Forum Forum finansoweKredyty

uwaga na BKKW - dług w AIG

uwaga na BKKW - dług w AIG

J_K / 89.74.132.* / 2010-03-10 21:29
Witam, mam problem i proszę o radę bo nie wiem już co robić!!!!
Na początku marca mąż dostał od firmy windykacyjnej bkkw,
działającej w imieniu banku AIG, wezwanie do zapłaty na

500 zł z kawałkiem. Kwota wydała nam się dziwna, bo raty płacimy
mniejsze, a dodatkowe opłaty płacimy na bieżąco.

Mąż zadzwonił do windykatora i dowiedział się, że sprawa dotyczy
jego umowy pożyczki Fakt, umowa taka istnieje, ale ostatnia rata została zapłacona po 20 lutym przelewem, czyli kilka
dni przed terminem i nie powinno byc problemow Chyba 2 lub 3 razy dzwoniliśmy do tego windykatora z pytaniem za co wlasciwie jest ten dlug, za każdym razem otrzymując informację, że taka kwote przyslal bank i gdybysmyplacili uczciwie jak sie na umowie zobowiazalismy to nie musielibysmy teraz sie martwić a jak mu nie wierzymy to on nam wysle wezwanie do zaplaty za ktore zaplacimy
50zl.

Gdy maz zamilkł windykator zaczal do niego krzyczec ze nie
powinnismy sie dziwic skoro zyjemy na bakier z uczciwoscia i ze nasze problemy go nie interesuja bo jedyne do czego
dluznik ma prawo to w zebach placiuc dlugi nawet kosztem obiadu i kolacji! uznaliśmy sprawę za skandaliczna i zakończoną bo nie przywyklismy do takiego chamstwa.

Tymczasem na początku marca tego roku zadzwoniła do mnie (nie do męża) pani z ukrytego numeru i nie przedstawiając się zażądała rozmowy z mężem mowiac ze chodzi o nasze dlugi w aig.
Rzecz jasna do tej rozmowy nie doszło (zapytałam się kim jest i w jakiej dokladnie sprawie dzwoni, ale nie chciała powiedzieć). Tego samego dnia zadzwoniła na komorke do córki (była za granicą), potem do syna, od którego uzyskała numer tel. do męża. Do męża nie zadzwoniła, ale po tygodniu znów zadzwoniła do mnie i po zapytaniu czy jestem zona zapytala czy milo jest byc zona
naslynniejszego dluznika w polsce ktorego rodzice juz z domu
przegonili! Nie czekajac na moja odpowiedz wykrzyczala ze zada ode mnie natychmiast adres na ktory ma do mnie wyslac
komornika abyt zabral nasz caly dorobek zyciowy poczawszy od tego co maja nasze dzieci!

Wsciekla rozlaczylam sie i zadzwonilam do bkkw. odebral jakis
windtykator ktory po tym jak sie przedstawilam zesmiechem powiedzial do mnie po nazwisku ze oczekiwali na moj telefon
bo o przekrętach finansowych mojego męża w bkkw jest glosno!
Probowalam wyjasnic nasze problemu ale on powiedzial ze dla niego to mozemy nawet zebrac na ulicy z glodu a dlug musimy zaplacic i to natychmiast bo inaczej cala nasza rodzina nas popamieta! mimo wszystko kazał płacić już prawie 400 zł a gdy zapytalam za co to dlug powiedzial ze to za naszą nieuczciwość i kombinatorstwo!!!

Wsciekla krzyknelam ze sobie nie zycze i ze wysle skarge na niego i azadalam podania nazwiska! Nakrzycrzal na mnie ze moglam sie skupic na poczatku rozmowy bo sie wtedy przedstawil i ze jak place dlugi tak jak slucham windykatorow to on sie nie dziwi ze wiedziemy dluznicze zycie. a reklamacje powiedzial zebym wysylala do woli bo jego kierownik z niejednymi cwaniakami z aig mial do czynienia i sam je rozpatruje a skarge na mnie osobiscie wyrzuci do smieci!!! Nie wytrzymalam i sie rozplakalam i rozlaczylam. nie wiem juz co robic! rozmawialam z 3 roznymi windykatorami i kazdy mi mowi o jaki dlug meza chodzi jaka kwota ale nikt nie chce wyjasniac za co to dlug skoro placimy na biezaco! Takiego straszenia ze moje dzieci pojda z torbami za dlugi meza doprowadzaja mnie do depresji.

