Forum Polityka, aktualnościŚwiat

Unia Europejska powinna przyjąć uchodźców? "Sueddeutsche Zeitung" ostro: Europa udławi się skąpstwem i hipokryzją

Unia Europejska powinna przyjąć uchodźców? "Sueddeutsche Zeitung" ostro: Europa udławi się skąpstwem i hipokryzją

Wyświetlaj:
Paweł3928 / 83.8.249.* / 2015-09-09 15:09
Tak Niemcy i Austria dławią się hipokryzją wykorzystując sprawę uchodźców do przykrycia podpisania umowy z Rosją o budowę Nordstream II. To jest hipokryzja w unijnym wydaniu. Zastanawia mnie tylko czemu w wiadomościach ciągle o uchodźcach a o Nord Stream 2 nic w telewizji nie mówią?
Miro416 / 31.0.2.* / 2015-09-07 21:24
Ten koleś co tu te wypociny lewackie pisze niech teraz powie jak się ma solidarność w stosunku do Polski w związku z rozbudową Nord Stream II i groźbą zakręcenia kurka na Jamale? To ma być ta solidarność niemiecka?
wolny cyc / 86.46.16.* / 2015-09-07 21:11
My tu gadu-gadu a nie ma co dyskutować , niech żyje wolność wyboru. Chyba oni sami wybrali gdzie chcą zamieszkać.Markela ugości
dred-pl / 217.172.234.* / 2015-09-07 20:02
Jakoś mam to głęboko w poważaniu, co wypisuje pismak z SD. Nic mnie to nie rusza. Czy jestem zły? Nieczuły? Te gadki o solidarności Polaków wobec Europy. Jakimś mitycznym długu wdzięczności. Może Pan Dziennikarz pouczy się historii i dowie się jak Europa miała Polskę głęboko w... poważaniu. Może niech obsmaruje Arabię Saudyjską - też mają uchodźców gdzieś. Hmmm... chyba tego nie zrobi, bo może się okazać, że jakiś szejk ma udziały w gazetce. Cóż, Polacy są łatwiejszym celem. Konkludując, jeśli chciał usztywnić moje stanowisko to mu się udało.

BTW, nigdzie nie mogę znaleźć informacji na co Niemcom taka fala uchodźców. Do pracy? No prooooszę. Mają już Turków. Nie mają co z pieniędzmi robić? To możliwe, ale patrząc na wschodnie landy to raczej naciągane. Może szykują sobie armię konsumentów, która napędzi im popyt wewnętrzny? Trochę naciągane, bo nie wierzę, żeby jechali tam za pracą, raczej za socjalem. Jakoś w tą "bezinteresowną pomoc uchodźcom" nie potrafię uwierzyć. No po prostu nie.
ehł ehłe / 95.51.12.* / 2015-09-07 15:58
Niemcy chyba mocno się już zakręcili. Po pierwsze - Włosi/Grecy i kto tam jeszcze wpuścili na teren Unii setki tysięcy NIELEGALNYCH imigrantów. Nikt ich nie skontrolował, nie sprawdził, nie spisał. Granice Unii nie są w OGÓLE chronione. To powinien być znak dla terrorystów - zapraszamy, drzwi są szeroko otwarte, nikt w ogóle nie będzie Was kontrolował. Gdzie jakakolwiek uwaga Komisji, że Włosi i Grecy złamali prawo unijne? To tak jakby Polacy zaczęli wpuszczać sobie Ukraińców kiedy i jak by tylko sobie tego zażyczyli, właściwie to tak jakbyśmy otworzyli zupełnie granice. Nie znam ani jednego państwa, które tak zrobiło, a potem jeszcze powiedziało do wszystkich NIELEGALNYCH - zapraszamy, przygotujemy Wam 5 gwiazkowe hotele, zasiłki i w ogóle wszystko, co tylko będziecie chcieli, a nasi obywatele będą na Was tyrać. Unia się rozpada, co z punktu widzenia umacniania się FR, oznacza dla nas katastrofę - ponowną współpracę Niemiec z FR (to już widać), antagonizmy między Francuzami a Brytyjczykami i Niemcami. Powinniśmy natychmiast zbroić się na potęgę, a i tak jest już za późno...
Jarek719 / 95.51.12.* / 2015-09-07 15:44
Zauważyłem, że jesteśmy Europą, kiedy trzeba by Polacy pomogli uchodźcom, ale już nie, kiedy Putin napada na Ukrainę albo ciągnie rurociąg prosto do Niemiec. Gdzie jest solidarność odnośnie energetyki?
Może czas przestać tylko cytować niemieckie dzienniki, ale również węgierskie, czeskie, słowackie? Czy ich głos się tutaj nie liczy? Czemu w prasie istnieją tylko komentarze niemieckie?
Pinio 465 / 37.47.8.* / 2015-09-07 13:36
Europa otworzyła Puszkę Pandory tylko o tym nie wie!
T. / 81.190.75.* / 2015-09-07 12:06
Niekontrolowany najazd islamu jest idealną okazją do rozprzestrzeniania się terroryzmu w Europie. Tylko czekać na ich zorganizowanie się i siania bezwzględnego terroru w Europie !!!
A to wróży końcowi chrześcijaństwa w Europie. Niedługo przyjdzie nam pod dyktat islamu zamieniać kościoły na meczety.
Zaś Niemcy witają ich z otwartymi ramionami.
pfffff / 178.42.226.* / 2015-09-07 12:34
A jeśli ktoś się nie zgadza na absurd grożeniem rewolucją Szariatu i spełnianiem każdej zachcianki, co już się w Europie odbywa, to jest uznany za rasistę :|
To nie jest problem wyznania i narodowości, tylko kompatybilności pewnych wartości cywilizacyjnych.
A w przypadku pokryzysowej Europy także kwestii ekonomicznych dzisiaj i w przyszłości.
A Syria? To nieudana interwencja w regionie spaprała temat i pogorszyła sytuację jeszcze bardziej. Nie wysyła się wojska do miejsca gdzie walczy lokalny reżim i jedna z najgorszych organizacji terrorystycznych jeśli nie ma się planu. Powinni się bardziej zaangażować w proces pokojowy i charytatywną pomoc ofiarom reżimu i terrorystów.
T. / 81.190.75.* / 2015-09-07 19:48

kompatybilności pewnych wartości cywilizacyjnych.

Islam miałby być kompatybilny w stosunku do innych wartości cywilizacyjnych ?
Czy ja dobrze zrozumiałem ?
dontwastemytimewithsilam / 178.42.226.* / 2015-09-07 12:16
To nie problem chrześcijaństwa w Europie, tylko człowieczeństwa i wartości świata zachodniego ogólnie.
Może Niemcy witają ich z otwartymi ramionami, bo ich do czegoś potrzebują???...
PoCoNamTo / 83.7.123.* / 2015-09-07 18:59

Może Niemcy witają ich z otwartymi ramionami, bo ich do czegoś potrzebują???...

Oby nie było to związane z nadchodzącą bardzo mroźną zimą..., chociaż jak to mówią, historia lubi się powtarzać.
joke / 193.235.68.* / 2015-09-07 11:56
Ktokolwiek orientuje sie w temacie to wie z pewnoscia , ze islam to nie tylko religia ale rowniez IDEOLOGIA , ktora dazy do rozprzestrzenienia sie za wszelka cene na calym swiecie i nie idaca na ZADNE kompromisy dopoki nie zapanuje nad pozostalymi. Tam nie ma miejsca na demokracje czy prawa dla innosci. Jestes inny - gin lub przyjmuj nasze zasady. To proste i przerazajace zarazem. Poczytajcie troche glebiej o tym i przemyslcie zanim bedzie za pozno...
Wkurzony / 87.207.62.* / 2015-09-07 11:37
Głupota nie ma granic!Islamiści nie przyjeżdżają tu na tygodniowe wczasy,tylko z chęcią osiedlenia się na stałe!Trzeba im zapewnić dach nad głową i utrzymanie.My Polacy mamy zsyłać swoje dzieci na emigrację a przyjmować islamistów,by za jakiś czas podrzynali nam gardła?Polacy emigrowali za granicę,ale tam nikt nie czekał ich z mieszkaniem ani z prowiantem.Szukali pracy na własną rękę i była to praca na czarno!Dlatego policja ścigała ich i musieli się ukrywać!Za co więc Polacy mają być wdzięczni Zachodowi?
polka723 / 68.150.44.* / 2015-09-07 11:09
do konca roku bedzie ich 200 mililonow
Holender / 5.199.158.* / 2015-09-07 20:49
Po co im ich kobiety w chustach czy burkach, przecież tu na ulicach, każda jedna kobieta na własne życzenie prosi się o gwałt, no przecież twarz pokazuje. Aha. no i skąd w Szwecji czy Anglii jest tyle gwałtów?
.obiektywny. / 31.61.140.* / 2015-09-10 00:03

skąd w Szwecji czy Anglii jest tyle gwałtów?

