Forum Forum finansoweBanki

Uwaga na Bank BPH i 30 rat 0% w Media Markt

Uwaga na Bank BPH i 30 rat 0% w Media Markt

alpha2 / 83.12.56.* / 2010-04-24 09:08
Kupilem sprzet w Media Markt za 1500 zl. Platnosc rozlozona na 30 rat po 50 zl, obslugiwana przez Bank BPH. Bank realizuje to przez karte kredytowa (w moim przypadku z limitem 5500 zl), ktorej nie trzeba aktywowac i w ogole uzywac (tak jest w moim przypadku). Po 6 miesiacach terminowych splat dostalem pismo od banku z informacja o obnizeniu limitu karty do 300 zl (!!!) bez podania zadnego powodu (moja sytuacja finansowa w tym czasie nie zmienila sie). Nie ma to dla mnie zadnego znaczenia, bo nie korzystam z karty, interesuje mnie tylko splacanie rat. Ale... Po 6 miesiacach mam do splacenia 24 rat, w sumie 1200 zl. W zwiazku z obnizeniem limitu karty do 300 zl bank zada, by nastepna rata splacila cale zadluzenie do 300 zl, czyli 1200 - 300 = 900 zl (!!!). Ocene i wnioski pozostawiam Uzytkownikom forum.
Wyświetlaj:
Grzegorz 300865 / 93.22.149.* / 2019-10-20 09:21
Szanowni czytelnicy
Niestety od momentu nastania tzw. demokratycznych rzadow my obywatele ktorzy utrzymujemy zlodziei rzadzacych w kolejnych odslonach stajemy sie coraz bardziej zadluzeni jako panstwo i jako obywatele.
Zawsze bylismy sprzedawani - kiedys przez paternaliste szlachte a obecnie przez kaczory kazdej masci...
Do czego zmierzam - nie ma takiego panstwa w Europie gdzie mozna bez konsekwencji okradac pod roznymi szyldami ...
stanislaw222 / 83.23.8.* / 2017-12-17 15:16
W media expert bralem telefon na raty,ktury kosztowal 2.300 pln,wplata wlasna wynosila 300 pln.po rozlozeniu na raty,muj kredyt jak sie puzniej okazalo wyniosl 39500 pln,po podpisaniu umowy nie bylem w zupelnosci swiadom tego poniewaz sprzedawca wprowadzil mie w blod,zataiajoc ile w sumie mie wyniesie splata,polapalem sie dopiero w domu ,Bank agripol,2000 pln w bloto,to jest,splacam po dwie trzy raty na raz,zobaczymy efekt koncowy,czy mi zwruco nadplate.lapio nieswiadomych emerytow.
omijający bank / 89.79.103.* / 2014-12-09 12:13
Witam
kupiłem sprzęt w Media M 30 x 0 % za 2000 zł do tego Credit Agricole Bank daje kartę- opłata roczna 40 zł
- ok
teraz dowiaduje się ze bank zerwał umowę ze sklepem Media i w styczniu, dostane nową kartę z banku Credit Agricole za którą opłata ,,, teraz miesięczna będzie wynosić 7 zł x 12 miesięcy 84zł brawo, więcej mają niż kredyt oprocentowany -0 procent,,,, ha ha jak nie tak to z drugiej strony [...]

### Post edytowany z powodu złamania regulaminu Forum Money.pl ###
.obiektywny. / 81.190.61.* / 2013-04-11 11:34
Dopiero po 6 mies.(!!!) a więc już po fakcie udzielenia kredytu zmieniają warunki !
Tzn. należy skrzętnie omijać "Media Markt" i inne placówki współpracujące z bankiem BPH!

Ps. Jak zauważyłem ,"M M" i tak świeci pustkami.
pietros / 83.24.186.* / 2013-04-16 13:54
Jaką to w ogóle zmianę tam wprowadzili? Straszysz, a nie piszesz co dokładnie wynikło. Sprawdź, może miałeś taki zapis w umowie? Warto najpierw ją przeczytać :) Banki bez wyraźnej zgody kredytobiorcy (czyt. podpisu) nie mogą zmienić warunków kredytu.
frozen13 / 83.9.66.* / 2013-04-11 11:23
Z doświadczenia wiem, ze banki nie odrzucają wniosków kredytowych bez powodu, a jeżeli mają jakieś wątpliwości to mogą np. obniżyć dostępną kwotę.
Zatem nie szukajcie tutaj bankowych podstępów bo im raczej zależy na udzielaniu kredytów. Pamiętajcie, że banki głównie z tego żyją!:)
DDDDDDDDDDDDDDDDD / 83.4.16.* / 2016-06-10 19:34
BANK BPH TO NAJGORSZY BANK ZŁODZIEJI KTORZY KOMBINUJĄ JAK KLIJENTA OSKUBAC MOJA ZONA COS WZIĘŁA NA KREDYT SPŁACAŁA RATY RAZ ZA WCZESNIE O DZIEN DOSTAŁA KARE 50 ZŁ RAZ O DZIEN ZA POŻNO DOSTAŁA KARE 50 ZŁ POTEM JAK JUZ ROZWIĄZYWAŁA Z BANKIEM UMOWE ZNALEZLI DLA NIEJ 08 GROSZA ODSETEK TO TEZ CHCIELI ZA TO KARY A WIĘC Z TYM BANKIEM W ZYCIU JUZ NIC NIE CHCE MIEC WSPOLNEGO AMENNNNNNNNNN
pircek / 37.209.146.* / 2013-03-31 15:53
tak jak w tytule NIE MA. Są tylko akcje promocyjne co jakiś czas na te raty a tak to słono trzeba bulić za raty! Nie podpisujcie takich umów bo was zrobią w 4 litery!!! Szkoda czasu i kupujcie za gotówkę lub inny kredyt w internecie bo jest taniej kilkaset złotych czasem! A media i euro i saturn nie se żyją w kryzysie BUHAHAHAHAHAHA
MajkiMajki / 83.6.202.* / 2013-04-04 21:18
A ja wziąłem ostatnio komputer w MM na raty 0% i nic nie dopłacam. Kredyt dostałem w niecałe pół godziny i to na sam dowód, bez dodatkowych zaświadczeń, ponieważ brałem u nich już wcześniej. Każdy bank ma swoje zasady udzielania kredytów i mechanizmy, które sprawdzają zdolność kredytobiorcy. Jeden np. bez problemu akceptuje umowy zlecenie czy o dzieło a inny nie bierze ich w ogóle pod uwagę przy wyliczaniu zdolności. W sumie nie ma się co dziwić. Wystarczy zadzwonić na infolinię Lukasa (teraz to się chyba Credit Agricole nazywa), który obsługuje MM i dopytać o szczegóły.
.obiektywny. / 81.190.61.* / 2013-04-11 11:37

A ja wziąłem ostatnio komputer w MM na raty 0% i nic nie dopłacam.


Wszystkie opłaty związane zakupem na raty masz już wliczone w cenę zakupionego towaru.

- Naiwny ...
.
masakra737 / 87.205.215.* / 2013-01-14 16:23
Wielkie napisy RATY 0% bez kosztów ! Chciałam zakupić sprzęt za 4500 zł po czym na koniec po wielkich kłopotach wypisywania wniosku przez niekompetentne osoby usłyszałam po cichu "koszta kredytu to 850 zł..." no i tak zakończyłam zakupy wytchodząc wkurzona stratą sporej ilości czasu i oszustwem jakim przyciągają do siebie kientów !!! Uciekać !!!
nnnnn / 164.127.34.* / 2014-03-02 23:11
[...]za darmo chcesz,nauczylicie sie raty 0 co to naczy 0, za co ma funkcjonować bank jak wszystkim da na 0?????

