VIII 2014

privy / 2014-08-06 09:09
Niestety prognozowanych (chcianych) poziomów na daksie i staśku w najbliższym czasie nie będzie. Dziś spore odchylenie danych przemysłowych u helmuta co w kontekście produkowanych sankcji nic dobrego to nie wróży.
Wyświetlaj:
kiper1910 / 2014-08-26 11:49
Warto jeszcze wejść w fundusze inwestując w Ameryce łacińskiej? Czy to juz zdecydowanie za późno?
Zeus52 / 2014-08-29 12:41 / 10-sięciotysiącznik na forum
Późnym wieczorem oddziały powstańcze idące na południowy zachód od Doniecka spotkały się pod wołnowachą z oddziałami idącymi na północny zachód od wybrzeży Morza Azowskiego,zamykając w kleszczach następną grupę armii ukraińskiej.Jednocześnie partyzantka zamknęła ostatnią drogę ucieczki dla wojsk ukrainskich z Mariupola...do rana połączyli się z regularną armią Donbasu i obecnie tereny pod kontrolą powstańców idą po linii Gorłówka-Donieck...i dalej po linii prostej do wybrzeża Morza Azowskiego...daleko na zachód od Mariupola. A to nie jest jeszcze główny kierunek uderzenia i główne siły powstańców. Powtórzę jeszcze raz pytanie zadane chyba ponad miesiąc temu,w poprzednim wątku: Czy Poroszenko wyznaczył już swojego,współczesnego Paulusa na feldmarszałka pod współczewsnym Stalingradem...:)
privy / 2014-08-31 23:55 / Tysiącznik na forum
To jasne, że putek się nie wycofa. To w rosyjskiej mentalności oznaczało by samobójstwo. To jest jasne, że wschodnia ukraina to już rosja tylko nikt głośno o tym nie powie. Bardziej ciekawi mnie jutrzejsza reakcja na nasze wewnętrzne zawirowania polityczne. Główny szczur już uciekł z tonącego okrętu, ale to było jasne już dawno temu. Kolejne kłamstwo ujrzało światło dzienne, nic mnie już nie zdziwi. Taki standard.
Zeus52 / 2014-09-01 19:41 / 10-sięciotysiącznik na forum
wygląda nato...sytuacja taktyczna i strategiczna...że armia ukraińska się podda....bo to jest szach i mat! Tzn nie dosłownie,ale po prostu zgodzą się na proponowane odejście z Donbasu korytarzami humanitarnymi,bez broni oczywiście. Martupol o krok od kapitulacji....tam nie ma chętnych do obrony.Nie ma też innego sposobu,by uratować cały korpus armijny okrążony,całkowicie odcięty od dostaw umocnionymi pozycjami powstańców, pomiędzy Donieckiem,poprzez Wołnowachę aż po Morze Azowskie...zdanym na ostrzał kotłów dotąd nieużytymi przez powstańców systemami Smiercz z Saur Mogiły...to nawet nawet większa siła rażenia od taktycznej broni jądrowej. Choć opisywana stale rozgrywka,jest prowadzona jakby pod użycie TBJ,to jest to raczej bleff,albo wymysł propagandy kijowskiej i naprawdę chyba chorego umysłu Hełeteja...nie nie ma potrzeby sięgania po TBJ. Tutaj realna mapka...choć przedstawia jedynie tereny pod mocnym panowaniem powstańców...silnie już umocnione. Bo zasięg walk awangardy sił powstańczych znajduje się o wiele dalej na południe i zachód...w granicach obwodu zaporoskiego,a takze prowadzone jest od dwóch dni rozpoznanie walką na przedmieściach Bierdiańska...to na południowy zachód i nie mieści się na tej mapce: http://bankfotek.pl/view/1783762 Do tego rozmowy w Mińsku Poroszenki z przedstawicielami DNR...po raz pierwszy,z rozsądnymi propozycjami ze strony DNR. To z resztą wynik rozmów w Berlinie. Widać,że....wszędzie dobrze,gdzie nas nie ma. Na szczęście do Berlina nie pojechał Radek Primadonna-Sikorski...i od razu widać efekty,czyli szanse na pokój. Co dalej...zobaczymy.Teraz wszystko w rękach Poroszenki...czy naprawdę chce pokoju,czy wojny.
