Urzad Skarbowy

Syla40 / 2013-05-15 20:31
Witam
CZy po smierci meza muszę złożyć jakiś druk w Urzędzie Skarbowym?
Jesli tak poprosze o podpowiedz jaki to ma byc druk
Wyświetlaj:
GRAZYNA 78 / 217.212.230.* / 2013-06-02 02:55
Jestem emerytka i dotychczas mieszkałam w USA przyjechałam do corki niedługo bo w lipcu minie mi te 183 dni pobytu w Polsce i niestety zdrowie mi nie pozwala na powrot do ameryki bo tam po smierci meza nie mam nikogo , a corka jest na rencie i nie chce jechac tam ze mna W zwiazku z tym mam prosbie aby ktos mi podpowiedział jak mam rozliczyc sie z fiskusem w Polsce od emerytury otrzymywanej na konto w banku amerykanskim .Mam wypracowana emeryture z social security i druga emeryture prywatna .Czy od tych dwuch emerytur mam odprowadzic podatek i od jakiego momentu, od momentu wjazdu do Polski ? Bardzo prosze o podpowiedz czy doradce ktory za mnie to obliczy gdyz corka takze sie na tym nie zna bo jest na rencie polskiej i ZUS wszystko oblicza.
belladonna / 2013-06-02 17:01 / Tysiącznik profesjonalny
http://www.gofin.pl/17,1,212,142888,opodatkowanie-emerytury-otrzymanej-z-usa.html
GRAZYNA 78 / 217.212.230.* / 2013-06-02 02:54
Jestem emerytka i dotychczas mieszkałam w USA przyjechałam do corki niedługo bo w lipcu minie mi te 183 dni pobytu w Polsce i niestety zdrowie mi nie pozwala na powrot do ameryki bo tam po smierci meza nie mam nikogo , a corka jest na rencie i nie chce jechac tam ze mna W zwiazku z tym mam prosbie aby ktos mi podpowiedział jak mam rozliczyc sie z fiskusem w Polsce od emerytury otrzymywanej na konto w banku amerykanskim .Mam wypracowana emeryture z social security i druga emeryture prywatna .Czy od tych dwuch emerytur mam odprowadzic podatek i od jakiego momentu, od momentu wjazdu do Polski ? Bardzo prosze o podpowiedz czy doradce ktory za mnie to obliczy gdyz corka takze sie na tym nie zna bo jest na rencie polskiej i ZUS wszystko oblicza.
Grazyna 78 / 217.212.230.* / 2013-06-03 22:47
Belladonna dziekuje za link , juz troche uzupełnilam swoja wiedze odnosnie podatku od emrytury amerykanskiej tylko jeszcze am prosbe moze ktos poda mi osobe co by mi pomogła wypełnic te podatki , jaki przelicznik waluty i jakie druki bede bardzo wdzieczna gdyz nie moge wszystkiego polapac .
belladonna / 2013-05-16 08:30 / Tysiącznik profesjonalny
Nie, nic nie składasz. Data śmierci będzie w rejestrze PESEL.
Nie prowadził działalności?
Syla40 / 2013-05-16 15:59
Witam nie nie prowadził działalności

Najnowsze wpisy