U nas będzie to samo tylko trzeba poczekać aż się rozmnożą i pewniej poczują ,tak jak w Anglii.
Janusz2 / 46.250.168.* / 2015-09-07 10:58
Większych bzdur w życiu nie czytałem. Czy Europa opiera się na poszanowaniu prawa? Własnie Węgry, które prawa względem imigrantów najbardziej przestrzegają, są też najbardziej krytykowani. Jakie prawa są w Europie przestrzegane? Może te, które dawały gwarancje Ukrainie w zamian za przekazanie broni jądrowej Rosji? Gdzie są te państwa gwarantujące nienaruszalność granic Ukrainy? Prawa Europy to są właśnie prawa silniejszego! Dlaczego np. z Rosją nie negocjują UE i kraje z nią sąsiadujące, a tylko Niemcy i Francja? Bo to właśnie one jako kraje najsilniejsze narzucają swoje prawa. Dlaczego Niemcy chcą narzucić Polsce przyjęcie określonej liczby imigrantów, choć uczyniły z Polski swoją kolonię, kraj taniej siły roboczej, banków i hipermarketów wyprowadzających miliardy PLN z Polski. Prasa w większości też do nich należy i kształtuje opinię w Polsce. Jest wiele innych przykładów ale ilość miejsca tutaj jest ograniczona. Gdyby Europa była naprawdę chrześcijańska, to nawet mogłaby przyjąć muzułmanów, ale dzisiaj Europa jest lewacka i bezideowa, więc nie obroni się przed islamem. Chrześcijanie są tolerancyjni i pozwalają na budowę meczetów, natomiast muzułmanie już tacy tolerancyjni nie są i nie tylko nie pozwalają na budowę kościołów, ale te kościoły niszczą, a chrześcijan mordują. Czy trzeba przypominać obronę chrześcijaństwa przed islamem przez króla Jana Sobieskiego pod Wiedniem?
T. / 81.190.75.* / 2015-09-07 11:58

Chrześcijanie są tolerancyjni i pozwalają na budowę meczetów, natomiast muzułmanie już tacy tolerancyjni nie są i nie tylko nie pozwalają na budowę kościołów, ale te kościoły niszczą, a chrześcijan mordują.

Dokładnie!
Kościół katolicki zawsze zabierał głos w sprawach dotyczących państwa, tutaj akurat,gdzie jest to wskazane kościół nabrał wodę w usta i milczy . A może to za sprawą papieża Franka,który wręcz nawołuje do przyjmowania muzułmanów w Europie. Czyżby Jemu się coś pomieszało ?
korelis / 109.255.233.* / 2015-09-07 10:36
Przyjmowac kobiety i dzieci , a mezczyzn odeslac spowrotem - niech walcza o swoj wolny kraj. Po drugie ilu z tych uchodzcow to tak naprade bojownicy ISIS ktorrzy pod przykrywka przyjecchali tu werbowac swoich ? O tym nawet nikt nie wspomina.
smoother / 178.36.218.* / 2015-09-07 10:08
OK wchodzą do Europy, bo europejskie tradycje to nakazują - a czy Europa jest pewna, że ci ludzie to docenią i staną się częścią społeczeństw, które z taką otwartością serca ich goszczą, czy może utworzą swoje mini państewka w ramach innych krajów, staną się separatystami i zaczną uzurpować sobie prawo do propagowania własnych tradycji pod groźbą eksterminacji tych, którzy się z nimi nie zgadzają - bo tradycje inne ? już nie od dziś wiadomo, że Islam nie jest religią zrozumienia ... Ja nie wiem - to jest miecz obosieczny dla mnie
do początku nowsze
1 2

Najnowsze wpisy