Forum Polityka, aktualnościKraj

Ustawa deregulacyjna przyniesie miliardowe oszczędności

Ustawa deregulacyjna przyniesie miliardowe oszczędności

Wyświetlaj:
zwykły niedowierzający laik / 195.66.86.* / 2011-08-22 14:51
Czy ktoś, kto orientuje się w ww. sprawie, mógłby powiedzieć gdzie jest haczyk w tej ustawie?
kraton / 195.117.16.* / 2011-08-22 15:08
Nie znam tej ustawy, ale ze streszczenia w money.pl wynika, że "zaoszczędzimy" głównie z powodu:

- nie nałożenia akcyzy na węgiel, o ile zgodzi się na to min.fin.
- zmianę sposobu księgowania części deficytu fin.publ.
- darowanie zobowiązań starszych niż 5lat tym którzy nie płacą na KRUS i ZUS
- zlikwidowanie niepotrzebnie kosztownego obowiązku publikowania sprawozdań, dzięki czemu kreatywna księgowość min. Rostowskiego przeniesie się do firm i już nikt nie będzie wiedział czy ma do czynienia z bankrutem

Nie wiem tylko w jaki sposób "zaoszczędzimy" dzięki wydłużeniu okresu wykorzystania zaległego urlopu. Może ustawodawcy chodzi o umożliwienie w szerszym zakresie podejmowania prac sezonowych za granicą - zbieranie truskawek w Norwegii, sianokosy w Szkocji itd? Trzeba by spytać
Petruccio / 2011-08-22 14:53
Mam nadzieję że w końcu przyniesie jakieś korzyści!!
marynarz098 / 2011-08-22 14:57 / Tysiącznik na forum
moze nie ma haka...........a jesli cos milego w koncu nas spotka......to moze wybory powinny byc co roku????
tesa1959 / 2011-08-22 22:24 / Tysiącznik na forum i pełna kultura
Wybory kosztują i to niemałe pieniądze.
.a jesli cos milego w koncu nas
spotka..

myślisz??? Przydałoby się po tych wszystkich doświadczeniach ciągłego wzrostu utrzymania.
marynarz098 / 2011-08-22 22:43 / Tysiącznik na forum
.... i tyle kabaretu w tym....co tam pieniazki, prezes ma....bedzie dobrze....raz PO, raz PIS i tak do emerytury......upss...emeryture maja zniesc wyczytalem w programie PIS.....a moze PO.
tesa1959 / 2011-08-22 22:53 / Tysiącznik na forum i pełna kultura

.emeryture maja
zniesc

nawet jeśli nie zniosą, to będzie jej tyle, że: za mało, aby żyć, a za dużo, aby umrzeć. Ja już wiem, że jeśli nie daj Boże zostanę sama to już lepszy stos :)
marynarz098 / 2011-08-22 23:02 / Tysiącznik na forum
nie ma tak latwo.....o nie! nie!! nie!!! Pis sie o to zatroszczy przeczytaj program, wszyscy cos dostana!!!

ps....kurde marynarza nic nie obiecal, aaaaa moze dlatego ze nam sie ciezko zebrac by oponki popalic na wiejskiej...trudno wybaczam mu.
tesa1959 / 2011-08-22 23:08 / Tysiącznik na forum i pełna kultura
nauczyciele też nie palą opon. Jedynie dwa razy oflagowali szkoły. co to za strajk!!! I co z tego, że wywalczyli 7% podwyżki co roku, kiedy emerytury po 38 latach dostanę niecałe 600 zł. I co mi prezes dołoży??? Chyba w dziób:( i przynajmniej po gębie nie będzie widać nędzy :)
marynarz098 / 2011-08-22 23:23 / Tysiącznik na forum
Chyba w dziób:( i przynajmniej po gębie nie
będzie widać nędzy :)
o_ ))
o) ))

hihihhi tego to nie znalem....dobre!!
tesa1959 / 2011-08-22 23:29 / Tysiącznik na forum i pełna kultura
Czasem udaje mi się czymś Cię zaskoczyć:), a to jest mojego autorstwa, przyznam nieskromnie :)

Najnowsze wpisy