Forum Polityka, aktualnościKraj

Vademecum początkującego przedsiębiorcy

Vademecum początkującego przedsiębiorcy

Money.pl / 2010-09-20 08:46
Komentarze do wiadomości: Vademecum początkującego przedsiębiorcy.
Wyświetlaj:
tika25 / 2010-10-27 23:42
A ja myślę, że nie ma sensu płacić księgowym za coś, co możemy robić sami. Nie mam tu na myśli dużych przedsiębiorstw, w których dokumentacja firmowa jest bardzo skomplikowana prawnie, ale małe firmy, zatrudniające kilku, kilkunastu pracowników. Tak na prawdę rola księgowej ogranicza się w tych przypadkach tylko do pośrednictwa między urzędem a przedsiębiorcą i do obsługi programu komputerowego. A co do specyfikacji lokalnych urzędów skarbowych, to dzięki Bogu nie mogą oni sobie działać wedle własnego widzi mi się, tylko muszą przestrzegać przepisów prawa.... aplikacje on-line są bezpieczne, profesjonalnie przygotowane do działania, niezawodne i co najbardziej denerwuje księgowych, TANIE.....:) wcale się nie dziwię, że tradycyjne biura rachunkowe tak bronią swojej przydatności i na siłę wmawiają ludziom,że bez nich prowadzić firmy się nie da :)
Malan / 159.205.75.* / 2015-11-25 13:49
No to chyba nigdy nie prowadziłaś firmy...
Aplikacja online nie doradzi Ci jak warto wziąć opisaną fakturę, na co można a na co nie, itp...
Aplikacje online to nie jest biuro rachunkowe tylko program do księgowania...
R-2oor / 2010-09-20 08:46
Biuro podatkowe to przede wszystkim wiedza a nie mechaniczne klepanie FV. Jeżeli przedsiębiorca jest rozliczany przez biuro to właśnie ono bierze na siebie odpowiedzialność za to co robi. Kary i konsekwencje błędów są dużo wyższe niż te pozorne oszczędności za księgową. Skomplikowane interpretacje i ciągle zmieniające się przepisy itd. nie ułatwią Ci życia a żaden serwis księgowości internetowej nie zna specyfiki lokalnego Urzędu Skarbowego i kontrolerów w innych miastach aniżeli Wrocław skąd pochodzą dwa największe serwisy tego typu. Biuro podatkowe to pierwsze miejsce, w które powinieneś się udać jeszcze w trakcie pisania biznesplanu, aby móc określić koszty podatków i księgowości w części finansowej, oraz zastosować różne obejścia podatkowe. Na koniec warto dodać, że zaoszczędzone pieniądze na rozwiązaniach podatkowych, kosztach złych rozliczeń i kar, czasu marnowanego na wyjaśnienia w Urzędach znacznie przewyższają wyimaginowane oszczędności. wfirma, ifirma, czy programy księgowe to tylko narzędzia. Jedynie w przypadku ryczałtu i karty podatkowej można rozważać te serwisy czy programy do samodzielnej księgowości jako alternatywę, ale tylko rozważać. Jeżeli już koniecznie chcesz mieć księgową w internecie to znajdź ją w swoim mieście, abyś mógł do niej pójść oraz komunikować się zdalnie. Za Korekty i naprawę błędów które popełnisz samodzielnie prowadząc księgowość biuro każe sobie zapłacić kilkakrotną stawkę normalnej ceny z rabatami. Ceny za księgowość w miastach do 100 000 mieszkańców zaczynają się od 100PLN za KPiR i 50PLN za ryczałt.
edward_bud56 / 87.105.190.* / 2010-10-07 09:55
w kwestii księgowości on line czy programu stacjonarnego można sporo dewagować, uważam, że wszystkie rozwiązania znajdą odbiorów, ale jak R-200r zauważył, tylko małe firmy moga pozwolić sobie na samodzielną księgowość, co chyba opłaca im się, bo nawet małpa potrafi wystawić fakturę sama, więc po co płacić komuś za to?
Ja mam firmę okolo 25 osobą, zależy od sezonu. Korzystam z programu komputerowego, miałem biuro rachunkowe, ale nie kalkulowało mi się to. Żona skonczyła kurs księgowości i sama zajmuje się tym u mnie w biurze.
Malan / 159.205.75.* / 2015-11-25 13:51
Jeśli Twoja żona nie ma nic innego do roboty to może tak robić, w innym przypadku musiałbyś na jej miejsce zatrudnić kogoś innego i to już się nie opłaca. Po za tym biura rachunkowe są "na czasie" z wszelkimi zmianami w prawie podatkowym a Twoja żona musiałaby też na bieżąco to śledzić.
R-2oor / 2011-07-06 04:47
25 osób w budownictwie to nie taka mała firma. Ciekaw jestem czy żona wie o tym, że musisz mieć inwalidę w zespole lub odprowadzać dodatkową opłatę jako pewien rodzaj kary za brak takiej osoby. I dodam, że nikt Ci o tym nie przypomni poza kontrolą badającą lata wstecz, która bez wahania nałoży karę. Takich smaczków jest więcej.

Najnowsze wpisy