć nadzieję,że można zarobić 14% w jeden dzień.
Biotechnolog / 83.31.146.* / 2006-05-26 20:26
A jeśli uda im się opracować analog insuliny (dłużej działającą formę) to możliwe że rozpoczną ekspansję na zachód, a nie tylko na wschód
Biotechnolog / 83.31.146.* / 2006-05-26 20:59
Wiem kilka rzeczy:
-na zachodzie są analogi insuliny robione przez NovoNordisk i ElLily, której Bioton nie produkuje
-a na wschodzie insulina zwierzęca (która nie jest do końca taka jak ludzka i powoduje czasami powikłania) i dzięki temu insulina ludzka Biotonu może łatwo wyprzeć ten produkt z rynku
Znacznik / 2006-05-26 21:03 / Niestały i niewierny forumowicz
I niby co ma takiego Bioton czego nie maja firmy zachodnie ze to on podbije wschodnie rynki (w sumie to o wschodnich rynkach na farmaceutyki nie wiele czytalem, a moze juz sa podbite) ?
orzech / 2006-05-26 20:45 / Uznany Gracz Giełdowy
Nie rozpoczną ekspansji na zachód. Mogą tylko na wschód. Taka jest zmowa kartelowa. I dlatego inwestycje tylko w Rosji, Chinach i na Ukrainie. Nie zdziwiło Was to do tej pory?
mike / 212.122.206.* / 2006-05-26 21:37
a pro po Chin. Tysiące milonerów z tłustymi dzieciakami zagrożonymi cukrzycą. Piękny rynek i produkcja jaka tania...
Biotechnolog / 83.31.146.* / 2006-05-26 20:13
Dokładnie zgadzam się, Bioton nie zajmuje się jedynie produkcją insuliny w swojej ofercie ma również różnego rodzaju antybiotyki, antracyklity, antymetabolity, probiotyki i szczepionki.
A jak dobrze mi wiadomo to kilka instytutów badawczych i PAN pracują nad nowymi specyfikami, które mają trafić do zakładu produkcyjnego Biotonu
Oto link do strony jak ktoś chce sobie poczytać: http://www.biotechnologia.com.pl/?sectionID=12&show=606
A jak komuś nie chce się szukać to oto interesujący fragment:
3.2. Szczepionki "jadalne" dla ludzi i zwierząt

Działanie immunizacyjne „jadalnych” rekombinowanych szczepionek wykazano w Polsce dla kilku ważnych patogenów, w produkcji zwierząt gospodarczych dla motylicy wątrobowej, pasożyta bydła domowego i owiec oraz wirusa pomoru świń, jak również dla ludzkiej żółtaczki zakaźnej typu B. Jako wariant tradycyjnej szczepionki iniekcyjnej polskie grupy badawcze są w stanie zaproponować szczepionkę opartą na DNA kodującym antygeny grypy i innych patogenów. Realizacja projektu doprowadzi do utworzenia systemu ‘jadalnych’ szczepionek dla ludzi i zwierząt.

Rozpoczęty projekt planuje się przeprowadzić w konsorcjum naukowym – Centrum Zaawansowanych Technologii IBA-BIOTON, w skład którego wejdzie Instytut Biochemii i Biofizyki PAN, Instytut Biotechnologii i Antybiotyków, Katedra Wirusologii Molekularnej Międzyuczelnianego Wydziału Biotechnologii UG-AMG, Instytut Genetyki Roślin PAN, Państwowy Instytut Weterynaryjny, Instytut Chemii Bioorganicznej PAN i Instytut Parazytologii PAN.

