Forum Forum prawnePracy

umowa zlecenie a świadectwo pracy

umowa zlecenie a świadectwo pracy

maregt / 2011-10-07 10:52
Pracuję już kilka miesięcy dla jednej firmy na umowę zlecenie, ciekawi mnie co będzie gdy kolejny raz umowa zlecenie nie zostaje już przedłużona, czy wtedy zleceniodawca wystawi mi świadectwo pracy? wiem, że pracując w ten sposób nie nawiązuję tzw. "stosunku pracy", ale jak następnemu pracodawcy mogłabym poświadczyć, że przez tak długi okres dobrze wykonywałam swoje obowiązki, czy wydawane jest coś na kształt świadectwa pracy?
Wyświetlaj:
zubi / 2011-10-10 13:21
takich świadectw być nie może, bo my nie pracujemy! jesteśmy tylko zleceniobiorcami, co z tego że po 8 godzin możesz harować...
ADKA& / 77.115.142.* / 2011-10-10 10:16
Na koniec umowy zlecenia trzeba zażądać zaświadczenia o okresie zatrudnienia i o dochodach.W/w zaswiadczenie przedłoży się w ZUS (gdy będziesz przechodzić na rentę lub emeryturę).Na umowie zlecenia płacone są przecież składki do ZUS.
amok / 87.105.250.* / 2014-06-19 17:45
Pracowałam 7 miesięcy na umowę zlecenie w firmie ochroniarskiej SOLID SECURITY.Od 2 tygodni nie pracuję nie mam ani ja ani moje dziecko ubezpieczenia a nie mogę się zarejestrować jako bezrobotna bo firma nie chce mi wystawić zaświadczenia,które żąda Urząd Pracy o zakończeniu umowy mimo,że od 2 tygodni obiecują,że już wyślą i nic.Co na to Ministerstwo Pracy.Czekam na reakcję,a może ktoś mi podpowie co mam zrobić bo opuszczają mnie siły, a dziecko które wychowuję sama nie rozumie tego,że nie mam jej za co kupić chleba.
szklarek / 2014-06-22 22:46
PUP potrzebuje wiedzy o wysokości wynagrodzenia ze zlecenia na potrzeby ustalenia prawa i wysokości ewentualnego zasiłku dla bezrobotnych. NIE potrzebuje tego do rejestracji jako bezrobotnego, nie ma prawa rejestracji odmówić. A bezrobotny uzyskuje z tego tytułu ub. zdrowotne bez względu na to, czy ma zasiłek, czy nie. Podobnie członkowie rodziny zgłoszeni do ubezpieczenia.

Poza tym, mimo ustania ub. zdrowotnego z tyt. zlecenia przez 30 dni ma Pani i zgłoszeni członkowie rodziny do świadczeń NFZ.
szklarek / 2011-10-10 11:07
Zleceniodawca nie ma obowiązku nic takiego wydawać- wydaje co miesiąc RMUA lub dok. równoważny, a ZUS ma składki emerytalne ewidencjonowane od 1999 r. Zleceniobiorca ma kopię umowy z podanym wynagrodzeniem, powinien mieć też kopie wystawionych przez siebie rachunków do tej umowy.
mankija / 217.153.72.* / 2011-10-07 12:24
Jest jeszcze coś takiego jak referencje: angielskie "letter of reference", ale w naszym kraju to niestety nic nie znaczy:(
karrrma / 2011-10-07 13:58
no właśnie w takim świadectwie pracy czy na umowie zlecenie nie będzie pochwał za dobrze, solidnie wykonaną pracę, w referencjach można wyłuszczyć wszystkie nasze pozytywne cechy jako pracownika, mogliby zacząć brać to pod uwagę w HR
sonwar / 2011-10-07 12:02 / Bywalec forum
Przy pacy na umowę zlecenie nie są wystawiane ani świadectwa pracy ani żadne zaświadczenia, bo to by oznaczało zwarcie stosunku pracy, z czym zleceniobiorca mógłby udać się do sądu pracy, jedyne co może zaświadczyć o wykonywanych przez Ciebie zadaniach to treść umowy, która została zawarta ze zleceniodawcą, każda zapłata za wykonane zlecenie, która zapisana jest na umowie świadczy o tym, że zadanie zostało wykonane

Najnowsze wpisy