Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Urzędy pracy to fikcja. Potrzebna reforma

Urzędy pracy to fikcja. Potrzebna reforma

Money.pl / 2012-09-19 09:30
Komentarze do wiadomości: Urzędy pracy to fikcja. Potrzebna reforma.
Wyświetlaj:
Paweł378 / 77.252.114.* / 2013-02-12 11:06
Skasować urzędy pracy.Tam i tak jej się nie znajdzie.Większość osób szuka przez internet.A utrzymyanie urzędów to bez sensu!
Szkiełko i Oko / 89.228.171.* / 2012-09-19 23:33
Kiedyś jako student szukałem pracy w UK. Poszedłem do tamtejszego urzędu pracy. Przywitalo mnie biuro z kilkoma stanowiskami na których leżała świeża prasa z ogłoszeniami, stanowiska komputerowe brytyjskiego systemu JobcentrePlus, w którym można dowolnie wyszukiwać oferty znajdujące się w bazie, darmowe stanowiska telefoniczne, z których mogłem zadzwonić do pracodawców aby umówić się na rozmowę. Nie wspomnę o stanowiskach, przy których pracowały zawsze pomocne panie z obsługi. Pracę znalazłem właśnie dzięki urzędowi. Dla zainteresowanych strona jobcentereplus jest dostępna ogólnie w internecie - można sobie zobaczyć. A takie pytanie - czy zastanawialiście się kiedyś czemu w bardziej rozwiniętych krajach urzędnicy rozmawiają z obywatelami siedząc obok siebie przy stole a w Polsce przebiega to ZAWSZE po dwóch stronach biurka? Ot takie pytanie do przemyślenia.
lg chorzow / 188.147.56.* / 2012-09-19 15:28
1. już nie trzeba zgłaszać pisemnie ofert pracy - to była głupota z zeszłego roku ale już to zmieniono;
2. skoro pracodawca ma bardzo wysokie wymagania nawet na sprzątaczkę i dostaje 20-40 kandydatek to nie dziwota , że jego oczekiwania są trudne do zrealizowania - często po prostu na rynku pracy nie ma takich kandydatów jakby on chciał ale pracodawcy nie da się tego wytłumaczyć;
3. skoro wciąż ktoś kto nie zna się na rynku pracy gmera w prawie dotyczącym Urzędów to nie dziwmy się, ze działają one tak jak działają - ostatnio zmiany w działaniu Urzędów prowadzili ludzie prywatnie powiązani z prywatnymi agencjami zatrudnienia;
4. przepisy zmuszają pośredniaków do obsługi każdego zarejestrowanego a z doświadczenia wiem, że 1/3 z nich chce pracować - resztę interesuje jedynie ubezpieczenie zdrowotne(które konstytucyjnie jest dostępne dla każdego) rejestrowanie się także korzystających z opieki społecznej a faktycznie nie mogących podjąć zatrudnienia np. z powodu zdrowia też nie pomaga - prywatne agencje mają lepiej - za swoje usługi dostają kasę, obsługują tylko tych co chcą a nie wszystkich no i korzystają z baz danych Urzędów Pracy nie muszą się wysilać aby znaleźć sobie kandydatów na własną rękę;
5. na jednego pośrednika w Urzędzie w moim mieście przypada około 1500 osób bezrobotnych oraz około 10.000 dokumentów, które trzeba w całym roku z tą grupą przerobić - obliczone na podstawie roku 2011
zrobić reformę administracji / 79.185.174.* / 2012-09-19 11:40
Potrzebna jest reforma administracji, a nie tylko Urzędów Pracy. W Polsce trzeba zwolnić przynajmniej 200 000 urzędników z 700 000. Urzędasy stanowią znaczne obciążenie dla pracowników fizycznych. To przecież są trzy armie na które trzeba zapracować.
Srinagarindra / 77.45.44.* / 2012-09-19 11:31
Jakimi niedouczonymi nieudacznikami są urzędnicy stosownych departamentów aby dopiero teraz dojść do takich wniosków ? I to zapewne po publikacji Gazety Wyborczej w ostatnim czasie.My przedsiebiorcy wiemy o tym od co najmniej 2-3 lat !!! Wyrzucone w błoto pieniądze na rzekomą walkę z bezrobociem ! To jest co najwyżej walka o większe pieniądze dla pracowników RUP-ów wyjeżdżających na szkolenia po kilka razy w roku jakby byli debilami zapominajacymi pisania i czytania. To są szkolenia w drogich ośrodkach, hotele, dojazdy i diety. Z tego nie wynika dla pracy tych instytucji nic ponad świetne statystyki. Szkolenia przeniegają w tempie sprintu i niestety nie każdy może te szkolenia przeprowadzić- tylko "namaszczone firmy". Jakość szkoleń nie interesuje dziwnym trafem dyrektorów urzędów pracy ! Rząd nie interesuje się efektami tych szkoleń. które nic nikomu nie dają a są drogie. No i na koniec - jeżeli firma dokonująca szkolenia zatrudnia osoby z urzędu pracy w charakterze prelegentów po godzinach pracy to jak to się nazywa. Rządzący - obudzcie się!
lg chorzow / 188.147.56.* / 2012-09-19 15:31
proszę mnie nie obrażać debilem nie jestem a na szkolenia to jedziemy z przymusu a nie dlatego, ze chcemy - my się nie prosimy - tym bardziej, że szkolenia mamy w swoim prywatnym czasie, który chcę przeznaczyć na odpoczynek i rodzinę a nie na wysłuchiwanie nudnych wywodów prawnych
jp78 / 212.160.87.* / 2012-09-19 11:29
A po co komu Urząd Pracy? Zasiłek może wypłacać np. Urząd Miasta/Gminy lub MOPS i po problemie. Po co te rzesze nierobów? Przynajmniej zmniejszymy koszty administracji.
jacek12e3d / 83.27.140.* / 2012-09-19 10:43
To jest jakaś paranoja. Nie można dać ogłoszenie w sąsiednim powiecie, a ogłoszenia o pracy w krajach UE wiszą.
winn / 83.21.83.* / 2012-09-19 10:42
Przejęliśmy złe rozwiązania, nawet po zaborcach. Bo władzy tak wygodnie.
Znieść rejonizację. Pracownik przekazywany do firmy razem z wyprawką: opłaty, pensja za 1-wszy rok, która to wyprawkę firma zwracałaby przy zwolnieniu pracownika.

Trzeba umożliwić wejście do władzy ludziom spoza układu PO-PIS.
pajchiw / 2012-09-19 09:30 / Tysiącznik na forum
LOL
Na czym miała by taka "reforma" polegać?
Przypuszczam, że założenie im poczty e-mail?
Nie lepiej, żeby ogłosić przetarg na obsługę poprzez istniejące portale?
I problem "znikających" na informatyzację miliardów rozwiązany.
Przetarg proponuję powtarzać co rok.
I po problemie.
Srinagarindra / 77.45.44.* / 2012-09-19 11:50
W 20-tysięcznym miasteczku północnej wielkopolski zatrudnienie w UP wzrosło do prawie 40 osób - poprzednio zajmowali dziadowski budynek wespół z Sanepidem - parę pokoi na krzyż plus gabinet dyrektorki i sekretarki oddzielnie - teraz po PZU mają dwupiętrowiec - bardzo duży i prestronny. Jak zniknęła za sprawa ksiegowej " kupa" pieniędzy to się okazało, że dyrektorka nic o tym nie wiedziała. Pomijając żenadę z losem dyrektorki ( długie zwolnienie lekarskie)po co takie stanowisko jak nic nie wie i nie może - hostessy nie są w tych urzędach potrzebne.A jakość szkoleń - sprint i żenada... . Mimo wywalania ogromnych pieniędzy - bezrobocie wzrosło a ponad 2 tysiące młodych uciekło na zawsze na zachód Europy.

Najnowsze wpisy