Forum Forum dla firmKadry

Unijne środki na szkolenia są marnowane?

Unijne środki na szkolenia są marnowane?

skomentuj
Wyświetlaj:
wezuwiusz3 / 2010-01-26 17:52
Wszystkie te firmy działają tylko na to aby robić jak najwięcej Kursów,wcale nie zapoznawszy sie z rynkiem pracy.Czy któryś kurs był przeprowadzony w ten sposób żeby konkretna ilość osób po zakończeniu kursu miała zapewnioną po nim pracę???? Nawet jak owy kurs jest przeprowadzany po wnikliwej analizie rynku,to ile osób po kursie FRYZJERSKIM,bądż,ARCHITEKTA WNĘTRZ,czy TECHNOLOGA WYKOŃCZENIOWEGO ,albo po np.zawodach bardziej przyziemnych.Posadzkarz,płytkarz,spawacz ,znajduje zatrudnienie??.Czy ktoś ze zdrowym rozumem poszedł by się ostrzyc do fryzjera po kursie??,albo powierzył by wykafelkowanie łazienki glazurnikowi po kursie???.czy pospawaniu konstrukcji nośnej .Bądż my uczciwi.Takie kursy można sobie w buty wsadzić.ani nikt by nie poszedł do takiego fachowca,a tym bardziej żaden przedsiębiorca nie zatrudni w firmie pracownika po kursie,w którym miał 15 godzin praktyki łącznie z egzaminem.Sam jestem po takim ,,PRZYMUSOWYM'' kursie OPERATOR WÓZKÓW PODNOŚNIKOWYCH SAMOJEZDNYCH z uprawnieniami na całą unię.Na całym kursie praktycznym mieliśmy doczynienia tylko z jednym typem wózka podnośnikowego,i jedynie czego nas uczono,to ósemka do przodu,do tyłu i położenie pustych palet 3szt.jedna na drugą.Na egzaminie ósemka na odcinku 10 metrów z trzema pachołkami .Śmiech na sali puste krzesła.
SŁAWOMIR ZIEMBIŃSKI / 188.33.43.* / 2010-01-06 08:45
Z całą pewnością część wykorzystanych już środków rozminęła się z potrzebami samych bezrobotnych, gdyż mimo , że się uczyli dziś nadal nie mają pracy!!!

NASZA www.fundacja-slawpol.eu mająca naszym zdaniem dobre projekty /złożyliśmy trzy - 2 na podnoszenie kwalifikacji osób jeszcze pracujących w powiatach W KWIDZYNIE I SŁUPSKU oraz podnoszenia świadomości prawnej obywateli w powiecie STAROGARD GDAŃSKI/ nie otrzymała ich dofinansowania np. dlatego , że jak urzędnicy stwierdzili :"na projekcie był wydruk / z generatora wniosków / egzemplarz próbny i to wystarczyło , aby nasz projekt odrzucić - miesięczna praca zespołu 8 osób !!!
GENERATOR WNIOSKÓW I PROCEDURY TEŻ WYMYŚLAJĄ URZĘDNICY I TO TAK , ABY Z BYLE JAKIEGO POWODU MOŻNA BYŁO ODRZUCIĆ PROJEKT.
REGUŁĄ W PRZYZNAWANIU ŚRODKÓW Z FUNDUSZY UE JEST TO, ŻE FIRMA , KTÓRA JUŻ RZA DOSTAŁĄ TE ŚRODKI I ROZLICZYŁA SWOJE DZIAŁANIE .......DOSTAJE ?/WYGRYWA/ NASTĘPNY KONKURS!!!
zapraszam na www.fundacja-slawpol.eu

PREZYDENT
SŁAWOMIR ZIEMBIŃSKI
wezuwiusz3 / 2010-01-26 18:03
Panie Ziembiński.Bo nie z tego programu Pan starał się o środki.Trzeba było z Czas na aktywizację zawodową ,KAPITAŁ LUDZKI .Z tego jest kasa,a potem jeszcze masa dodatkowych kursów można robić w ramach wcześniejszego.Najlepiej to by Panu doradzili szpece z Podkarpacia z GOPS SANOK.Ci to dopiero potrafią lody kręcić.Allgida może się schować.
HPTP / 79.188.219.* / 2010-01-07 14:28
No cóż i 10% prowizji od przyznawanych środków poszło do kogoś innego? :)
Trzeba umieć pogodzić się z porażką i przygotować się lepiej.

Dla mnie te wszystkie firmy to i tak złodzieje! Tak jakby Urząd Pracy miał mało fachowców do przeprowadzania takich szkoleń. No, ale mniej czasu na picie kawy by było i obowiązki dodatkowe przy tej samej płacy więc wolą dać to na barki komuś innemu słono za to płacąc. O te kwoty właśnie mniejsza liczba chętnych będzie miała szanse.
Chyba najlepszy biznes otworzyć fundacje. Małe koszta. Robić szkolenia. Kase upłynniać.
m53 / 83.24.1.* / 2010-01-04 08:42

Wiele oferowanych im szkoleń - zdaniem ekspertów - wcale nie poprawia ich sytuacji na rynku pracy.


To ekspertów do tego trzeba?
Jeden z większych przekrętów. Ciągle dostaję oferty na tego typu szkolenia - teoretycznie dla małych przedsiębiorstw. Jeszcze nie zauważyłem nic interesującego.

Przykład mieliśmy - Misiak i fryzjerzy dla psów.
m54 / 81.26.28.* / 2010-01-05 10:57
Unijne środki na szkolenia są marnowane? Niekoniecznie! Na przykład:

Firma X zatrudnia szkoleniowca płacąc mu 50 zł za godzinę. Szkoleniowiec podpisuje kwity na 100 zł za godzinę. Właściciel firmy za każdą godzinę otrzymuje bez wysiłku 50 zł.

Firma Y prowadzi szkolenia komercyjne, płacąc szkoleniowcowi 50 zł za godzinę. Otrzymuje fundusze unijne i płaci mu 100 zł za godzinę pracy na kursie unijnym oraz 0 zł na kursie komercyjnym. Cały przychód z kursu komercyjnego otrzymuje właściciel firmy (bo kurs unijny opłaca mu także personel pomocniczy, czynsz itp.).

Z kolei uczestnik kursu podpisuje listę obecności i otrzymuje od firmy szkoleniowej 4 zł za godzinę kursu. Wystarcza na wino owocowe.

Właściciel firmy może oczywiście zmarnować pozyskane środki unijne, np. przekazując je którejś z partii politycznych, ale może je przecież także dobrze zainwestować, np. osobiście przekazując je latem sektorowi hotelarstwa i gastronomii na Majorce (też UE!).

Środki unijne nie są też marnowane w przypadku bezrobotnych, bo Unii bardzo zależy na reklamie, a bezrobotny zaktywizowany winem owocowym dobrze się o niej wyraża.

Oczywiście, wśród bezrobotnych są także osoby wykształcone i światłe i takim nie należy oferować za uczestnictwo w szkoleniu byli wina owocowego. Niedawno w stolicy jednego z krajów basenu Morza Śródziemnego spotkałem grupę bezrobotnych zwiedzających miasto w nagrodę za udział w kursie aktywizującym. Wycieczka nie wymagała nawet pretekstu typu "zapoznanie się z formami aktywizacji bezrobotnych przebywających na plażach Morza Śródziemnego". Podano dobre wina gronowe.
Prawy prawie / 62.29.175.* / 2010-01-06 23:01
BINGO - niestety moge wszystko z ... pierwszej reki potwierdzic - moglbym tylko kwoty pokorygowac. Jest to najwiekszy szwindel od lat w Polsce - az dziwne, ze prokuratura sie tym jeszcze nie zajela. Moge Wam nawet firmy wylistowac ...
skomentuj

Najnowsze wpisy