Forum Polityka, aktualnościKraj

uprawnienia straży miejskiej

uprawnienia straży miejskiej

bankowiec28 / 2013-03-04 08:54
Jakie uprawnienia ma strażnik miejski? To że ma prawo mnie wylegitymowac i wlepic mandat to wiem. Ale czy ma prawo przegladac i przeszeukiwac mi rzeczy bądz samochod? Spotkałem sie z taka sytuacją ale przyjąłem ją jako normalna, i teraz sie zastanawiam czy miał do tego prawo
Wyświetlaj:
audiofil / 2013-03-15 10:37
ja tam zawsze uciekam przed straza miejska jak widze ze jest jakis otyly i gruby straznik, nie zdarzy mnie zlapac. Niestety takie sa realia, a SM poza wstawianiem mandatow tak naprawde niema zadnych inych mozliwosci rewizji itp...
.doradca. / 81.190.61.* / 2013-03-11 14:09
Jak chcą Ciebie rewidować to tylko przy policjancie.
Ludosław / 2013-03-11 14:59
Straż miejska już danwo powinna odejść do lamusa... jak dla mnei to zwykłe neiroby i naciągacze!! Nic nei robią tylko mandaty wystawiają...
italianka / 2013-03-11 15:09
dokladnie, czego wgl ta straz miejska pilnuje? nazwa jak ze sredniowiecza, policja powinna tylko byc i tyle a nie straz miejska, straz ochrony kolej, straz pocztowa. ani nie straz ani nie strasz bo tam same nieroby i nieuki sa
Petronkusz001 / 46.204.70.* / 2013-03-20 11:28
Niestety muszę was martwić otóż w 2009 r. Nasz nieżyjący już prezydent Kaczyński podpisał ustawę dająca straży miejskiej dużo większe uprawnienia, miedzyinnymi prawo do patroli bagażu, prawo do stosowania paralizatora itd. Podobne zjawiska można zaobserwować w innych krajach europejskich np. W anglii.
cichoryjka / 2013-03-20 14:31
no dobra ale umowmy sie.... ile naszej strazy miejskiej ma takei wyposazenie? dalej jedkan wydaje mi sie ze kontrola osobista moze byc wykonana tylko przez odpowiednia osobe czyli policjanta
psinka / 2013-03-11 14:05
wydaje mi sie ze niema prawa do przeszukania Ciebie i samochodu, w takim wypadku musi wezwac policji bo oni maja takie mozlwiosci i wtedy to juz straznik miejski przekazuje sprawe policji
reklamix / 2013-03-12 10:19
zgadza sie, straznik miejski moze dac ci tylko mandat za zle parkowanie lub za smiecenie, jakakolwiek proba przeszukania nie moze dojsc do skutku, musi wezwac policje ktora to juz ma uprawnienia do przeszukania i kontroli osobistej
ciasteczkowy_potworek / 2013-06-19 11:30
Strażnik ma prawo do legitymowania, ujęcia osób stwarzających zagrożenie i doprowadzenia do najbliższej jednostki policji, kontroli osobistej oraz przeszukiwania bagaży (tylko w przypadku uzasadnionego podejrzenia, że dana osoba popełniła czyn zabroniony), atrzymania pojazdu, wydawania wiążących poleceń odnośnie korzystania z drogi lub pojazdu, nakładania grzywien w postępowaniu mandatowym, udzielania pouczeń, dokonywania czynności wyjaśniających i kierowania wniosków o ukaranie do sądu. Obowiązkiem strażnika jest uniemożliwienie prowadzenia jazdy osobie będącej pod wpływem alkoholu lub środków odurzających i zaczekanie na przyjazd policjantów. Straż ma prawo wydawać dyspozycje odholowywania pojazdów i unieruchamiania ich przy pomocy blokady kół - o ile nie będzie to zagrażało bezpieczeństwu. Może również dokonywać kontroli drogowych.

Najnowsze wpisy