Forum Forum podatkoweInterpretacje

Ulga remontowa 2004rok -potórna kontrola

Ulga remontowa 2004rok -potórna kontrola

szymon / 87.96.22.* / 2006-09-09 01:25
witam !


Może ktoś mi doradzi co zrobić?
w załączniku D do rozliczenia rocznego za 2004 rok wykazałem pewną kwotę na remont i modernizację domu (dom oddany do użytku 30 lipca 2004roku )
-do Urzędu Skarbowego przedstawiłem faktury na remont i modernizację domu od dnia 2 sierpnia 2004roku
1 kontrola przed wypłaceniem zwrotu podatku odbyła się w 2005roku po złeżeniu zeznanaia za 2004rok i nie wykazała żadnych nieprawidłowości (w protokole z kontroli napisano, iż wszystko jest zgodne z zeznaniem rocznym-zwrotem podatku)
natomiast teraz we wrześniu 2006roku ktoś w US się dopatrzył , że jak mogłem robić remont i modernizację w kilka dni po oddaniu domu do użytku (odbioru całkowitego)
W US poinformowano mnie ,że zostanie sporządony następny protokół z kontroli i w/w nieprawidłości? zostaną wytknięte i będę musiał zrobić korektę zeznania za 2004rok i zwrócić nielależnie wypłacony zwrot podatku. Natomiast jeżeli nie podpiszę owego protokołu zostanie wszczęte postępowanie oraz wydana decyzja

PROSZĘ O POMOC czy jest jakaś interpretacja lub może wyrok NSA w jakim czsie po oddaniu domu do użytku można wykonać remont i modernizację ?
doradca podatkowy / 212.182.94.* / 2006-09-15 20:57
nie ma takiej daty , było generalnie uznawawane pzrez organy, iz podatnik mógł dokonywać tzw. wykończeniówkę w ramach ulgi remontowej, po wykończeniu limitu duzej ulgi. Niech wydadza decję a Pan się odwoła, lub wersja korzystniejsza: złozyc pod dyktando korekte zenania , niesttety zapłacic a natępnie złożyć ponowną korekte wraz z wnioskiem o stwierdzenie nadpłaty . Na pewno organ I instancji wyda niekorzystną decyzję ale trzeba ja zaskarzyć do Izby ( 14 dni od doręczenia)

Najnowsze wpisy