Forum Forum podatkoweInne

Umowa o dzieło, wielokrotnie o to samo?

Umowa o dzieło, wielokrotnie o to samo?

Mackos334 / 87.239.216.* / 2012-02-21 21:14
Witajcie,
Mam drobne pytanie, a nie potrafię się w tym w ogóle odnaleźć. Jestem osobą fizyczną i nie mam firmy.
Planuję działać w internecie na prostej zasadzie:
Mam użytkowników którzy dostarczają mi swoje projekty do odsprzedaży i procent od wszystkich sprzedaży(od 30% - 50%) tych projektów trafia do mnie.
Kwoty sprzedaży tych materiałów rzadko kiedy będą przekraczały 200zł, w związku z czym procent podatku będzie przeważnie 18%.

I teraz jeśli moje dalsze założenia są błędne proszę o poprawę.

Kupujących mogę wystawiać cenę (w systemie płatności) z kwotą płatności bez podatku `netto` a następnie po zakupie wysyłać umowę o dzieło z kwotą brutto? - W takiej sytuacji klient przed zakupem będzie widział cenę jaką ma zapłacić - bez podatku i poniżej z doliczonym podatkiem.
Pierwsze pytanie - czy jest to zgodne z prawem i czy mogę tak zrobić?

Druga sprawa jest taka, że użytkownikom (jesli nie są to firmy) za sprzedane projekty muszę wystawić umowę o dzieło jednak wypłacam im całość kwoty jako że jest to relacja osoba fizyczna osoba fizyczna, i użytkownik musi się z tym samemu rozliczyć.
Drugie pytanie, czy jest to poprawne myślenie, i zgodne z przepisami? (Czy moge tak zrobić?)

I trzecia najbardziej nurtująca mnie kwestia:
System płatności z którego będę korzystał, również wystawia mi umowę o dzieło na całość 'obrotu' czyli z prowizji dla mnie i użytkowników. W zwiazku z tym czy mają sens moje poprzednie założenia, i czy faktycznie mam wystawiać te umowy skoro będę ponownie opodatkowany za to samo?

Z góry bardzo dziękuję za odpowiedź,
Pozdrawiam,
Maciej

Najnowsze wpisy