Forum Forum prawnePracy

urlop okolicznościowy zasady przyznania

urlop okolicznościowy zasady przyznania

alergik33 / 2012-09-28 08:49
Na jakich zasadach przyznaje się urlop okolicznościowy? tzn chodzi mi o to, czy ja muszę osobiście brać ślub albo mieć jakąś okazję czy mogę dostać też na ślub siostry? potzrebuję dzień albo dwa i nie wiem czy muszę z tej normalnej puli korzystać urlopu czy właśnie mogę olokicznościowy wykorzystać
Wyświetlaj:
grzesiek_pac / 2012-09-28 12:50
przecież nie jest nigdzie powiedziane, ze urlop okolicznościowy jest na Tówj ślub, jest na jakieś ważne wydarzenie w Twoim życiu, czyli jesli to ma być ślub siostry, to jak najbardziej powinien ci pracodawca go udzielić
szklarek / 2012-10-01 12:48
BZDURA.

Oczywiście, że jest powiedziane, a raczej napisane- w Rozporządzeniu Ministra Pracy i Polityki Socjalnej z dnia 15 maja 1996 r. w sprawie sposobu usprawiedliwiania nieobecności w pracy oraz udzielania pracownikom zwolnień od pracy.

Jasno wymienia ono ( par. 15 ) jedynie ślub pracownika ( 2 dni urlopu ) albo jego dziecka ( 1 dzień ).

Dużo hojniejsze jest w zakresie pogrzebów- dużo szerszy krąg osób, który ta okoliczność dotyczy i daje prawo pracownikowi do u. okolicznościowego.

Więcej:

http://prawo.money.pl/aktualnosci/okiem-eksperta/artykul/urlop;okolicznosciowy;-;kiedy;i;na;jakich;zasadach,17,0,377361.html

Najnowsze wpisy