Forum Forum prawnePracy

urlop tzw matka-dziecko 2 dni w roku

urlop tzw matka-dziecko 2 dni w roku

skomentuj
sylvianopaint / 2008-11-13 23:02
z 2 dniowym wyprzedzeniem poprosiłem przełożonego o 1 dzień urlopu na dziecko z 2 dni przysługujących mi w roku, spotkałem sie z odmową i komentarzem, że taki urlop trzeba ustalać ze znacznym wyprzedzeniem, a przecież to jest przywilej w razie nagłej potrzeby, czy to może być traktowane jako urlop na żądanie?, czy jest jakiś przepis okraślający dokładnie zasady korzystania z tych 2 dni?
Wyświetlaj:
F_A_L / 46.169.108.* / 2012-02-12 16:36
eBadania.pl - Badania ankietowe online
www.ebadania.pl
Bardzo prosimy Was o pomoc w lepszej diagnozie sytuacji kobiet i mężczyzn (matek i ojców) w kontekście godzenia życia zawodowego i prywatnego. Przygotowaliśmy ankietę, która zajmie Wam krótką chwilę.
http://www.ebadania.pl/81ecb4b38c3075ca
Poma / 87.206.138.* / 2008-11-26 19:31
przysługują dwa dni w roku na tzw. opiekę nad dzieckiem i nie trzeba informować z wyprzedzeniem przełożonego tzn.tego samego dnia można zadzwonić do pracy i wziąść o ile nie wykorzystała ich żona/mąż. I w tym czasie nikt nie może zapewnić opieki nad chorym dzieckiem To nie jest urlop tylko opieka a to różnica.Art.188 Kodeksu Pracy
anetabc / 2010-06-01 19:53
Dzień Dobry! mam taki problem w zeszłym tygodniu prosilam brygadzistke o dzien wolny t.z dzień do odbioru za nadgodziny.Dostalam ten dzień wolny ale kierowniczka zadecydowala za mnie że będzie to dzień dla matki z dzieckiem,Tłumacząc siężę, w pierwszym półroczu trzeba wybrać jedej z tych dni ,a następny w drugim półroczu.Dzisiaj jest 1czerwiec karty pracy zostały wyslane do naliczania wynagrodzenia.Pani kierownik w pracy będzie dopiero 7 czerwcza.Prosze o odpowieć czy kierowniczka miała takie prawo decydować za mnie i czy z dniem7 czerwcza zdąży cofnąć decyzje.
pitersonek / 2008-11-26 12:08
Przepraszam że to nie odpowiedź a jedynie następne pytanie dotyczące zagadnienia uprawnień dotyczących opiekunów dziecka. Razem z żoną posiadamy 3-letnie dziecko. Ja pracuję , żona już nie (skończył się jej urlop wychowawczy i rozwiązała umowę o pracę). Czy przysługują mi jakieś prawa typu: 2 dni w roku wolne od pracy z tytułu opieki nad dzieckiem lub skrócony dobowy czas pracy do 8 godz. skoro żona nie pracuje i to ona opiekuje się dzieckiem?
Poma / 87.206.138.* / 2008-11-26 19:33
Jeżeli żona nie pracuje takie dni są bezzasadne bo dziecko ma opiekę
itra1 / 213.199.243.* / 2009-06-04 19:58
może bezzasaddne przepis otym nic nie mówi
madziara / 89.238.20.* / 2009-01-07 21:21
może Pan mieć opiekę nad dzieckiem w przypadku jeżeli Pana żona zachoruje i nie będzie mogła się osobiście zajmować dzieckiem (czego nie życzę Pana żonie) . potrzebne będzie zaświadczenie od lekarza do Pana zakładu pracy
itra1 / 213.199.243.* / 2009-06-04 20:06
w żadnym razie żadne zaświadczenia od lekarza nie są potrzebne kto taki coś wymyślił ar.188 kodeksu pracy
skomentuj

Najnowsze wpisy