A to dodatkowy fragment mówiący o badaniach Polskiego Instytutu farmaceutycznego na rzecz Biotonu:
Państwowy Instytut Farmaceutyczny w Warszawie, który współpracuje z 20 polskimi i zagranicznymi firmami farmaceutycznymi, pracuje m.in. dla Biotonu nad dwoma doustnymi lekami przeciwcukrzycowymi. Pierwszy z nich może trafić na rynek za rok, a kolejny za dwa lata. Opracowanie jednego leku to koszt rzędu 1 mln zł.(http://dziennik.pap.com.pl/index.html?dzial=GOS&poddzial=SKR&id_depeszy=18890804)

Przykładów mógłbym jeszcze mnożyć ale jak ktoś nie wierzy w siłę biotechnologii to nie uwierzy. Pozdrawiam wszystkich biotechnologów z Politechniki Łódzkiej
Znacznik / 2006-05-26 20:57 / Niestały i niewierny forumowicz
Nikt nie neguje mozliwosci tylko ze zauwaz ze wiekszosc z tego to sa caly czas plany... A to samo bylo ze spolkami i-net w USA i chyba wiesz jak to sie skonczylo. W sile biotechnologii wierze bo sam jestem biotechnologiem (o ile mozna mowic w polsce o konkretnej biotechnologii takiej jak np w USA) ale w sile Biotonu przy jego obecnej sytuacji na rynku to juz nie bardzo.
mike / 212.122.206.* / 2006-05-26 21:26
polataj po innych portalach- zobacz co tam ludzie wypisują, jak rozbudzone są nadzieje na łatwe zyski...ile w tym podpuch a ile faktów- kto to wie?
orzech / 2006-05-26 19:07 / Uznany Gracz Giełdowy
Zwracam się do Uznanych Graczy Giełdowych.
Prosze mnie uświadomić jaki cel miał ktoś, kto zaczął skupować Batona o 15:56
i w kilka minut wyciągnął na 32,80. Nie bardzo rozumiem logikę takiego postępowania w obecnej sytuacji na parkiecie. Cały dzień trzymał się poziom 30,60 - 31,20 i na koniec taka świeca...
Żeby co ? Żeby w poniedziałek otwarcie wypadło na sporym minusie? Czy może wiedział już coś z NZW? No ale cóż tam takiego sensacyjnego ? Split? - to wiadomo od dawna.
Wypowiedzcie się proszę. Mam z tą spółką do czynienia od początku ale teraz zgłupiałem.
Dodam, że sprzedałem dziś resztę Batona po 31,30 i czekam na uspokojenie. Tym samym wyszedłem z wszystkich papierów (so far).
Dziękuję od razu Szanownym Komentatorom mojich wątpliwości.
JÓZEK / 213.227.72.* / 2006-05-26 23:23
NO TO DAŁEŚ DUPY
tolo / 2006-05-26 19:20
Moim zdaniem fundusze też zaskoczył rynek i teraz podciągają tak wysoko aby mogły wyjsć przed kolejną falą spadków Ja też sprzedałem wszystko dzisiaj i niemam zamiaru kupować po wyższych cenach.
orzech / 2006-05-26 19:34 / Uznany Gracz Giełdowy
Jeżeli przyjęlibyśmy ten scenariusz to po jakiego grzyba podciągają? Przecież w obecnych warunkach nikt drogich akcji nie kupi. Wiem, że AT w obecnej sytuacji nie zadziała, ale teoretyzując to jak patrzę na wykres Batona to zdrowe pieprznięcie powinno nasytąpić włąśnie w poniedziałek i wtorek przynajmniej do 26, jeżeli nie do 23.
Patrzyłem na tę walkę cały tydzień i silny popyt jest już przy 27 ale jak widziałem jak w kilka minut ten łykacz wcinał dziś przed czwartą... Mały to on na pewno nie był.
Znacznik / 2006-05-26 19:57 / Niestały i niewierny forumowicz
Ja z biotonem tez poczekam do wtorku i moze uda sie go odkupic przy 25 zl. Chyba ze bedzie w gore to trudno, sprzedalem dzisiaj po 31.5 a kupilem 2 dni wczesniej chyba po 22,8 wiec i tak zarobilem tyle ze odrobilem straty z Getinu.
ELLA / 83.5.186.* / 2006-05-26 20:38
Po 22,8 to chyba masz dobre układy.
Znacznik / 2006-05-26 20:53 / Niestały i niewierny forumowicz
Upss ;) mialo byc 28,2 . Uklady to ja mam ale scalone w komputerze tylko :) .
orzech / 2006-05-26 20:50 / Uznany Gracz Giełdowy
chyba po 28,20 ?
tolo / 2006-05-26 19:54
Jakbyś miał milion złotych w jakiejsć spółce lub więcej to wiesz napewno że 100%akcji nie sprzedaż od kopa.Podciągasz kurs tak wysoko aby nic nie stracić.Mały może się podpiąc i spokojnie sprzedać.TAk to się zgadzam z tym biotonem
apart / 2006-05-26 17:46
Mysle, ze bioton ma przed soba swietna przyszlosc, kupilem jego akcje zaraz po debiucie po ok 3 zl, potem cena osiagala kolejne poziomy 7, 12, 18 a potem prawie natychmiast poszybowala ponad 30 ale w ostatnich dniach spadal nawet do 26 - i na tym poziomie zostal ostatnio wyceniony. cena ponad 30 to chyba lekka przesada, ale jesli bedzie wiecej inwestycji typu indar czy scigen i faktycznie rozszerza dzialalnosc na azje i ukraine to 30 szybko zniknie za horyzontem a cena poszybuje hoho. niestety nie udalo mi sie na tej spolce za wiele zarobic bo zawsze lapalem go na gorce a potem odsprzedawalem z niewielkim zyskiem tuz przed decydujacym wzrostem...
Gerwazy / 2006-05-26 18:39
Biotek to jest dobra inwestycja, dał mi już dużo zarobić, dziś zwiększyłem w nim zaangażowanie, od poniedziałku powinien iść na północ, o tym tygodniu można zapomnieć, chociaż dziś pod koniec sesji wystrzelił ostro w góre, co dobrze wróży na przyszły tydzień, dziś było Walne, uchwały zgodnie z planem - niedługo split i pp - do tego pewnie dojdzie w najbliższym czasie kilka pozytywnych info, inwestycja na długi termin, pozd wszystkich Biotonowców
Kane / 2006-05-26 18:30 / portfel / Pirania - obserwator giełdy
Bardzo realny komentarz.

Ja dzisiaj miałem swój debiut na kontraktach. Wczoraj otwarłem krótką 2844 i dzisiaj stop mi ją zamknął 2888.
Szkoda :(, bo zrobiłem sobie dziś 1,5 godzinną przerwę w pracy i zasiadłem przed monitor:
Krótka 2912 - 2895, krótka 2898 - 2875, długa 2877 - 2883. Wczorajsza krótka -44 pkt, dzisiejsze pozycje +46 pkt.
Przewidywałem na dzisiaj zwałkę, ale długich pozycji, gdy jest szansa na zarobek nie wykluczam.

Dużo sie na forum pisze o optymistach, pesymistach - ja kiedyś już pisałem: jak leci w dół, to obstawiam dół. Jak leci w górę, to obstawiam górę.Nie mam zamiaru czarować rynku, modlić się, zaklinać, zeby dopasował się do mojego portfela - mój portfel staram się dopasowywać do rynku.
Jeden z forumowiczów pisał, ze jest dumny, bo nie uległ panice i nie sprzedał akcji - i z czego tu być dumnym? Dumnym możesz być, jak zarobisz , bo o to na giełdzie chodzi. Celem inwestowania na giełdzie jest pomnażanie pieniędzy. Jeśli nie sprzedałeś akcji i przez 1,5 tygodnia traciłeś, to czym się chwalisz? Jeśli dobrze się czujesz, gdy Twój portfel jest lekki, to trzymaj sobie te akcje, a jakże :)

Gracze z grubymi portfelami potrafią sprzedawać i kupować, żeby zarabiać. Czytając wypowiedzi na forum mam wrażenie, że mali potrafią tylko trzymać - co by się nie działo.
Co do spekulantów - czytałem, że to dzięki nim giełda ma swój smaczek. To oni dostarczają kapitału i biorą na siebie największe ryzyko. Doceńcie spekulantów - dzięki nim zarabiacie po 30% dziennie :)
adzrej / 2006-05-26 19:55 / Bywalec forum
Witaj, trafiles w sedno.Trzymanie tracacych pozycji to podstawowy blad popelniany przez dyskutujacych tutaj, ale mozesz im mowic-oni wiedza lepiej, noi ten polski honor...
jedna z zasad ktore glosil Edvin Lefevre: kiedy idzie zle-redukuj ryzyko, likwidujac przegrywajace pozycje...
Kolejna niemniej wazna to aby nie ulec euforii lub panice nalezy miec przygotowana strategie przed sesja..jedna z zasad: decyzje podejmowane w trakcie notowan sa niemal ZAWSZE bledne... ale mozna im gadac i gadac, to nie traderzy i inwestowanie- to pajacowanie i zarabianie (przepraszam-dorabianie do marnych pensyjek) na piwo na weekend...Pozdrawiam Kane'a
orzech / 2006-05-26 21:43 / Uznany Gracz Giełdowy
@ azdrej
Z całym szacunkiem ale... jak czytam Twój post to przypomina mi się stary dowcip o nawalonym gościu wracającym do domu. Na pytanie żony gdzie chlał całą noc on odpowiada, że nie wypił ani kropli a tylko grał w brydźa u kolegi. Ona dalej powątpiewa dlaczego jest nawalony jak stodoła, na co on, że taką wersję przyjął i jej się będzie trzymał.
To co piszesz - zgadzam się - strategię co zrobić trzeba mieć przed sesją jeżeli podejmujesz strategiczną decyzję odnośnie wyjścia z papieru czy wejścia w coś w długim terminie..
Ale przecież DT rządzi się swoimi prawami. Tu wręcz musisz być elastyczny i reagować błyskawicznie. Na tym się przecież zasadza giełda.
adzrej / 2006-05-26 22:05 / Bywalec forum
moje wywody nie dotyczyly spekulacji czy DT, lecz inwestowania, obaj pewnie wiemy ze to nie czas na to. Ale jak sie czyta niektore komentarze to nawet koncepcji na DT nie maja. W jednym z postow jakas bialoglowa pyta forum po ile ma sprzedac swoje papiery bo sama nie wie.Pozdrawiam
Karko / 83.24.240.* / 2006-05-27 01:54
Kolego. Zycie ludzkie dzieli sie na wiele etapow. Nastolatki i dwudziestolatki mysla o seksie, trzydziesto- i czterdziestolatki o pieniadzach, za piedziesiecio- szescdziesiecio- i siedemdziesieciolatki o wladzy. Poniewaz gielda do seksu sie nie przyda, zatem wykorzystywana jest jest do robienia pieniedzy lub budowy wladzy. Ty nalezysz do tych od pieniedzy, ja do tych od wladzy. Nie interesuje mnie za ile kupilem i czy za dwa dni moje walory beda tansze, czy drozsze. Interesuje mnie co moge zrobic w firmie, ktora kupuje i przejmuje w niej wladze, aby ja usprawnic zwiekszyc przychody, obnizajac koszty stale i zmienne.
Zycze Ci oczywiscie sukcesow w zabawie kup-sprzedaj, mnie ona nie pociaga, bo juz za stary jestem... :-)
mari / 2006-05-27 21:53 / Achi
Karko Ty zarabiasz na wzroście wartości firmy w dłuższym okresie po wprowadzeniu zmian o których piszesz bo Ty pracujesz nad firmą a nie w firmie.Obejmujesz władzę w celu wprowadzenia zmian jak sam powiedziałeś które doprowadzają do wzrostu wartości firmy.Jednak czasem sprzedajesz część swych udziałów i nie robisz tego ze stratą.Całkiem odmienną sprawą jest po co to robisz .Giełda oczywiście wykorzyystywana jest do zarabiania pieniędzy lub jak w twoim przypadku do budowy władzy co powoduje wzrost wartości firm ale także może przy okazji uczyć .Czytając raporty poznając fundamenty firm można się co nieco dowiedzieć o funkcjonowaniu firmy.Porównując firmy
widzimy która jest lepiej prowadzona i dlaczego.Jest to wiedza którą można wykorzystać przy budowaniu firmy lub zarządzaniu nią.Zawsze warto mieć w takim wypadku mentora na doświadczeniach którego można się oprzeć.Tu poznaje się zarówno wzorce pozytywne jak i negatywne.Oczywiście niewielka część z nas chce lub potrafi to wykorzystać.Jednak ci co chcą mogą się dużo nauczyć .Wiesz w pewnym sensie nie tylko obserwujemy ale czasem uczestniczymy w sukcesie czy porażce firmy.Sama taktyka gry na giełdzie uczy też
samokrytyki przyznawania się do błędnych decyzji pewnej samodyscypliny i działania w stresie.Są to cenne doświadczenia które jeżeli tylko się chce można wykorzystać w realu podczas budowania własnej firmy.Tak że nie tylko zabawa w kup- sprzedaj która jest dla nas ważna ale i walor poznawczy tkwi w giełdzie.Kończąc pozdrawiam Cię i życzę samych sukcesów wynikających z używania władzy jako narzędzia.
Powodzenia:-)
raqq / 83.16.71.* / 2006-05-27 09:06
No tak ale odnosze wrazenie ze na tym forum nie ma wielu takich ktorzy dysponuja odpowiednim kapitalem aby myslec o wladzy w zwiazku z czym zajmuja sie handlowaniem:)
orzech / 2006-05-26 22:28 / Uznany Gracz Giełdowy
Ha,ha... zgadzam się. Jak widzę takie posty w stylu: co mam kupić doradźcie, albo czy już mam sprzedać czy jeszcze potrzymać? to też pokładam się, ale cóż... ktoś musi być dawcą kapitału, żeby inni mogli zarabiać. Nauka kosztuje a tutaj nawet całkiem sporo.
tolo / 2006-05-26 20:23
Muszę ci przyznać że masz rację.Ja też wolę sprzedać czasami z małą stratą niż mieć duże straty
tolo / 2006-05-26 19:47
Nie radzę ci grać na kontraktach jak codziennie siedzisz w pracy. Jakbyś wczoraj siedział przed komputerem w domu zauważyl byś ze na następny dzien pujdziemy do góry.Nawet w telewizji podawali że giełda wyhamowała na 15min przed przyjazdem papieża Może jeszcze poniedziałek będzie na plusie albo otwożymy się na plus i zejdziemy na koniec sesji na minus.W każdym razie nie kupujcie akcji na dużym plusie bo możecie się bardzo rozczarować.Można zarezykować i zagrać na jedną, dwie sesje zarobić troszeczkę i wyjść pod warunkiem że te dwa dni siedzisz w domu i wszystko obserwujesz.JA naprzykład w czoraj kupiłem Tepsę i dzisiaj sprzedałem z małym zyskiem.Miesiąc temu to sobie można było trzymać narazie o tym zapomnijcie
Tomasz_K / 2006-05-26 21:17
ja zaluje ze nie kupilem biotonku bo dostalem cynk ze bedzie szedl to bylo cos w polowie marca byla chyba 13zl z czyms a potem 16 nastepnie chwile sie trzymal a jak wybujal do gory to niemialem juz kasy:((( troche zmascilem bo dzis czy na nastepny tydzien moglbym puscic po 33zl spokojnie i 20 zl na akcji w ciagu 2 miesiecy to niezly zysl ale cos kto nie ryzykuje nie zyje:)
narazie wladowalme sie w prochnik i atlantis i siedze i czekam na lepsze czasy by cos moze wkoncy odbilo moze ma ktos jakies rekomendacje odnoscie kursow bo pasuje cos wkoncu na tych akcjach zarobic czekam na odp kogos kto zna sie na tym pozdrawiam wszystkich i zycze jak najwiekszych zysków :)
adzrej / 2006-05-27 00:41 / Bywalec forum
no to sobie betony kupiles kolego jak cholera-prochnika nie komentuje bo kazdy wie co to jest a atlantisa to tak sam z siebie kupiles czy posluchales "dobrej rady" kogos ze znawcow.Popatrz na raport finansowy za 1 kwartal - przychody firmy notowanej na gieldzie na poziomie osiedlowego sklepu spozywczego! W cos Ty sie wladowal?? Uciekaj poki nie jest zapozno i zanim wrocisz na gielde poczytaj troche w tym temacie bo szkoda Twojej kasy.Pozdawiam i zycze nieco bardzij trafionych typow.
chris / 2006-05-28 21:41 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
w pierwszej połowie kwietnia kupiłem atlantis, by po 5-7 dniach sprzedać z ok. 70% zyskiem :)
szaja / 81.190.204.* / 2006-05-27 17:03
a co sondzicie o rafako?
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy