Forum Prawo - porady i tematy

Nowe uprawnienia straży miejskiej

Nowe uprawnienia straży miejskiej

Money.pl / 2007-03-24 15:02
Komentarze do wiadomości: Nowe uprawnienia straży miejskiej .
Wyświetlaj:
fiksik / 194.125.102.* / 2011-01-20 09:51
Czytam komentarze.ANI JEDNEGO pozytywnego.No i co na to ta "demokratyczna wladza"?Ano nic! Przeciez "wladza wie lepiej".Kou to sie z czyms kojarzy?
pozer / 194.125.102.* / 2011-01-20 09:49
Straz Miejska podobnie zreszta jak policja-nie spelniaja swojego zadania.Policja -tak jak w komunie broni wylacznie interesow oligarchii rzadzacej.Wszelkiej masci lewactwa.Straz Miejska zawsze chciala bycquasipolicja.Zostali kowbojami lamiacymi prawo szczegolnie z fotoradarami.Skargi rozpatrywane ZAWSZE NEGATYWNIE-jak w komunie.Stalismy sie juz dawno panstwem policyjnym.Jezeli spoleczenstwo nie ma kontroli nad politykami-jest to autokracja.Jezeli nie ma kontroli nad sluzbami-jest to panstwo policyjne.W Polsce mamy i jedno i drugie-czyli autokracje oligarchow i panstwo policyjne gdzie mundurowi maja wieksze prawa niz MY_OBYWATELE !!!
mudrock / 194.125.102.* / 2011-01-20 09:21
Uwazam te zmiany za skandaliczne.Tylko komuchy,ktorzy maja w nosie PRAWA NAS=OBYWATELI mogli je zabrac nam a dac kowbojom majacym od zawsze ambicje bycia "policja".Od samego poczatku na maskach aut malowali sobie wielkie PM a nie SM !!!! Teraz mamy juz kompletne panstwo policyjne.Szyderstwem z obywateli jest danie im uprawnien do zastawiania juz teraz oficjalnych lapanek na kierowcow.
kita13051 / 178.42.86.* / 2010-11-28 21:58
Ci wyrokowcy mają mieć broń palną to w Polsce robi się coraz bardziej niebezpiecznie,mają też sprawdzać szybkość samochodów fotoradarami to szczyt wszystkiego.Mieli być utworzeni do porządku w mieście,a biorą się za robotę policji.
futrzany / 178.37.24.* / 2011-03-19 17:44
www.holubiczko.pl
plpl / 83.19.6.* / 2010-10-23 13:58
Broń palna w Policji - śmieszne, jak byłem w Oddziałach Prewencji Policji to broń palną dostałem po 3miesiącach pseudo-szkolenia, które polegało na ćwiczeniu musztry (2 strzelania tylko na unitarce) potem wszystkich nas posłano na ulicę oczywiście z bronią, więc dla czego teraz jako policjant mam przeprowadzać nocne kontrole drogowe mając u boku nieuzbrojonego strażnika, jak mi pomoże gdy okaże się, że kierujący mierzy we mnie z broni? Po co nam dali tych nieszczęsnych strażników do współpracy oni mają bardzo wąski zakres uprawnień nawet nie mogą pomóc przy zrobieniu dokumentacji gdyż mają inną.
futrzany / 178.37.24.* / 2011-03-19 17:42
www.holubiczko.pl
kaks / 194.125.102.* / 2011-01-20 09:26
Wez sobie do pomocy kogos kto umie myslec.na przyklad policyjnego psa.Twoje wywody sa smieszne-policja to policja a Straz Miejska miala byc do PILNOWANIA PORZADKU.Nikt sie nam-obywatelom nie pytal czy chcemy rozszerzenia muprawnien SM w niby caly czas DEMOKRACJI.Niektorzy zapomnieli juz dawno co oznacza ten termin.
Maniek55 / 83.29.114.* / 2010-09-29 08:19
A może by tak nareszcie organy "bezpieczeństwa" policja, straż miejska zajęły się naszym bezpieczeństwem. Za to otrzymują pieniądze. Powstało tyle tego dziadostwa - staż miejska, fotoradary itp, to przecież musiało kosztować, a teraz to trzeba utrzymać, więc nie może być tu mowy o bezpieczeństwie tylko biznesie, a bezpieczeństwo to tylko przykrywka. Straż Miejska jest kolejnym zbędnym wydatkiem, mało tego często są to osoby mało doświadczone i na proste pytania się wykręcają lub nie wiedzą, a o pomoc w kwestii jak i gdzie można dojechać to w ogóle nie można liczyć. Myślę że aby nie marnować pieniędzy należało by im dać łopaty i żeby remontowali drogi.
