Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Ustawa śmieciowa pogrąży samorządy? Czeka nas rewolucja

Ustawa śmieciowa pogrąży samorządy? Czeka nas rewolucja

Wyświetlaj:
PRAWDA O ŚMIECIACH / 83.17.36.* / 2013-03-29 13:45
PRAWDA O ŚMIECIACH :
Jeżeli my za pojemnik 120 l. do gminy zapłacimy 12 zł to gmina zarobi na tym 5-6 zł.
Teraz 5 zł pomnożyć przez 52 tygodnie w roku i średnią ilość gospodarstw domowych w mieście (miasto 100 tys ludzi = 45tys gospodarstw) wynik niesamowity :
15 MILIONÓW zł NASZYCH PIENIĘDZY TRAFI DO GMINY
TO NIE WALKA O ŚRODOWISKO TYLKO O NASZĄ KASĘ !!!
Zdzisław0329 / 31.63.163.* / 2013-01-03 22:19
Ustawa śmieciowa czy pogrąży samorządy - tego nie wiem, wiem tylko, że takie kryteria naliczania opłat na pewno pogrążą zwykłych ludzi. Jest to okradanie ludzi w "białych rękawiczkach". Do tej chwili jako właściciel nieruchomości SAM wybierałem firmę i płaciłem za SWOJE śmieci. Teraz to gmina ustali wysokość opłaty, to gmina wybierze firmę - oto przykład wolnego rynku, demokracji i swobody. Dlaczego ktoś ma decydować za mnie, dlaczego mam płacić za czyjeś śmieci? Tych, którzy pozbywają się odpadów nielegalnie należy ścigać - gminy mają do tego celu narzędzia i niech egzekwują prawo a nie obarczać tych najbiedniejszych. Parlamentarzyści jak chcą zrobić coś dobrego dla środowiska niech wezmą przykład z innych państw. Może już najwyższy czas wrócić do opakowań szklanych zwrotnych, papierowych i na pewno śmieci będzie mniej.
Eliot Ness / 83.30.115.* / 2012-11-01 18:07
Trzeba żądać ustalenia nazwisk ludzi odpowiedzialnych na wszystkich szczeblach władz państwowych i usunięcia ich ze stanowisk - osób odpowiedzialnych za to, że 10 lat od podpisania unijnych zobowiązań w zakresie terminów osiągnięcia unijnych standardów gospodarki odpadami... Zamiast narzędzi jakimi dysponują gminy zachodnioeuropejskie dla sprawnego wykonywania zadania własnego jakim jest gospodarka odpadami - rząd podał w ustawie lodziarski scenariusz odsunięcia gmin od tej dziedziny municypalnej i skazania mieszkańców na coraz wyższe opłaty za usuwanie odpadów. Patrzeć na google.pl na czym polega prawidłowa gospodarka odpadami komunalnymi na hasło "jak to robią z odpadami Szwedzi"
dla chcącego - nic trudnego / 91.102.104.* / 2012-10-31 23:14
" władze samorządowe poinformują, jakie opłaty będą uiszczać mieszkańcy za wywóz śmieci " -

Tylko szanowny samorząd zapomniał,że już działają INNE firmy , które odbierają segregowane śmieci na własny koszt !

Moi dziadkowie i ich sąsiedzi z dzielnicy mają oczywiście umowy z Miejskim Przedsiębiorstwem Oczyszczania , ale w pojemniku MPO ląduje przeważnie frakcja "mokra" - bo szkło, plastiki, papier i drewno (np. gałęzie z ogródka) odbiera jakaś INNA firma ZA DARMO i zostawia GRATIS co tydzień WORKI na te segregowane śmieci!
AndreaMerkel / 79.186.34.* / 2012-11-25 14:49
Mieszkam na wsi. Wszystkie odpady roślinne wyrzucam na kompost. Odpadki mięsne zjada mój pies. Plastiki, puszki metalowe, butelki są odbierane jako surowiec wtórny. W dniu opróżniania kubła, za który płacę ponad 50 zł kwartalnie, latam po całym gospodarstwie jak przysłowiowy Żyd po pustym sklepie szukając czegoś, co mógłbym do niego wrzucić. Ustawa śmieciowa posłuży bogatym do tego, aby od biednych wyciągnąć kolejną porcję pieniędzy. Jak słyszę słowo Unia Europejska dostaję drgawek. Znów zmierzamy do sytuacji, w której przyciśnięty do muru naród wybierze swojego Jakuba Szelę i krew się poleje.
Eliot Ness / 83.10.225.* / 2012-10-31 22:00
Wystarczy wkleić do wyszukiwarki google.pl hasło: "jak to z odpadami robią Szwedzi" i poczytać ten punkt odniesienia, który powinien być drogowskazem do czego powinniśmy zmierzać...
Eliot Ness / 83.10.225.* / 2012-10-31 21:56
Od ponad dwudziestu lat gospodarka odpadami komunalnymi to według ustawy o samorządzie gminnym zadanie własne samorządów - należy przeprowadzić śledztwo przez Centralne Biuro Antykorupcyjne dlaczego do tej pory nie implementowano dla polskich gmin takich samych narzędzi i mechanizmów zarządzania i finansowania w tej dziedzinie municypalnej... To kolejna afera - tym razem śmieciowa...
Malkontent911 / 88.199.5.* / 2012-10-31 21:08
Cóż... my jesteśmy odpadkiem od tego kretynizmu. To na Wiejskiej takie ustawy ustalają-bez względu z jakiej partii rządzili to nie wymyślili, żeby tak jak na zachodzie oddawać do sklepu za kasę. Wolą nas obciążać kosztami. Owszem są sklepy, które odbierają niektóre opakowania ale jest tych sklepów tyle, że ich nie zauważamy bo to znikomy ułamek procentowy. Może by tak ustawowo wprowadzić NAKAZ SKUPU OPAKOWAŃ W SKLEPACH tak jak na zachodzie. Niech politycy biorą z zachodu dobre przykłady gospodarowania a nie tylko tłumaczą, że na zachodzie polityk tyle zarabia to oni w Polsce też tyle muszą mieć. To zauważyli a reszta... cóż reszta ich nie dotyczy więc po mają sobie biedne głowy zawracać.
myślcie / 83.22.115.* / 2012-10-31 20:55
Jesteśmy kretynami ........ podwójnymi .
Najpierw płacimy za opakowania ,
potem jeszcze większe pieniądze płacimy za ich "utylizację" .
Konsument , to synonim idioty .

Zobaczcie co macie w koszach .

Najnowsze wpisy