Forum Forum prawnePracy

Umowa lojalnościowa a zerwanie jej

Umowa lojalnościowa a zerwanie jej

Krystian666 / 2009-02-20 12:28
Przedstawię poniżej swoją sytuację.
1,5 miesiąca temu przyjechałem ze swoją żoną i córką na Śląsk do rodziców, z Wrocławia (mieliśmy zmienić miejsce zamieszkania-był to zły pomysł). Udałem się do pewnej firmy w sprawie pracy, firma wysłała Mnie na kurs do zdobycia uprawnień, by móc pracować w danym zawodzie. Oczywiście musiałem podpisać lojalkę wstępną umowę iż, po odbyciu szkolenia podejmę pracę(umowa na 3 miesiące, ale łącznie miały to być 3 lata). Jak się jednak okazało, firma nie poinformowała Mnie o wysokości zarobków, a wysłał na kurs zaraz na następny dzień. Jak dowiedziałem się kilka dni później że szkolenie ma trwać trzy miesiące to w ogóle zbladłem, ale to nie koniec, gdyż szkolenie trwa codziennie (od pn.-pt.) przez 3 miesiące po 8 godzin dziennie w dodatku w godzinach, które utrudniają jakąkolwiek pracę, więc straciłem pracę dorywczą. W tym czasie nie mogłem uzyskiwać żadnych zarobków z pracy, ze względu na godziny szkoleń, po prostu nie ma pracy w której mógłbym tak elastycznie dostosować pracę do szkolenia. A co za tym idzie, spłacanie rat nagle stało się ogromnym problemem. Moja żona wróciła do rodziców do Wrocławia, żeby było Nam łatwiej się jakoś utrzymywać. Niestety nie jestem zadowolony z tego szkolenia, gdyż już się zdążyłem dowiedzieć jakie są zarobki (1000zł/m). Zaczynam tonąć w długach, a dodatkowo jestem odosobniony od żony i córki. Wiem bardzo dobrze, że wina leży po mojej stronie, bo podjąłem zbyt pochopnie decyzje o podpisaniu, ale jak się ma nóż na gardle i raty trzeba płacić... Moje pytanie brzmi - Czy w ogóle istnieje możliwość zerwania lojalki oraz umowy, ze względu na ilość godzin szkolenia (8h /5 dni w tyg. bez posiłków, że nie wspomnę o wynagrodzeniu- a osoba która przyszła na doszkolenie gdyż miała rok przerwy w pracy- normalnie dostawała pieniądze)... Proszę o rade...
Czy wszystko jest tutaj w porządku i czy nie należy mi się nic przy tylu godzinach szkolenia dziennie jakieś wynagrodzenie, posiłki i inne? Czy mogę zerwać tę umowę ze względu na sytuacje rodzinną, żona z córką we Wrocławiu, ja w Katowicach. Wysokość kwoty kursu to prawie 6000zł... Bardzo Proszę o jakąś podpowiedź.... Dziękuje

Najnowsze wpisy