michu1988 / 79.163.152.* / 2010-10-27 21:00
Bezpieczeństwo?? Straż miejska?? Jasne!! Śmieszne!! Oni są tam gdzie ktoś źle zaparkował, czy wjechał gdzieś gdzie nie powinien na 5 min! I nagle biorą się z ni kąt z bloczkiem mandatowym w ręku i starszą że za ten czyn jest 500 zł!! I to ich całe zadanie!!!
karol xxxl / 77.254.147.* / 2011-01-30 17:43
racja za wjazd pod znak zakazu miałem dostać 1000zł a taryfikator przewiduje 250,a żeby było śmieszniej największa grzywna za wykroczenia jest 500zł wniosek żenujący brak wiedzy,czy osmieszanie obywatela?
Y / 95.49.177.* / 2010-09-29 23:06
Niestety większość źle pojmuje słowo demokracja i Policja się nie wyrabia. SM/SG powołane zostały do innych zadań niż obecnie wykonują, zaś wiele zgłoszeń na Policję przekierowanych jest do S. Nie zdajesz sobie sprawy ile spraw medialnych wykonanych przez S (dotyczy przestępstw, poszukiwanych) przypisuje sobie P. Zaś nasi rzecznicy nabierają wody w usta, dla poprawy stosunków z P. A w sprawie nieudaczników - w każdym zawodzie jest taka grupa ludzi, w twoim też, wiec czy mam prawo powiedzieć że jesteś że nadajesz się tylko do łopaty, mam ciebie potraktować jak tych paru niedorozwojów. I w kwestii dojazdu, pic polega na tym iż w wielu S, tak samo jak w P, przyjmowani są ludzie z innych miast, nie znający ich topografii, dlatego proponuję zajrzeć do mapy zanim gdzieś wystartujesz..
mumins / 194.125.102.* / 2011-01-20 09:32
Jak ja sie "nie wyrabiam"w pracy-do dostaje opieprz od szefa .Nie daje mi nowych ludzi z innych dzialow.SM byla powolana do pilnowania,do dbania o porzadek.W polsce mamy z powodu komuny dwa to wszystko omieszane a jedyne czym zajmuje sie Straz miejska jest NOTORYCZNE lamanie prawa i to wszedzie.W ogole nie sa rozliczani z tego co robia.Kompletna samowola.Nie mamy-MY SPOLECZENSTWO NAD NIMI KONTROLI-TAK JAK POWINNISMY MIEC .Oczywiscie mam tu na mysli demokracje a nie rzady oligarchii arogancji politykierow.
marley / 89.231.100.* / 2010-10-13 12:15
z innego miasta?? chyba wsi. naklada im do glowy na szkoleniach ze swiat ratuja.. tepaki debile gamonie i prostaki nie potrafia sobie odpadki spoleczenstwa znalezc normalnej pracy !!!! i tacy nie zdaja sobie sprawy ze w duzym "cywilizowanym" miescie czesto nie ma gdzie zaparkowac, a menelami to nie racza sie zajac bo latwqiej fotke cyknac. zycze im wszystkiego co najgorsze.
witeksm / 89.229.14.* / 2010-10-15 00:09
jeśli tak myślisz to sam jesteś "odpadkiem". Zatrudnij się w SM i popracuj troche zobaczymy ile wytrzymasz. Postrzegasz SM przez pryzmat fotoradarów i zakładanych blokad. Nie masz zielonego pojecia jak pracuje się na nocnych zmianach i co dzieje sie na zabezpieczeniach imprez "sportowych" itp, które też obstawia SM. Zobaczymy co powiesz jak STRAŻ MIEJSKA uratuje Twoją anonimową dupę kiedy dostaniesz po buźce wychodząc z klubu albo w innym przypadku naruszenia Twojej WIELKIEJ NIETYKALNOŚCI... PZDR STRANŻNIK MIEJSKI
pytek.. / 81.190.72.* / 2011-10-24 00:13

Zatrudnij się w SM i popracuj
troche zobaczymy ile wytrzymasz.


