Vista startuje

Money.pl / 2007-01-30 09:16
Komentarze do wiadomości: Vista startuje.
Wyświetlaj:
woko / 89.79.140.* / 2007-04-20 19:13
Dociekliwym proponuję zapoznać się z problemem MSOOXML kontra ODF. Nadmienię tylko ze chodzi o uniwersalny system zapisu dokumentów. ODF istniał wczesniej (wspierany przez openoffice) - specyfikacja 600stron, ale MS wymyslił swój z 6000stron specyfikacji. Microsoft robi sobie co chce. Mogę tak wymieniac w nieskonczonosc.Np telewizory ktore są smieciami "hd ready".. tak moi drodzy bedziecie je wymieniac za kilka miesięcy... matrix. Jestesmy zywicielami systemu.
woko / 89.79.140.* / 2007-04-20 18:58
"Amerykański Departament Transportu wydał notatkę odnośnie aktualizowania produktów Microsoft. Z uwagi na koszt i problemy z kompatybilnością agencja federalna wstrzymuje się z uaktualnianiem XP do Visty, jak również zatrzymuje przejścię na Internet Explorer 7 oraz Office 2007."
woko / 89.79.140.* / 2007-04-20 18:54
a jak tam karty sound blaster np live tak popularny? nie działa? oj jaka szkoda... (udało mi się uruchomic ale 2 kanały ) vista jest najniebezpieczniejszym systemem na swiecie - tak duzo jest pytan ze s trony systemu ze uzytkownicy bedą klikac co popadnie... pozatym zajmuje 10GB. System plików sprzed 10lat... no ale jest kolorowy..
Osobiscie nie rozumiem jak to jest ze coraz nowszy system działa coraz wolniej.. wymagając coraz lepszego sprzetu. Vista nie jest bezpieczna. W sprawie bezpieczenstwa zrobiono mniej niz powinno sie zrobic..
reaver247 / 83.7.245.* / 2007-01-30 11:20
po pierwsze komputer pod viste mozna zlozyc za kilkaset zlotych wiec wymagania nie sa duze, po drugie gry chodza wolniej bo system jest dedykowany pod direct x10 ktorego jeszcze nie ma, pod ktorego nawet gier jeszcze nie ma i sa tylko 2 karty graficzne po 2 tysiace co go obsluguja
po trzecie nie kazdy potrzebuje nowy windows do pracy z komputerem
antymoher / 2007-01-31 09:25 / Bywalec forum
nowe gry sa juz (jak nowa latajka microsoftu) lub o progu wydania (zapomnialem nazwy - gra tworcow farcrya)

nie zamierzam kupowac tego systemu, mimo ze maszyne mam taka ze by pozwolilaby i pograc w najnowsze tytuly z ustawieniamia na high/highest i pouzywac nowego systemu - szkoda na to pieniedzy, raczej slysze wiecej narzekan niz pochwal

to szczyt tyle lat pracowac, zerznac pomysly z linuksow macosow, starego xp-ka, innego oprogramowania (sadze ze IE7 nigdy by nie wyszedl gdyby nie konkurencja ze strony firefoxa i opery) i jeszcze wypuscic bubel
gosc :) / 80.50.68.* / 2007-01-30 10:30
Czy w zwiazku z premiera visty bedzie mozna kupic stary windows XP za powiedzmy 100zl?
DD / 193.243.147.* / 2007-01-30 09:47
Nie kupię tego systemu dla kilku fajerwerków, a jeżeli chodzi o bezpieczeństwo to i tak lepiej polegać na zabezpieczeniach innych producentów ;)
antymoher / 2007-01-30 09:16 / Bywalec forum
niezle 6,5 mld dolcow - gigantyczna kwota ktora sie zapewne zwroci i bili bedzie mogl sobie dopisac jedno zero przy szacowanym majatku
antymoher / 2007-01-30 09:18 / Bywalec forum
Troche mnie to bawi bo system powstawal rowniez z mysla o grach pod windows - a efekt jest taki ze chodza 15% wolniej niz na xp-ku nie wspominajac o badziewnych sterownikach pod karty z serii geforce 8 - jedyne ktore oblsuguja direct x 10 czyli czyms czym vista sie szczyci
Ja-Gaar / 2007-01-30 13:54 / Bestia Miiny
Te 15% dlatego, bo w Vista, inaczej niz XP i wcześniejszych, silnik graficzny odpowiadający za wyświetlanie desktopy bedzie pracował nawet wtedy kiedy teoretycznie nie powinien - czyli np w czasie grania.
A co do wbudowanie j ochrony treści prawnie chronionych to tu:
http://byte.livenet.pl/?page_id=819&page=1

Tragedia :(
aroonio / 213.77.26.* / 2007-02-01 07:32
w pełni sie zgadzam z kolegą Ja-Gaar....pierwszy gościu który ma coś do powiedzenia. Faktycznie jeżeli nie masz 2gb ramu nie masz sie co nawet przypinać do visty. Aero pobiera nieprawdopodobne ilości zasobów. Ale myśle że właśnie tak jast przyszłość aplikacji tego typu. Silnik graficzny faktycznie się nie wyłącza podczas grania, i nie wiem czy jest to niedorubka programistów czy sposób na promowanie nowej konsoli Microsoftu...A co do maruderów to na XP też wszyscy narzekali a czy ktoś jeszce używa 98? Więc panowanie albo przesiadamy się na nowe maszyny albo czekamy na nowy system google...a to moze potrwać...

Najnowsze wpisy