Forum Polityka, aktualnościGospodarka

UKE uwolnił polski internet

UKE uwolnił polski internet

Money.pl / 2008-01-07 08:35
Komentarze do wiadomości: UKE uwolnił polski internet.
Wyświetlaj:
Kocisko / 79.185.251.* / 2008-03-11 02:51
neostrada badzieewwwwww
od ubiegłego roku pingi sięgają prawie jednej sekundy. Niespecjalnie to przeszkadzało, tylko strony otwierały się jak na modemie 56 kb, ale transfer był ok. Ale jak się zacznie grac... wyrzuca cię momentalnie. Neozdrada to samo zło. Lepiej miec neta przez Erę
lllllllll / 83.11.144.* / 2008-01-12 08:32
Mam neostrade i powiem, że jest to najgorszy internet, który spotkałam. Myślałam, że bedzie to dobrze chodziło i na początku tak było a od 2 miesięcy nie mogę wejść na stronę. W pracy miałam internet drogą radiową był 10 razy lepszy od neostrady a co więcej spróbowałam użyć internetu stosując jako modem tel. komórkowy i też był 50 razy lepszy niż neostrada. Strzeżcie się neostrady - i na dodatek n ie można się z tego G.... wycofać bo się tracia . TP to oszuści i zdziercy.
AdamIRL / 62.17.152.* / 2008-01-07 16:28
Przepraszam bardzo kto to jest ta czolowka, ktora musimy gonic? W Polsce dostep do internetu jest bardzo szybki! W Irlandii gdzie obecnie mieszkam 2 lub 3 Mbps to najszybszy dostep do internetu jaki mozna miec. Podczas gdy w Polsce jest to standard juz a wiele osob ma 6 Mbps. Takze, bez przesady, ze w Polsce jest tak zle!
POZ / 83.18.141.* / 2008-01-26 01:15
Ale proszę! Nie wiedziałem, że w Polsce średnia prędkość połączenia broadband to 7,5 Mbps. To lepiej niż w Niemczech (6) Stanach (4,8) i w Wielkiej Brytanii (2,8). Tylko że u nas na 100 mieszk. tylko 5 ma dostęp no internetu szerokopasmowego. Na marginesie średnia prędk. w Japonii to 60 Mbps
POZ / 83.18.141.* / 2008-01-26 00:29
W Szwecji średnia pr. to 20 Mbps, w Finlandii grubo ponadto.
To jest właśnie czołówka.
jeleniogorzanin / 87.105.71.* / 2008-01-09 13:37
szybki moze on i jest ale gdzie ?? mieszkam tuz pod miastem i nadal nie mam stałego dostępu do internetu - NIC oprucz telefoni komorkowej a ta jest bardzo powolna
IrekAyaRL / 89.101.235.* / 2008-01-07 20:49
to zajrzyj do irlandzkiego Chorusa Adasiu Niewiadomski tutaj jest 6Mbitow juz od ponad roku, i miedzy Limerick, Cork, i Dublin polozyli swiatlowody, takze 100MBit to tylko kwestia czasu, no chyba ze mieszkasz na tak zwanych peryferiach, Irlandii gdzie 2-3Mbit to duzy przepust. tepsa wprowadza limity sciagania danych przy najslabszym laczu DSL 0,5Mbit, limit wynosi 15GB co bylo smieszne, proby odbicia sobie na pozostalych klientach, Tepsy proby ograniczen sciagania danych i pietrzenie trudnosci, doprowadzi do rozbicia tej firmy, co poprawi sytuacje na rynku gdy ISPs uwolnia szybkie lacza (zainwestuja w fiber optic i umozliwia dalszy rozwoj sieci, Geograficznie warto sytuacje w Polsce porownywac do krajow sasiadujacych Niemcy sredni przepust ok 10Mbit do ktorego nie byloby problemu z dostepem, gdyby nie brak inwestycji w Tepsa w Infrastrukture, i proby zarobienia dodatkowych pieniedzy na slabych tylko laczach, ktorych choc trzeba byloby nie zainwestuja w lacza, tylko rozkradna.nie dajcie soba manipulowac.