Pytanie: jakiego argumentu użyć, żeby się ode mnie odczepiło to
bkkw, a poza tym, czy ma prawo atakować mnie i dzieci, skoro "dług" był męża? Czy są jakieś środki prawne, żeby to ukrócić?
Proszę o pomoc, bo to już trzeci miesiąc nękania, a widzę, że oni
nie robią nic, żeby sytuację wyjaśnić, a nawet jeszcze nas nękają.
Z góry dziękuję
Wyświetlaj:
Oliwa / 89.69.119.* / 2012-03-31 09:52
Do miesięcznika komputerowego była zamieszczona prepaidowa karta sim Orange Free na kartę, po włożeniu d tabletu i aktywowaniu pojawiło się natychmaist jako sms wezwanie od wspomnianej kancelarii BKKW że niby nie jest zapłacona faktura w UPC. Ponieważ należność została uregulowana 3 tygonie przed sms-em, a dodatko nie zgadzał się nr konta w UPC sprawdziłem w internecie co to za koncelaria i jej numery telefoniczne.

Dzięki kwerendzie trafiłem na wątki opisan eponiżej.

Nie kontaktowałem się z tą firmą - natomiast zastanawiam się gdzie zgłosić takie naganne praktyki ?
wt / 46.205.63.* / 2012-01-27 15:10
witam ta firma windykacyjna to jedno oszustwo w grudniu spoznilismy sie z rata placilem ja dopiero12 stycznia 18 stycznia placilem nastepna zeby nie bylo juz spoznienia ma potwierdzenia przelew robilem prosto z konta a teraz neka mnie i moja rodzine ta firma windykacyjna mowie im ze raty sa zaplacone ale jakby wcale nie brali tego pod uwage śmiechu warte zadaja splaty ale czego?? raty sa zaplacone czy ktos wie jak sobie z nimi radzic moze warto zalozyc sprawe o nekanie wybiore sie jeszcze do oddzaialu banku moze uda sie to wyjasnic
mm44ryn / 83.24.41.* / 2011-07-11 14:04
jeśli masz pisma od bkkw to wyślij je do oddziału UOKiK w Lublinie który ukarał BKKW decyzją RLU 23/2010 z 1-12-2010 mandatem w wysokości 37 000zł.Za drugim razem dostaną 10 razy tyle. Nagrywaj rozmowy
zbb / 91.192.204.* / 2011-12-21 11:50
mnie tez nekaja telefonami o kazdej porze dnia i nocy a na moje sms-y nie odpowiadaja,a w pierwszej rozmowie zostalam zwyzywana.Wiec z kim mamy negocjowac splate zadluzenia jak nie podaja swoich nazwisk z kim sie rozmawia a jedynie podaja nazwe firmy.Czy tak wygladaja negocjacje? Napisalam juz skarge do Sygma Banku ale nie doczekam sie chyba odpowiedzi bo z nimi tez nic nie da sie zalatwic,wiec narazie zbieram wszystko co do mnie przychodzi aby moc dzialac dalej,nosze sie tez ze skarga do Sadu jesli beda robic tak dalej a moj stan zdrowia sie pogorszy gdyz powaznie zachorowalam.tosa telefony ktore mnie strasza - 717739998 jak odbieram to sie wylaczaja a to telefony ktore do mnie wysylaja sms-y odbieraja wiadomosci odemnie i nie odpowiadaja na moje prosby - 784265676, 608436426,795210366,668082887,698794229,664879293,662951942, tak wyglada wspolpraca z nimi.Tych ludzi trzeba najpierw uczlowieczyc ,jak im tak zle i maja niedobrego prezesa to niech sie zwolnia bo mobbing to uprawiaja oni wobec klientow
xyz709 / 195.13.38.* / 2012-07-18 00:05
Ten telefon też do mnie wydzwania mimo ,że nikt nie dostarczył mi podstawy prawnej na piśmie, która upoważniała by do ściągania ewentualnego długu. W banku byłam zostawiłam namiary dres itp. A oni wysyłają mi jakieś smsy z propozycją ugody.
Rezydent / 89.187.244.* / 2012-01-09 20:20
Witam , chciałem się podkleić pod temat , dostałem sms z wymienionego numeru czyli 662951942 abym dał ogłoszenie o sprzedaży nieruchomości , tym bardziej mnie dziwi fakt że nie mam żadnych długów , pora zrobić porządek z tymi ludzmi ! sprawe kieruje do sądu , to jedyne wyjście uzyskania personaliów tych .....
korek23 / 2010-12-31 16:14
Czasami jedyną opcją dla zadłużonych jest skorzystanie z usług firm oddłużeniowych. Większość traktuje to jak ostatnią deskę ratunku, a w rzeczywistości nie ma się czego obawiać. Jeśli w porę udamy się do dobrego doradcy, to może nas to uratować przed poważnymi problemami.
Maks85 / 2010-12-03 19:06
Najszybszym rozwiązaniem jest kontakt z firmą oddłużającą.
Oni szybko i sprawnie rozwiążą takie problemy.
Gdzieś trzeba by takiej firmy solidnej poszukać.... Pozostaje pytanie gdzie ?
Jinn85 / 2010-12-05 18:38
Dość dobrym wyjściem z takiej sytuacji jest portal eBroker, który współpracuje z firmą oddłużeniową gdzie poprzez usługę oddłużania możemy sobie wszystkie zaległe kredyty zamienić na jeden niskooprocentowany.
Maks85 / 2010-12-05 20:16
W sumie o tym portalu niewiele słyszałem....
Jakie korzyści oferuje ? Nie wiesz może przez jaki czas firma ta "chroni" wierzyciela przed ponownym zadłużeniem ?
Jinn85 / 2010-12-05 22:38
Masz tutaj możliwość skorzystania z bezpłatnego doradcy, który poradzi ci jak możesz zniwelować to zadłużenie. Portal ten współpracuje z kancelarią prawną, która anuluje twoje karne odsetki i chroni twoj majatek, a oprócz tego jesteś pod opieką wierzyciela przez cztery miesiące W tym czasie skutecznie reguluje on twoje zadłużenia.
Maks85 / 2010-12-06 21:21
No to naprawdę kompleksowa oferta. Coś takiego powinno nieźle pomóc zadłużonemu po finansowej "wpadce"
Hmm konsolidacja zadłużenie to dobre i skuteczne rozwiązanie wielu długów.
Jinn85 / 2010-12-09 22:23
Tak i powiem ci, że jest ona najbardziej korzystna z tych, z którymi miałem styczność.
Maks85 / 2010-12-10 21:33
Ciekawie się zapowiada, może jeszcze jakieś konkretne dane.... ?
Jinn85 / 2010-12-11 23:19
Polecam ci przeczytać ten artykuł http://wyborcza.pl/1,75478,7731496,W_spirali_dlugow.html, z którego dowiesz się więcej o oddłuzaniu.
rober1488 / 87.207.17.* / 2012-03-28 01:53
juz zes sie kolego nagadal sam do siebie? po latach to komentuje, ale smiech jak najbardziej aktualny
miro112 / 94.254.149.* / 2010-12-27 14:49
witam wszystkich ja mialem podobne problemy, jak sie okazało takie zachowania windykatorów są bezprawne i można ich nieźle załatwić , mi pomogła firma oddłużająca z wrocławia tst consulting, są dość tani ale skuteczni pozdr.
kriskross / 2010-12-02 01:24
sprawa jest rzeczywiscie dosyc przykra tym bardziej ze jak widac nie przestrzega sie podstawowych zasad etycznych i kultury. Na jednym z serwisow finansowych widzialem opcje wykupienia pomocy/ prawnejkonsultingu przy oddluzaniu, rozbijaniu naleznosci na mniejsze raty, zmniejszanie odsetek, laczenie dlugu w jeden kredyt etc Moze tym powinna sie pani zainteresowac
Agi777 / 94.254.167.* / 2010-12-01 12:26
proponuje unikać wszystkiego co z aig związane to najbardziej dziadoski bank na rynku
były klient / 83.4.156.* / 2011-07-07 20:02
najgorszy bank na rynku to skur,,,,ska sygma banque! Ludzie nie bierzcie nic na raty poprzez sygme, to są same debile,bezmózgowcy., spóźnisz sie 5 dni ze spłatą i od razu telefon,straszą komornikiem,
OlekMigacz / 94.254.129.* / 2010-09-16 10:38
zobacz też tutaj:

