Forum Forum inwestycyjneWydarzenia

USA: Bernanke nie dał znaku

USA: Bernanke nie dał znaku

Money.pl / 2007-09-11 20:08
Komentarze do wiadomości: USA: Bernanke nie dał znaku.
Wyświetlaj:
clever81 / 2007-09-12 12:46 / Tysiącznik na forum
Witam.
Wiem ze jestem głupi ze mam elka ale nie sprzedałem go dzisiaj po przeczytaniu wczorajszego infa.
Od trzech tygodni zmieniłem juz 5 paczek pampersów.
Dzisiaj palec na enterze latał jak mucha koło lampy.
Nie sprzedałem go i jaja mi sie robia tytanowe normalnie.
Tanaś / 87.205.176.* / 2007-09-11 22:46
Spokojnie Panowie!
Nie patrzcie tylko na Bernarke i USA, nasza gospodarka ma się b. dobrze i zaraz będzie hossa jak tylko fundusze pokupią tanich akcji do syta. To analitycy podgrzewają komentarzami spadki aby wystraszyć bardziej nerwowych i dokupić tanich akcji. Jeśli to zrobią, zaraz pokażą się same rekomendacje"kupuj" i to od zaraz-zobaczycie.
Romi / 2007-09-11 22:41 / portfel / Koci Tata
Dzisiaj pracowałem 17 godzin właśnie wróciłem z pracy i mam 2 dni wolne za nadgodziny :))

Bawiłem się w szpiega obserwowałem pracowników czy nie kręcą firmę na lewusa.

A tu taka miła niespodzianka na moich spółeczkach, chyba w nagrode za pracocholizm:))

Ps: kto ma elektrim i co z nim teraz zrobi ?
nostradamus / 83.29.89.* / 2007-09-11 21:35
i wszyscy naganiacze podobnie pier,,,, zobaczymy po 14 kto siedział w windzie a kto patrzył w słońce typu usa.
ale chcecie się odleszczyć macie pecha grubasy was czas pazery się kończy.
rafal-malkiewicz / 2007-09-11 20:30 / portfel / rafal-malkiewicz.bblog.pl
Witam, podzielam zdanie Pana Pawła. Sądzę, że spadki wiszą w powietrzu. Indeksy nie mają siły na wzrosty i tylko czekamy na niekorzystne informacje ze Stanów. Jeśli się takie pojawią lecimy w dół. Trudno to przyjąć...lecz z rynkiem( z trendem) się nie walczy. Pozdrawiam
interektor / 89.186.1.* / 2007-09-11 20:17
bardzo dziwny trend można zaobserwować na GPW - jakby wszyscy wpatrzeni w USA wyczekiwali złych znaków żywo na nie reagując jeśli już się jakieś pojawiają, jednocześnie ignorując większość pozytywnych, "dyskontując" wyczekiwane gorsze wyniki. Efekt? GPW cały czas w dół.
Komentarz "USA: Bernanke nie dał znaku" wpasowuje się znakomicie w ten "trend".
Kenobi / 2007-09-12 14:16 / Uznany malkontent giełdowy
Teraz nie ma pozytywnych, były jeszcze nadzieje, ale czym one są, to każdy powinien wiedzieć.
aszulski57 / 2007-09-11 20:08 / Tysiącznik na forum
Czemu Pan jesteś takim pesymistą?
Pewna dziewczyna miała stracha przed maturą .
Mówila sobie na pewno nie zdam. Ze strachu nażarła się środków uspokajajacych. Zaspała, spoźniła się , na egzaminie była półprzytomna .
No i nie zdała.
xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx
To jest przykład na samospełniające się proroctwo.
xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx
Indeksy amerykańskie spadają np. 0,3% ale po komentarzach takich jak pański WIG spada 3%.
xxxxxxxxxxxxxxxxxxxx
To Pan i pańscy koledzy wytworzyliście PANIKĘ na rynku.
xxxxxxxxxxxxxxxxxxxx
Ludzie tracą pieniądze .Dzięki Panu i pańskim kolegom.
waran / 2007-09-11 20:27 / Twardy dziadyga
Tak chyba jest . Pewne działania na naszej giełdzie są zupełnie niezrozumiałe. Twierdzenie , ze jesteśmy rynkiem wschodzącym staje się prawdą , nie dlatego , że zagraniczni inwestorzy boją sie ryzyka . Oni boją sie naszej słabości psychicznej i naszego hurraoptymizmu. A wieszczenie upadków, niemozności jest tak typowe dla Polaków. Jak ktoś ma na giełdzie kilka tysięcy , to sie o nie boi. Ale straszenie malutkich stratami powoduje upadek nastrojów . Pisałem nieraz o tym dziwnym postępowaniu naszej giełdy.
Nie znam się na funkcjonowaniu giełdy zbyt dobrze. Dlatego nie wypowiadam się na forum o spółkach. Ale trochę staram się poznać reakcje ludzkie. I ta nasza niewiara, ten nasz narodowy słomiany ogień jest przyczyną takich zachowań na giełdzie. A podsycanie ognia niewiary powoduje kataklizm. Jak widać na wykresach historycznych giełdy amerykańskiej, tam tak źle nie bywa. Wracają z dalekiej podróży , a nas już wtedy nie ma.
mario_tg / 212.2.100.* / 2007-09-11 20:37
Zgadzam się w pełni, wydaje mi się również, że przełożenie gospodarki amerykańskiej na akcje polskich spółek jest bardziej przełożeniem psychologicznym, niż rzeczywistym.
Natomiast co da analityków, wydaje mi się, że dowiedzielibyśmy się więcej gdyby opinie i prognozy przygotowywał zespół analityków zastąpić zespołem wróżek.
Być może gdyby ich nie było do ludzie nie postępowaliby tak nerwowo.
prawiezaratustra / 2007-09-11 21:31 / _
jedno pytanie:
czy dochód z kapitału, w wysokości większej niż 10%, uzyskany bez ruszania 4-ch liter spoza monitora, a także bez specjalnej wiedzy ekonomicznej, wypada uznać za stabilny? Czy można rokować mu przyszłość? Czy nie lepiej jest gdy recenzenci (analitycy) odrzucają ułudę przyspieszając rozstrzygnięcia?
gabrik / 2007-09-11 22:43 / portfel / Wierny Forumowicz
panowie ale jaki strach?? proszę kupować po PKC j juz
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy