Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Umowa gazowa jest niekorzystna?

Umowa gazowa jest niekorzystna?

Money.pl / 2010-10-29 19:43
Komentarze do wiadomości: Umowa gazowa jest niekorzystna?.
Wyświetlaj:
Pomysłowy Dobromir / 83.23.129.* / 2010-10-30 09:28
mieli nieszczelną rurę. Proste.
Klio3 / 83.23.129.* / 2010-10-30 09:34
Popieram na 100%.
Seba223 / 83.23.129.* / 2010-10-30 09:30
Z sowietami tylko w ten sposób. To dzicz.
kwant2000 / 2010-10-29 23:24 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
MAM NADZIEJĘ, ŻE TA (PO)PAPRANA BANDA STANIE PRZED TRYBUNALEM STANU nie tylko za Umowę Gazową z Rosją, ale również za zastanawiającą bezczynność Tuska i jego ministrów w kwestii zablokowania toru wodnego prowadzącego do portów Szczecin - Świnoujście dla większych jednostek przez rurę Gazociągu Północnego.. Alarmuje o tym fakcie europoseł Marek Gróbarczyk. (...)"W związku z tym, że media ostatnio interesują się tematami zastępczymi, takimi jak dopalacze, nowa partia pana Palikota itd, pomijany jest bardzo ważny problem planowanego położenia Gazociągu Północnego. (...) "Należy się bardzo dziwić, że Premier Donald Tusk - tak jak i w zasadzie cały rząd PO - nie widzi żadnego zagrożenia tą niezwykle poważną sprawą. Rząd polski, godząc się na położenie gazociągu Nord Steam proponowaną obecnie trasą, zgadza się bowiem jednocześnie na trwałe spłycenie toru podejściowego do Zespołu Portów Szczecin – Świnoujście, a tym samym wyraża milczącą zgodę na zamknięcie drogi rozwoju największemu z krajowych portów. Przyzwolenie na położenie gazociągu na głębokości 17 metrów, oznacza, że jednostki o zanurzeniu powyżej 13 i pół metra nie będą mogły wpływać do portów w Świnoujściu i Szczecinie. Statki te będą więc przejmowane przez porty niemieckie, np. port w Rostoku, natomiast porty w Szczecinie i Świnoujściu zostaną w sposób trwały skazane na ograniczenia w akwizycji ładunków. (...) W tym tygodniu budowa Nord Stream obejmie już obszary toru podejściowego do Świnoujścia i Szczecina. Za parę tygodni wszelkie protesty w tej sprawie, po wybudowaniu tej części gazociągu, będą już bezcelowe ze względu na fakty dokonane
Anonim z manufaktury / 77.115.192.* / 2010-10-30 08:54
..

Może mi wyjaśnisz , kto niby miałby postawić rząd ( bo chyba rząd masz na myśli mówiąc o popapranej bandzie) przed Trybunałem Konstytucyjnym?

W moim pojęciu powinna to zrobić opozycja, ale ja mam zastrzeżenia też do opozycji, że od wiosny, to powołała komisję do spraw Smoleńska, a np. w sprawie Nord Stream - nie!

I tu dochodzę , niestety, do smutnego wniosku, że opozycja ma w głowie tylko różne wzniosłe ideały i teorie spiskowe, zamiast spraw istotnych dla gospodarki kraju!

Albo też ta "cicha zgoda" opozycji oznacza, że będąc na miejscu rządu nic innego nie byłaby w stanie sama zrobić.

Pozdrawiam
kwant2000 / 2010-10-30 16:06 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Trybunał Stanu powołuje Sejm RP ( art. 199 Konstytucji)...Połowa członków TK powinna mieć kwalifikacje sędziowskie...Przy obecnym składzie sejmu nie ma szans na powołanie wolnego od nacisków politycznych ciała (vide: Komisja Sekuły).

Jeżeli zaś chodzi o Umowę Gazową oraz bezczynność rządu Tuska związaną z położeniem rury Nord Stream na podejściu do portów Szczecin-Świnoujście, to po pierwsze, Umowa Gazowa została dopiero podpisana, a jej szczegóły nie są znane nawet Komisji Europejskiej. Do dzisiaj też nie jest wiadomo, czy umowa ta jest zgodna z prawem unijnym. I po drugie rząd ma jeszcze kilka tygodni na podjęcie skutecznych działań zmuszających inwestorów Gazociągu Północnego do wkopania głębiej rury na odcinku krzyżującym się z torem wodnym prowadzącym do portów w Szczecinie i Świnoujściu.

A co do rzekomej bezczynności Prawa i Sprawiedliwości, to pozwolę sobie przypomnieć, że to dzięki tej partii powołano CBA, zlikwidowano przestępcze WSI, obniżono podatki, zmniejszono zadłużenie sektora finansów publicznych z blisko 50 do 42,5 proc. PKB oraz podjęto konkretne kroki w celu dywersyfikacji dostaw do Polski surowców energetycznych takich jak gaz ziemny i ropa naftowa.
wafasdacsva / 213.77.81.* / 2010-10-30 01:35
nie podniecaj się tak bo sie zesrasz i staniesz przed trybunałem stanu
Ryszard W / 83.29.197.* / 2010-10-29 22:04
ile kosztuje 1000m 3 gazu- to jest wazna informacja a inne to p*******.
Anonim z manufaktury / 77.115.192.* / 2010-10-29 20:34
...

A tu taki kwiatek: wiadomość z 17.09. 2010 r. :

" Gaz będzie droższy. Są nowe taryfy

Podwyżki atakują nasze portfele.

Nie dość, że w górę idzie VAT, to teraz jeszcze zapłacimy
więcej za gaz.

Szef Urzędu Regulacji Energetyki podpisał wczoraj bowiem nowe
taryfy Polskiego Górnictwa Naftowego i Gazownictwa.

Na szczęście stawki, na jakie zgodził się urząd są niższe od
tych,

których żądał MONOPOLISTA ( duże lit.- moje).

Prezes Urzędu Regulacji Energetyki (URE) zatwierdził korektę
taryfy gazowej PGNiG, podwyższając ją o 6,4 proc. - podał urząd
w komunikacie.

PGNiG wnioskował o 10-proc. podwyżkę.

Według szacunków URE, ceny gazu dla osób używających kuchenek
gazowych wzrosną o 2,5 proc. Oznacza to średnio 60 groszy
miesięcznie więcej w ich rachunku .
Źródło: Dziennik Gazeta Prawna 2010-09-17".- koniec cytatu.


Pozdrawiam
buc_pucybut / 2010-10-29 19:43 / Tysiącznik na forum
Nie korzystny sukces dziwne

Najnowsze wpisy