A kto ciebie zmuszał do pracy w "SM" ? Czym się kierowałeś idąc do "SM" ? - A może tknęła Cię chęć karania drugiego człowieka ?
pawelly1983 / 89.69.31.* / 2011-10-21 14:21
Jestem pracownikiem ochrony w jednym ze szpitali w Bydgoszczy. Pewnego razu mieliśmy na nocnej zmianie podpitego faceta który się awanturował i nie chciał opuścić obiektu. Wezwaliśmy Straż miejską żeby gostka wzięła na wytrzeźwiałkę. Fakt przyjechali szybko ale z pretensjami ze ich wzywamy, potem spytali się gdzie jest delikwent i jak go zobaczyli to nic nie powiedzieli tylko od razu zaczeli go bić. A gdy lekarz dyżurny zwrócił im uwagę panowie co wy robicie to mu powiedzieli że tego delikwenta znają i dostaje za to że go kilka razy w tygodniu zabierają na izbę. Czy tak działa Straż miejska? I ty wielki panie ze straży miejskiej tu mówisz o nietykalności? weź sie zastanów co ty gadasz chłopie. Pozdrawiam.
jeśli tak myślisz to sam jesteś "odpadkiem". Zatrudnij się w SM i popracuj
troche zobaczymy ile wytrzymasz. Postrzegasz SM przez pryzmat fotoradarów i
zakładanych blokad. Nie masz zielonego pojecia jak pracuje się na nocnych
zmianach i co dzieje sie na zabezpieczeniach imprez "sportowych" itp, które też
obstawia SM. Zobaczymy co powiesz jak STRAŻ MIEJSKA uratuje Twoją anonimową
dupę kiedy dostaniesz po buźce wychodząc z klubu albo w innym przypadku
naruszenia Twojej WIELKIEJ NIETYKALNOŚCI... PZDR STRANŻNIK MIEJSKI
marcin pl / 87.96.33.* / 2010-12-11 14:28
wlasnie czytam i nie wierze ze ktos ze strazy miejskiej jest kozakiem kturu podejdzie i zareaguje na widok zadymy na drodze to jest nie normalne jak ktos opisuje zze zabezpiecza imprezy.zabezpieczacie jesli w poblizu jest policja lub ochrona wtedy jestecie mocni
Bolek123123 / 83.29.85.* / 2010-09-28 09:35
Jakie są wymagania aby dostać się do straży miejskiej, i kto zatrudnia idiotów do tego?, powała ich nie nadaje się, małoletnie gówniarze wprost mówiąc. Zwolnić tych idiotów i miasto zaoszczędzi a nie zatrudniać pajaców aby zbijali kasę na mieszkańcach, albo wytresować i nauczyć małp trochę więcej o prawie, o prawie które sami przestrzegają a nie udaja strażników teksasu.
Y / 95.49.177.* / 2010-09-29 23:11
Witam, Pan na którym drzewie urzęduje?
radoli / 79.234.198.* / 2010-08-23 13:46
Ormo Gady swinskie, pisu i innego zydostwa
ATK / 95.49.177.* / 2010-09-29 23:12
Wypraszam sobie, nie ta opcja
radoli / 79.234.198.* / 2010-08-23 13:45
s********* bandyty, to zaczynamy nowy system wolnosc, ale jak w komunie.

