Forum Polityka, aktualnościKraj

Sejm odrzuca projekt liberalizacji ustawy antyaborcyjnej. Balicki: To hipokryzja

Sejm odrzuca projekt liberalizacji ustawy antyaborcyjnej. Balicki: To hipokryzja

Wyświetlaj:
Jessica81 / 62.141.230.* / 2011-10-29 13:29
Kobiety nie chcą aborcji,tylko chcą mieć za co wyżywić swoje
dzieci, utrzymać,często zostają same,bo chłopak nie dorósł, ALE
to nie POWÓD DO ABORCJI.Większość z tych dziewczyn,kobiet czuje
się po wszystkim zle i nie może zapomnieć. Aborcji NIE. Sama mam
dziecko i nie wyobrażam sobie,żebym mogła zabić dziecko, bo nie
mam pieniędzy? , bo jestem chora? Bo chłopak mnie porzucił? To
jest złe i nie można na to przyzwalać. Piszecie w tytule:
"Zakazanie aborcji doprowadziło do śmierci wielu kobiet"
a ile niewinnych dzieci zabito? Dostępne są tabletki po stosunku
(jeżeli jest wysokie ryzyko niechcianej ciąży), może więc
zaczniecie uświadamiać kobiety,że są takie tabletki a nie
walczycie o legalną ABORCJĘ ?? Państwo powinno bardziej
"zadbać" o kobiety samotnie wychowujące dzieci, bo jest
ich coraz więcej i będzie, bo to co się dzieje wśród młodzieży
nie napawa optymizmem... 30-latka (matka)
kaczka 21 / 85.193.225.* / 2011-10-10 00:31
Jak ktoś chce dziecko usunac to to zrobi bez wzgledu na to czy aborcja bedzie legalna czy nie. Ja jestem za tym zeby byla legalna..dofinansowywanie tego jest lekka przesada, chociaz biorac pod uwage patolke ktora rodzi dzieci i zostawia na smietnikach, albo maltretuje to chyba wole im zaplacic, zeby zakonczyli te cierpienia w 12 tygodniu
Wąż / 91.150.223.* / 2011-09-01 07:43
Najlepiej dokonajmy aborcji lewicy z Sejmu, aby Nam nie zrobili eutanazji.
sceptyk / 2011-09-01 00:57 / Tysiącznik na forum
Dlaczego lewactwo nie likwiduje kar za morderstwo, kradzież i rozbój?
Przecież wiadomo, że ludzie
zabijali zabijają, i będą zabijać,
kradli, kradną i będą kraść,

Niech SLD wlacząc z hipokryzją walczy o zniesienie kar za te przestępstwa!
juju / 178.37.5.* / 2011-09-01 00:33
Balicki, czy dla Twoje Mamy, gdyby zastanawiała się czy urodzić Ciebie, głosowałbyś za liberalizacją? A przecież sam miałeś kiedyś 2,4,6,8 ... tygodni od poczęcia...
I piszę to całkiem na serio Balicki, na serio...
legalna blondynka bezpartyjna doktor / 86.144.140.* / 2011-08-31 23:34
1) mam dosc tego zeby o moim ciele i prywatnym zyciu intymno-rodzinnym w warunkach niby swobod i wolnosci decydowali stare pryki,fanatycy religijni, dewoci i ciemniacy!!!! Kazda normalna kobieta wie ,ze lepiej NIE zachodzic niz usuwac,ale tez MI osobiscie nic do tego co robi sasiadka i czy usuwa, to jej PRAWO do wolnosci i samodecydowania o sobie, jesli usunie jej sprawa i to jak ona bedzie sie z tym czula MI I WAM NIC DO TEGO. Kiedy wreszcie ci przemodleni ci swiatoszkowaci zrozumieja zeby zajeli sie samymi soba i dali innym ZYC!
sceptyk / 2011-09-01 01:07 / Tysiącznik na forum

i dali innym ZYC

Więc dlaczego TY odmawiasz innym prawa do życia?
Czy dlatego, że są jeszcze za mali i zbyt słabi, żeby walczyć o SWOJE prawo do życia????
Czy zatem (zgadzając się na aborcję) zgadzasz się i na własną śmierć, kiedy np. RZĄD uzna, że jesteś już społecznie nieprzydatna, albo jak uważa niejaki Wiluś Gates (tak, ten od Microsoft), że wydalasz za wiele dwutlenku węgla, więc jesteś zagrożeniem dla ekosfery, więc WIĘKSZOŚĆ ma PRAWO wyeliminować siebie ze świata żywych?

Zastanów się nas brakiem logiki twoich poglądów, i pomyśl przez chwilę, czy nie kręcisz bata na własne życie.
Beata1999 / 85.232.232.* / 2011-10-10 16:59
Ciąża NIE jest obojętna dla życia i zdrowia kobiety. Każda z nas ma prawo decydować o swoim ciele i zdrowiu. A uwagi o zabijaniu dzieci, czyli istot już urodzonych i stawianiu znaku równości z aborcją, czyli usuwaniem zarodka czy płodu są idiotyczne.
Mam pytanie. Badania potwierdzają, ze ciąż bliźniaczych jest kilkukrotnie więcej niż urodzonych bliźniaków. W różnych etapach życia płodowego dochodzi do wyeliminowania, czyli po prostu zabicia przez jeden płód rywala, czyli drugiego płodu. Następuje wchłonięcie przez jednego bliźniaka tkanek drugiego fetusa. Czy w przypadku stwierdzenia takiego faktu noworodka należy oskarżyć o morderstwo?
niezrzeszony / 2011-09-01 09:39 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Ty z drugiej strony mocno przesadzasz w drugą stronę. Co ma umożliwianie PRAWA do aborcji z eliminowaniem ludzi wedle własnego widzimisię?
Jeśli dobrze pamiętam aktualne przepisy, aborcja była dopuszczalna w przypadku gdy ciąża zagraża życiu matki oraz gdy jest efektem gwałtu. Ty oczywiście chciałbyś zmusić kobiety, żeby tą ciążę donosiły? A zastanowiłeś się jaki wpływ ma to na ich zycie i rodzinę?

Nie jestem natomiast za refundacją aborcji i antykoncepcji. Bo to jednak są świadome wybory i odpoweidzialność.
wolf_SS / 90.156.28.* / 2011-09-01 00:06
a może niech lewacy usuwają dzieci już nawet po urodzeniu ? np. młotkiem ? Młotki mogą być refundowane z budżetu i dawane kobietom, które chcą przeorganizować swoje wcześniejsze decyzje o macierzyństwie.
legalna blondynka bezpartyjna doktor / 86.144.140.* / 2011-09-01 00:10
kretynskie uwagi, nie zroumiales mojego przeslania
sceptyk / 2011-09-01 01:11 / Tysiącznik na forum
Hmmm...
A na czym polega ten kretynizm?
Skoro mówi sią A (wolno zabijać),
to trzeba być gotowym do powiedzenia B: wolno zabijać zawsze i wszystkich, którzy MI przeszkadzają w samorealizacji.
A jeżeli JA uznam, że TY mi przeszkadzasz, (np. bo wydalassz za wiele CO2, więc globalnie ocieplasz klimat, od czego zdychają białe niedźwiedzie), to czy zgadzasz się, żebym dokonał na tobie póxnej aborcji?
niezrzeszony / 2011-09-01 09:41 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
ekolog się znalazł.. przemyśl sprawę jeszcze raz, ale biorąc pod uwagę każdy punkt widzenia..
sceptyk / 2011-09-01 13:23 / Tysiącznik na forum
Ja biorę pod uwagę punkt widzenia tych, którym aborcjoniści nie dają szans na posiadanie kiedykolwiek jakiegokolwiek punktu wodzenia, ponieważ w przeciwieństwie do aborcjonistów uważam zygotę za CZŁOWIEKA.
niezrzeszony / 2011-09-01 14:04 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)

w przeciwieństwie do aborcjonistów uważam zygotę za CZŁOWIEKA.

o.. i wreszcie wypowiedź z sensem. Tu może być pole do prawdziwej dyskusji, bo nie każdy ma taki sam pogląd na to od kiedy zarodek można traktować jako w pełni ukształtowanego czy świadomego człowieka.
sceptyk / 2011-09-01 19:17 / Tysiącznik na forum
Misiu,
co do świadomości człowieka, to czytając twoje wpisy twierdzę, że z pewnością nie spełniasz tego kryterium.
A zatem jesteś ciągle na etapie zarodka.
oni są zmanipulowani / 81.219.113.* / 2011-09-01 00:21
przesłanie było -Hannibal ludożerca i maniacy gwłałciciele mają ,,PRAWO do wolnosci i samodecydowania o sobie,,.Tak?
oni są zmanipulowani / 81.219.113.* / 2011-08-31 23:44
Co powie twój facet kiedy się dowie,że dzieci wasze nie są tylko jego, lecz noszą geny twoich poprzednich. Każdy kynolog ci powie tak o szczeniaczkach prawie rasowych.
legalna blondynka bezpartyjna doktor / 86.144.140.* / 2011-08-31 23:53
nie wiem o czym bredzisz, ja jestem normalna osoba z wrodzonym poczuciem przyzwoitosci i etyki, ktorej czescia jest pozwalanie innym zyjacym istotom decydowac o swoich wyborach i ponosic ich konsekwencje. Kazdy czlowiek zna sam siebie i sam decyduje o tym kiedy ile chce urodzic tak samo jak o tym jak czesto chodzic do kosciola , z kim sie ozenic czy za kogo wyjsc za maz, ja nie spedzam dni zastanawiajac sie co robi sasiadka i czy usuwa czy nie, BO JESTEM PRAWDZIWIE wolnym czlowiekiem i szanuja wolnosc innych o ile nikt nie morduje, nie kradnie itp, toleruja nawet 90% moherowego spoleczenstwa i ich wybory w tym kraju, choc to mu nie sluzy.
sceptyk / 2011-09-01 01:14 / Tysiącznik na forum

szanuja wolnosc innych o ile nikt nie morduje

No i to jest prawdziwie faszystowki obraz waszego leackiego pseudo myślenia:
właśnie WOLNOŚĆ abortowanych dzieci jest gwałcona podczas morderstwa podstępnie nazywanego "zabiegiem"
legalna blondynka bezpartyjna doktor / 86.144.140.* / 2011-08-31 23:38
kiedy wreszcie w PL zyjacy i urudzeni beda mieli wieksze prawa od niepoczetych i nienarodzonych?? HIPOKRYZJA nie do zniesienie dla przecietnego inteligenta z jakims srednim poczuciem wrodzonym przyzwoitosci i etyki takiej normalnej zyciowej bez skrzywien i ekstremizmow
oni są zmanipulowani / 81.219.113.* / 2011-08-31 23:51
Bieda ekonomiczna będąca główną przyczyną, obok ciąży małolatów, skrobanek, nie upoważnia mnie abym rąbnął Pani laptopa i pierścionki,robiąc przy okazji krzywdy cielesne różne.
legalna blondynka bezpartyjna doktor / 86.144.140.* / 2011-09-01 00:09
ale 90% dzieci urodzonych w warunkach skrajnej biedy sa 1) niekochane ( BIEDA szczescia ani milosci nie daje, kto twierdzi inaczej jest tanim hipokryta), 2) niechciane, 3) najczesciej staczja sie bo takie maja wzory i w takim srodowisku sie obracaja-kradna,morduja,prostytuuja sie, rodzac kolejne takie same a kapitalizm to nie komuna, nikt mieszkania nie da za darmo ( sami biedni walczyli o ten kapitalizm , brak wiedzy nalezy im wybaczyc), w Polsce katolickiej to nawet na darmowego psychologa czy psychiatre nie mozna liczyc, inwalida jest outcastem i wszystko to idzie na barki spoleczenstwa, tyle ze w Polsce tylko sie modla ale nikt nie martwi sie o los tych zyjacych z problemami, na zepsutym zachodzie dzialaja liczne instytucje darmowej pomocy psychologiczo-psychiatrycznej, rodzinnej itd,tam mysli sie o inwalidach i chorych , Mysli sie i robic cos ,nie spedza czasu na jalowym modleniu sie,bo bez pracy i myslenia modlenie nie pomoze, cudow nie ma
oni są zmanipulowani / 81.219.113.* / 2011-09-01 01:33
Zapętliła się Pani. Patrzy przez pryzmat Życińskiego,czy Popiełuszki, Urbana czy Skrzypka? Doktor powinien wiedzieć,że skrobanka jest tragedią kobiety a nie katarkiem.Chodzi o wychowanie , alternatywę, nie spędzanie płodu lecz ograniczenie cyfry nieszczęść.bo ideału nie będzie.Nieudolność rządzących nie powinna skutkować zgodą na zabijanie najbardziej niewinnych bo w kolejce eutanazje, a czemu nie według zeznania podatkowego ? Od takiej kwoty możesz żyć, poniżej, do uśpienia.Nie widzę aby katolicy mieli pełnię władzy od 30 lat, raczej ateiści.Taka czkawka po przewrocie,gdzie przegrała większość.
sceptyk / 2011-09-01 01:19 / Tysiącznik na forum
O ile zrozumiałem, prawo do urodzenia i życia mają tylko dzieci rodziców pięknych, bogatych, młodych wykształconych z wielkich miast, bo tylko tacy sa zdolni do kochania dzieci;
wszystkie inne dzieci, dla ich własnego dobra należy ZABIĆ, żeby się nie męczyły.

Coś mi się wydaje, że pani "lbezpartyjna doktor" też nie najlepiej czuje się na tym świecie. Może więc zastrzyk pavulonu? to podobno bezbolesny sposób rozstania się z tym złym światem. I z tym strasznym ciemnogrodem, który chce chroniż bezbronnych przed egoistycznymi wyborcami PO, SLD i PSL?
oni są zmanipulowani / 81.219.113.* / 2011-08-31 23:21
Poprawiacze ludzkości przynoszą więcej nieszczęścia na świat niż go było przed nimi. .Jak w Libii ostatnio.Jak w niewłaściwym wychowaniu seksualnym.Statystyki jasno to pokazują, lecz w tym przypadku ci pseudonaukowi ludzie są ślepi na naukę.
sceptyk / 2011-09-01 01:24 / Tysiącznik na forum
Jaką naukę masz na myśli?
W UK na przykład od 30 lat prowadzi się naukową edukację seksualną dzieci już od 3 roku zycia.

Ta sama nauka podaje, że w tym "naukowym UK" 40% nastolatek zachodzi w ciążę i morduje swoje poczęte dzieci, a kolejne 20% nastolatek nie zna ojców swoich dzieci i oddaje je po urodzeniu do adopcji.

Więc o jaką tu naukę chodzi?

PS. Naukowo też dowiedzino, że tylko homo sapiens jest w stanie opanować swoją ruję. I praktycznie tylko TO odróżnia człowieka od zwierząt.
Wapniak / 2011-08-31 23:21 / Tysiącznik na forum
..."Projekt SLD zakłada prawo do aborcji do 12. tygodnia ciąży na wniosek kobiety, refundację aborcji i środków antykoncepcyjnych, darmowe badania prenatalne i edukację seksualną w szkołach"... - wreszcie coś mądrego!!! Tylko czy w tym kraju pełnym hipokryzji i nawiedzonych duchowo i koniunkturalnie uzdrowicieli... jest to możliwe?
Ze swej trony dodałbym tylko obowiązkową naukę etyki i ogólnego Savoir vivru. Mam już dość "kultury Wuja Sama"...
Ps. Moje ostatnie spostrzeżenie, kultury zachowania Polaków za granicą: Ok. 95% nie umie się zachować przy stole... O chamstwie, cwaniactwie i chciejstwie nie wspominając.
sceptyk / 2011-09-01 01:28 / Tysiącznik na forum

95% nie umie się zachować przy stole...

No i co taki zdziwiony?
Przecież to pokolenie wychowane na Owsiaku ("Róbta co chceta"), Wojewódzkim (flaga narodowa w psich odchodach) i pijanym w sztok prezydĘcie żygającym na grobach polskich ofiar bolszewizmu.
dr dupko / 83.10.142.* / 2011-08-31 22:28
SS-man w czasie okupacji łkał, gdy zastrzelił dziecku psa, ale dziecko zastrzelił bez mrugniecia okiem. Wczoraj uchwalili karę więzienia za znęcanie sie nad zwierzętami, a dzisiaj bez mrugniecia okiem
usmiercaja dziecko
sceptyk / 2011-09-01 01:32 / Tysiącznik na forum
W narodow-socjalistycznych Niemczech aborcja była surowo zakazana (oczywiście wobec Niemek).
Za to w krajach zamieszkałych przez podbitych "untermenschów" aborcja była wręcz nakazana.

Czy analogia nie nasuwa się sama? Nasi okupanci dlatego tak bardzo promują aborcję wśród Polaków, żeby zrobić miejsce - przestrzeń życiową (Lebensraum) dla narodów starszych i madrzejszych, które zostaną przegonione z nad Renu i Jordanu prze islamistów.
JanuszPOlikot / 2011-08-31 22:00 / Tysiącznik na forum
LEWACTWO.......to.........aborcja, geje, eutanazja.........taki macie panowie program .......I będziecie wałkować ten temat przez następną kadencję.........Zamiast zabrać się za istotniejsze sprawy społeczne......
manam / 2011-08-31 18:34
Polska to piękny kraj a jego mieszkańcy mają to na co zasłużyli.
Pro-Kontra / 178.235.37.* / 2011-08-31 18:18
Wart Pac pałaca, a pałac Paca.
tesa1959 / 2011-08-31 17:22 / Tysiącznik na forum i pełna kultura

Sojusz uważa, że jego projekt powinien wejść w życie, gdyż w państwie prawa każdy obywatel powinien mieć możliwość wyboru dotyczącego kwestii światopoglądowych.

To nie jest sprawa światopoglądu, ale odbieranie podstawowego prawa człowiekowi: prawa do życia.
Projekt Sojuszu świadome rodzicielstwo definiuje jako swobodne i odpowiedzialne decydowanie o posiadaniu dzieci, ich liczbie oraz planowania ich narodzin w wybranych przez rodziców odstępach czasu.

Jak się ma swoboda do odpowiedzialności? Swoboda raczej bliższa jest samowoli niż odpowiedzialności, a dziecko jest tu traktowanie nie jako osobna, ale rzecz, którą ktoś chce mieć lub się jej pozbyć. Aby mówić o odpowiedzialnym rodzicielstwie, należy najpierw wykształcić te cechy odpowiednim programem poczynając od najmłodszych lat w szkole. Jednak owo kształcenie powinno uwzględniać prawo do życia każdej osoby ludzkiej.
Natter2 / 2011-08-31 18:32 / Tysiącznik na forum
Każdej ?? Niechciałbym urodzić się kaleką niezdolnym do samodzielnego życia.To jest mój pogląd i wara od decyzji którzy się z tym nie zgadzają.Chcesz rodzic kalekę to twoja sprawa.
sceptyk / 2011-09-01 01:36 / Tysiącznik na forum
Myślę, że nie chciałeś się też urodzić jako głupiec.
A głupcem zostałeś, przynajmniej w mojej opinii. Czy dajesz mi prawo do późnej aborcji? Bo przecież jako głupiec męczysz się na tym świecie pełnym ludzi mądrych, koszernych i eleganckich.
Nieprawdaż?
niezrzeszony / 2011-09-01 09:58 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
to może przy okazji chcesz też prawo do rodzenia, wychowywania i utrzymywania tych niechcianych dzieci?
sceptyk / 2011-09-01 13:20 / Tysiącznik na forum
Chcę tylko żeby ONE (dzieci) miały PRAWO DO ŻYCIA. Ty im to prawo odbierasz, bo uważasz, że te dzieci są niegodne przebywania w TWOIM świecie.
Więc dla równowagi daj innym (tym którzy uznają CIEBIE za niegodnego) prawo do decydowania o TWOIM życiu.
tesa1959 / 2011-08-31 18:43 / Tysiącznik na forum i pełna kultura

Każdej ??

Tak, każdej. To, że Ty nie chciałbyś urodzić się kaleką nie upoważnia do decydowania o odebraniu życia innemu dziecku. Może ono miałoby inne zdanie na ten temat. Obejrzyj sobie ten film:http://ekai.pl/wydarzenia/wideo/x22631/przezyla-aborcje/
legalna blondynka bezpartyjna doktor / 86.144.140.* / 2011-08-31 23:43
KOBIETO zajmij sie swoimi!! zyjacymi czy juz wszystko napewno z nimi w porzadku?? nie szukaj drzazgi w czyims oku jak we lasnym belki nie widzisz, co cie obchodzi czyjes zycie i nie rodz na sile innym dzieci!! kazdy sam za swoje decyzje odpowiada ty za nikogo nie bedziesz odpowiadac wiec co sie martwisz o czyjes, zapewnie liczyc tez umiesz czyjac kase, to zwykle idzie w parze u takich "swiatoszkow", ZYJ i DAJ innym zyc! NIE LEKAJCIE SIE o innych!
Natter2 / 2011-08-31 18:53 / Tysiącznik na forum
Tak samo nie masz prawa nakazywać żeby urodzić kalekę .To nie twój wybór.A ile kalek wzięłaś na wychowanie ? Ględzenie nic nie kosztuje liczą się czyny.
legalna blondynka bezpartyjna doktor / 86.144.140.* / 2011-08-31 23:48
otoz to,a ile kalek i ile glodnych urodzonych dzieci wzial ksiadz na luksusowa plebanie?? ilu samotnym matkom dal schronienie??? HIPOKRYTYCZNE gledzenie rzeczywiscie nie kosztuje, ba w kosciele to sie jeszcze na tym zarabia.
BRZYDZE sie hipokryzja i wtracaniem w czyjesc zycie, brzydze sie swietoszkami co to modli sie pod figura a diabla sam ma za skora, ba sadze nawet ,ze sam Bog sie nimi brzydzi, i o tym tez mowi biblia o takich prostaczkach
sceptyk / 2011-09-01 01:38 / Tysiącznik na forum
A brzydzisz się też hipokrytycznym karaniem za kradzież (np. TWOJEGO samochodu)?
Dlaczego nie walczysz z TYM przejawem hipokryzji, jeszcze bardziej powszechnym niż karanie za morderstwo nienarodzonych?
niezrzeszony / 2011-09-01 10:00 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
a gdzie jest hipokryzja w karaniu za kradzież?
sceptyk / 2011-09-01 13:17 / Tysiącznik na forum
Dokładnie w tym samym co hipokryzja w karaniu za morderstwo nienarodzonego.
Przecież twierdzicie (aborcjoniści), że dlaczego karać za coś, co i tak jest powszechną praktyką?
niezrzeszony / 2011-09-01 14:00 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Mam zupełnie inne powody, żeby uważać aborcję za coś, co nie powinno podlegać karze. Podobnie jest z innymi wypowiadającymi się tutaj osobami.
Dlatego argument z kradzieżą uważam za nietrafiony.
tesa1959 / 2011-08-31 19:11 / Tysiącznik na forum i pełna kultura
Obejrzałeś film? Na pewno nie, bo zbyt mało czasu upłynęło. Ja nikomu nic nie nakazuję. to jest sprawa sumienia każdego człowieka i nie do mnie należy ocena czynu. Jednakże mam prawo uważać, że jest to zbrodnia, zwłaszcza, że akurat ja kieruje się Słowem Bożym, które dla mnie przedstawia wartość najwyższą. z tego też względu nie zmienię zdania, ale nikogo nie zamierzam oceniać. jeszcze raz powtarzam: nie do mnie należy ocena, ale moim zadaniem jest wychowywać młode pokolenie w duchu poszanowania każdego ludzkiego życia.
Odpowiadając na Twoje pytanie: nie adoptowałam żadnego dziecka, ani zdrowego, ani chorego, gdyż mam swoich troje i nie było takiej konieczności w moim środowisku. Natomiast zawsze pochylałam się nad niepełnosprawnością innych, pomagałam kiedy zachodziła taka potrzeba i zapewniam Cie, że gdyby była potrzeba zaopiekowania się niepełnosprawnym dzieckiem, zrobiłabym to. Nie szukałam natomiast w celu adopcji, gdyż jak już pisałam, mam swoich troje dzieci i swego czasu nawet warunki materialne nie pozwoliłyby mi na takką decyzję. dzisiaj natomiast raczej nikt nie dałby na to zgody ze względu na to, że w domu mam męża z I grupą inwalidzką i już nie należę do młodzieży. A na marginesie: zajęłam się adopcją duchową, która polega na finansowaniu nauki i utrzymania dzieci z krajów afrykańskich i nie mów mi, proszę, że w Polsce też dzieci potrzebują pomocy, bo o tym wiem i nie uchylam się od tego.
ateistka / 89.74.126.* / 2011-08-31 21:25
Ty nie kierujesz słowem bożym, ale słowem hierarchów kościoła (które zresztą w historii zmieniało się często w zależności od doczesnych potrzeb tejże instytucji).
Smutne jest to, że nawet nie zdajesz sobie z tego sprawy.
Ja kieruję się rozumem i wiedzą (podstawy biologii).
Zarodek to nie to samo co człowiek i argumentacja promowana przez Kościół jest nadużyciem i hipokryzją.
Jeżeli wierzysz w człowieczeństwo kilku komórek, to jest to twoja sprawa.
Ale nikt nie ma prawa narzucać swojej wiary innym.
Jeżeli uważasz że życie zarodka (który kiedyś może przy odrobinie szczęścia może być człowiekiem jest ważniejsze od życia w pełni rozwiniętego i pełnoprawnego człowieka (kobiety) to masz prawo.
Ale nie masz prawa zmuszać innych do poświęcenia.
sceptyk / 2011-09-01 01:46 / Tysiącznik na forum
Podziwiam twoją ateistyczną przenikliwość, kto czym się kieruje.
Jeżeli zarodek NIE JEST człowiekiem, a np. JA będę uważał, że TY nadal jesteś zarodkiem (bo różnica między morulą a tobą polega tylko na ilości sklejonych ze sobą komórek), to zgodnie z twoim "rozumem i wiedzą" mogę ciebie wyabortować, no bo po co na tym świecie kolejny zarodek, skoro jest ich już ponad 6 miliardów, i wszystkie zużywają tlen i wydalają CO2, powodując topnienie lodowców, co spowoduje zatopienie moich ulubionych Malediwów?
Takie poglądy ma niejaki Wiluś Gates (ten od Microsoft).

Cieszysz się? Bo mi myśl o takiej późnej aborcji sprawia radość - będę mógł dłużej spędzać wakacje w pięknych okolicznościach przyrody.
tesa1959 / 2011-08-31 21:38 / Tysiącznik na forum i pełna kultura
A umiesz czytać ze zrozumieniem? W którym momencie napisałam, że kogoś zmuszam do poświęcenia? W jaki sposób narzucam swoją wiarę np. Tobie? Jestem w stanie Ci coś narzucić? Nie sądzę. Mam jednak prawo do wypowiadania własnego zdania na każdy temat.
I proszę, nie zarzucaj mi czegoś, czego nie jesteś w stanie zrozumieć.

Ty nie kierujesz słowem bożym, ale słowem hierarchów kościoła

Ja nie kieruję Słowem Bożym, to Słowo Boże kieruje mną. Nie kieruje też hierarchią kościelną, bo nie jestem papieżem.
Nawet jeśli źle zbudowałaś zdanie i chodziło Ci o to, że nie kieruję się Słowem Bożym, ale słowem hierarchów kościelnych, to na jakiej podstawie tak sądzisz? Znasz to Słowo? Wątpię, a ja je znam i staram się nim żyć na co dzień, nikogo nie osądzając. Jednak z tej racji, że dane mi było i jest poznać głębiej to Słowo, moim obowiązkiem jest je głosić słowem i życiem (życiem przede wszystkim), bo "Biada mi, gdybym nie głosił Ewangelii! "(l Kor 9,16). To, czy ktoś przyjmie to Słowo czy nie, nie zależy już ode mnie. Nie musisz czytać moich wpisów, jeśli godzą w Twój oświecony umysł.
legalna blondynka bezpartyjna doktor / 86.144.140.* / 2011-09-01 00:02
probujesz to robic poprzez wywieranie presji na ustawodawcy ,takich wiecej jak ty, szkoda ze madrzejsza mniejszosc w tym kraju dala sobie wejsc na glowe glupszej wiekszosci, demokracja w Polsce ma rowniez i takie oblicze. To wlasnie Ty nie zdjasz sobie sprawy ze skutkow swych dzialan i nie umorlaniaj innych , bo BOG NIR DAL ci do tego prawa.Dobrze sie zastanow i skup na wlasnych grzeszkach. Kiedys mnie dziwilo dlaczego regularnie chodzacy czesto gesto do kosciola niby swieci tak czesto sie spowiadaja, teraz juz sie nie dziwie, oni sa najbardziej grzeszni i czesto za czesto te same glupie grzechy popelniaja, jakie pozytek z tego rozgrzeszania?? Sam Bog by sie usmial i zbrzydzil i napewno tak jest, ja czytam biblie a nie nawolujace do nienawisci na kazdym polu idiotyczne katolickie gazetki i tacy ludzie sa tam doskonale opisani.
tesa1959 / 2011-09-01 06:35 / Tysiącznik na forum i pełna kultura
Skoro czytasz Biblie, to pewnie znasz i ten fragment: "Czemu to widzisz drzazgę w oku swego brata, a belki we własnym oku nie dostrzegasz?
Jak możesz mówić swemu bratu: "Bracie, pozwól, że usunę drzazgę, która jest w twoim oku", gdy sam belki w swoim oku nie widzisz? Obłudniku, wyrzuć najpierw belkę ze swego oka, a wtedy przejrzysz, ażeby usunąć drzazgę z oka swego brata."(ŁK6,41-42)
Cały Twój komentarza jest osądzaniem innych, czego w moich wpisach nie znajdziesz. W przeciwieństwie do Ciebie, ja mówię o problemie i nie osądzam ludzi, a już na pewno nie liczę ich grzechów.
Czytasz Biblię? Dobrze... tylko jak ją czytasz? Czy przypadkiem nie szukasz w niej uzasadnienia dla swoich sądów? Jak wiesz, tam można znaleźć wszystko co się chce, nawet usprawiedliwienia najgorszych czynów, w zależności od tego w jaki sposób się czyta, np. "3 Wtedy Judasz, który Go wydał, widząc, że Go skazano, opamiętał się, zwrócił trzydzieści srebrników arcykapłanom i starszym 4 i rzekł: "Zgrzeszyłem, wydawszy krew niewinną". Lecz oni odparli: "Co nas to obchodzi? To twoja sprawa". 5 Rzuciwszy srebrniki ku przybytkowi, oddalił się, potem poszedł i powiesił się.(Mt 27,3-5) Idź i ty czyń podobnie" Łk 10,37.
A swoja droga: ""Nie sądźcie, abyście nie byli sądzeni. Bo takim sądem, jakim sądzicie, i was osądzą; i taką miarą, jaką wy mierzycie, wam odmierzą. Czemu to widzisz drzazgę w oku swego brata, a nie dostrzegasz belki we własnym oku?" Mt 7,1-3 i to w żadnej mierze nie tyczy się moich wypowiedzi.
niezrzeszony / 2011-09-01 10:23 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Tesa, to chyba jest pierwszy temat w jakim się nie zgadzamy. Myślę, że jednak rodzice (a przede wszystkim kobieta) powinni mieć możliwość dokonania takiego wyboru.
Nie mówię oczywiście o nagminnej skrobance po każdej 'wpadce'. Ale są sytuacje, gdy jest stwierdzona choroba u płodu, zagrożenie życia dla matki albo gdy niechciana ciąża jest u ofiary gwałtu. Nie wyobrażam sobie zmuszania przyszłej matki to przyjęcia takiej odpowiedzialności.

Jeśli właściwie wychowuje się dzieci, nie grozi nam nadużywanie aborcji. Przecież do tego nikt nie zmusza. Ja myślę, że to straszna decyzja do podjęcia, a potem trzeba żyć z jej konsekwencjami. Ale to nie jest właściwa droga żeby ta decyzja była podejmowana za kogoś przez kompletną delegalizację. Każda sytuacja jest inna i trzeba spróbować ją zrozumieć, a nie na wstępie potępiać.
tesa1959 / 2011-09-01 13:23 / Tysiącznik na forum i pełna kultura

Nie wyobrażam sobie
zmuszania przyszłej matki to przyjęcia takiej
odpowiedzialności.

Widzisz, tu też jest wyjście, niekoniecznie pozbawianie życia niewinnej istoty. Sa okienka, gdzie można niechciane dziecko zostawić, można też bez konsekwencji zostawić w szpitalu. wielu ludzi czeka latami na adopcje, a taka prosto ze szpitala jest najprostsza.
Cóż znaczy 9 miesięcy ciąży i poród wobec wyrzutów sumienia do końca życia, bo w wielu wypadkach kobiety nie mogą normalnie żyć po aborcji. jednakże nie odbieram ci prawa do innego sądu, ale też nie wymagaj, abym ja zmieniła zdanie. Zapewniam Cie, że daleka jestem od osądzania kobiet (zresztą to dotyczy także ojców tych dzieci).
Jeśli właściwie wychowuje się dzieci, nie grozi nam
nadużywanie aborcji.

I tu się zgadzamy. Uważam, że powinno większy nacisk położyć na wychowanie. w rodzinach, gdzie występuje problem wychowawczy może pomóc szkoła czy środowisko, ale nie nakazami czy zakazami, ale właściwym zrozumieniem problemu i pomocą edukacyjną.
Ale to nie jest właściwa droga
żeby ta decyzja była podejmowana za kogoś przez kompletną
delegalizację.

Nie jest też właściwa przez legalizację. Chociaż jestem zupełnie przeciw aborcji, to uważam, że w naszym społeczeństwie nie da się wypracować innego kompromisu niż jest i tak powinno zostać. A na marginesie, to uważam, że jest to po prostu temat zastępczy i kiełbasa wyborcza.
Każda sytuacja jest inna i trzeba spróbować
ją zrozumieć, a nie na wstępie potępiać.

Chyba zauważyłeś, że ja nikogo nie potępiam. Po prostu wyrażam swoje zdanie na dany temat, a na ile on trafi do ludzi to już inna sprawa. reszta to sprawa sumienia człowieka, który decyduje się na taki czy inny krok. Nie przede mną będzie zdawać egzamin ze swego życia. dla mnie "nie zabijaj" znaczy "nie zabijaj" i nie ma "ale". jeśli ktoś uważa inaczej, to jest jego sumienie. Ja w swojej pracy katechetycznej staram się tłumaczyć, a nie nakazywać i nie potępiam uczniów za inne stanowisko. Jeśli uda mi się osiągnąć cel, jest to mój sukces, jeśli nie... trudno, porażki też się zdarzają, ale dany uczeń nie traci na wartości w moich oczach. Zapewniam Cię, że żaden uczeń czy uczennica bez obaw wypowiadają na lekcji swoje stanowisko w danej sprawie, a już miałam kilka sytuacji, gdzie chcąc mi udowodnić, że nie mam racji, szukali informacji na temat aborcji czy eutanazji i efektem była zgoda na moje stanowisko. a to bardzo cieszy tzn. to, że sprowokowałam do szukania wiedzy, nawet bardziej niż zmiana przekonań ze względu na to co ja mówię.

Ps. Akurat z Tobą, to nawet "sprzeczka" jest budująca, bo jesteś rzeczowy i potrafisz dyskutować bez obelg i insynuacji:).
niezrzeszony / 2011-09-01 13:56 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)

Sa okienka, gdzie można niechciane dziecko zostawić, można też bez konsekwencji zostawić w szpitalu.

Taką sytuację jestem sobie w stanie wyobrazić, kiedy mamy do czynienia z nieplanowaną ciążą, a nie świadomym donoszeniem ciąży, w której życie lub zdrowie dziecka czy matki jest zagrożone. Powiedzmy że zostawiasz kalekie dziecko. Nie wiem jaką ono ma szanse na szczęśliwe życie czy adopcję.


uważam, że w naszym społeczeństwie nie da się wypracować innego kompromisu
niż jest i tak powinno zostać. A na marginesie, to uważam, że jest to po prostu temat zastępczy i kiełbasa wyborcza.

W tym jest bardzo dużo racji. Moim zdaniem też jest dobrze jak jest, a tymczasem były dwa przeciwstawne projekty 'poprawek'. To fakt, że aborcja jest 'chodliwym towarem' do dyskusji przed wyborami, bo to pole do ataku innych opcji politycznych i pokazania swoich własnych przekonań. Zwłaszcza że temat jest naprawdę drażliwy i budzi wiele emocji.

Chyba zauważyłeś, że ja nikogo nie potępiam.

Cóż.. może nieco zmyliło mnie przytaczanie cytatów o Judaszu i Belce (sic;)
tesa1959 / 2011-09-01 14:10 / Tysiącznik na forum i pełna kultura


Cóż.. może nieco zmyliło mnie przytaczanie cytatów o
Judaszu i Belce (sic;

Nie potępiałam nikogo, tylko skrytykowałam postępowanie (nie osobę), która obrzuciła mnie najgorszymi inwektywami.
Zauważ, że odnoszę się do słów, postępowania, a nie do osoby. Nie oceniam osoby, ale jej słowa i czyny, a chyba widzisz w tym różnicę?

Co do urodzenia chorego dziecka. Wiesz, ja mam jednoznaczne stanowisko i nie sądzę, że Cię przekonam w tym względzie. Jako osoba wierząca, dla mnie każdy człowiek przedstawia taką samą wartość i każdy ma prawo żyć, a do nas należy pomoc tym, którzy są w jakiś sposób poszkodowani. W tym właśnie wyraża się nasze człowieczeństwo: w stosunku do osób niepełnosprawnych, chorych, ułomnych itp.
niezrzeszony / 2011-09-01 14:50 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Z jednej strony wiem - każde życie ma jednakową wartość i o każde należy walczyć (no może nie każde, widząc jak niektórzy marnują życie własne albo niszczą życia innych - ale to temat na zupełnie inną dyskusję). W końcu po coś człowiek rozwinął nauki medyczne i walczy z chorobami i śmiercią.

Ale z drugiej - rozróżniam pojęcia egzystencja i godne życie. Sam nie chciałbym spędzić 'życia' jako kaleka czy 'warzywo'.

Zresztą.. myślę że rozmowa zeszła na nieco inny tor niż zamierzałem. Mówimy w tym momencie o dziecku, jego punkcie widzenia itd..
Tymczasem @sceptyk mimo niezbyt treściwych wypowiedzi uzmysłowił mi jedną rzecz. Wy traktujecie zarodek jako człowieka, praktycznie od momentu poczęcia. Ja trochę inaczej na to patrzę. Oczywiście że byłaby dla mnie barbarzyństwem późna aborcja, czy jak on to określił zabijanie noworodka refundowanym młotkiem. I prawo też tak samo to traktuje, poprzez ograniczenie aborcji do pierwszego trymestru ciąży (zdaje się że tak jest w ogólnym przypadku). Dopóki jednak chodzi o trochę komórek, jeszcze nawet nie wyspecjalizowanych, będących praktycznie częścią ciała matki, trudno mi mówić o osobie i jej punkcie widzenia. Stąd moje zdanie, że powinno się zostawić rodzicom możliwość podjęcia decyzji.

Może dla niektórych mój punkt widzenia wydaje się bezduszny, dla innych po prostu naukowy. Jak wspomniałem temat jest bardzo drażliwy, bo zahacza o najbardziej intymne sfery życia, jak wiara czy moralność. Tak że trudno o nim dyskutować..
tesa1959 / 2011-09-01 17:07 / Tysiącznik na forum i pełna kultura

Może dla niektórych mój punkt widzenia wydaje się
bezduszny, dla innych po prostu naukowy.

Oczywiście, że nie jest to łatwy temat do dyskusji, zwłaszcza, że jak zauważyłeś, w moim przekonaniu człowiek zaczyna się od chwili poczęcia. Zostawmy to jednak. Nie wiem czy coś się zmieniło w zakresie aborcji, jeżeli chodzi o najwcześniejszy moment przeprowadzania jej, ale chyba wiesz, że w 4 tygodniu życia płodu jest już wykształcone serce i ono bije, zawiązuje się też mózg i inne narządy, a pod koniec widać zawiązek głowy. Czy to już jest życie? Czy wcześniej dokonuje się aborcji?
Oglądałam kiedyś film "Niemy krzyk", który komentował lekarz, który w swoim życiu przeprowadził tysiące aborcji. Powiedział, że kiedy wpadł na pomysł, aby sfilmować "zabieg" był zszokowany tym, co zobaczył. To maleństwo uciekało przed szczypcami, które rozrywały je na części (bo nie wiem, czy zdajesz sobie sprawę, że ciąży nie usuwa się tak jak wyjmuje żółtko z jajka, ale po kawałku). Czy to nie jest barbarzyństwo? Dla mnie jest, i dlatego będę obstawać przy swoim stanowisku nauczając młodych ludzi, ale jeszcze raz powtarzam: nikogo nie oceniam, nie potępiam, bo nie mam do tego prawa. Każdy za swój czyn (taki czy inny0 odpowie przed Stwórcą.
Nie chciałbyś być kaleką czy rośliną...hm. to jest zrozumiałe, ale dlaczego ktoś ma decydować o Twoim być albo nie być, a właściwie o Twoim "nie być"? Najczęściej jest to powodowane egoizmem: "nie chcę takiego dziecka", "nie chcę ciężaru", "chcę wygody" itp. i rzadko powodem jest dobro dziecka, a własnie własny egoizm.
Moje stanowisko nie jest moim widzimisię, ale jest oparte na wierze, na Biblii. I mam prawo, a nawet obowiązek takiej interpretacji życia ludzkiego.
sceptyk / 2011-09-01 01:54 / Tysiącznik na forum
I coż znajdujesz, pani "bezpartyjna doktor" w tej biblii (jak to piszesz z małej litery)?
Nie było kamiennych tablic z dziesięciorgiem przykazań?
A może znajdujesz tam tylko piękne okoliczności przyrody?
A może marzy ci się, że przyjdzie KTOŚ kto zawsze i wszytkich nakarmi BEZ PRACY chlebem i rybami, a i dobrym winem da popić?

Biedna jesteś pani "bezpartyjna doktor" w swojej intelektualnej płyciźnie.
Naprawdę głęboko ci współczuję, ze twoja matka nie wyabortowała zarodka, którym jesteś do dzisiaj, żeby się łatwiej samozrealizować.
oni są zmanipulowani / 81.219.113.* / 2011-08-31 22:55
Tesso w sprawie mordowania nienarodzonych masz rację, lecz nie ,,nie osądzając,,. . ..Reakcja Naszego Pana na trzy stopnie kuszenia pokazuje nam, jak mamy się zachowywać w czasie pokusy. Diabeł próbuje wciągnąć Jezusa w pułapkę pożądliwości ciała: „Zmień te kamienie w chleb.” Próbuje wbić klin między naturalną chęć Jezusa i wolę Jego Ojca. Ale Jezus nawet nie zaczyna rozmowy. Przechodzi natychmiast do istoty sprawy, zaprzeczając diabłu „Nie samym chlebem żyje człowiek, ale każdym słowem, które pochodzi z ust Bożych.”cytat Ks. Jan Jenkins, FSSPX kazania.

Najnowsze wpisy