Zeus52 / 2014-08-26 19:24 / 10-sięciotysiącznik na forum
Ja myślałem o miejscach lokowania kapitału rosyjskiego w razie sankcji...jak Hong-Kong...ale się spóźniłem...tam napływ kapitału nastapił na długo przed sankcjami.Bywały nawet przepływy,w niektorych momentach,po bez mała miliard dolarów dziennie!!! Z Ameryką Południową chyba jest podobnie.tyle,że jeśli tak potęzny kapitał tam uderzyl...to nie jest przeprowadzka na chwilę...takie coś jest planowane nawet nie średn io-,ale długoterminowo.Należałoby więc poczekać na korektę...i jazda dalej. A geopolityka wkrada się do rynków stale. A propos fejków produkowanych przez ukrainskie SBU...nieco rzeczywistości: http://www.kresy.pl/wydarzenia,ukraina?zobacz/armia-drl-proponuje-okrazonym-ukrainskim-oddzialom-kapitulacje#
Zeus52 / 2014-08-24 20:12 / 10-sięciotysiącznik na forum
Proponuję wgląd w realną sytuację na Ukrainie...nie na propagandowe mapki hunty : https://www.youtube.com/watch?v=LAW7XED6ZQQ https://www.youtube.com/watch?v=47dZL56KGyk https://www.youtube.com/watch?v=OwJRYzphU6k Zdaje się że to,o czym pisałem już się zaczęło...zwróćcie uwagę nie tylko na Ługańsk,ale na fragment na południe od Doniecka,przy granicy idącej pionowo w dół(na poludnie) do Morza Azowskiego
Zeus52 / 2014-08-26 00:50 / 10-sięciotysiącznik na forum
No to ukraińska armia przeżywa horror...zwłaszcza od godzin wieczornych...bo do wieczora to było tylko preludium do pierwszego aktu. A ruskie jeszcze nawet nie weszli.Ciekawe,czy NATO odważy się dostarczać broń Ukrainie...tyle,że wtedy to już ruskie wejdą tam na pewno. A rynki rosną jak glupie. :)
Irys1987 / 83.4.201.* / 2014-08-24 10:14
Witam, dawno nie widziałem żeby Zeus i Max stali w przeciwnych obozach: Zeus nastawiony na spadki a Max załadowany w lewar i miski. Opuściłem lewar w środę i patrząc na Wig20 USD jest tam zaproszenie do zejścia w okolice 690-700 lub nawet 670( łatwiej technicznie coś tam wypatrzyć ) co daję około 10-15% przeceny i wydaję się to bardzo prawdopodobne ( jakieś 2-3% osłabienie złotego do 3,25 + dodatkowe 10 % z Naszego bajzlu tj. zejście poniżej 2200) , Ukraina straszy a konwój pojawił się po coś ale na pewno nie tylko pomoc humanitarną.... Plus gotowa fala B w Eurozone i delikatne nadbicie rekordów na staśku... wrzesień coś przyniesie i to może być kolor jesiennych liści bardziej.... pozdrawiam Zeus, privy , Max robicie tu dobrą robotę na tym forum!
privy / 2014-08-24 22:26 / Tysiącznik na forum
A ja stoję okrakiem pomiędzy nimi i na razie bliżej mi do maxa. 2,5% to bufor potencjalnego spadku jeśli to trend wzrostowy. Przy niższym zejściu przytulę się bardziej do zeusa.
Zeus52 / 2014-08-24 23:55 / 10-sięciotysiącznik na forum
Ja nie mam nic przeciwko wzrostom,ale chodzi mi o ruch bardziej długoterminowy...istotne byłoby przebicie wybicie linii trendu od czerwca...to dopiero załamałoby moja koncepcję prospadkową. oczywiście ona jest prospadkowa jedynie do czasu...chodzi o spadki wywołujące panikę i oczyszczenie rynku,a tego jeszcze u nas nie było. Zwrot powiązany z silnym wzrostem obrotów...a jak na razie tym nasz grajdołek nie grzeszy. ot,takie"puste" wzrosty...mimo,ze widowiskowe,to wygladają na puste...dużo w tym cofniecia się podaży,realizacji zysków z shortów,a nie zajmowania longów. Tymczasem mamy już walki pod Nowoazowskiem...złośliwi ze zdziwieniem mówią: O co chodzi? Po co oni tam poszli....zachciało im się wykąpać w morzu,czy co? może chcą co nieco skorzystać jeszcze z tego lata...:) Nie widać w tym sensu. to jakieś nieobliczalne posunięcie...choć ja bym tak nie powiedział. No i dobrze,że nie widać sensu....jak Ukraincy go dostrzegą,to nie będzie im już do śmiechu...z reszta,na płacz też będzie za późno. Już jest chyba za późno...mleko się rozlało. Albo:"Annuszka już rozlała olej słonecznikowy"...tak,lecąc Bułhakowem. Co więc będzie jutro...jak zareagują rynki.
privy / 2014-08-20 21:26 / Tysiącznik na forum
Stasiek 2013, dax ~9500 to poziomy potencjalnego zwrotu z tej korekty, choć jeśli chodzi o staśka to kreski pokazują mi potencjał do przełamania oporu. Tak czy siak przy tych poziomach trzeba uważać.