Zeby ich Satan pod ziemie wciagnol
drewno34 / 83.9.207.* / 2010-08-10 13:42
Po co zatrudniac policjantow...
skoro mozna zwiekszyc uprawnienia strazy miejskiej...

straz miejska i policja sa jak bracia...
Straz miejska to ten mniejszy, ktory zaczyna sie do najsłabsszych,
a gdy ktos sie postawi woła starszegi brata.
9494 / 89.174.99.* / 2010-07-30 13:46
To naprawdę żenada, do czego oni są potrzebni?? no tak ktoś musi ukarać biedną staruszkę sprzedającą konwalie lub czosnek np. pod biedronką lub ukarać kierowcę za złe parkowanie, a dlaczego odwracają głowy widząc jak kilku wyrostków pije piwo pod sklepem lub gdzie kolwiek... oni powinni zbierać odchody po psach w parku... NIEUDACZNICY.
fx / 120.50.61.* / 2010-11-06 15:37
idioto osobiście mogę cię zapewnic że nie pamiętam kiedy strażnik ukarał starą babcię ,karanie kierowców za złe parkowanie? trzeba patrzec baranie gdzie się parkuje w końcu zdałeś egzamin na prawko ,nie wnikam jakim sposobem.A co do pijaczków to się kara nie bój nic .Nie wiem skąd ta twoja frustracja ? CIASNY BERET W DZIECIŃSTWIE?POD GÓRKĘ DO SZKOŁY?.Potrzebny ci lekarz hi ,hi
Y / 95.49.177.* / 2010-09-29 22:36
odchody po piesku masz obowiązek sprzątać sam, może ci jeszcze pupkę podetrzeć?
gizio / 77.253.125.* / 2010-03-19 19:12
O ile sie nie mylę to Straż Miejska była powołana do innych celów ,w tej chwili strażnicy są narzędziem do zarabiania kasy przez miasta, prosty przykład przy mandatach są widełki adekwatne do przewinienia policjant ocenia wykroczenie i rodzaj zagrożenia i na tej podstawie wymierza mandat czyli jak nie jesteś pyskaty i zrozumiałeś swój błąd to jak ma widełki od 100 zł do 200 to dostaniesz 100zł.W przypadku Straży zawsze walą z najwyższej pułki bo kasa idzie dla miasta. Zwiększenie im uprawnień zrobi z nich drugą policję a uważam że lepiej mieć dobrze wyszkolonych i opłaconych policjantów niż niewyszkolonych strażników z łapanki czujących się jak Panowie Władza, i jeszcze chmmm!?? dać im broń!,chociaż to nie głupi pomysł sami się powystrzelają za ni innym zrobią krzywdę!!!
RedMax / 2010-04-20 20:54
Jestem w ogóle przeciwny takiej instytucji jak SM (Gminna). To porażka naszego państwa- uciekanie (od łożenia finansowego) na bezpieczeństwo obywateli. Miast i Gmin nie stać na żłobki i przedszkola ale stać na SM!? Porażka. Każde Miasto i Gmina , która chce mieć własną policję winna do kasy budżetu państwa wpłacić kwotę, która ponosi na SM? Policja municypalna, znając nasze zamiłowanie do korupcji ("wysokie" miejsce na liście państw skorumpowanych) to kolejne źródełko ewentualnych ...
ekran / 79.163.124.* / 2010-01-08 17:46
Jak to jest mozliwe ze minister podpisuje uprawnienia rozszerzajace srodki przymusu skoro sejm uchwala ustawy , pozatym wedlug Konstytucji jest to nielegalne i nie zgodne z prawem .Tym powinien zając sie rzecznik praw obywatelskich i trybunał konstytucyjny
ekran / 79.163.124.* / 2010-01-08 17:46
Jak to jest mozliwe ze minister podpisuje uprawnienia rozszerzajace srodki przymusu skoro sejm uchwala ustawy , pozatym wedlug Konstytucji jest to nielegalne i nie zgodne z prawem .Tym powinien zając sie rzecznik praw obywatelskich i trybunał konstytucyjny
1KV / 2010-01-27 10:27
Obowiązki służb mundurowych, natomiast zero związanych z tym przywilejów. Chłopaki do bicia, kórymi byle urzędniczka może pomiatac. To są przede wszystkim służby powołane do ochrony interesów lokalnych władz. Komendanci muszą sie płaszczyć przez urzędami bo są w 100% od nich zależne. Czesto wykonuja usługi dla urzędników - po cichutku - niezgodne z zadaniami okreslonymi w przepisach. Odnośnie zmian - jesli ktoś nazywa je RADYKALNYMI to albo nie ma pojecia co pisze albo jest totalnym głąbem w temacie.
Znadmorza / 83.14.209.* / 2010-01-04 17:56
Witam,
6 latek jak minęło w SG. Czytam te wypowiedzi i widać jak niektóre osoby niewiele wiedzą. Powtarzają tylko teksty z brukowców, zasłyszane od kogoś, kto został ukarany i takie tam.

Co do uprawnień SG/SM - nie cieszy mnie ich zwiększenie.
Chętnie bym robił tylko to co niektórzy piszą.. zajmował się p********* (tymi co wg. niektórych ustawa nas zobowiązuje). Wszystkie inne rzeczy dla Policji.

W praktyce rzeczy się mają nieco inaczej.
Dodam, że pracuję w jednej z miejscowości nadmorskich. Tutaj tryb pracy jest uwarunkowany przez pory roku i związane z nimi potrzeby gminy.

Wiosna - tutaj głównie porządki (przygotowania do sezonu letniego), poczta (podatki)
Lato - masiakra. Praca po godzinach, multum zgłoszeń. Nim załątwi się jedną interwencję to jest 4-5 nowych zgłoszeń. Załątwiamy wszystko: od zaparkowanych samochodów na zakazie, zastawionych wjazdów (tego multum - holowania), punkty handlowe i ich nagminne zaśmiecanie ulic do pijaków, narkomanów, bezdomnych.
Nie wspomnę o rzeczach takich jak: zagubione dziecko na plaży, na ulicy w tłumie, gokardy na których małolaty szaleją, imprezach w środku nocy, ogniskach na plaży. Już telefony typu "panie bo tutaj leży słaba mewa na plaży" lub "martwa foka" to plaga. Łabędzie, ptactwo często odpoczywa, zwłaszcza młode egzemplarze. Ale to przecie trzeba zabrać to turysty to rozum zostawili w domu. Na wakacje przyjechali przecie, wszystko wolno ;) Ptakowi nie dadzą spokoju, bo i po co. Podobnie foki o.@ normalnym to że do ludzi przywykły i wypływają się wygrać.
W każdym bądź razie latem jest tragedia. od imprez masowych po sprawy typowo porządkowe..
Jesień - cóż, wiele ludzi którzy mają domy tylko sezonowe zostawiają burdel, śmieci w lasach (podobnie jak turysci .. las - ulubine miejsce na śmieci). Sprawy typowo porządkowe. Tak jak na wiosne.. wypalanie śmieci i takie tam. Do tego dochodzi cała masa porzuconych zwierząt. Średnio po sezonie zostaje około 30 psów ;/ Jesień ulubiona pora rozpoczynania budów - wypalanie śmieci i takie tam. Cóż sąsiad jak widzi, że ktoś się buduje obok, lub w pobliżu (konkurencja) znajdzie tysiące powodów by zadzwonić z p*********.

Zima - spoookój. Oby trwała jak najdłużej. Ludzie przywykli, że się czepiamy odśnieżania (naszczęście mało zostało upartych którzy uważają ze to do nich nie należy). A i zimy ostatnio bez dużej ilości śniegu. O tej oprze roku faktycznie można powiedzieć, że SG / SM nad wybrzeżem ma labę. Tylko, że tych miesięcy zimowych niewiele ;/

Tak czy inaczej reasumując. Nie chcę większych uprawnień, wolę robić rzeczy typowo porządkowe. Niech SM/SG nie ma uprawnień nawet na tomfe, kajdanki.

Mam znajomych którzy przenieśli się do policji. Szczęśliwi jak cholera są. Wszystie interwencje, które są zgłaszane i które my możemy załatwic uznają jako p******* i odsyłają, tłumacząć ludziom, że to nie należy od ich obowiązków, że nie mają uprawnień.
Tylko społęczeństwo durne troche i wierzy w takie banialuki. Policja ma takie same uprawnienia jak SG/SM i więcej dużo. To tak w nawiązaniu do niektórych wypowiedzi ludzi, którzy nie wiedzą jak faktycznie sprawy się mają i piszą p*******.

A w cholere zlikwidować SG/SM - zatrudnić więcej policji.
Takie opinie tutaj wyczytałem. Hehe, powoedzenia. U nas jak się nie pojedzie na interwencję.. zaraz telefon do wójta... zwolnić mogą w każdej chwili i kogoś innego na to miejsce. Policja ma inaczej trochę. Generalnie: w przypadku jak tutaj nad morzem jest - powodzenia w czekaniu na patrol policji przy wezwaniu do rannego ptaszka, psa na plaży lub zgłoszeniu, że sąsiad właśnie wyrzucił swoje prywatne śmieci do kosza ulicznego.

Popytajcie jak wyglądają sprawy faktycznie i nie wypisujcie p****** gdzieś zasłyszanych, nie powtarzajcie jeden po drugim bzdur. Świadczy to tylko o Was ;)...
pozdrawiam.
samsik / 194.125.102.* / 2011-01-20 10:05
ach kolego jak mi cie zal.jaka masz ciezka prace.Jednak sek w tym ze my-ludzie odbieramy was inaczej.Jestescie aroganckimi nierobami majacymi ambicje bycia policja.Dobre jest to zdanie na poczatku"niektóre osoby niewiele wiedzą. Powtarzają tylko teksty z brukowców, zasłyszane od kogoś, kto został ukarany i takie tam.".To zdanie swiadczy wlasnie o wyjatkowej arogancji.Wy bez przerwy lamiecie prawo !!!Czlowieku-jak myslisz-czy my sie mozemy z tym dobrze czuc?Jezeli ja was widze siedzacych za krzakami z radarami i wiem ze lamiecie w sposob drastyczny prawo a kilka ulic dalej sa stertyn smieci-np.lub jakies utrudnienia w ruchu-i TAM WAS NIE MA-to jak twoim zdaniem ja mam sie czuc w niby DEMOKRATYCZNYM panstwie?Jedz sobie za granice i popatrz jak tam to dziala i co robi policja-to sie zdziwisz.Pewnie doznal bys szoku gdybys zobaczyl w GB policjantow pchajacych pod oblodzone gorki PRYWATNE SAMOCHODY !!! To jest DEMOKRACJA !!!Ty i tobie podobni macie za niskie morale.Za niska wiedze zeby SLUZYC!! Wy bierzecie sluzbe jako wlasne przywileje-jak kazde lewactwo.
i on / 83.22.0.* / 2010-07-07 16:11
Ciekawi mnie ile lat mają ci "przeciwnicy" SM... jak dla mnie i pewnie nie tylko dla mnie nie więcej mają niż 15 lat! Co za debilnie proste i płytkie teksty z ich strony! Jaka niewiedza i niekompetentność w temacie aż boli patrzeć!
malbec / 194.125.102.* / 2011-01-20 10:08
Kolego-nie pisz bredni-OK?Poki co to SM jest organizacja zle spelniajaca swoje zadania a chca wiecej.Co ma do tego wiek?Pewnie sam jestes jakims komuchem zwolennikiem policyjnego panstwa.
redaktor G.K. / 89.77.127.* / 2010-05-27 04:32

Tylko społęczeństwo durne troche i wierzy w takie banialuki



A zabierz się do porządnej roboty leniu patentowany a nie wyżalaj się nad sobą obiboku !!!! twoje wypociny to żenada.
obywatel 37 / 109.95.144.* / 2010-04-07 10:31
tylko ze wy sie nawet p********* nie zajmujecie ganiacie za małolatami i to za takimi co wam nic nie zrobią łysych mijacie szerokim łukiem czarna beta moze stac nawet pod zakazem przed waszym budynkiem i nikt jej blokady nie wsadzi jestescie bandą nierobow i tyle mysle o was niejednokrotnie zglaszalem wykroczenie i tylko tyle ze sobie zadzwonilem bo nikt sie nie ruszył zeby z tym cos zrobic bez powazania obywatel.
strażnik miejski z Bytomia / 94.251.159.* / 2010-04-05 10:38
Swięte słowa strażniku !!!!
do początku nowsze
1 2 3 4

Najnowsze wpisy