Forum Forum podatkoweVAT

VAT marża a produkt nowy

VAT marża a produkt nowy

k0l352k0 / 2008-07-18 19:38
Prowadzę komisy telefonów komórkowych (skup,sprzedaż), dużo sprzedaję też na allegro, miesiąc temu zawitał do mnie UKS, no i teraz tak co jakiś czas muszę do nich zaglądać i wyjaśniać różne sprawy ale co się dzisiaj dowiedziałem za każdy towar który sprzedałem na allegro jako nowy (chodzi mi o telefony) będę musiał odprowadzić 22% podatku gdyż towar jest nowy, ja zaś kupowalem go od prywatnych osób na umowe kupna-sprzedaży, jak mam więc to robić, jak odkupując nowy telefon i chcąc sprzedać go dalej rozliczyć to ?? Faktycznie telefony są nowe bo jak wiadomo każdemu po 2 latach przysługuje wymiana telefonu na nowy za 1 zł zaś dużo osób zostaje przy starym telefonie a sprzedaje ten nowy kupiony za 1 zl za 500 zl ja zas sprzeaje go dalej za 550 zarabiam na tym 50 zl i od tej kwoty chcial bym odprowadzic vat a nie od pełnej kwtoy 550 zł.
Wyświetlaj:
pitther / 2008-08-11 10:45
również prosił bym o jakieś info w tej sprawie, bo interesuje mnie ten temat, a nie znalazłem nigdzie odpowiedzi, jak to się ma do rzeczy nowych jak pisze k0l352k0 teoretycznie kujuje już rzeczy z podatkiem, a więc powinno się płacić tylko o różnycy -zarobku vat bo przecież nie rozsądne było by płacić 2razy vat od tej samej rzeczy, ale ciekawe jak to się powinno prawidłowo zrobic ;) ?
klubtt / 83.4.113.* / 2008-08-11 10:44
również prosił bym o jakieś info w tej sprawie, bo interesuje mnie ten temat, a nie znalazłem nigdzie odpowiedzi, jak to się ma do rzeczy nowych jak pisze k0l352k0 teoretycznie kujuje już rzeczy z podatkiem, a więc powinno się płacić tylko o różnycy -zarobku vat bo przecież nie rozsądne było by płacić 2razy vat od tej samej rzeczy, ale ciekawe jak to się powinno prawidłowo zrobic ;) ?
kppp / 83.5.184.* / 2010-02-13 20:58
wtedy sie pisze ze telefon jest komisowy, oszukujecie kupujących

Najnowsze wpisy