TP siarz / 212.160.172.* / 2008-01-08 12:16
możesz podać przy jakich umowach był limit na DSL dla ściągania danych ? wg mnie piszesz bzdury a w konsekwencji niewiarygodny
sofcik / 79.187.70.* / 2008-01-07 09:04
chciala bym zaznaczyć jedno - rodziny meszkajace na wsiach nie korzystaja z tandetnych propozycji tpsa tylko z internetu ebzprzewodowego. nikt nie wspomnial o tej alternatywie w artykule ale jest to wieksza konkurencja dla tpsa niz netia.pozdrawiam
Ja-Gaar / 2008-01-07 10:16 / Bestia Miiny
Bzdury. Internet radiowy jest drozszy. Prosze porównać: http://www.3.pl - dostępne w mojej okolicy. O jakości się nie wypowiadam, cena łącza 1 Mb - 122 zl z VAT, w tepsie teraz ok, 65 zł.
Zaś do laptopa ostatnio dostałem iPlusa - nawet niezła szybkość UMTS-owa w porywach do 1 Mb - tyle że operator zastrzega 4 Gb transeru łącznie w obie strony i może obciąć pasmo. no i te świetne pingi do Onetu - tylko 150 ms LOL (110 zł mies brutto).
Moim zdaniem nie ma alternatywy dla kabla - choć niekoniecznie musi to być kabel tepsy.
Ronald / 83.17.104.* / 2008-01-08 08:45
to zrób nie ping ale tracert do onetu i dowiesz się czemu masz taki mały ping. Ja na łączu DSL 2MB/s (to nie nie jest neo) mam w niektórych godzinach po południu ping do onetu na poziomie 800 ms, ale to nie wina Twojego operatora, tylko obciążenia sieci w niektórych godzinach. Przed południem ping powinien być na poziomie do 68 ms
a_q_q / 212.160.172.* / 2008-01-07 09:45
Zanim operatorzy komórkowi postawią urządzenia mogące świadczyć usługi UMTS (czyli o porównywalnej prędkości z internetem stacjonarnym) minie jeszcze troszkę czasu, nie wspominając już o znacznie wyższych opłatach.
Tandetne propozycje tepsy, to gołosłowie, proszę porównać sobie cenę internetu o przyzwoitej prędkości np. 1Mb/s w tepe (czy u jakiegokolwiek innego operatora stacjonarnego z ofertą komórkową).
Pozdrawiam
rusofob / 87.205.205.* / 2008-01-07 08:35
Bzdura. Dałem się oszukać Neti. Czekałem na instalację 3 tygodnie. Do dzisiaj działa fatalnie. Pracownicy Neti odmawiają podania danych adresowych kierowników - wszystko jak w "Procesie" Kafki. Dzwoniłem do urzedu ochrony konkurencji- jak narazie też bez rezultatów- mam wrazenie że komunizm pozostał. Takie spółeczki jak netia w cywilizowanym państwie znikneły by po jednym takim numerze z rynku. A w państwie cudów Tuska wszystko można robić z klientem
grawit / 77.253.197.* / 2010-03-19 15:26
~grawi Pozytywnie o netii piszą tylko pracownicy netii, bo ja jeszcze dobrego słowa nie słyszałem od klijenta netii.W moim przypadku to częściej jest brak internetu niż go mam.Na reklamacje technicy tłumaczą że to wina łączy tpsa, to dlaczego przez pierwsze pół roku od przejścia z tpsa internet z netii działał świetnie.Zaczęły się problemy z chwilą zmasowanej reklamy netii, doszli klijenci a moc internetu pozostała i coraz bardziej się dzieli na nowych klijentó i tak netia zarabia krocie na oszustwie.Na takie moje argumenty technicy nabierają wody w usta.Apeluję nie dajcie się oszukiwać netii, ja właśnie od nich spadam!!!!!!!!!!!