### Post edytowany z powodu złamania regulaminu Forum Money.pl ###
Jajasiu / 79.186.218.* / 2013-03-24 16:47
Zgadzam się w 100%
Miałem taki sam przypadek .Przedłozyłem mase zaświadczeń o dochodach ,z których mógłbym kupić jednorazowo kilka takich produktów , o który się starałem dostać kredyt . W końcy stwierdzono ,że jest "coś" nie tak i zaproponowano mi "tylko" przeszło500 zł więcej przy cenie towaru 2250 ,przyczym zażądano jeszcze wpłatę 250 zł . Takie to są rat % procent w Media Markt . Chodzi tu o celeowe zmęczenie klienta załatwianiem formalności aby później mu podsunąć cudem zdobyty korzystny kredyt . O kompetencji pracownika nie będę już pisał .
Ten przypadek mnie spotakł z Lukas Bank ale jak widać praktyki takie są wszędzie takie same
Jajasiu / 79.186.218.* / 2013-03-24 16:46
Zgadzam się w 100%
Miałem taki sam przypadek .Przedłozyłem mase zaświadczeń o dochodach ,z których mógłbym kupić jednorazowo kilka takich produktów , o który się starałem dostać kredyt . W końcy stwierdzono ,że jest "coś" nie tak i zaproponowano mi "tylko" przeszło500 zł więcej przy cenie towaru 2250 ,przyczym zażądano jeszcze wpłatę 250 zł . Takie to są rat % procent w Media Markt . Chodzi tu o celeowe zmęczenie klienta załatwianiem formalności aby później mu podsunąć cudem zdobyty korzystny kredyt . O kompetencji pracownika nie będę już pisał .
Ten przypadek mnie spotakł z Lukas Bank ale jak widać praktyki takie są wszędzie takie same
uciekac / 87.205.215.* / 2013-01-14 16:22
Wielkie napisy RATY 0% bez kosztów ! Chciałam zakupić sprzęt za 4500 zł po czym na koniec po wielkich kłopotach wypisywania wniosku przez niekompetentne osoby usłyszałam po cichu "koszta kredytu to 850 zł..." no i tak zakończyłam zakupy wytchodząc wkurzona stratą sporej ilości czasu i oszustwem jakim przyciągają do siebie kientów !!! Uciekać !!!
Beata665 / 217.97.178.* / 2013-02-16 21:31
Całkowicie się zgadzam. Raty owszem ale nigdy w BPH
Toma$ / 83.14.204.* / 2012-10-03 09:09
czytam od długiego czasu te komentarze na temat banku BPH i jestem w lekkim szoku . Tez kupiłem tam sprzęt na raty 0% dostałem karte kredytową ktorej nie chciałem ale zacząłem z niej korzystać w czarnych godzinach , ale wszystko sie zgadza sprzet spłacony kredyt zamkniety , karta społacona grzecznie czeka na kolejne użycie , limit 3300, mili ludzie tam pracują chętnie doradzają nawet w banku jak omijać czesto ich własne dziwne przepisy , nie miałem żadnego problemu z Bankiem BPH jak i nie mam z Santanderem z którym tez kupuje w MM na raty 0% wiele z waszych przypadkow to odosobnione przypadki zebrane w internecie na forum z całej polski , w kazdym banku sie zdarzają podobne rzeczy poczytajcie o innych bankach ale wszystko da sie wyprostować tylko swoje sprawy trzeba brac w swoje rece a nie płakać bo wyciag nie taki przyszedł , Banki chętnie pomagają i korugują takie sprawy bo żyją z kredytów i opinii o nich , Nie wątpie w to że macie rracje bo np ja miałem dziwne przygody z mBankiem bo trafiały do mnie jakieś kosmiczne salda i proszono mnie o spłate karty ktorej nawet nie miałem ,poszedłem i sie okazało że w systemie widnieje człowiek ktory sie nazywa tak samo jak ja urodził sie jak ja a nasze pesele różnią sie 1 cyfra którą ktoś akurat pomylił wprowadzając klijenta do systemu i wyswietliłem sie ja jako osoba ktora juz korzystałą z usług mBanku i karta została przypisana mi a wydana panu ktory sie nazywałtak samo heh , taki fenomen , ale wszystko sie wyjasniło bez zgrzytów
hmdw / 217.74.68.* / 2012-10-26 12:29
Mocno naciągane z tym numerem PESEL.
PESEL składa się z 11 cyfr. 6 pierwszych data (ok możecie mieć takie same), 4 kolejne to numer z sekwencji (z czego 4 cyfra określa płeć). Cudownym zbiegiem okoliczności (urodzenie w odstępie 1 minuty). Natomiast na koniec dochodzi cyfra kontrolna, która jest tak skonstruowana, że zmiana jednej cyfry znacząco zmienia cyfrę kontrolną.

Podsumowując nie ma możliwości, żeby 2 numery PESEL różniły się 1 cyfrą.

Sam fakt, że dwie osoby nazywają się tak samo i urodziły się tego samego dnia już zakrawa na pierwszą stronę Fakru
oszukany klient / 79.188.213.* / 2012-04-24 19:11
A czy bank ma prawo podnieść spłatę kredytu o podatek VAT???? Myśleliśmy, że kredyt jest spłacony, chcieliśmy sprawę zamknąć, ale pani w banku powiedziała, że VAT zmienił się na 23% i w związku z tym przyślą ile ma być za to dopłaty! I jeszcze jedno, jakie oni dają potwierdzenie spłaty kredytu? W jakiej formie, żeby człowiek był pewny, że sprawa jest zamknięta?
bph / 89.68.117.* / 2012-04-18 22:39
najgorszy,złodziejski bank z jakim kiedykolwiek miałem do czynienia.Cała sytuacja podobna do poprzedników:(
załamany / 194.169.236.* / 2012-02-06 12:51
Chciałbym złożyć skargę na działania podejmowane przez Bank BPH, jednocześnie, prosząc o pomoc. Przedstawię sprawę od początku: w dniu 21.04.2011r. zakupiłem w Media Mark w Gdańsku (laptopa z torbą) na 30 rat bez oprocentowania. Po jakimś czasie, przysłano mi kartę kredytową Banku BPH S.A. (uszczęśliwiając mnie na siłę). Korzystałem z karty kredytowej do dnia, kiedy mi skradziono dokumenty i zgłosiłem do banku ten fakt z prośba o zablokowanie jej. Mimo, że spłacałem na bieżąco rachunki przesyłane przez bank, podjąłem działania mające na celu uregulowanie zadłużenia związanego z korzystaniem z karty kredytowej (nie licząc spłaty raty za zakupiony laptop). I od tego momentu zaczął się problem. Wykonałem dwukrotnie telefon na infolię, prosząc o podanie mojego zadłużenia zaciągniętego z korzystaniem z karty. Zdziwiłem się bardzo, kiedy podano mi dwie różne kwoty. Aby uspokoić swój niepokój, zwróciłem się na piśmie do banku o podanie wszystkich operacji - zadłużenia jak i wpłat. Po dwukrotnym zwróceniu się, w końcu za drugim razem otrzymałem taki wykaz. Przelałem podaną kwotę, mając nadzieję, że sprawa karty kredytowej jest zamknięta. Okazało się, że nie. Na początku zakupu w Media Mark wyliczono mi raty w wysokości 85,67 zł i przez kilka miesięcy spłacałem, dzisiaj rata wzrosła do sumy 115,67 zł. – dlaczego? - nie wiem. A najlepsza jest odpowiedz banku, cytuję – „kredyt z użyciem karty kredytowej MasterCard jest kredytem odnawialnym, co oznacza, że nie ma możliwości określenia długości okresu kredytowania, czy wysokości miesięcznej raty kredytu, stąd też nie ma możliwości przesłania harmonogramu spłat ww. kredytu.
Czy ktoś, jest w stanie mi wytłumaczyć, o co tu chodzi? Czy spłata przeze mnie kwoty zaciągniętej przez korzystanie z karty kredytowej nie załatwia sprawy? Jaki odnawialny kredyt, czy do końca mojego żywota będzie mi się odnawiał kredyt?
Jest to skandal. Złapią klienta w swoją sieć i robią, co chcą. Czy jest ktoś w tym kraju, co rękę poda i wyciągnie człowieka z tej otchłani? Szukam pomocy i proszę o nią!!! Pozdrawiam
ona721 / 87.206.231.* / 2013-03-22 18:31
1. jak nie wiesz co podpisujesz, to nie podpisuj.
2. Kredyt odnawialny to coś w stylu Debetu na koncie. W sensie, że jak go spłacisz, to masz kolejny kredyt przyznany za taką kwotę jak poprzednią, z której możesz korzystać. Nie wiem, nie znam się.
3. W żaglu za to raty są oprocentowane na jakiś masakryczny procent...
uglydrake / 164.127.189.* / 2012-02-28 21:34
Przeczytajcie moją historię - Niezwyczajny bohater
ja64 / 77.91.27.* / 2011-08-24 20:42
Jestem następnym oszukanym przez ten bank! Jest to złodziejski bank, radziłbym omijac go z daleka! Wysyłają monity listowe i telefoniczne, za które trzeba płacic i przekracza to spłatę kupionego sprzętu.
Beata665 / 217.97.178.* / 2013-02-16 21:38
Dokładnie tak. Przez jeden (dokładnie jeden dzień opóźnienia) jeden jedyny raz płaciłam 4 razy po 25 złotych. To skandaliczne zdzierstwo zostało mi nawet pokrętnie wytłumaczone. A to za wcześnie, a to za późno a to nie w terminie księgowania... paranoja. Nigdy więcej banku BPH
frugo83 / 83.20.195.* / 2011-08-17 19:12
to nie jest jedyny bank, który robi ludzi w @#$% problem polega na tym, że biorąc pod uwagę fakt że znacznej większości z nas nie stać na zakupy za gotówkę to banki będą wykorzystywały taką sytuację i będą nas dymały na każdym kroku. Zapraszam do czytania mojego bloga
e-konto.tk postaram się wkrótce poruszyć tam temat bankowych kredytów i tego jak sobie radzić z niektórymi rzeczami
Tomasz st / 83.30.229.* / 2011-06-01 00:53
szanowni Państwo Bank BPH promuje politykę jak oszukać legalnie swoich klientów i wyciągnąć z nich jak najwięcej pieniędzy. Bank BPH obsługuje sprzedaż ratalną marketu Saturn który oczywiście promuje hasło reklamowe "30 rat 0%" Jest to oczywiście nie zgodne z prawdą. By móc spłacać zakupiony towar w ratach musimy podpisać umowę z BPH na kartę kredytową której większość wcale nie chce i pewnie w ogóle z niej nie korzysta. Oczywiście przy tej okazji pojawiają się opłaty; roczna za kartę z której nie korzystamy - 45 zł, spóźnienie w spłacie chociażby o jeden dzień to 16 zł kary - no bo przecież monit telefoniczny kosztuje. Oczywiście wszelkie skargi czy reklamacje czy tez prośby o wyjaśnienie , tylko i wyłącznie korespondencją listowną. Taki to Ci bank przebiegły i łasy na pieniądze konsumenta. Reasumując Bank BPH kroi na lewo i prawo, w ogóle nie licząc się ze zdaniem klienta, ostatecznie dając do zrozumienia "Przecież podpisał Pan umowę"- Szanowni Państwo temu bankowi już dziękujemy
nesta_fan / 83.12.176.* / 2011-08-16 08:43
tak, to prawda
poszłam nawet do Media Markt nawtykać im za to ,a tam babeczka w płacz ,że ona też jest ofiarą tego głupiego banku...poza tym MM nie korzysta już z usług tego banku ...ale co się obłowili to ich
gizmunio / 194.156.44.* / 2011-08-07 13:46
Niestety myli się Pan bardzo od trzech lat kupuję w saturnie na raty i ani razu nie zdazyło mi się być oszukaną zawsze mam prawdziwe 0% bez wmuszania we mnie ubezpieczenia i innych kiczy. Wystarczy posłuchać i zrozumieć co do na mówią wtedy nie ma przykrych niespodzianek po podpisaniu umowy którą gwarantuję swoją głową nie przeczytał Pan na miejscu
Oszukany klient / 188.146.92.* / 2011-07-17 10:41
W maju 2010roku wziąłem kilka urządzeń na raty 0% za kwotę 4800 zł na 10rat.Spłaciłem raty pod koniec marca i wysłałem do BPH informację o rezygnacji z karty wraz z przeciętą kartą. Bank wysłał mi pismo,że nie mogę odstąpić od umowy, mimo faktu odesłania karty.W lipcu naliczyli opłatę roczną 45zł i na siłę próbują ze mnie zrobić klienta.Bank BPH to jest jakiś terrorysta. Ostatni raz wpakowałem się w takiej "gówno".Ostrzegam wszystkich !!!
do początku nowsze
1 2

Najnowsze wpisy

Konto osobiste - najlepsza oferta: