Forum Polityka, aktualnościKraj

Ustawa rodzinna podpisana. Prezydent skierował ją do Sejmu

Ustawa rodzinna podpisana. Prezydent skierował ją do Sejmu

Wyświetlaj:
sisi200 / 46.238.222.* / 2015-03-27 21:22
co za bzdura jak można narzucać ojcom, żeby wykorzystywali urlop ojcowski i bardziej się angażowali w wychowanie dziecka teraz też mogą, dwa tyg. w zupełności wystarczą i tak żaden facet by nie wytrzymał w domu z dzieckiem dłużej? a urlop rodzicielski powinien pozostać taki jaki jest i tak to matka musi być przy dziecku to ona je karmi piersią co za porąbany pomysł jakiejś głupiej pani profesor pożal się Boże. Zawsze kogoś korci żeby coś zmienić, jak jest dobrze tak jak jest to po co zmieniać. Chyba się komuś nudzi:((((((((,myślę, że to tylko wymówka żeby rodzicom zabrać część rodzicielskiego, żeby szybciej do pracy wrócili, jakby weszła w życie ta zmiana o której mówi ta Pani prof. to na pewno w większości rodzin ta część przeznaczona tylko dla tatusiów byłaby nie wykorzystana, brawoo!!! jeśli o to chodziło dobrze, że ja właśnie korzystam z urlopu rodzicielskiego i nie załapie się na te zmiany przynajmniej mieszkanie jest wysprzątane, dziecko najedzone, przebrane, zaopiekowane tak jak to powinno być i obiad gotowy na stole jak mąż wraca z pracy. Nie rozumiem po co ktoś na siłę próbuję nas uszczęśliwiać i poprawiać naturę. Niech się Pani lepiej puknie w czoło jak nie ma Pani co robić.
onnn / 89.231.172.* / 2015-03-27 23:21
Sama się puknij w czoło, ja jako ojciec chętnie posiedzę ze swoim dzieckiem i rok, ale skoro ty wrzucasz wszystkich facetów do jednego worka to ja mogę powiedzieć ze wszystkie kobiety maksymalnie wykorzystują swoje przywileje urlopowe, łącznie z tym że idą na zwolnienie gdy tylko dowiedzą się że są w ciąży. Byle się nie przepracować.
Do ekspertów / 31.51.83.* / 2015-03-28 04:13
Pewnie, że posiedzisz z dzieckiem leniu. Byle pilot od telewizora i browar były pod ręką. Najpierw sobie porzygaj co rano przez jakieś trzy miesiące, lataj sikać co pięć minut, spróbuj założyć buty na opuchnięte stopy, a potem zawiąż w nich sznurówki albo zapnij suwak, o ile ci brzuch pozwoli. I do roboty. A jak się już położysz do łóżka wieczorem, to spróbuj spać inaczej, niż na boku pamiętając, żeby kopy po żebrach ignorować. Boli, bo przecież musi boleć, poród podobno też. Ciekawe, że mężczyzn zwykły tygodniowy katar potrafi niemal zabić, ale w sprawie dziewięciomiesięcznej ciąży każdy jeden jest kompetentny jak orzecznik ZUS-u.
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
JA--- / 81.190.90.* / 2015-03-27 20:35
A ZYCIE SOBIE I BURDEL SIE KRECI ---------- NIE REALISTYCZNE PLANY NA ZYCIE Z JALOMUZNA W KIESZENI I PUSTYM ZLADKIEM
KORWiN / 5.172.247.* / 2015-03-27 19:55
Znów ten socjalizm i przyzwyczajanie psów do merdania ogonem. Tylko czy wy rozumiecie, że psy to nie ludzie?
elrose / 188.116.35.* / 2015-03-27 19:52
Z powyższego artykulu nie wynikają żadne konkrety, tzn, że ustawa to tylko mydlenie oczy przed wyborami. Takie p*****, p*****...
trup / 91.240.30.* / 2015-03-27 19:30
był taki jeden wpis z którego wynikało że albo praca albo dzieci o co chodzi ? dlaczego stawia się kobietę z dzieckiem pod ścianą i daj jej do wyboru czyli zadnego albo praca albo dzieci ? co kobieta już nie zasługuje na to żeby się rozwijać ?
Symoko / 89.74.165.* / 2015-03-27 19:08
A co zrobić z dziećmi pomiędzy 14 a18 rokiem życia? Na cztery lata oddać do przytułku, bo w tym wieku rodzicom nic nie przysługuje, a nawet do pediatry takie dziecko musi stawić się z opiekunem......
Bea367 / 83.21.171.* / 2015-03-29 23:03
dokładnie. Pani doktor nie przyjęła mojego 15 letniego syna, ponieważ powiedziała, ze musi przyjść z mamą (wychowuję, go samotnie)....Pracuję, nie dostałam zgody na wyjście z pracy, bo to kolidowało akurat tego dnia z interesem pracodawcy...dalsze pisanie zbyteczne
Matka 2-latka / 95.49.154.* / 2015-03-27 21:18
A co z dziećmi powyżej 4 roku życia, którego (samotny) rodzic nie może odmówić wyjazdu w kilkudniową delegację? Odmówi - zwolnienie dyscyplinarne. Pojedzie - trafi do więzienia za porzucenie malutkiego dziecka?
bla bla bla / 83.230.14.* / 2015-03-27 18:58
Ustawa nic nie wnosi dla większości społeczeństwa. Ile jest firm ,które grzecznie i bez zająknięcia udzielają urlopu tzw. opieki? no ile? strach się spytać w większości firm o coś takiego, szczególnie małych, gdzie w razie "w" nie ma kto za Ciebie pracować....brednie i tyle, a rzeczywistość swoje
kasta1 / 77.45.44.* / 2015-03-27 17:26
czyli nic się nie zmieni tak jak wolne soboty ale głupiemu Polakowi wystarczy słowo wolność i już jest wolny słowo jest dobrze i głipiemu Polakowi jest dobrze itp. itd
Marys410 / 89.77.182.* / 2015-03-27 17:10
A może tak zacząć udzielać urlopu godzinowego zamiast w wymiarze całego dnia? Przykładowo wizyta u lekarza nie będzie skutkować tym, że tracę cały dzień, a tylko 2-3 godziny
rodzic / 89.68.32.* / 2015-03-27 15:06
Politykę prorodzinną powinno prowadzić Państwo na swój koszt, a nie na koszt pracodawców. Ponadto to tylko pozory, a nie rzeczywiste działania. Brak działań dotyczących zapewnienia miejsc w żłobkach, przedszkolach. Dzieci w szkołach mają po 3-5 lekcji - w praktyce albo przesiadują bezczynnie w świetlicach, albo błąkają się po mieście. A po powrocie do domu rodzice muszą odrabiać z nimi lekcje, uczyć je itp. A nauczyciele high live. Szkoła zamyka swe wrota w święta, ferie i prawie 2,5 miesiąca wakacji. TUTAJ JEST POTENCJAŁ DO POLITYKI PRORODZINNEJ!!
ana900 / 83.11.60.* / 2015-03-27 21:37
dokładnie...dzieci siedza po kilka godzin w szkole ,potem swietlica ...a rodzic po 12 godzinach pracy jeszcze tłumaczy lekcje...bo w szkole jakos nauczycielom sie nie chce...
😞 / 89.70.71.* / 2015-03-27 18:09
Hahaha dobre😊 dzieci to nie roboty, tez maja prawo do odpoczynku! A szkola, przedszkole czy żłobek nie maja wychowywać dzieci od tego jesteś Ty drogi rodzicu😃 skąd w ogóle takie u Was ludzie myślenie! Przerażacie mnie😞
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
E.G. / 77.255.8.* / 2015-03-27 20:29
Zgadzam się z wypowiedzią. To Rodzice są odpowiedzialni za wychowanie swoich dzieci ,natomiast przedszkole ,szkoła mają zadanie wspierące. Dzisiejsi Rodzice najchętniej pozbyliby się dzieci i zamknęli w instytucjach na 24 godziny.
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
druga strona / 85.237.181.* / 2015-03-27 17:50
Nie wiem do jakiej szkoły uczęszcza Pani/Pana dziecko, ale w naszej w czasie ferii świątecznych są dyżury a praca nauczyciela była high live może 20 lat temu, ale nie teraz. Poza tym szkoła wspiera proces wychowawczy,a nie wychowuje za rodzica. Odrabianie z dzieckiem lekcji i poświęcanie mu czasu jest obowiązkiem rodzica. Najłatwiej wychowanie dziecka zrzucić na szkołę, babcię, kościół i inne instytucje, bo ja(rodzic) nie mam na to czasu, albo ochoty. To po co dzieci???
bogos / 83.22.94.* / 2015-03-27 15:00
wszystko fajnie, tylko moj chlop nie bedzie siedzial z dzieckiem, poniewaz zarabia dwa razy wiecej ode mnie. a jak wiadomo na urlopie wychowczym nie dostaje sie pensji-i slusznie przeciez siedzenie w domu z dzieckiem to taka p*******. ciekawe dlaczego kazdy zwiewa do pracy czym predzej, byle z mlodym nie siedziec.bleeeeeeeeeeeee
tiaa / 194.99.117.* / 2015-03-27 15:06

ciekawe dlaczego kazdy zwiewa do pracy czym predzej, byle z mlodym nie siedziec

no nie każdy jednak. Zalezy kto ma jaką pracą, kto jak dogaduje się z dziećmi i kto je autentycznie kocha. Poza tym, nie rozumiem po co ktoś decyduje się na dziecko jak lepszym zajęciem jest dla niego praca zawodowa niż spędzanie czasu z dzieckiem? Wolisz pracę to pracuj i daj spokój sobie z dziećmi
E815 / 89.72.169.* / 2015-03-27 16:55
daj sobie spokój z dziećmi?? lekka przesada, przewaznie jest tak ze facet zarabia więcej, a w Polsce nie da się żyć z jednej wypłaty, niestety
tiaa / 95.160.43.* / 2015-03-27 18:25
nie zrozumiałeś, przeczytaj jeszcze raz co napisałem.
bogos / 83.22.94.* / 2015-03-27 15:17
ja mowie ogolnie. jestem ze swoim dzieckiem, bo je kocham i wole patrzec na nie niz na te falszywe twarze w mojej pracy. a ludzie decyduja sie na dzieci zeby nie byc gorszym niz kolezaniki ktore juz maja i kuzynki, albo zaliczaja wpadke. a potem narzekaja ze dziecko im cale zycie odbiera i nie moga sie realizowac.
zamęt / 188.116.35.* / 2015-03-27 14:58
wyborcza propaganda - coś wydlużyć, dać troche jednym zabrać troche drugim I w sumie w totalu się nic nie zmienia tylko p********* po tych zmiana pozostanie

Wujek dobra rada ciapa miesza
Specyfik / 194.33.77.* / 2015-03-27 14:55
P..lenie. Ustawa ustawą, moja żona pracuje w prywatnej firmie więc nie będziemy mieli drugiego dziecka bo to automatycznie wiązałoby się z utratą pracy, a znalezienie pracy po urlopie macierzyńskim jest nierealne. Utrzymanie rodziny z jednej wypłaty też jest niewykonalne. Ustawami nie zmienicie mentalności Polaków ani nie zmienicie polskiego feudalnego kapitalizmu i chorej sytuacji społecznej. Równie dobrze możecie wprowadzić ustawę, że wszyscy w Polsce są szczęśliwi i czekać na cud.
Donald2 / 87.207.62.* / 2015-03-27 14:37
Kiełbasa wyborcza!Oczywiście takie ustawy może pan Komorowski podpisywać,bo państwo w niczym nie pomaga!Ustawę prorodzinną wydał wcześniej Tusk:im więcej dzieci,tym więcej za śmieci!
wujcio / 95.160.84.* / 2015-03-27 14:25
te wuje z po i psl naprzyjmowali sobie do poracy wyborcow i pod te wybory dla swoich znowu tworza przepisy przeciez musza rzadzic bo inaczej byc moze trafia do p******

Najnowsze wpisy