Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Urzędnicy masowo odchodzą ze skarbówki

Urzędnicy masowo odchodzą ze skarbówki

Money.pl / 2007-09-28 08:19
Komentarze do wiadomości: Urzędnicy masowo odchodzą ze skarbówki.
Wyświetlaj:
pacjencik04 / 83.31.50.* / 2008-03-09 10:36
nowe miejsca pracy dla wykształconej, ambitnej, chętnej do zdobycia doświadczenia zawodowego i nie patrzącej jeszcze tylko i wyłącznie na kasę młodzieży !

Chciwe dziady niech sobie już nie dorabiają łapówkami i niech spróbują ile pracy kosztuje chleb codzienny w firmach prywatnych
Ob-Server / 83.5.249.* / 2007-09-30 12:36
2,3% podwyżki z 1800 zł to około 41,4 zł. Jeszcze odejdzie z tego składka na ZUS oraz PIT i okaże się, że podwyżka zamknie się w kwocie circa 30 złotych. Ale można sobie dorobić(?) pisząc dla podatników interpretacje podatkowe prawa podatkowego, którego tak naprawdę nikt nie rozumie
kpiarz / 83.7.129.* / 2007-09-29 19:49
Mająrację, że rezygnują z takiej pracy za takie śmieszne pieniądze i na dodatek narażają się jeszcze na posądzenie przez CBA o branie łapówki:)
to ja / 89.78.79.* / 2007-09-29 17:17
Mniej pracowników w US to będzie mniej wersji interpretacji,bo teraz ,aby się upewnić trzeba zaliczyć przynajmniej 3 osoby.A po co tam siedzą ,skoro za "jedyne" 75 zł mozna otrzymać interpretację pisemnie.
urzednik / 83.15.236.* / 2007-09-28 19:07
No niestety jest to prawda...
5 lat doswiadczenia w skarbowce, skonczone studia prawnicze (prawo) i wynagrodzenie 1850 zl brutto co daje ok. 1280 netto....
Nie ma co czekac na zmiany tylko uciekac....
Pozdrawiam
Anest / 194.126.147.* / 2008-03-09 07:44
Jako lekarz intensywnej terapii ( ostatnia instancja w szpitalu) od powstania kas chorych w 1999 roku do 2006 roku ( pazdziernik) czyli nagłosnionej podwyżce od PiS zarabiałem 1350 zł ( jako specjalista oczywiscie : żeby zostac specjalista trzeba teraz minimum 6 lat )) A po tej podwyżce 1800 za etat. Gdyby nie było protestów, strajków to dyrektorzy do dziś nie daliby podwyzki - bo prawie wszystkie szpitale w tym systemie finansowania maja długi. Nawet nie ma mechanizmu : im wiecej zrobisz tym wiecej zarobisz ( jesli chodzi o szpital). Były takie lata, że za nadwykonania (wykonania powyżej umowy) NFOZ nie płacił lub płacił ułamek kosztów z umowy. No i tak to szło az moja specjalizacja stała się deficytowa ( anestezjologia i intensywna terapia). Kto bowiem chce w srodku nocy odebrac telefon : szybko tu i tu umiera ktoś , a potem odebrac pensję za którą mozna pooglądac wnetrze sklepu przez szybę. A jeżeli ktoś chce żebym ja utoźsamiał się z zakładem pracy , to go wysmieję. Jak mówie o podwyzkach to oni o powołaniu. Wszyscy wiedzą ,że lekarze to to i tamto. Mieszkam w rejonie rolniczym i jeszcze nie spokałem rolnika, który wiedziałby że rolnicy nie płaca na zdrowie ani grosza ( płaci za nich panstwo - mały ułamek ) To panstwo musi kreować jakas politykę płacową na szczeblu ogólnym. A polityka ta nie może polegac na mówieniu przez 10 lat : nie lub może za 3 lata.Polityków to nie interesuje. Zwróc uwagę Kolego jak pusta jest sala sejmowa w trakcie debat na temat słuzby zdrowia. A dla ciebie kolego ( czy chcesz, czy nie ) zdrowie jest jak niepodległość panstwa.W systemie pomówień, napaści, niskich zarobków - nie licz kolego na coś lepszego niż masz , a raczej za te ochłapy masz bardzo dobrze, choć wydaje ci się ,że źle. Ja po 27 latach pracy za półdarmo -odmawiam i żadne zaklecia i gadaniny nie pomogą Wykorzystywała mnie komuna , a teraz "swoi" O nie mów mi Kolego, że tak dużo płacisz. W tamtym roku ( zgodnie z zasada solidaryzmu społecznego) w publicznej zdrowia było 42 zł na osobę na miesiąc. za te pieniadze ja moge cie podrapać 3 razy w miesiacu za uchem po 5 sekund. To nie ja wymysliłem ten system, ze jedni płaca za drugich.
pacjencik04 / 83.31.50.* / 2008-03-09 10:40
a ja zarabiam minimum krajowe i jakoś nie narzekam, bo przynajmniej mnie dobrze traktuja, nie trzeba się przepracowywać i stabilna posada