Zeus52 / 2014-08-23 20:16 / 10-sięciotysiącznik na forum
Tak,czy siak...nie spodziewałem się,że Stasiek tak wysoko zajdzie.Jednak trzymam się swojego...i poluję stale na okazje do esek,niż elek. Nadal wojna w sąsiedztwie,która może się zaostrzyć. Tym bardziej,że ja mam nieco inne dane od tych upowszechnianych przez propagandę pobożnych życzeń,tę kijowską i prokijowską na temat wydarzeń,a zwłaszcza militarnych. To będzie długo nam "smrodziło"...w ciągu ostatniego tygodnia armia ukraińska jakby się wypompowała,natomiast tereny zajęte przez powstańców wybitnie się powiększyły.Do tego są to tereny bardziej zwarte,wyczyszczone z ukraińców,pomijając kilka grup zamkniętych w "kotłach".Ługańsk(zaznaczam,że nigdy nie był odcięty!)jest obecnie otoczony...ale kordonem powstańców.Podobnie może stać się z Donieckiem. Dla nas to oznacza jedno: NIEPEWNOŚĆ i RYZYKO w zajmowaniu pozycji na dłużej. Bo oczywiście strona ukrainska każdą porażkę zwala i zwalać będzie na aktywność strony rosyjskiej. Głupio im się przyznać do łupnia od powstańców. A jak Rosja...no to znowu sankcje. Tym większe,im większego łupnia dostaną Ukraińcy. A jak sankcje,to czerwona kartka od rynków kapitałowych. Cięzkie czasy nastały.
skarbonka572 / 79.189.122.* / 2014-08-16 17:45
ktoś wie dlaczego tak się stało na DAXie wczoraj jak sie stało?
Zeus52 / 2014-08-16 23:19 / 10-sięciotysiącznik na forum
Wiem tylko tyle,ze mieliśmy w piatek prawdziwy wysyp kompletnie nieprawdziwych informacji,fejków...i to z najwyższych szczebli.Chyba politykom upały dały się mocno we znaki :) A tak na poważnie...to ja się raczej pytam: a z jakiego to powodu wcześniej mieliśmy odbicie? Bo ja akurat nie widzę powodów do wzrostów,może tylko preteksty do chwilowej przerwy w spadkach i zajęcia lepszej pozycji"sell"
Zeus52 / 2014-08-10 23:37 / 10-sięciotysiącznik na forum
Info o zgodzie na międzynarodową akcję humanitarną pochodzi z"Rzeczpospolitej",która powołuje się na stronę internetową Poroszenki...ale ponieważ w przypadku każdej informacji pochodzącej z tego kraju należy być ostrożnym...więc i w tym wypadku poczekajmy,co z tego wyniknie i czy w ogóle jest w tym coś z prawdy.
Zeus52 / 2014-08-10 20:49 / 10-sięciotysiącznik na forum
Poroszenko wreszcie zgodził się na wejście pokojowych sił rozjemczych. Oczywiście postawił warunki: Będą to oddziały nie tylko rosyjskie,ale z kilku krajów,wejdą bez uzbrojenia tylko przez wskazane przejścia graniczne i pod kontrolą wojsk ukraińskich. Zawsze to jednak jakiś postęp. Oczywiście,nie było to spowodowane"sukcesami"armii ukraińskiej...ale raczej rosnącymi w tempie geometrycznym jej stratami...nie tylko te 3,5 tysiąca zabitych po stronie ukraińskiej w kotle południowym,ale także weekendowe wyczyny powstańców,niweczące ostatnie"sukcesy" Ukraińców w sposób dla nich również bardzo bolesny...plus zagrożenie,jak mówią,rosyjską interwencją....sądzę,że ta niby planowana rosyjska interwencja,to tylko pretekst dla Kijowa,by wyjść z twarzą: Zgodziliśmy się,by uniknąć gorszego....siła wyższa. Ale jak zwał,tak zwał,jakie by nie były przyczyny...ważne,że jest szansa na zakończenie tej idiotycznej obustronnej rzezi. No a dla nas istotne jest to,że pewnie rynki bardzo się z tego ucieszą. Z resztą,szykowały się do zwrotu....co zrobiły rynki Jankeskie już w piątek,tuż po godz. 19:00
Zeus52 / 2014-08-06 20:47 / 10-sięciotysiącznik na forum
Na to wypada. Euroland nawet bez problemów z Ukrainą,bez sankcji prędzej,czy później musiałby powrócić do starych,jakby zapomnianych problemów"miękkiego podbrzusza"...do tego własne problemy mają i będą miały Niemcy,Francja...nie będzie komu"ratować" PIGSY...A czy ktoś mi powie może,że kryzys w europie już się zakończył? Owszem,fajnie jest tak powiedzieć w pełni sezonu...a co po sezonie,zimą.Jeśli teraz dodać do tego jeszcze sankcje...no to coś,gdzieś się zawali,czyli padnie na ryło...i na pewno nie będzie to Rosja. Wypadałoby jedynie zacytować pewnego pana Radka..."co za frajerzy...etc,wraz z "laską",czy mówiąc poprawnie politycznie:"łaską"
tomaj75 / 2014-08-06 16:07
Czy w obliczu wydarzeń ma Ukrainie warto ulokować chociażby jakąś część środków w złocie? Jak myślicie?
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy