Forum Forum dla firmZakładanie firmy

Umowa zlecenie - > Przejście na B2B a ulga na start, oraz niski ZUS

Umowa zlecenie - > Przejście na B2B a ulga na start, oraz niski ZUS

Kubaaa292 / 89.64.61.* / 2020-01-19 17:28
Witam,

sytuacja dość zamotana, ponieważ z jednej strony będę przechodził z umowy śmieciowej na B2B z moim pracodawca, oraz czytałem że nie można mieć żadnego powiązania z pracodawcą by skozystać z ulgi na start i niskiego ZUSu - widziałem również zamiany na luty 2020 i nie bardzo w końcu rozumiem... Proszę o pomoc :( prawda jest taka, że pracodawca przy niskim ZUSie dopóki będzie niski będzie mi opłacał wszystko - więc korzyści już mam na start... niestety wymogiem jest niski ZUS. Wiem, ze w przypadku umowy o pracę faktycznie jest problem, ale czy śmieciówka też pod to podlega ? Jak to ominąć ? Co jeżeli np. byłem magazynierem na zleceniu a w chwili obecnej będę świadczył usługi menagaera? Proszę o pomoc :( jest to dla mnie duża szansa by w tym biednym kraju mieć te kilkaset złotych więcej, dodatkowo chciałbym ruszyć z marketingiem i działać coś również z innymi firmami :) Chciałbym jakiś porad, aby wyjsć na tym możliwie jak najlepiej finansowo. Nie są to co prawda mega super kwoty jedynie jakieś 3600 brutto + opłacanie ZUSu przez szefa przez okres niskiego ZUSu (ile czasu?) . Pomożecie ?! :)

Najnowsze wpisy