tylko podatki mi tu drożeją, bo jakaś banda chciwców, którzy w dodatku zarabiają więcej ode mnie jeszcze życzy sobie podwyżek
wojcher / 2007-09-28 18:58 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Dotyczy to nie tylko "uesów", ale i wszystkich (prawie wszystkich) pracowników budżetówki od służby zdrowia począwszy na policjantach skończywszy -tam również brakuje pracowników. Niedawno brałem udział w rekrutacji na Inspektora ITD, bo podobno nieźle tam płacili (Policja nie ma nawet co marzyć o takiej kasie). Po przejściu wszystkich etapów rekrutacji (i szkoda że dopiero wtedy) dowiedziałem się ile tak naprawdę "krokodyle" zarabiają. Podziękowałem, zostaję dalej u "prywaciarza".
Ps, Jeśli w Policji płacą jeszcze gorzej to proponuję mimo wszytko wręczać chłopakom łapówki. To też ludzie którzy chcą żyć :)
piswonia!! / 88.220.132.* / 2007-09-28 18:00
od kiedy to skrot rz. oznacza rzeczpospolita??prędzej RP.. i od kiedy skróty piszę się w cudzysłowach!!?? money.pl .. litości!!
kpiarz / 83.7.129.* / 2007-09-29 19:52
Coś kiepsko z zasadami PiSowni kolego:) Douczyć się trzeba a potem takie bzdety wyPiSywać:)
wojcher / 2007-09-28 18:48 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
RP to skrót nazwy państwa -Rzeczpospolita Polska -jak byś nie wiedział w jakim kraju żyjesz, a "Rz" to pierwsze litery (jak nietrudno zgadnąć) tytułu prasy "Rzeczpospolita" (i dlatego pisze się w cudzysłowie).
"Rzeczpospolita" i Rzeczpospolita Polska to chyba nie to samo.
Piswonia!!- coś coś kłopoty z pisownią widzę
@@@ / 195.90.107.* / 2007-09-28 13:24
A moze odchodza bo juz nie mozna juz brac lapowek za umorzenia podatkow.
rad82 / 2007-09-28 13:03
podwyżka dzięki waloryzacji płac o 2,3 proc. i obniżenia składki na ubezpieczenie rentowe czyli w rzeczywistości tylko waloryzacja bo od Nowego Roku na miejsce obniżonej składki rentowej wchodzi opłata na zasiłki pielęgnacyjne...
jaro67 / 2007-09-28 09:29 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Brawo PiS nareszcie jakaś dobra wiadomość nie dostali podwyżek i uciekają łapserdaki

nareszcie mniej złodziei do utrzymania
Urzędas / 83.18.222.* / 2007-09-28 10:46
hehe :)
Spoko zobaczymy jak będziesz szczekał jak Ci zwrot podatku bedzie się opóźniał, albo dostaniesz jakieś absurdalne pisemko z Urzędu w sprawie twoich zaległości podatkowych. Albo jak będziesz czekał w kolekce bo ylko jedno okienko jest czynne. To nie jest redukcja etatów podyktowana mniejszą ilością obowiązków tylko braki kadrowe, a to oznacza że o twoich pieniądzach będą decydować dzieciaki po studiach które są wkurzone że mało zarabiają.
Hehe
Urzędnicy są potrzebni do wykonywania zapisów w ustawach. Dużo zapisów = dużo urzędników.
Nie ma co psioczyć na Urzędy tylko na wybory chodzić !
JanKS / 2007-09-28 11:03 / Bywalec forum
W zupełności się zgadzam. Niestety.
I popieram "igby" poniżej.
Tylko trzeba najpierw wybrać kogoś, kto rzeczywiście zajmnie się upraszczaniem przepisów, a nie tworzeniem kolejnych pięter absurdu, jak ostatnie 3 rządy.
Leszek Balcerowicz, gdy ostatni raz był w rządzie, to właśnie tym sie zajmował - jak uprościć przepisy podatkowe. Niestety nie zdążył - AWS skutecznie uniemożliwiła wszelkie tego typu próby. A szkoda. WIELKA.
Oby udało sie znaleźć wśród kandydatów w obecnych wyborach takich, którzy rzeczywiście chcą się tym zająć, a nie tylko tak mówią. Znam kilku takich w Partii Demokratycznej, ale czy się przebiją? Do tego potrzeba przede wszystkim, aby mieli jak najlepsze wyniki w porównaniu z innymi wewnątrz LiD-u..... Aby zamiast Demokraty do Sejmu nie wszedł "beton" z SLD (w SLD też są różni, ale jest wśród nich sporo "betonu").
Jedyna rada to poznać kandydatów - ludzi, a nie partie. I głosować na sensownego człowieka. I GŁOSOWAC!
Pozdrawiam
Urzędas / 83.18.222.* / 2007-09-28 10:52
Zresztą to się dotyczy nie tylko urzędów skarbowych. Nie ma wykwalifikowanej kadry do obsługi funduszy europejskich oraz policjantów. W zachodniopomorskim jest około 400 wakatów w prewencji. Oczywiście są policjanci do wlepiania mandatów za prędkość i do siedzenia za biurkam i do ganiania małolatówi z blantam ale jak ktoś cię będzie napadał to nie licz na szybką interwencję.
igby / 2007-09-28 08:19 / portfel
a może uprościć podatki tak żeby nie była potrzebna aż taka liczba urzędników?
Bernard+ / 79.187.8.* / 2007-10-01 14:16
Jedną mało kosztowną zmianą przepisów można zmniejszyć ilość pracy w urzędach skarbowych i w urzedach zajmujących się pomocą społeczną. Wystarczy znacząco podnieść kwotę wolną od podatku PIT i przesunąć w górę przedziały skali podatkowej zamiast obniżać podatek z 19% na 18% co nie powoduje zmniejszenia ilości podatników do rozliczenia natomiast zachowanie obecnej skali 19%,30% 40% przy podniesieniu kwoty wolnej od podatku do 12000zł rocznie czyli do 1000zł miesięcznie brutto spowodowałoby, że wszyscy, którzy mają niskie dochody nie musieli by składać skomplikowanych zeznań rocznych wystarczyłoby, że złożą raz w roku oświadczenie, że nie osiągnęli dochodu podlegającego opodatkowaniu. oczywiście za złożenie takiego oświadczenia fałszywie powinny być dotkliwe kary aby oszustwo czynić nieopłacalnym.
KAP / 162.27.160.* / 2007-09-28 11:38
za proste zeby bylo mozliwe.

a powaznie to biurokracja zyje z mnozenia biurokracji wiec nie bedzie latwo. Na dodatwek PiS chce miec absolutna kontrole nad kazdym nieprawomyslnym kichnieciem wiec nie bedzie to mozliwe.
A.T. / 83.18.191.* / 2007-09-28 08:37
Nie, no co Ty ? Przecież na to żaden minister, który jest przecież urzędnikiem, nie wpadnie! Nie podcina się gałęzi, na której się siedzi....
logo / 193.238.200.* / 2007-09-29 19:49
może sam spróbujesz posiedzieć tam na co tak bardzo narzekasz

Najnowsze wpisy