Forum Polityka, aktualnościKraj

Ustawa antyaborcyjna. Sejm odrzucił projekt zaostrzający przepisy

Ustawa antyaborcyjna. Sejm odrzucił projekt zaostrzający przepisy

Wyświetlaj:
Jolka834 / 95.160.72.* / 2013-09-27 19:20
Ani za ani przeciw. Trzeba myśleć. Natomiast ważne jest, by to rodzice mogli zadecydować o tym, po rozmowie z lekarzem, że jednak nie chcą ciąży. Jednocześnie trzeba się w tej sytuacji zastanowić, czy nie lepiej usunąć ciążę, która jest ewidentnie zagrożona i organizm chce sam ją usunąć (plamienia, skracanie się szyjki macicy we wczesnym etapie ciąży)czy za wszelką cenę próbować ją utrzymywać poprzez kilkumiesięczne pobyty w szpitalach i silne leki rozkurczające oraz podtrzymujące ciążę. Nasz organizm w wielu przypadkach sam daj znać, że zarodek nie rozwija się prawidłowo.
Skoro ktoś nie chce zgody na aborcję w żadnym wypadku twierdząc, że to zabójstwo to sam sobie zaprzecza, ponieważ istenieje coś takiego jak naturalne poronienia, właśnie do 12 tygodnia ciąży.
Jeżeli ktoś zgadza się na aborcję w każdym przypadku tzw. widzi mi się to też powinien się zastanowić , jaki ma to wpływ na organizm.
Jednak jestem zdania, że aborcja dozwolona ze względów medycznych i świadomej decyzji rodziców do określonego tygodnia ciąży. A jeżeli ktoś chce wychowywać niepełnosprawne dziecko to jest jego decyzja - tylko niech też pomoże mu Państwo.
zag273 / 195.238.227.* / 2013-09-27 13:48
Posłowie pragnący zmian dmuchają na zimne. W kodeksach wielu państw jest podobny zapis, który chcą teraz wykreślić nasi posłowie. Jego stosowanie doprowadziło do tego, że np. w Wielkiej Brytanii prawie wcale nie rodzą się dzieci z zespołem Downa. Czy to cud medycyny? Ktoś wynalazł lek? Nie! 90% dzieci poczętych, u których wykryto dodatkowy chromosom jest "usuwanych". Co lepiej - nieraz zdarza się, że rodzice wiedzą o chorobie dziecka i decydują się na poród - po czym maluch rodzi się zupełnie zdrowy. Badania prenatalne są na tyle niedokładne, że zabijane są zdrowe dzieci. Poza tym dodam, że wspólnie z żoną zajmujemy się rehabilitacją m.in. dzieci z zespołem Downa - nie ma bardziej radosnych i bezpośrednich osób wśród ludzi. Kochają bezwarunkowo, wymagają poświęcenia rodziców. Komu to przeszkadza? Odpowiedzcie sobie sami...
Dunadan / 170.148.215.* / 2013-09-27 13:35
Wszyscy jak jeden maz powtarzaja w kolko zdanie "Kobiety same powienny lub nie, decydowac o tym czy urodza czy nie". A ja mam pytanie poklosie tego wszystkiego. Kto dal prawo do decydowania o przerwaniu ciazy, czytaj zamordowaniu dziecka komukowlwiek? Kto decyduje o tym od kiedy plod jest czlowiekiem? Przeciez z plodu poczetego z dwojga osobnikow Homo Sappiens plci przeciwnej, nie urodzi sie nikt inny tylko Homo Sappiens czyli Czlowiek. Wiec dlaczego ktokolwiek ma decydowac o zyciu lub smierci Dziecka? Czlowiekiem jest sie od momentu poczecia a nie kilka tygodni od tego wydarzenia. Przestancie sie w koncu klocic. Bo to jest spor o to kto i kiedy moze zostac Morderca. To ze mamy mozliwosc przerwania ciazy nie daje nam prawa do tego aby to czynic. Przestancie w koncu powtarzac ta brednie, ze zarodek staje sie czlowiekiem jakis czas po zaplodnieniu komorki jajowej. On, zarodek zaczyna przyjmowac ksztalty czlowieka, mozna rozroznic poszczegolne organy. Ale czlowiekiem jest sie od poczecia.
pola989930 / 178.183.194.* / 2013-09-27 13:32
A ja mam pytanie.Jakiej ochronie podlega kobieta związana świętym węzłem małżeńskim,która przez długie lata jest bita,gwałcona,odarta z godności,rodząca co roku i napiętnowana przez środowisko,bo oskarżyła męża przed sądem.Milicja nie chciała mieszać się w sprawy rodzinne.Są takie kobiety i są takie środowiska w naszym kraju.Może pani Godek zorganizuje inicjatywę na rzecz takich kobiet i dzieci z takich związków.Może wówczas nie będzie dzieci w beczkach po kapuście,w wersalce itp.
456275 / 213.186.79.* / 2013-09-27 13:25
W Polsce jest spora grupa dzieci upośledzonych czekających na adopcję. Proponuję aby każda posłanka i każdy poseł, którzy poparli ten projekt zrobili coś pożytecznego i zaadoptowali po jednym takim dziecku aby móc uczestniczyć w jego cierpieniu i pocierpieć samemu.

Najnowsze wpisy