Forum Forum dla firmKadry

Umowa o dzieło z przekazaniem praw autorskich

Umowa o dzieło z przekazaniem praw autorskich

velkan / 2014-12-27 17:14
Witam,

mam kilka pytań na temat umowy o dzieło z przekazaniem praw autorskich - jak wyglądają kwestie podatkowe i wszelkie formalności w przypadku zawarcia takiej umowy pomiędzy przedsiębiorcą a osobą fizyczną? Przykładowo chcę zlecić (jako przedsiębiorca) freelancerowi wykonanie strony internetowej na podstawie takiej umowy. Kto płaci, w jakiem czasie i ile podatku? Czy są jakieś minusy takiego rozwiązania?

Pozdrawiam!
Wyświetlaj:
szklarek / 2014-12-28 20:41
Kwestia podatku dochodowego zależy od tego, jaki status ma freelancer. Jeśli jest osobą fizyczną nieprowadzącą DG- to Pan jest płatnikiem podatku z owego dzieła. Tj. na Panu leży obowiązek naliczenia i odprowadzenia zaliczki, a na koniec roku wystawienia PIT 11.
Zaliczka wg. skali podatkowej ( z miesięczną kwotą zmniejszającą podatek ) i 50% KUP.

Uwaga- nieco inaczej, przy umowie opiewającej na wynagrodzenie do 200 zł.
Gazda 1984 / 83.6.240.* / 2014-12-28 09:36
Szczerze spisz umowę albo i nie (ja nie spisywałem) i rób stronę, robiłem stronę dla swojej hurtowni zgłosiłem się do firmy i usłyszałem 5-6 tys 3 tygodnie roboty , pomysłem trochę drogo podzwoniłem po reszcie firm i rzeczywiście ceny porównywalne ( w sumie się nie dziwie trzeba mieć łeb aby te duperele jakieś ślaczki w tym całym kodowaniu pojąc )W końcu zdecydowałem się własnie na freelancera i zrobił mi stronę za 3 tysiaki w 2 tygodnie. Co do umowy nie spisywałem zrobiłem tak wysyłając mu n zaliczkę wpisywałem za co i do kiedy w przelewie + maila z potwierdzeniem , że dogadaliśmy się ( umowa o dzieło może być zwarta w dowolnej formie również ustnej jak i przez internet) wiec w razie jakby coś spieprzył miałem dowody do ewentualnego sporu.I co praca odda w terminie, zadowolony jestem dobry kontakt napisz do niego krzysiek184@op.pl

Najnowsze wpisy