KAP / 2008-01-07 10:05 / Tysiącznik na forum
spróbuj u prezydenta.......
kaczkofob / 89.77.125.* / 2008-01-07 08:55
Mhm... Tusk rozumiem powinien osobiście interweniować w tej sytuacji do złej i niesprawiedliwej Netii. Toż to jego obligatoryjny obowiązek jako premiera! Ech... czemu to premier ma być winny temu że jeden obywatel widać nie potrafi zrezygnować z usługi świadczonej w sposób który mu nie pasuje, i po prostu przejść do konkurencji?
gargamela / 83.30.71.* / 2008-01-07 15:12
A gdzie Ty ja widzisz kwiatuszku? A może rosniesz na innej łączce niż polska (przymiotnik, więc z małej) :)).... Teosa to poprostu składnik ponadnarodowej korporacji Telkomu i możemy sobie krzyczec do końca nastepnego wieku, a niewiele się zmieni. Kto ma w łapie taką ilość klientów 9 a sprzedali nas - dla przypomnienia- orędownicy liberalizmu gospodarczego i jakoś nie "zauważyli", że polskiego molocha państwowego, wtedy faktyucznego monopolistę sprzedaja innemu molochowi państwowemu, tyle, że farncysjuemu0. A Francuzi potrafia wycisnąc klineta do postaci serwetki papierowej....To nasze państwo oddaliśmy w ramach demokracji bandzie przekrecaczy i tyle. Wstyd mi gdy moja znajoma dzwoni do mnie z Niemiec i mówi, że za godzinna rozmowę płaci 0,4 euro... Taka jest skala złodziejstwa TPSY , a reszta operatorów zręcznie udaje, że jest lepsza, bo przeciez póki można rwać - to się rwie z klienta, ile wlezie.
Hena / 77.253.130.* / 2008-01-08 10:26
w całej rozciągłości popieram wypowiedź "gargamela".
Skandalem i wielkim fdraństwem było sprzedanie za bezcen sieci telkom francuskiemu molochowi, który wydutkał naszych "światłych" decydentów bez mydła, być może ktoś tam dostał na cukierki i jakieś fanty a teraz mają w nosie kary nakładane przez UKE bo i tak klient za to zabuli,
Taka jest prawda, niestety bolesna dla nas klientów.
Ale sami wybieramy takich "pożal się Boże" gospodarzy majątku narodowego, którzy myślą wyłącznie kategoriami zaściankowych "kacyków" z czasów PRLu a na gospodarce i ekonomii znają się jak większość z nas na lotach kosmicznych.
Przeniosłem się do NETII ale trwało to 6 tygodni bo pootrzymaniu rezygnacji z NEOSTRADY o prędkości 512 TEPSA stwierdziła, że brak jest technicznych możliwości świadczenia usługi na tym łączu, (a wcześniej była) i dopiero po wielu awanturach i berypetiach na "błękitnej linii" "- pisz na Berdyczów" gdzie za każdym razem nie wiedzą o co biega ale rozmowy nagrywają udało się doprowadzić do uruchomienia linii.
Szlag jasny może trafić każdego klienta, który jest w ten sposób traktowany a urzędnicy mojgo państwa, na które łoże podatki, mają to w głębokim poważaniu a więc i mnie obywatela tego państwa, z łaski którego pobierają niezłe apanaże "bo mniej niż w innych państwach UE nie wypada" ma ją w d... .
Przykre to ale niestety tak to wygląda jak uruchomić logikę.
Pozdrawiam wszystkich wydutkanych życząc dożycia czasów gdzie internet będzie dostępny jak np w Niemczech czy Irlandii, o Japonii nie wspomnę bo tam całkiem za grosze.
Pajchiwo / 2008-01-07 22:01 / Tysiącznik na forum
Heh - nie ma czego się wstydzić.
To, że oferta konkurencji tepsy jest bardzo podobna, czy wręcz nawet gorsza od niej samej wynika z prostego rachunku - jeśli da się wsiąść więcej za te same usługi, to firma bierze więcej.
W końcu to jest podmiot nastawiony na osiąganie zysku, a nie instytucja charytatywna.
Musieli by być kretynami, żeby robić inaczej...
sorarisss / 80.55.194.* / 2008-01-08 13:04
porównanie ofert i analiza znalazłem na www.optynet.pl

Najnowsze wpisy