Forum Polityka, aktualnościKraj

Ustawa o wstrzymaniu sprzedaży ziemi rolnej. Sejm nie zgodził się na odrzucenie projektu

Ustawa o wstrzymaniu sprzedaży ziemi rolnej. Sejm nie zgodził się na odrzucenie projektu

Wyświetlaj:
rychardo345 / 31.61.141.* / 2016-03-11 16:12
Stalin ze śmiechu się w grobie przewraca nawet on nie ,sniłl,żeby pozbawić rolnika możliwości sprzedaży swojej ziemi komu chce i za ile chce jego pogrobowcy z PiS jednak to uczynili.Gatulacje Panie Kaczyński.
piter666 / 94.254.193.* / 2016-03-11 18:59
Przeczytaj sobie ustawę autorstwa PSL z 5 sierpnia i zobacz jakie to partie chciały ja jak najszybciej wprowadzić pod koniec roku a przekonasz sie na czym polega manipulacja mediów
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
XXXXXXXX458 / 91.216.213.* / 2016-03-11 16:03
Brawo wieśniaki chcieliście PIS to macie ,śmiałabym się gdyby tak cofnęli dotacje,tego wam życzę.
piter666 / 94.254.193.* / 2016-03-11 19:01
To wyedy będziesz kupowała chleb po 10 złotych, naprawde sobie tego życzysz?
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
podatnik! / 89.78.230.* / 2016-03-11 16:00
Właścicielem Ziemi podobnie jak morza, jezior, lasów oraz rzek powinien być Naród!
seba946 / 178.19.103.* / 2016-03-11 15:52
Czyli urzędas będzie decydował o mojej ziemi, ale podatek od niej to muszę płacić bo w tym przypadku to jest moja. Boże zbaw tą Polskę od takich debilizmów.
cz22 / 37.47.138.* / 2016-03-11 16:15
A co ty się odzywasz?! Przecież nie masz ziemi nawet w doniczkach bo trzymasz w domu sztuczne kwiatki i to made in chin
xsazd / 83.29.107.* / 2016-03-11 15:50
PIS postanowił zdezorganizować cale państwo zaczął od trybunału ale kaczorek przegra. A rplnicy stracą 4 krotnie na cenie ziemi . Przecież Jurgiel nie może zrobić coś porządnego bo nie umie
starszy PAN / 77.254.83.* / 2016-03-11 15:49
GRATULUJĘ - GRATULUJĘ - GRATULUJĘ za BARDZO MĄDRĄ DECYZJĘ ...... WIELCE SZANOWNI PAŃSTWO I Z UPRZEJMĄ PROŚBĄ ZWRACAM SIĘ DO KLASY POLITYCZNEJ ...... O LIKWIDACJĘ WSZYSTKICH MARKETÓW I DYSKONTÓW Z DANII - SZWECJI - NIEMIEC - ANGLII - FRANCJI - PORTUGALII ..... wyprowadzają złotówki i podatków - podatków - podatków - nie płacą to jest chorę
Ja człowiek / 83.7.141.* / 2016-03-11 15:43
Tak brzmiąca ustawa nie broni "ziemi" tylko pozbawia prawa o decydowaniu o własności. Czy ktoś chciałby żeby urzędnik decydował o tym czy może sprzedać swoje mieszkanie lub dom czy nie? Komuna na całego, proponuję wywłaszczyć wszystkich posiadaczy choćby skrawka ziemi i oddać w administrację urzędników partii rządzącej!
Nie wiesz to nie zabieraj głosu / 78.154.91.* / 2016-03-11 16:48
Proceder był banalnie prosty. Skoro obcokrajowiec nie może kupić polskiej państwoerj ziemi kupuje ją Polak i sprzedaje obcokrajowcowi. Zrozumiałeś teraz? Jaki to ma związek z twoim mieszkaniem?
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
mav151266262 / 5.172.237.* / 2016-03-11 15:35
Trzeba zauważyć że klimat się ociepla, to powoduje powiększanie się obszarów pustynnych bardszo daleko na pólnoc europy - włochy czy francja. W związku z tym cena polskich grontów już niedługo będzie wielokrotnie wększa. Jak ktoś myśli inaczej to niech spyta o cene ziemi na SAHARZE
Ewa651 / 5.226.102.* / 2016-03-11 15:49
Włochy na północy europy? A z Hiszpanii najwięcej warzyw płynie do europy Dziwne
cvq / 94.78.182.* / 2016-03-11 15:24
Ziemi nie przybywa musi być pod specjalnym nadzorem ,Wystarczy że cały przemysł sprzedali w obce łapy i pracujemy jako obcy wyrobnicy we własnym kraju.
kleszczu / 62.141.200.* / 2016-03-11 14:58
I dobrze się stało, bo znam temat dobrze,(rodzina) , przekręty z ziemią mega- dziś cwany rolnik ma lepiej niż właściciel ,małej firmy.
anka134 / 94.251.188.* / 2016-03-11 14:56
NAUKA czytania kl I ....sp TZN SKARB PAŃSTWA...ma zakaz sprzedaży !!!!! ...bo poprzez SŁUPY wiele ha polskiej ziemi poooszło w obce ręce !!! PSL - nie będziecie kręcić LODÓW....ot jeszcze jedno KORYTO odebrane !!!
rRafał / 89.65.213.* / 2016-03-11 17:14
do anka134i podobnych trolii to, że będziecie masowo negowali czyjeś opinie i komentarze a popierali własne dla przeciętnie rozgarnietego człowieka będzie bardzo widoczne więc zwolnijcie tempo klikania bo to żenujące....
piter666 / 94.254.193.* / 2016-03-11 19:04
Przeczytaj sobie cała ustawę z 5 sierpnia i kto na nią głosował, jakie są w niej ograniczenia i ten projekt rzadu w całości a nie z jakiś gazet a zrozumiesz jak cię oszukują i manipulują.
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
rRafał / 89.65.213.* / 2016-03-11 16:29
Proszę przeczytaj ten projekt zanim z takim przekonanie i milionem wykrzykników będziesz bronić polskiej ziemi. Nasi nowi władcy wymyślili, że ochronią polską ziemię również przed polskimi rolnikami. Do tej pory prawo pierwokupu przysługiwało ANR, która niezbyt często z tego korzystała. w myśl nowych przepisów chcąc sprzedać moją ziemię wybranemu przeze mnie kontrahentowi ( nawet polskiemu rolnikowi) a mam ponad 30 ha będę musiał czekać czy z prawa pierwokupu nie skorzysta nie tylko ANR ale także którykolwiek z sąsiadów prowadzących gospodarstwo rolne w okolicy. Teraz byle zawistny sąsiad będzie mógł zablokować moją transakcję na cale miesiące i podważyć przy tym cenę ponieważ on chciałby kupić za średnią cenę ustaloną przez ANR a ja mogę mieć przecież kupca za większe pieniądze. Gdzie wolność o którą walczyli nasi rodzice ( ja jestem za młody i w przeciwieństwie do wielu polityków nie udaję że nosząc pieluchy walczyłem z komuną)?Może by tak przy okazji rozszerzyć ten absurd na wszelki rodzaje nieruchomości aby nie wykupili ich "cudzoziemcy" ( w myśl tego durnego projektu nie ma wielkiej różnicy pomiędzy obcokrajowcem a mieszkańcem sąsiedniej gminy). Państwo wszędzie pcha brudne paluchy... Chcieli ukrócić interesy "warszawskich rolników" i ograniczyć dostęp cudzoziemców kupujących przez słupy a ograniczą dostęp do ziemi także zwykłym rolnikom. Rolnicy protestowali w moim województwie ( zachodniopomorskim) całymi miesiącami przede wszystkim dlatego, że to pracownicy ANR ustawiali przetargi i blokowali sprzedaż ziemi miejscowym rolnikom a gdy rolnicy zaczęli się dogadywać pomiędzy sobą aby każdy z nich mógł dokupić kawałek ziemi to prokuratura kazał ich aresztować. Cztery lata temu złożyłem wniosek o wycenę i sprzedaż kawałka ziemi rolnej należącej do ANR- działka ma ok. 0,5 ha z trzech stron jest otoczona gruntami należacymi do mnie a tylko jednym bokiem przylega do drogi asfaltowej jednak ze względu na rów melioracyjny na tą działkę jest wjazd tylko z mojej ziemi. Chciałem stanąć do przetargu o ile by ANR taki przetarg ogłosiła. Do tej pory mimo składanych pism ANR nie wyceniła tej działki i nie wystawiła na przetarg. Jedyny skutek moich pism był taki, ze gdy podczas prac przyległych swoich gruntach przyorałem i obsiałem tę agencyjną działkę na szerokość ok. 0,5 m przysłali mi pismo z żądaniem zapłaty odszkodowania za bezprawne korzystanie z ziemi należącej do Skarbu Państwa. Teraz tej działki nie kupie bo jakiś idi...a wstrzymał sprzedaż jakiejkolwiek ziemi należącej do ANR. Niestety lenie, kombinatorzy i debi..e sa u władzy niezależnie , jaki obóz polityczny aktualnie rządzi i wpycha swoich kolesi na lukratywne stanowiska. Politycy powinni po prostu dać nam żyć a nie wkładać łapy wszędzie. Nawet gdy wejdą nowe przepisy i tak będzie można kupić przedsiębiorstwo w skład którego będą wchodziły nieruchomości ( także rolne). Polak czy obcokrajowiec będzie więc mógł kupić bez przeszkód spółkę z. o.o. w skład majątku której będą wchodziły np. różne budynki i ziemia rolna a tym bardziej będzie to mogła uczynić zarejestrowana w Polsce spólka z o.o. należaca np. do obywatela Holandii po prostu jeden polski podmiot gospodarczy kupi inny polski podmiot z całym majątkiem. Nasz system prawny jest pełen absurdów np. obywatel kraju nienależacego do UE nie może w Polsce kupić domu czy mieszkania stanowiącego odrębną nieruchomość ( tzw. własność hipoteczna) ponieważ zwiazana jest z tym własność lub udział we własności gruntu a ktoś z poza UE nie może w Polsce kupić jakiejkolwiek ziemi bez zgody MSW. Wyjaśnijcie mi tylko jaki to ma sensw odniesieniu do mieszkania w bloku, co taki obcokrajowiec zrobi ze swoim udziałem wynoszącym 115/9850 w działce na której stoi blok jeśłi ten udział jest związany konkretnie z lokalem ale nie dotyczy jakiegoś wydzielonego kawałka ziemi o pow. np. 5m2. Dzięki takim absurdom znajomy muzyk z filharmonii, obywatel Rosji, zamieszkujący i pracujący w Polsce od kilku lat mógł kupić jedynie spóldzielcze własnościowe prawo do lokalu czyli takie samo mieszkanie jak te będące własnością ale w świetle naszych durnych przepisów spółdzielcze własnościowe jest. tzw. ograniczonym prawem rzeczowym czyli nie jest związane z gruntem ( to tak jak by sie miało pudełko zawieszone w powietrzu). Wszystkim obrońcom polskości w rozumieniu PIS życz dużo zdrowia i dystansu do rzeczywistości oraz wypowiedzi i pomysłów prezia. Wszelkim oszołomom przypominam, że ani PIS ani PO nas nie zbawią ani tez nas nie zniszczą, znisczą jedynie autorytet państwa i zaufanie obywateli ( poza garstką oszołomów i karierowiczów)
piter666 / 94.254.193.* / 2016-03-11 19:10
Rafał, takie ograniczenia są w ustawie z 5 sierpnia autorstwa PSL która weszła by w życie 1 maja 2016 roku gdyby rząd nie przegłosował ustawy bardziej liberalnej. Aż trudno mi uwierzyć bo sam mam kilkadziesiąt hektarów ze ludzie nie sprawdza u źrodła czyli na stronach sejmu treści ustaw tylko sie sugerują tym co piszą media i co mówią politycy. A ci w tej sprawie kłamią, zwłaszcza lewica. Jak masz 30 hektarów to znaczy ze masz majątek ponad milion złotych i tu wypadałoby sprawdzać fakty co i kto zamierza zrobić z rym twoim milionem. Przeczytaj treści ustaw a zrozumiesz kto cię robi w bambuko, jeśli będziesz czytać czyjeś opinie to znaczy ze słusznie ktoś cie może na ten milion oszukać
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
1410 / 78.154.91.* / 2016-03-11 16:55
Amen
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
alf11 / 46.112.74.* / 2016-03-11 14:54
...największa gmina rolna w Polsce to miasto stołeczne Warszawa i właśnie ci "rolnicy" chcą odrzucenia projektu ustawy.
wieśniaczka / 195.216.219.* / 2016-03-11 14:50
A my się cieszymy. Wreszcie jest ta ustawa. Koniec handlowania ziemią przez miastowych.
Zenon I / 212.191.92.* / 2016-03-11 14:59
A tak a propos..taka z ciebie wiesniaczka jak ze mnie perski basza....szanowna mieszkanko Warszawy...IP prawde ci powie...
Rooolnik / 188.146.134.* / 2016-03-11 14:47
Trzeba się mobilizować ludziska bo PiS ma chrapke na nasza ziemię
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
Mariusz2190 / 94.254.129.* / 2016-03-11 14:58
Masz rację zgadzam się coś trzeba robic
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/

Najnowsze wpisy