http://tani-kredyt-gotowkowy.blogspot.com
audi43 / 2010-09-15 12:05 / portfel / Bywalec forum
...po pierwsze: czy smieszna firma windykacyjna BKKW posiada pełnomocnictwa od AIG do dokonania czynności windykacyjnych i czy Państwo je otrzymaliście.
jęśli nie otrzymaliście to BKKW może spadać na drzewo
po drugie: czy AIG sprzedało dług Państwa dla BKKW bo jeśli tak to AIG powinno powiadomić Was o takiej sprzedaży.
po trzecie: nękanie jest karalne i to że BKKW to robi należy zgłosić na policję
po czwarte: AIG ma obowiązek udostępnienia wszystkich faktów związanych z pożyczką więc jak pisze jeden z forumowiczów należy pójść do placówki AIG i wyjaśnić sprawę
w razie pytań proszę pytać chętnie odpowiem.
Pozdrawiam
jogo03 / 94.40.72.* / 2010-09-20 15:29
też mam ten problem z bkkw są straszni i jeszcze trochę to się wykończę a moje resztki zdrowia są na rezerwie pomocy jak negocjowac z bankiem aig obniżenie rat , które negocjuję 8 miesięcyv pozdrawiam wszystkich
wiśta / 95.50.100.* / 2010-09-15 10:58
ja się nie dzieię jak się żyje na kredyty i nie chce się spłacać to się trzeba liczyć ze zostanie jest potraktowanym chamsko.Irytuje mnie ze ludzie biora kredyty i się nie martwią co będzie a jak zajrzy bida do dupy to wtedy tacy poszkodowani bo ktoś ich źle poytraktował.Trzeba się z tym liczyć, wsyzstkie firmy windykacyjne sa po to zeby ciągnąć dług a nie słodzic dłuznikowi.
bajak / 109.243.9.* / 2011-07-05 08:32
Ciekawe tylko jest to ze są lamane wszelkie zasady rozmowy telefonicznych, kultury osobistej oraz prawa.....nie mialas/miales takiej rozmowy to nie zrozumiesz.......
werona63 / 83.7.85.* / 2011-05-18 12:49
wiśta-wio pewnie burak z bkkw
audi43 / 2010-09-15 11:55 / portfel / Bywalec forum
...posłuchaj dupku wiśta....jak nie masz dla kobiety propozycji rozwiązania problemu to nie zabieraj głosu bo to co wypisujesz nijak sie ma z tym czym kobieta sie boryka...więc zamilcz
don diego / 91.197.89.* / 2010-06-02 07:16
www.sklepowicz.pl
df11087 / 83.26.22.* / 2010-06-01 16:44
witam też jestem na liście tej firmy mam podobny problem tylko z kwotą zaległości na 74 zł za takie pieniądze firma wydzwaniała do mnie od poniedziałku do soboty w godzinach od 8-21 żądając zapłaty tej kwoty jej pracownicy są chamscy,niegrzeczni,niekulturalni,traktują klienta z góry bez względu na wiek nie wiem dlaczego taka firma jak AIG współpracuje z nią.
Firma BKKW zatrzymała się chyba w swoim rozwoju na początku lat 90-tych gdzie zastraszanie klienta było na początku dziennym. Co do telefonów wykonywanych przez nich po drugim telefonie wykonanym przez "konsultanta" powiedziałam mu że jeszcze jeden telefon i zgłaszam skargę na policje o nękanie od tej pory mam spokój.Nie wiem dlaczego nikt nie zajmuje się takimi przypadkami
znalazłem link na temat pracy w tej firmie : http://www.gowork.pl/opinie_czytaj,17114,0,0,0
Selena12 / 89.229.157.* / 2010-12-01 20:32
Nikt nie jest idiotą wykonując do dłużnika telefon w sprawie zadłużenia przeterminowanego.
Praca, którą wykonują ci ludzie jest naprawdę niewdzięczna a są z niej rozliczani każdego dnia. Zastanawiam się tylko jak byście wszyscy próbowali ściągnąć należności dla pracodawcy gdybyście trafili na taki rodzaj pracy....Padlibyście przed klientem po drugiej stronie kabla na kolana....proszę... proszę zwróćcie bankowi pieniądze bo jak nie to mnie zwolnią, zatrudnią innego i tak samo będzie. Spójrzcie na to uczciwie, sama jestem klientką różnych instytucji finansowych i niejedno już słyszałam. Każda osoba, która chce uzykać pożyczkę zawsze mówi że ją stać będzie na raty i nikt nie myśli o czarnym scenariuszu zwanym bezrobociem. Ale jeśli już znajdziemy się w takiej sytuacji to już nie jesteśmy tacy mili, zapominamy o tym, że pierwsza wizyta miała inny charakter. Pracowników bankowych widzimy jako sępów, którzy żyją z naszych pieniędzy- oczywiście nie widzimy siebie. Istnieją tylko nasze problemy, nikt nie ma gorszych. Współczuję Wam drodzy a przede wszystkim pracownikom tych instytucji, którzy każdego dnia stykają się z wypaczonym i zgryźliwym społeczeństwem. Zastanawiam się jak byście chcieli odzyskać własne pieniądze od zaufanego "przyjaciela"- nóż w plecy?.....
werona63 / 83.7.85.* / 2011-05-18 13:01
Selena12. Oczywiście masz rację, praca to ciężka i niewdzięczna. Siedzieć godzinami ze słuchawkami na uszach i wysłuchiwać biadolenia dłużników. Jest jednak małe ale, NIC I NIKOGO NIE UPOWAŻNIA DO CHAMSKICH ODZYWEK, STRASZENIA KLIENTA I.T.P. , I.T.D. TO, ŻE MAM PROBLEMY ZE SPŁATĄ DŁUGU JEST POWODEM DO POMOCY, A NIE DO TRAKTOWANIA MNIE JAK PRZESTĘPCĘ. W myśl starej zasady DAŁEŚ SIĘ ZA PSA, TO TERAZ SZCZEKAJ. Pozdrawiam wszystkie "świstaki"
audi43 / 2011-01-16 12:04 / portfel / Bywalec forum
...bzdura kompletna...firmy windykacyjne to twór bez podstaw prawnych...jedynym prawnym organem egzekucyjnym w tym kraju jest komornik sądowy albo skarbowy więc nie mów że nie ma innych możliwości prawnych odzyskania długu....a co do pracy windykatorów to nikt nie zmuszał ich do pracy w takiej instytucji dlatego żałowanie ich jest żałosne!!!!!!!!!!
shocker / 77.253.140.* / 2010-05-07 18:35
mam z nimi ten sam problem moja rada niech się pani nie przejmuje jak do pani zadzwonią proponuję grzecznie podziękować za rozmowę i się rozłączyć i tak nie mogą nic zrobić jedyne więc co robią to straszą proszę sobie wyobrazić zakompleksioną pryszczatą dziewczynę albo zabiedzonego gówniarza którego żdzieliłaby pani torebką az by sie butami nakrył i ma pani obraz współczesnego windkatora. pozdrawiam i zyczę siły
tambylec / 62.141.205.* / 2010-03-10 22:21
Kochana pierwsze co powinniście zrobić w takiej sytuacji to udać się (oczywiście musi być mąż osobiście bo nie udzielą nikomu innemu tam informacji) do najbliższej placówki AIG i tam wyjaśnić sprawę. Należy sprawdzić za co są takie koszty naliczone. Najlepiej poproście o wydruk harmonogramu pierwotnego i przynieście ze sobą wszystkie dowody wpłat na tą umowę. Uwierz, że jak pójdziecie przygotowani do oddziału to w ciągu jednej wizyty załatwicie wszystko. Z komornikami nie ma co gadać, bo oni nie zawsze otrzymują uaktualnione dane. Poza tym zatrudniają tam osoby chyba z kosmosu, albo na rozmowie kwalifikacyjnej ćwiczą tam już chamstwo. Tylko jeden K..K reklamuje się w telewizji że ida na ugodę.
Tak więc darujcie sobie telefony, bo szkoda Waszych nerwów, tylko przyjdźcie do placówki i na spokojnie to wyjaśnijcie. Można też telefonicznie, ale lepiej osobiście. Mam nadzieję że traficie na kompetentnego pracownika, który Wam pomoże. Trzymam kciuki i czekam na odpowiedź czy się udało. Pozdrawiam.
NIKI7711 / 2010-11-09 14:41
Mam pytanie,mam 2 kredyty w AIG firma windykacyjna BKKW przysłała mi wezwanie do zapłaty Nie płacę od sierpnia bo straciłam pracę i jak by nie moja mama byłabym bez srodków do zyćia pisałam do AIG pisma o mojej sytuacji finansowej ale oni mają mnie gdzieś dzwonili do mnie i tez nic nie dało.Co oni mogą mi zrobić?Skoro nie mam pracy?Naprawdę nie mam z czego im zapłaćić.Pozdrawiam
sapis265 / 2010-12-02 13:10
Z tego co wiem to portal eBroker.pl we współpracy z firmą oddłużeniową COD prowadzi usługę oddłużania - która polega na tym, że w imieniu klienta negocjują z bankami i firmami, umarzają karne odsetki, a nawet "zdejmują" komornika, a klient pozostaje pod opieką przez 4 miesiące, a w tym czasie skutecznie wyprowadzane są jego finanse na prostą.
kriskross / 2010-12-02 23:42
Tez slyszalem o tym, wydaje mi sie ze trafili w koniunkture patrzac na to ilu Polakow jest w BIK itp. Ciekaw jestem jakimi wynikami moga sie pochwalic, bo dzialaja szerokozakresowowo a usluga bardzo obiecujaca!
Agnen / 151.88.22.* / 2010-12-03 16:07
W BIK jest kazdy kto ma karte kredytowa, lub kredyt. W BIK-u notowane sa informacje dotyczace wszystkich splat: tych terminowych i nieterminowych oraz brak splaty. Wiec w BIK-u sa ci co splacaja i ci co nie splacaja.
Krystian0_o / 2010-12-10 08:44
Miałem kredyt ale już wszystko spłacone. Jak długo BIK przetwarza moje dane? Czy mam dostęp do nich czy muszę pisać 100 wniosków o wydanie jednego wyciągu?
kriskross / 2010-12-12 01:15
BIK bodajze przechowuje dane o zadluzeniu konkretnej osoby przez piec lat ale mozna sie ubiegac o wczesniejsze usuniecie z indeksu - w trakcie lub po splaceniu dlugow. Np ebroker proponuje takie rozwiazania.
Maks85 / 2010-12-12 20:52
5 lat to dość długo... Słyszałem gdzież że owy portal rzeczywiście pomaga w walce z niezliczonymi papierami.
Jinn85 / 2010-12-12 23:09
Jak najbardziej pomaga likwidując długi przy pomocy firmy oddłużeniowej, która zamienia je wszystkie na jeden kredyt z niskim oprocentowaniem.
Maks85 / 2010-12-13 17:54
To wygląda na całkiem solidną ofertę dla tych którzy uwikłali się w jakieś zawiłości finansowe.
Nie dość że konsolidacja to jeszcze pomoc w utrzymaniu się nad kreską :P
sapis265 / 2010-12-16 11:17
Z tego co wiem to portal eBroker współpracuje z firmą oddłużeniową COD i świadczy usługi oddłużeniowe, pomagają rozłożyć zadłużenie na raty, a nawet dostać nowy kredyt.
Maks85 / 2010-12-16 21:34
To naprawdę sporo tych opcji... Na pewno komuś by to pomogło.
Szkoda że tak mało osób o tym wie
sapis265 / 2010-12-20 12:21
Szkoda że usługa nie jest rozpowszechniona bo w ten sposób sporo osób mogłoby się wyplątać z tarapatów finansowych i dostać pomoc na spłatę wszystkich zobowiązań finansowych
Mamoncia / 78.8.30.* / 2010-12-12 16:07
zgadza się BIK przechowuje dane o dłużniku przez 5 lat ale gdy umowa kredytowa jest dłuższa jak 5 lat to wtedy historia jest przechowywana do końca okresy trwania kredytu, a jeśli jest to kredyt hipoteczny to i może byc nawet przez 20 lat ale jeśli płacimy regularnie to nie mamy czym sie martwić

Najnowsze wpisy

Kredyty samochodowe - najlepsza oferta: