Forum Polityka, aktualnościKraj

Udany szczyt energetyczny w Krakowie

Udany szczyt energetyczny w Krakowie

Money.pl / 2007-05-12 16:31
Komentarze do wiadomości: Udany szczyt energetyczny w Krakowie.
Wyświetlaj:
Kasandra / 62.121.118.* / 2007-05-12 16:31
Mżonki pana Prezydenta. Poprzednio z Kazachstanu udało mu sie przywieźć karnister ropy i juz uważał to za sukces. Później chciał po dwa karnistry polecieć do Dubaju ale przyjaciele Amerykanie nie zezwolili. Rękę na kurku od ropy w Kazachstanie trzyma Rosja. Prezydent Kazachstanu woli współpracować z Rosją z bardzo wielu powodów. A o tym, że spotkanie w Krakowie nie miało podtekstu antyrosyjskiego to pan prezydent może opowiadać swoim wyborcom a nie ludziom samodzielnie myślącym. Jego poprzednie poczynania przed rokiem w casie spotkania państw nadbałtyckich w sprawie gazociągu skwitował ówczesny premier Litwy: "gazociąg staje się faktem. Nie czas teraz na wymachiwanie szabelką. Trzeba pomysleć jakie wspólne korzyści da się wyciągnąć z tego gazociągu". Mżonką pana prezydenta jest myślenie, że uda się coś załatwić w tamtym rejonie wymachując antyrosyjską szabelką. UE jest nastawiona na współpracę a nie na konflikt z Rosją. Najwyższy czas już zrozumieć, że III Wojny Światowej nie będzie. Wyraźnie dali to kilka lat wcześniej do zrozumienia Prezydent Francji i Kanclerz Niemiec.
es. / 83.11.51.* / 2007-05-13 10:26
Masz całkowitą rację "mały polaku"; najlepiej trzymać prosto palec w d. e ruskim i niemieckim "polskim przyjaciołom" i mieć błogą nadzieję że coś z niej nie wyleci!!!
MAREK1954 / 83.16.4.* / 2007-05-12 21:15
1) Amerykanie nie pozwolili Premierowi, a nie Prezydentowi.
2)"Prezydent Kazachstanu woli współpracować z Rosją z
bardzo wielu powodów"- gdyby był taki mądry jak TY. Ale prezydentem jest On a nie TY. Prezydent Kazachstanu- Panu Bogu świeczkę i diabłu ogarek. Bo to jest mądry człowiek.
3) Jeżeli Prezydent Lech Kaczyński i pozostali Prezydenci uczestniczący w szczycie nie podkreślają antyrosyjskiego charakteru spotkania, to tak jest. Co sobie dośpiewasz Ty i wszyscy inni to jest Wasza sprawa. To było spotkanie propolskie i prowszystkich uczestniczących krajów.
4) "Mżonką pana prezydenta jest myślenie, że uda się coś
załatwić w tamtym rejonie wymachując antyrosyjską szabelką" , a KTO TAM wymachuje szabelką? Podaj przykłady wymachiwania TAM szabelką.
5) SZOKUJĄCE SĄ TAKIE KOMENTARZE JAK TWÓJ.
Z CZEGO TY SIĘ CIESZYSZ?
Z KŁOPOTÓW POLSKI, Z POTENCJALNEGO ZGROŻENIA DLA NASZEGO KRAJU CZY Z PRÓB PRZECIWDZIAłANIA IM?
WSPÓLNA DEKLARACJA PREZYDENTÓW NA KONIEC SZCZYTU JEST JUŻ SUKCESEM. ZAPOWIEDŹ SPOTAKANIA W JESIENI JEST SUKCESEM.
Przemyśl sobie to co napisałem "Ludziu samodzielnie myślący" byle co i byle jak, ale samodzielnie!!!!!!!!!
Kasandra / 62.121.118.* / 2007-05-13 23:28
Mareczku. JA NIE CIESZĘ SIĘ z kłopotów Polski. Ja widzę bezsensowną politykę prowadzoną w imię polskich interesów. Politykę polegającą na skłóceniu wszystkich ze wszystkimi. Być może i jestem małym Polakiem a tacy jak es czy Ty jesteście "Prawdziwymi Polakami" od ojca dyrektora" lub z młodzieży faszystowskiej od giertycha (chociaż Ty z racji wieku raczej do tej ostatniej grupy nie należysz).. Popatrz najpierw na mapę aby uświadomić sobie problemy wynikające z realizacji haseł rzucanych przez najmądrzejszego, nieomylnego w dwójcy jedynego zbawcę ojczyzny. Uświadom sobie również jaka jest stabilność rządów w krajach takich jak Azerbejdżan, Kazachstan czy nawet Gruzja. Dziś taki a jutro inny przywódca, który może diametralnie zmienić nastawienie do Polski . Budowanie stabilności dostaw ropy z tamtych rejonów z pominięciem Rosji jest mało realne. Już szybciej uwierzę w dostawy z Norwegii. Przypomnę Tobie również zaangażowanie się Polski w sprawę Czeczeni. Było ono ściśle związane z antyrosyjska polityką poszczególnych rządów. Po zamachach terrorystycznych okazało się, że Amerykanie ściśle współpracują z Rosjanami w zakresie zwalczania terroryzmu w tym i czeczeńskiego. Wykazano również powiązania między terrorystami czeczeńskimi i talibami. Polska okazała się krajem "popierającym terroryzm". Nawet Amerykanie kazali się nam wyciszyć w tej sprawie. Obecne żądania Amerykanów czy krajów UE nie mają już na celu odtworzenie "Wolnej Czeczeni" a jedynie zmuszenie Rosjan do humanitarnego zgodnego z prawami człowieka traktowania ludności. O wymachiwaniu szabelką powiedział pod adresem najmądrzejszego Polaka Premier Litwy ponad rok temu w czasie spotkania przywódców Państw Nadbałtyckich. Spotkanie dotyczyło również problemów energetycznych i w domyśle miało zawiązać koalicję , która sprzeciwiła by się budowie przez Rosję rurociągu po dnie Bałtyku. Jeżeli takich wydarzeń nie pamiętasz lub nie chcesz pamiętać to jesteś typowym przedstawicielem pis , któremu tylko wydaje się, że samodzielnie myśli. Piszesz, że uczestnicy spotkania nie podkreślają antyrosyjskiego spotkania. Tak samo można skomentować ostatnie wypowiedzi Putina. One też nie miały antypolskiego charakteru, chociaż wszyscy zdają sobie sprawę, że były skierowane głównie pod adresem Polski i Estonii. Więc jeżeli nie umiesz odczytywać wypowiedzi polityków to nie staraj się robić tego w sposób jaki zrobiłeś to na forum. W domu możesz sobie powiesić portret swojego Prezydenta i codziennie sie do niego modlić. Wiedz natomiast, że są osoby w Polsce, które uważają go za najgorszego Prezydenta Polski wszechczasów. Zostawi on kraj skłócony gdzie każdy będzie walczył z każdym a Polak do Polaka ział nienawiścią. Wracamy do końca I RP - czasów saskich. Do wypowiedzi takich jak es czy bubus nawet się nie ustosunkuję. Musiał bym dyskutować z typowymi bezmózgowcami.
MAREK1954 / 83.16.4.* / 2007-05-14 23:38
Kasandra!
Po pierwsze po co obrażasz dyskutantów? Tak samo dobrymi patriotami są Polacy od Rydzyka, od Olejniczaka, od Kaczyńskich jak i TY. Z młodzieżą faszystowską to przeginasz. Niepotrzebnie się aż tak denerwujesz!

''Ja widzę bezsensowną politykę prowadzoną w imię polskich interesów. Politykę polegającą na skłóceniu wszystkich ze wszystkimi'' jak TY to sobie wyobrażasz? Że niby co? Że kraje uczestniczące w spotkaniu w Krakowie to niby tak pozwoliły się skłócić? Komu tak pozwoliły? Prezydentowi Kaczyńskiemu? Z kim skłócić? Między sobą?
Że też trzeba Ci tak dosłownie tłumaczyć! Słyszałaś kiedy: robić dobrą minę do złej gry?
No i to jest wlłaśnie to, takie stawianie sprawy przez Prezydentów w Krakowie, przeze mnie też.
''Popatrz najpierw na mapę aby uświadomić sobie problemy wynikające z realizacji haseł'' patrzę i nic a nic mnie ten widok nie przeraża! Porównaj sobie z np. gazociągiem bałtyckim w budowie.
''Uświadom sobie również jaka jest stabilność rządów w krajach takich jak Azerbejdżan, Kazachstan czy nawet Gruzja. '' No jaka? Myślę, że nie najgorsza.
Sprawa Czeczeni to chyba jednak coś innego. Są różne spojrzenia. Można patrzeć np. tak: terrorystą był nazywany J. Piłsudski. Terrorystami byli nazywani polscy partyzanci w czasie II wojny.
Terrorystami byli nazywani twórcy państwa żydowskiego: Państwa Izrael. Też były bomby, ginęli niewinni. Nasz sąsiad Słowacja chyba nie jest olbrzymem? A jest niepodległa. A Państwa Bałtyckie? Czy maja więcej ludzi niż Czeczenia? Albo po rosyjsku Czecznia? Zgoda, w moim odczuciu ponni to robić innymi metodami: agitacja, szkolenie, głosowanie, wybory! Abstrahując: co powiesz o sprawie Kurdów? Powinni mieć swoje Państwo, czy też nie powinni i są terrorystami?
''Wykazano również powiązania między terrorystami czeczeńskimi i talibami'' ja bym ich nazwał terrorystami islamskimi. Jednych i drugich. Zauważ, że zachowują się jak bezpaństwowcy, jak internacjonaliści komunistyczni. Ważna jest idea nie naród, państwo, ludzie! Widać to w Iraku i w Afganistanie.
''O wymachiwaniu szabelką powiedział .... Premier Litwy ...'' I bardzo dobrze powiedział! Przetłumaczę Ci: nie strzępmy języków po próżnicy, bierzmy się – Państwa Bałtyckie- do konkretnych poczynań!
Spotkanie zawiązało koalicję , która sprzeciwia się budowie przez Rosję rurociągu po dnie Bałtyku. Pamiętam i chcę pamiętać.
''.. nie miały antypolskiego charakteru, chociaż wszyscy zdają sobie sprawę, że były skierowane głównie pod adresem Polski i Estonii'' No i co z tego? To jest bezsilna złość, między innymi dzięki veto polskiemu. I w tym miejscu widać jak na dłoni, że postępowanie Kaczyńskich ma sens! Że dbają o nasze interesy!
Moimi Prezydentami byli pp.: Jaruzelski, Wałęsa, Kwaśniewski i jest Kaczyński!

Lech Kaczyński to jest Pan Prezydent Rzeczypospolitej. Bardzo Cię proszę nie wycieraj sobie buzi Majestatem Najjaśniejszej Rzeczypospolitej! Może Ci się nie podobać, możesz nienawidzić i w takim wypadku zmilcz, nie bluzgaj!
Pozdrawiam Cię!
bubus / 212.76.37.* / 2007-05-13 07:57
Nie Kassandra a typowy homo-sovieticus. Nie ma nic gorszego niz resentyment i mentalna niemoc.
Mareszcie jest władza, która ma wizje plityki wschodniej i ja realizuje a poczatki sa zawsze trudne.
marek 19-53 / 83.24.8.* / 2007-05-13 02:24
Jest Pan głosem na puszczy. Najłatwiej s....ć we własne gniazdo. To wyraz kompletnej impotencji moralnej i twórczej. Uzasadnienie własnych niepowodzeń winą "innych"
A może to wyraz fobii, zazdrości.
Na złość mamie niech mi uszy marzną ?
ryzako / 2007-05-12 19:42 / Bywalec forum
Mżonki jak mżonki. To zależy w istocie jakie faktycznie są te zasoby ropy i gazu w tamtym rejonie morza Kaspijskiego. Proszę zerknąć na mapę. Nie da się wyekspediować tych dóbr drogą morską. Tak czy inaczej po drodze do Europy i tak jest Rosja jako kraj tranzytowy. Chyba że nieco okrężnie przez Azerbejdżan, Gruzję, po dnie Morza Czarnego do Odessy a to dopiero połowa drogi. Poza tym warto zwrócić uwagę, że Turkmenia i Iran to też państwa tego rejonu(przylegają do Morza Kaspijskiego). Więc pomysł dostępu do tamtych złóż wydaje się atrakcyjny. Pojęcia natomiast nie mam na ile to wszystko może być realne.
niesamowite / 83.24.245.* / 2007-05-12 17:32
ha,ha, ha - ale dobre, szczególnie z tą III Wojną Światową, rozumiem, że kwestia Wojny Domowej jednak aktualna. Świetne.

Najnowsze wpisy