Forum Polityka, aktualnościKraj

W chwili katastrofy za sterami siedzieli piloci

W chwili katastrofy za sterami siedzieli piloci

Wyświetlaj:
rolicky / 83.9.162.* / 2011-01-23 20:16
Kaczyński: Tusk ma 96 ofiar na sumieniu, musi odejść [0]
plotkują-PO,PSL,SLD poza sejmem-po co to robią niektóre media? i ludzie zapraszni do
mediów/-KOMPROMITACJA KROPKI i ...rozwiązać
wybiórczą,tvn,tvn24,...? lub zawiesić do wyborów i SKOŃCZĄ się wszystkie KŁOPOTY
POlityczne-przestaną dzielić POLAKÓW i jedyne zniknięcie pseudo -dziennikarzy jak kropka
przestanie: jątrzyć, dzielić POLAKÓW-
kompromitacja mediów -eliminować pseudo-dziennikarzy-którzy tylko dzielą nienawiścią ludzi-
szarlatani?
kompromitacja mediów-pierwsze ofiaryPObolszewi? i pseudo
-dziennikarzy?(wybiórczej,polityki,trybuny,tvn,ttn24,....?) -plotkują ludzie-to ci dziennikarze i
POmatołki wydali CHAMSKĄ-bezpardonową walkę PIS-owi - ponad 8mlionów ludzi,którzy od ponad 8 lat
popierają śp. PREZYDENTA KACZYŃSKIEGO i PREMIERA KACZYŃSKIEGO-to nie politycy PIS mają się
ZASTANOWIĆ-ale powinni się OPAMIĘTAĆ PSEUDO : DZIENNIKARZE,profesorzy,socjolodzy,psycholodzy
zapraszani do mediów i OPLUWAJACY tylko jedną PARTIĘ- PIS-popieraną przez ponad 8 ml. ludzi-czy do
mediów będą zapraszani do DYSKUSJI W PROGRAMACH: GŁÓWNIE ludzie opluwający ludzi PIS(w przewadze
4:1
razem z prowadzącym?-) i to ma być demokracja?,a może anarchia?,czy totalitaryzm?,czy paranoja?
pseudo-dziennikarzy?-czy
?:wółek,rólicki,piasek,kropka,miecug,szklo,jonas,roman,kik,my,wybiórcza,tvn42,śpiewok,loży,kawa,to
jest,....nie powinne być zawieszone? Do wyborów-studenci mówią-oni głównie opluwają 8 ml. ludzi
PIS,którzy stoją murem za KACZYŃSKIMI-następna PARANOJA MEDIÓW?-kibicują ,zapraszją, popierają
POLIGŁUPA,niesioła,...-gdzie ich etyka?,czy potrzebny lekarz?-jeszcze PIS wróci do WŁADZY,na który
zagłosuje 3/4 społeczeństwa-zawsze SĄDAŻE ZARAZ PO WYBORACH są ZAWYŻANE o 15% dla PO,a ZANIŻANE
o15%
dla PIS -a od 8 lat są :DOPIERO PRAWIDŁOWE przed samymi wyborami wg.WYŻEJ WYMIENIONEJ
ZASADY(zawyżania i zaniżania)- PRZYCZYNĄ SĄ DZIENNIKARZE,którzy nakręcają CAŁĄ SPIRALĘ NIENAWIŚCI
poprzez ZAPRASZANIE do DYSKUSJI ludzi w stosunku nie 1:1,ale 4;1 na korzyść PObolszewi łaczenie
z pseudo-dziennikarzami i ZADAWANIEM GŁUPICH PYTAŃ POLITYKOM , NAPUSZCZANIE ich na siebie i
OPLUWANIE ponad 8 MIL. LUDZI popierających PIS i PREZYDENTA KACZYŃSKIEGO oraz PREMIERA
KACZYŃSKIEGO -wciąż powtarzanie FAŁSZYWYCH SĄDAŻY przez media i rządzących polityków ,że PIS ma
tylko 26% jest GŁUPOTĄ i myślą,że to pomoże PO jest:mrzonką, paranoją i marzeniem bez pokrycia
KLAKIERÓW PObolszewi?,a prawdziwe sądaże są całkiem INNE,wciąż - znacznie ROSNĄ dla PIS,a MALEJĄ
znacznie dla PO,a PSL i SLD nic z krytyki PIS nie zyskują ,ale tracą-staczają się do ZERA jak
PO
michacel2 / 2010-11-21 12:06 / Tysiącznik na forum
Przypominam, co pisala budka suflera Tuska GW i jak ryczeli POlitycy i sie zachlystywaly media szkalujac pilotów i samego prezydenta czy generala. Teraz bez komentarza ani waza sie przepraszac a dlaczego zalaczam ponizej:
Dzisiejsza tzw. elita wladzy i tworzone przez nia na sile i w wielkim pospiechu zaplecze elitarne spośród kolesi popleczników z nepotyzmem w cieniu, tworząc grono prymitywnych i cynicznych nowobogackich, bowiem z kultura nie maja nic wspólnego. Nawet trudnoby w tej sytuacji nazwac elita inteligencji, bo jak widac nawet w klakierskich mediach z kultura osobista w zachowaniu czy aroganckim i szyderczym niekiedy chamskim szyderczym wyslawianiu, zwłaszcza wśród polityków i tzw. autorytetów wyraznie się wyróznia, tworząc rynsztokowa polityke i dzielac społeczeństwo, zajmuje się wojna polsko-polska, niszczac opozycje, zamiast rządzić, co podchwytuja sprytnie i pokretnie dziennikarze ale tylko dlatego, ze to moda i pogon za sensacja oraz wizerunkowa nota zasłużenia się wyłącznie swojej partii, bo winna musi być i tak PiS oraz dobrze taki fałszywy temat się sprzedaje. Platforma tylko z nazwy Obywatelska mjala monopol władzy a teraz już nawet zdobyla absolutna wladze, choc dalej nie rzadzi a walczy. Bezkarnie uwaza, ze wlasnie dlatego ma przyzwolenie społeczne na silowe uszczęśliwianie wszystkich obywateli i tworzenie zasad wg prawa sily argumentów a nie posługując się argumentem prawa, zwłaszcza w stosunku do obywateli o odmiennych pogladach. Teraz za przykładem Tuska oprócz afer i skandali robia wszystko, żeby dostarczyc coraz inne przykłady tej POjelicie i POkazac, kto tu rzadzi i jak, ze wszystko można a wy róbta co chceta, bo nawet posuwac się wazy do regularnego bezprawia, tworząc bezkarna zasade lamania prawa czy konstytucji, wiedzac, iż wszystko może lacznie z przegłosowaniem TS czy TK w razie potrzeby. Przypomniec należy tez pogrzeb naszego prezydenta na Wawelu, kiedy zapowiedział nawet prezydent USA swoja wole przyjazdu na ta uroczystość ale pyl wulkaniczny uniemożliwił przylot. W dwa tygodnie później przyslal Barak Obama swego ministra spraw zagranicznych pania Hillary Clinton, żeby w jego imieniu złożyla wieniec na gobowcu pary prezydenckiej. Przypomne do czego wtedy bezczelnie posunął się sam Tusk, zmieniając nawet plan wizyty skreślając z programu jej hold na Wawelu, żeby tylko nie dopuścić do tego gestu. O czym to świadczy i co pomyślał sobie Obama, nikt nie odważył się do dzis politycznie czy medialnie tego komentowac, do dzis temat TABU.
Anonim z manufaktury / 95.41.236.* / 2010-11-21 20:45
...

" zapowiedział (...) prezydent USA swoja wole przyjazdu na
ta uroczystość ale pyl wulkaniczny uniemożliwił przylot."

Jak byś nie wiedział, to przypomnę, że Air Force One może wykonać praktycznie dowolny lot, nawet dookoła świata bez międzylądowania, dzięki możliwości tankowania w powietrzu.
michacel2 / 2010-11-21 22:29 / Tysiącznik na forum
Ale w USA wszyscy troszcza sie i pilnuja prezydenta a w Polsce POdsuwa sie grata i pakuje wszystkich, jak sledzie do jednego samolotu, bez ochrony na lotnisku, to skandal a rzad odpowiada za VIP-y i wylot prezydenta. Teraz wepchneli Rusom cala kontrole sledztwa, zeby wyzbyc sie odpowiedzialnosci, bo wiedza, ze Putin nigdy nie przazna sie do zbrodni a winni beda niewinni piloci.
Anonim z manufaktury / 95.41.236.* / 2010-11-22 02:21
..

Ale wielu innych, przyleciało - bo chcieli - i nie szukali wykrętów.
Nikt im chyba nie kazał ryzykować?
Chmura pyłu była nad zachodnią, północną i w części nad środkową Europą,
Lotnisko w Krakowie w tym czasie pracowało normalnie.
ździcho / 77.255.35.* / 2010-11-21 22:56

a w Polsce POdsuwa sie grata i
pakuje wszystkich, jak sledzie do jednego samolotu, bez ochrony na lotnisku,

A te śledzie co wsiadły to wszystkie bez wyjątku były bezmyślne i bezwolne istoty, czy jak? Przynajmniej jedna z nich mogła spodziewać się sabotażu, choć to kategorycznie za mocne słowo. Chodzi o osobne loty premiera i prezydenta. To nie były śledzie i nikt ich nie wsadzał. Wsiedli sami.
GAS / 188.33.130.* / 2010-11-19 23:15
On nie powiedział, że w chwili katastrofy za sterami siedzieli piloci. To prawnik (tak jak ja), każde jego słowo jest istotne. Z tego co pamiętam powiedział tekst "specjaliści stwierdzili, że obrażenia ciał pilotów są charakterystyczne dla osób siedzących za sterami". Z tego zdania wynikają następujące pytania- Jacy specjaliści ?(kilku "specjalistów" twierdziło np, że był zamach) . Czy prokuratura dała wiarę tej ekspertyzie? Czy inne ciała miały też takie same "charakterystyczne" obrażenia?
Zwróciłem też uwagę na jego "mowę ciała" jego gałki oczne w chwili mówienia tych słów poszły do góry- jest to charakterystyczne dla ludzi używających wyobraźni.
Jeżeli natomiast chodzi o fakty ciała te zostały zidentyfikowane na samym końcu, na podstawie DNA, więc były w bardzo złym stanie, więc o jakich charakterystycznych uszkodzeniach mozna mówić?
ździcho / 77.255.36.* / 2010-11-20 08:07
A mnie zastanawia jeszcze coś innego: A czym się różnią obrażenia mjr. Grzywny siedzącego za sterami od obrażeń gen. Błasika siedzącego za sterami? Czyżby w stanie nienaruszonym zachowały się jedynie pagony z szarżą?
Zwróciłem też uwagę na jego "mowę ciała" jego gałki oczne w chwili mówienia tych słów
poszły do góry- jest to charakterystyczne dla ludzi używających wyobraźni.

Człowieku, toż to i bez tego wiadomo, ze to wszystko to Sranie W Banię. Zresztą całkowicie się z Tobą zgadzam. Pozdrawiam
Anonim z manufaktury / 95.41.236.* / 2010-11-20 05:38
...

Szanowny Panie GAS,

przypuszczam, że ciała były w złym stanie, dlatego, że były także we "fragmentach" i po to , by każde można było złożyć w "całość", były potrzebne testy genetyczne,

Przypuszczam, że bezpośrednio po katastrofie było określone , jakich uszkodzeń doznał każdy "fragment", a złożenie ich w całość, na podstawie genotypu, to jednak trochę trwało , choćby ze względu na "moce przerobowe" laboratoriów.

Po za tym, przypuszczam, że na podstawie genotypu, można "złożyć" całość jakiegoś ciała , ale nie jest możliwe określenie, że to jest pan, który nazywa się XA, czy YB - o ile za życia ofiary taki genotyp nie został zbadany i gdzieś utrwalony : identyfikację przeprowadzano w różny możliwy sposób ( np.: fragmenty odzieży, biżuteria) - zresztą może nie mam racji - może jakiś specjalista wypowie się autorytatywnie.

Co do Pańskiej sugestii, że : "kilku "specjalistów" twierdziło np, że był zamach"; nie ma ta sugestia nic wspólnego, z hipotezą, kto siedział za sterami samolotu, tym bardziej, jeśli byłby to , co podkreślam, zamach "z zewnątrz".

Pozdrawiam

Ps. Przypomniałem sobie, że jak pisałem o tych okropieństwach identyfikacji, to odrywałem oczy od klawiatury, choć nie wiem doprawdy, czy patrzyłem wtedy "w górę" - choć, na miły Bóg , nie mam w tej sprawie nic na sumieniu!
Wyobraźnia : niestety, wiele spraw pozostanie zapewne w sferze przypuszczeń i hipotez.
T. / 81.190.70.* / 2010-11-19 22:09
Chwilę , jeszcze nie koniec dochodzenia. Na razie będzie szkic protokołu.
Zobaczymy , co teraz stwierdzą amerykańscy biegli.
Anonim z manufaktury / 95.41.236.* / 2010-11-20 08:06
..

O ile pamiętam, to udział w dochodzeniu przyczyn katastrofy lotniczej przez inne "strony" niż :
kraj miejsca katastrofy, kraj , którego obywatele zostali poszkodowani, właściciela oraz producenta samolotu,
jest możliwy jeżeli ta "inna strona" (kraj), dostarczy istotnych dowodów do ustalenia przyczyn katastrofy.

( Cytuję tu z pamięci jedynie ogólny zarys przepisów Konwencji "chicagowskiej" - nie wnikam, czy ta Konwencja była w przypadku katastrofy smoleńskiej zasadna- to nie moja gestia).


A więc: jak dostarczą dowody, to będą działać.

Pytanie : czy zechcą jakiekolwiek dowody ujawnić, bo w tej sprawie decyzja nie zależy chyba od dobrych chęci kilku kongresmenów?

Pozdrawiam
ździcho / 77.255.36.* / 2010-11-20 08:47
Anonim, moim zdaniem to mogło być tak:
1. Kaczynski (Lech) jeszcze na długo przed wybraniem się z tą wizytą wygrażał Rosjanom pięściami (zresztą komu on nie wygrażał), że publicznie napiętnuje ich za Katyń na oczach całego swiata.
2. Rosjanie chcąc uniknąć publicznej kompromitacji prawdopodobnie rozpylili mgłę, by Kaczynski odleciał do Moskwy lub Witebska i spóźnił się na imprezę ponad godzinę. Ostatecznie jego wizyta zakończyłaby się wspólnym obiadkiem polsko - rosyjskim i sprawa Katynia wzięłaby w łeb. Co o tym myślisz?
czy zechcą jakiekolwiek dowody ujawnić, bo w tej sprawie decyzja nie zależy
chyba od dobrych chęci kilku kongresmenów?

Otóż to.
Anonim z manufaktury / 95.41.236.* / 2010-11-20 08:58
..


Oko za oko, ząb za ząb, reszta za pieniądze - jak mówi "znowelizowane" przysłowie?
ździcho / 77.255.36.* / 2010-11-20 09:17

Oko za oko, ząb za ząb, reszta za pieniądze

No to ja też tak twierdzę. A czemu nie chcesz napisać, co myślisz o pierwszej części tego mojego wpisu?
Anonim z manufaktury / 95.41.236.* / 2010-11-20 12:54
...

Nie to, że nie chcę - teraz mam chwilę wolną, więc odpiszę.

Otóż, nie mam zdania , co do osoby Pana Lecha i katastrofy, oraz teorii spiskowych.
Nie interesuję się polityką, nie oglądam żadnej telewizji, w samochodzie słucham płyt, sporadycznie radia.

Mam interesującą, absorbującą pracę , resztę czasu poświęcam rodzinie, znajomym, przyjaciołom, literaturze, podróżom.

Owszem, przewijają się czasem w rozmowach jakieś tematy ogólne, ale nikt tego nie bierze poważnie, w cenie jest raczej dobry dowcip, czy przysmak z domowej kuchni.

Przypadkiem, jakiś czas temu , przeczytałem jakieś komentarze na money i ....szok!
Im dalej czytałem, tym więcej wyzwisk, przekleństw - sporadycznie jakaś sensowna wypowiedź na temat.

Pierwsze moje wpisy, to były apele o kulturalne wypowiedzi!
Oberwało mi się, że jestem mentorem!
A mnie zależało jedynie na tym , aby forumowicze szanowali samych siebie w swych wypowiedziach, żeby prowadzili dyskusję, a nie prymitywną pyskówkę.
Cenię sobie cięte, błyskotliwe, ironiczne wypowiedzi.

Dokucza mi kontuzja, mam więc trochę wolnego, więc piszę.
Takie nowe hobby.

Pozdrawiam
ździcho / 77.255.36.* / 2010-11-20 08:50
Najwazniejsze:
Pyt: Widzieli mgłę?
Odp: Widzieli.
Pyt: Po jaką cholerę w nią wlecieli?
Odp:.......................................................
Anonim z manufaktury / 95.41.236.* / 2010-11-20 08:55
..

Właśnie!

Pytanie jest proste, ale odpowiedź....
ździcho / 77.255.36.* / 2010-11-20 09:14

Pytanie jest proste, ale odpowiedź....

Ta odpowiedź, czy padnie, czy nie padnie, wyklucza jedno: Rosjanie (ani nikt inny) nie planowaliby zamachu nie wiedząc, czy "ofiary" wlecą, czy nie wlecą w rozpyloną mgłę. W każdym razie ja osobiście nie wierzę ani w zamach, ani w naciski prezydenta na pilotów, bo to już się ociera o powieści F. Forsytha. Nie jestem też skłonny walczyć jak lew o dobre imię pilotów i nawigatorów robiąc z nich święte niewiniątka i ofiary jedynie.
Pyt: Można było w tę mgłę NIE wlatywać?
Odp: Można było.
Anonim z manufaktury / 95.41.236.* / 2010-11-20 09:39
..

Oczywiście!

Zdarzyło mi się jechać kiedyś autem, w dzień, w takiej "pasiastej" mgle, że momentami nie widziałem przodu maski swojego samochodu , ani białych pasów na środku jezdni , dalej niż o metr - straszne uczucie! Wyobraźnia podpowiadała wszelkie możliwe przeszkody! Oczywiście, wtedy noga z gazu i jazda 3km/h !

Piloci, to co innego : mają swoje sposoby , ale i te widocznie zawiodły.
To wygląda na typowy "błąd rutyny", jeśli odrzucić inne przyczyny.
Pozdrawiam
ździcho / 77.255.36.* / 2010-11-20 09:59

To wygląda na typowy "błąd rutyny"

Własnie do tego zmierzałem (a kazdy "boi" sie o tym pisać).
jeśli odrzucić inne przyczyny.

Nie musimy ich wcale odrzucać. Przyczyny ZAWSZE są złożone. Nic tu niczego nie wyklucza np. pilot podejmuje decyzję, a w tym czasie nawalają np. lotki. Tyle, że z tym już po ptakach, bo wrak pocięty. No i właśnie: Dlaczego pocięty?
Wacuś Młody Zapatero / 83.5.182.* / 2010-11-19 19:35
WydOOpcone LEMINGI - no i co z tego że siedzieli za sterami, jak sterów nie było.
najprawdziwszy z prawdziwych polak / 178.56.227.* / 2010-11-19 20:38
Wacuś to może i samolotu nie było ?
mała leidy / 83.13.201.* / 2010-11-19 21:34
A ja uważam że katastrofy też nie było . Tylko gdzie są pasażerowie tego samolotu ?. A może to zwolennicy PIS całą historię wymyślili z ojcem dyrektorem ?
ździcho / 77.253.92.* / 2010-11-19 22:10

A ja uważam że katastrofy też nie było .

Była, czy nie było...nieważne! Ważne, ze Kaczyński naciskał na Pilotów i że Tusk ze wsparciem Moskwy zgładził 96 osób w puczu smoleńskim. Są kozły ofiarne? Są. O to właśnie chodzi. Łatwiej wyładować frustrację.
Tornado+ / 79.162.180.* / 2010-11-19 23:16
Polskich oficerów w Katyniu zamordowali Niemcy...Nawet Kacapy chciały ich sadzić za to w Norymberdze!...Cztery razy podchodzili do lądowania, piloci nie znali rosyjskiego, piloci lądowali na lotnisku w Smoleńsku, piloci byli naciskani przez VIP-ów, piloci zeszli poniżej wysokości decyzyjnej, samolot wykonał półbeczkę, za sterami siedział gen. Błasik (dzisiaj ostatecznie zdementowano te plugawe insynuacje)...I tak bez końca będą przeróżne "ździchy" wciskać Polakom i światowej opinii publicznej ten marny kit.. Ale tak jak Zbrodnia Katyńska światowa opinia publiczna prędzej, czy później dowie się całej prawdy o tej niespotykanej w cywilizowanym świecie zbrodni z 10 kwietnia 2010 i mam nadzieję, że w przeciwieństwie do Zbrodni Katyńskiej jej organizatorzy odpowiedzą za swe czyny.
ździcho / 77.255.36.* / 2010-11-20 07:55

Polskich oficerów w Katyniu zamordowali Niemcy...Nawet Kacapy chciały ich
sadzić za to w Norymberdze!...Cztery razy podchodzili do lądowania, piloci
nie znali rosyjskiego, piloci lądowali na lotnisku w Smoleńsku, piloci byli
naciskani przez VIP-ów, piloci zeszli poniżej wysokości decyzyjnej, samolot
wykonał półbeczkę, za sterami siedział gen. Błasik

A pokaż mi Tornado+gdzie te różne "ździchy" to napisały. Ja rozumiem, że prawdziwy patriota musi WIERZYĆ w nieomylny święty DOGMAT o Puczu Smoleńskim, a co zrobisz takiemu "ździchowi" jak on nie chce być patriotą, tylko ZASTANAWIA się co MOGŁO być przyczyną tej tragedii i w tym celu ROZMAWIA z innymi użytkownikami tego forum, a nie uprawomocnia istniejące już dogmaty waląc pięścią w stół.
Anonim z manufaktury / 95.41.236.* / 2010-11-20 05:50
...

" będą przeróżne "ździchy" wciskać Polakom i światowej opinii publicznej"

No, no! Nigdy nie przyszło by mi na myśl, że pisząc w bezsenne noce, po większej części z nudów , komentarze na forum, można kształtować "światową opinię publiczną".


Pozdrawiam Pana Tornado+ i światową opinię publiczną
ździcho / 77.255.36.* / 2010-11-20 07:59
Anonim, jeszcze raz dzięki za wsparcie, to jest bardzo miłe. A propos: Ty już nie bądź taki skromniś, że niby to słabo znasz historię, tak jak to kiedyś napisałeś. Zresztą pogadamy kiedyś w realu przy flaszce jak będzie nam dane. Kto wie - może mieszkasz w sąsiedniej klatce...Pozdrawiam.
Anonim z manufaktury / 95.41.236.* / 2010-11-20 09:15
..

OK, ale takich osób na forum, które starają się oddzielić emocje od faktów, jest trochę więcej.

Trzeba by może założyć jakieś stowarzyszenie forumowiczów, czy jakiś "ruch poparcia dla zdrowego rozsądku" - oczywiście całkowicie apolityczny.
Jeśli do tego dołączą jeszcze jakieś miłe i rozsądne sąsiadki, to kto wie?
ździcho / 77.255.36.* / 2010-11-20 09:31

OK, ale takich osób na forum, które starają się oddzielić emocje
od faktów, jest trochę więcej.

A jeszcze jak każdy przyniesie flaszkę...
velandil / 2010-11-21 15:24 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Widzę, że tu się niezła impreza szykuje ;)
ździcho / 77.255.35.* / 2010-11-21 16:45
No kurde velandil! Dawaj tu do nas chłopie! Bardzo mile jesteś tu widziany, przynajmniej przeze mnie. Pozdrawiam.
velandil / 2010-11-21 17:35 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Skoczę tylko po flaszkę i jestem ;)
ździcho / 77.255.35.* / 2010-11-21 17:42
To już jest nas pięcioro. Każdy niech wali gorzałę u siebie w domu, ale piszmy TUTAJ. Wtedy, jakby nie było, pijemy RAZEM............a kto pierwszy zamilknie to znaczyć będzie, że padł, a jak będzie takie:bbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbb to znaczyć będzie, ze zwalił się łbem na klawiaturę. :-)) Pozdrawiam
ździcho / 77.255.36.* / 2010-11-20 09:24
Popieram ten przedwstępny projekt, tyle że:
Jeśli do tego dołączą jeszcze jakieś miłe i rozsądne sąsiadki, to
kto wie?

Dobrze byłoby, gdyby jeszcze były urodziwe (nie mam na myśli nic zdrożnego, po prostu widok pięknej kobiety znacznie podnosi moją sprawność intelektualną w różnych dyskusjach):-)
Anonim z manufaktury / 95.41.236.* / 2010-11-20 13:08
...

Mam nadzieję , że nie są to wyłącznie "blondynki" !
ździcho / 213.238.76.* / 2010-11-20 23:59

Mam nadzieję , że nie są to wyłącznie "blondynki" !

Wyłącznie to nie, ale im więcej ich, tym chyba wyższe nasze orle loty na ich tle.:-))
tesa1959 / 2010-11-20 20:24 / Tysiącznik na forum i pełna kultura
E tam - chętnie dołączyłabym do Was, bo nie jestem blondynką, ale po co Wam babcia, chociaż młoda duchem:)
Anonim z manufaktury / 95.41.236.* / 2010-11-21 01:33
...
Pani "teso"

Zapraszamy!
Młody duch przeważa sprawę!

Pozdrawiam
tesa1959 / 2010-11-21 09:52 / Tysiącznik na forum i pełna kultura
Dziękuję, jest mi bardzo miło.
zakutyPeOwiec / 77.255.98.* / 2010-11-19 18:15
Doprawdy, piloci?
A ja mysialem, że Prezydent.
Tak jakos do mnie to docieralo!
dsasdsajhg / 178.56.227.* / 2010-11-19 20:25
A nie Putin z Tuskiem ?
parapa / 62.152.159.* / 2010-11-19 18:27
Faktycznie duży sukces po 7 mięsiącach wytężonej pracy prokuratorów brawo,brawo
tade / 83.2.33.* / 2010-11-19 17:52
ja bym na to w życiu nie wpadł
a im to tylko pół roku zajęło
jeszcze tylko nie uściślili czy to teza czy hipoteza
ździcho / 77.253.92.* / 2010-11-19 18:01

czy to teza czy hipoteza

tade!!! To dogmat! W to się wierzy, a nie wnika świętokradco. :-))
tade / 83.2.33.* / 2010-11-19 18:16
ździcho
nie zrozumiałeś
przeczytaj to jeszcze raz
ja kpię z tych pseudo śledczych
ździcho / 77.253.92.* / 2010-11-19 21:57

ja kpię z tych pseudo śledczych

A myślisz, że ja co? Zrozumiałem Cię doskonale.
myślcie / 83.22.107.* / 2010-11-19 17:34
Jak można UNIEWAŻNIĆ zeznania ?
Dokładnie pisze "unieważniono " tj. kto unieważnił
i z jakich przyczyn . Rozumiem , że popełniono błędy w procedurze przesłuchania świadków ?
W takiej sprawie ?
Kontrolerzy mogli oczywiście ZMIENIĆ swoje zeznania , ale rozumiem , że to nie ten przypadek .
A może jedno i drugie ?
Nie za dużo tych wątpliwości ?
nono / 87.118.126.* / 2010-11-19 17:18
ekspertyzy? jakie to pocieszające, a wydaje się, że cygan chce nam po prostu wóżyć z kart, ewentualnie sprzedać uroczą mamusię.
ździcho / 77.253.92.* / 2010-11-19 17:13
Nie wątpię w to, ze kpt. Protasiuk był profesjonalistą, ale podobno był też chorobliwie ambitnym człowiekiem. Takiemu wystarczy tylko powiedzieć: "Arek, nie dasz rady", a wtedy chyba nietrudno wyobrazić sobie, co będzie działo się dalej...
tade / 83.2.33.* / 2010-11-19 18:30

Takiemu wystarczy tylko powiedzieć: "Arek, nie dasz rady"

nie byłby pilotem
Testy, testy by oblał
ździcho / 77.253.92.* / 2010-11-19 22:04
Napisałem tylko, że podobno. Ja niczego nie sugeruję. Dotąd ludzie upierają się przy wyłącznie dwóch możliwościach:
1. Naciski Kaczyńskiego na pilotów
2. Pucz zorganizowany przez Tuska i Moskali
Ja zaś obie powyższe teorie uważam za bezdenną durnotę jednocześnie zadając pytanie, dlaczego Protasiuk to temat tabu i nie wolno go w to mieszać?
tesa1959 / 2010-11-20 20:14 / Tysiącznik na forum i pełna kultura
A nie bierzesz pod uwagę amatorskiego filmu, gdzie było słychać strzały i język rosyjski? To też moim zdaniem ma znaczenie dla śledztwa, tylko jakoś zostało zapomniane przez prokuraturę?
Anonim z manufaktury / 95.41.236.* / 2010-11-21 10:18
..

Podobno przez lotnisko, okoliczni mieszkańcy, skracali sobie drogę i dość swobodnie się po nim " na skróty" - poruszali, bo lotnisko już od roku (?) było nieczynne. Jakieś przypadkowe osoby mogły się na tym terenie znajdować - zapewne była , lub dobiegła w chwilę po katastrofie jakaś ochrona (policja? wojskowi?) z lotniska , która coś tam do kogoś wołała.
Zna Pani określenie "hieny cmentarne" - tacy ludzie też na teren katastrofy podążali - media raczej pominęły ten fakt.

Co do "strzałów" - proszę włożyć do ognia dezodorant w metalowej puszcze (popularny spray) - wybuch przypomina wystrzał.

Nigdy bym tego nie wiedział, gdyby przez nieuwagę dzieci, nie spalił się dom sąsiadów.
Dzieci szykowały sobie przyjęcie , w sobotni, letni dzień, zapaliły świeczkę na stole , zapomniały zgasić i wyszły z domu. Świeczka chyba się przewróciła lub wypaliła , tak nieszczęśliwie, że zajął się obrus , meble i spłonęło całe piętro!
Sąsiad krzątał się w tym czasie na działce przy domu i nic nie zauważył ( okna były zamknięte) , dopiero poderwał się, gdy usłyszał "wystrzał" dochodzący z wnętrza domu : gdy spojrzał na dom, zobaczył dopiero dym i ogień za oknami na piętrze.

To tylko przykład.
Pozdrawiam
tesa1959 / 2010-11-21 22:05 / Tysiącznik na forum i pełna kultura

Podobno przez lotnisko, okoliczni mieszkańcy, skracali sobie drogę i dość
swobodnie się po nim " na skróty" - poruszali, bo lotnisko już od roku (?)

A to ciekawe. To dlaczego w ogóle Rosjanie zorganizowali tam lądowanie naszego samolotu? JAK też tam lądował.
Co do tego wybuchu, to nigdy nie próbowałam doświadczenia z dezodorantem. Wiedziałam, że wybucha od zawsze i moje dzieci były na tyle mądre, że wierzyły mi i też nie próbowały.
A te krzyki :"" nie strzelaj" i "ubij jewo"- może to spreparowany film, a może nie.
ździcho / 77.255.35.* / 2010-11-21 22:33

Podobno przez lotnisko, okoliczni mieszkańcy, skracali sobie drogę i dość
swobodnie się po nim " na skróty" - poruszali, bo lotnisko już od roku (?)
było nieczynne.

Ze Smoleńska do Katynia jest najbliżej. Rosjanie wiedzieli z CZYM Kaczyński przyleci, zatem nie czuli się zobowiązani witać go z pompą i fanfarami w Moskwie, tym bardziej, że wcale go nie zapraszali. On tam leciał ich wyzywać od zbrodniarzy, zatem wskazali mu Smoleńsk. Tego pod uwagę nie wziął przedsiębiorca lotu (wiadomo kto), a Rosjanie wiedzieli od dawna, że mają do czynienia z cymbałem, który najpierw coś robi, a potem się zastanawia. Stąd padło na Smoleńsk. To tym bardziej wyklucza teorię spiskową, raczej sabotaż.
tesa1959 / 2010-11-21 23:00 / Tysiącznik na forum i pełna kultura

. To tym
bardziej wyklucza teorię spiskową, raczej sabotaż.

Ze strony rosyjskiej czy polskiej? Już nie bardzo za Tobą nadążam. Młodość bardziej pasuje do polityki, a dla mnie chyba zostanie wnuczek, jeśli mnie nie oświecisz. Kiedyś takie tematy mnie nie interesowały, ale od jakiegoś czasu tak, zwłaszcza, że w dobie komputerów można wymienić poglądy, a przez to rozwinąć się nawet w moim wieku.
ździcho / 87.205.192.* / 2010-11-22 09:39

Ze strony rosyjskiej czy polskiej?

Piszę o sabotażu ze strony Rosyjskiej tj. o próbie "wypędzenia" polskiej delegacji ze Smoleńska na inne lotnisko po to, by się spóźniła na imprezę. Oczywiście o sabotaż też podejrzewa się premiera, ale ja myślę, że to były tylko prywatne przepychanki między panami Tuskiem i Kaczyńskim, o t taka wzajemna wymiana złosliwości. Jarosław Kaczyński nazwał to zbrodniczą polityką Tuska.
Kiedyś takie tematy mnie nie
interesowały

Mnie polityka nie interesuje wcale, a piszę na forum tylko wtedy, gdy mają miejsce naprawdę ważkie sprawy, takie jak choćby ta. Na jakieś durne odzywki typu: "zbrodnia", "kondominium" czy że któryś poseł ordynarnie przerwał drugiemu posłowi, to nawet nie reaguję. Polityka nikogo nie rozwija, jest tylko zarzewiem sporów, co w konsekwencji prowadzi ostatecznie do wojen. Tak uważam.
tesa1959 / 2010-11-22 09:44 / Tysiącznik na forum i pełna kultura

Mnie polityka nie interesuje wcale

Nie chodzi mi o uprawianie polityki, ale właśnie o przemyślenia na tematy ważne w polityce i głupie postępki polityków. To o czym piszesz, że Cię zajmuje, to już polityka.
ździcho / 77.255.35.* / 2010-11-21 16:50

proszę włożyć do ognia dezodorant w metalowej puszcze
(popularny spray) - wybuch przypomina wystrzał.

Dokładnie tak. Wkładałem to kiedyś do ognia. Wydupiło równo i to był taki odgłos.
ździcho / 213.238.76.* / 2010-11-21 00:13

A nie bierzesz pod uwagę amatorskiego filmu

W żadnym wypadku! Taki filmik potrafi spreparować łepski w informatyce gimnazjalista. Poza tym youtube to dla mnie tzw. "inforynsztok" zsyp rozmaitych śmieci wysyłanych przez osobników niespełna rozumu w wiekszości
tylko jakoś zostało
zapomniane przez prokuraturę?

Raczej zbyte pogardliwym milczeniem jak sadzę.
() / 89.79.216.* / 2010-11-19 17:08
To będzie przełom w ślectwie.Nareszcie jakieś konkrety.
ździcho / 77.253.92.* / 2010-11-19 18:07

Nareszcie jakieś konkrety.

Zachodzi tylko pytanie, czy te konkrety będą poprawne politycznie w ferworze nadchodzących wyborów. Przecież te "konkrety" muszą się komus przysłuzyć, nie?
Wapniak / 2010-11-19 16:59 / Tysiącznik na forum
Niemożliwe... a już myślałem, że sam Prezio...
sarmacki wernyhora / 79.191.99.* / 2010-11-19 15:59
Czy wśród obrażeń pilotów są ślady psich zębów na łydkach? Z mgłą dobry pilot może sobie jeszcze jakoś poradzić, ale wobec obszczekującego ich prezydenckiego teriera Tytusa jest bezradny. Gdyby bydlę skarcił lub wyrzucił z kabiny mógłby się narazić najwyższemu dowódcy IV RP i zwichnąc sobie karierę. Wydaje się dość żałosne, że spora grupa polskich fornali nie rozumie że katastrofa smoleńska, w której dzięki zdolnościom organizacyjnym prezydenta i jego ekipy zginęła setka osób, uchroniła pozostałych 40 mln polaków od zblizonych skutków prezydenckich decyzji, gdyby jednak do katastrofy nie doszło. Cześć pamięci ofiar! Dziękujmy Panu w niebiesiech że wezwał do siebie Lecha! Na pohybel pisiorom!
kri / 83.31.191.* / 2010-11-19 17:43
Pies jak łapie za łydkę z tyłu i nie szczeka bo nie może, człowiek w biegu przewraca się. Jeśli ktoś siedzi za sterami samolotu, to nogi ma z przodu i pies nie ma do nich dostępu. Sz. Pan nie zna sie na zwierzętach. Wnioskuje, że popiełnia Pan omyłkę. A to może drogo kosztować Pańskie otoczenie.
Pawłow / 77.253.92.* / 2010-11-19 18:04

Jeśli ktoś siedzi za sterami samolotu, to nogi ma z przodu i pies nie ma do nich
dostępu.

Dobrze wyszkolony moskiewski pies gryzie łapy trzymające stery.
klkklkl / 83.22.107.* / 2010-11-19 17:42
...... te kynolog

......... 40 mln Polaków
DerSer / 213.158.197.* / 2010-11-19 15:45
Dla kogo ta informacja?
- nikt przytomny w te brednie nie wierzył, a dla przygłupich to i tak nie ma znaczenia...
TU-SK154 / 79.186.12.* / 2010-11-19 16:01
ciesze się że nie tylko ja tak myślę %^#$^&Z%$#
Botycki / 83.7.36.* / 2010-11-19 15:44
A gdzie mieli siedzieć? Co za różnica? Moskwa dokonała w dniu 10 kwietnia AD 2010 eksterminacji polskiej inteligencji tak jak czyniła to choćby za czasów katyńskich. Po to tylko by Polską dziś rzadził sam postkomunistyczny jołup - tak jak to bywało począwszy od przełomu lat 40 tych i 50 tych ubiegłego stulecia. Jak ktoś zna trochę historię, to dobrze wie jak jest Rosja i dobrze wie, dlaczego 96 osób które leciały do Katynia 10 kwietnia 2010 dziś nie żyje.
velandil / 2010-11-19 18:46 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Rosjanie nie są tacy głupi, żeby organizować zamach w okolicznościach tak jednoznacznie ściągających podejrzenia na nich. Natomiast jestem skłonny twierdzić, że mogli dopuścić się szeregu zaniedbań, które doprowadziły do katastrofy, aczkolwiek nie twierdzę, że polska strona była bez winy.
ździcho / 77.255.36.* / 2010-11-20 08:13

Rosjanie nie są tacy głupi, żeby organizować zamach w okolicznościach tak
jednoznacznie ściągających podejrzenia na nich.

A może właśnie oni chcą, byśmy tak myśleli, no bo czemu niby nie? A z tymi zaniedbaniami obu stron to więcej niż pewne.
velandil / 2010-11-22 00:33 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)

A może właśnie oni chcą, byśmy tak myśleli, no bo czemu niby nie?

Być może, choć ja akurat nie jestem przekonany co do takiej wersji. Wydaje mi się to zbyt karkołomnym przedsięwzięciem. Rosjanie mieliby zbyt dużo do stracenia w przypadku odkrycia prawdy.
tesa1959 / 2010-11-19 18:27 / Tysiącznik na forum i pełna kultura
Nie przesadzaj. W Rosji jest przede wszystkim straszny bałagan i pojedynczy człowiek się nie liczy. Co tam jeden samolot, w dodatku polski ! Ale nie jest jeszcze pewne, czy to umyślne czy nieumyślne "zaniedbanie".
ździcho / 77.253.92.* / 2010-11-19 22:29

W Rosji jest przede wszystkim straszny bałagan i pojedynczy człowiek
się nie liczy.

A w którym kraju tak nie jest??!!??!!
tesa1959 / 2010-11-20 10:44 / Tysiącznik na forum i pełna kultura
Tak jak w Rosji, to chyba nigdzie w Europie.
ździcho / 77.255.36.* / 2010-11-20 11:43
A kraje byłej Jugosławii i Albania? Mołdawia? Ukraina? To że nam od dzieciństwa wpajano w szkole, że Rosja to jest najgorszy kraj, najgorszy bałagan i największe bydlaki, nie musi wcale oznaczać, że tak jest naprawdę, ani ze musimy tę doktrynę głosić, bo to nas Polaków święty obowiązek. Czy bierzesz pod uwagę taką możliwość, ze Rosja może kogoś ani ziębić, ani grzać?
tesa1959 / 2010-11-20 20:04 / Tysiącznik na forum i pełna kultura

To że nam od
dzieciństwa wpajano w szkole, że Rosja to jest najgorszy kraj, najgorszy
bałagan i największe bydlaki, nie musi wcale oznaczać, że tak jest naprawdę,

Mnie w szkole uczono, że ZSRR to nasi najlepsi przyjaciele. A tak poważnie: Rosjanie jako naród są bardzo sympatyczni i szczerzy, ale już jeśli chodzi o politykę, to nie wiem czy wiele się zmieniło z propagandy komunistycznej. Ja nie mam uprzedzeń do Rosji, ale trochę miałam styczności choćby z wojskiem rosyjskim przebywającym w Polsce, więc mogę mówić o bałaganie.
A kraje byłej Jugosławii i Albania? Mołdawia? Ukraina?

Na temat tych krajów nie mam dziś zdania, bo niewiele się o nich mówi. Pisząc
Tak jak w Rosji, to chyba nigdzie w Europie.

chciałam jedynie podkreślić ogrom bałaganu. A wracając do tematu katastrofy, to nie wykluczam żadnej możliwości - błędu pilota też, ale nie wierzę w jakikolwiek spisek, w którym uczestniczyłby ktoś z naszego rządu, bo nie miał w tym interesu.
ździcho / 213.238.76.* / 2010-11-21 00:21


nie wierzę w jakikolwiek spisek, w którym uczestniczyłby ktoś z naszego
rządu

No ja też nie.
bo nie miał w tym interesu.

A jaki interes miała w tym Rosja? Tam nie leciał bynajmniej Aleksander Wielki Macedoński celem podboju aż po Kamczatkę. Ludzie przypisują Lechowi Kaczyńskiemu za dużo cech nadprzyrodzonych, boskich, stad takie wybujałe teorie spiskowe.
tesa1959 / 2010-11-21 09:56 / Tysiącznik na forum i pełna kultura
Rosja może nie, jeżeli chodzi o Kaczyńskiego, ale tam zginęli ludzie różnych ugrupowań. Nie mówię o spisku, ale może np. ktoś chciał pokazać nam Polakom, gdzie jest nasze miejsce i kto rozdaje karty. Jeszcze raz powtarzam, że nie wykluczam żadnej przyczyny poza spiskiem.
ździcho / 77.255.35.* / 2010-11-21 17:00

ale może np. ktoś
chciał pokazać nam Polakom, gdzie jest nasze miejsce

Bez przesady. Co prawda Kaczyński pyszczył ostro do Rosjan, ale jakimż on tam zagrożeniem dla nich był, żeby go zaraz tak spektakularnie mordować? Podobnież generałowie - cóż oni warci, skoro polska armia tak na dobrą sprawę nie istnieje? Temu słoniowi to nawet nie chciałoby się podnosić nogi, zeby rozdeptywać taka mrówkę, o ile jeszcze by ją wypatrzył. Powtarzam, nie róbmy z ekspedycji katyńskiej Aleksandra Wielkiego, jego czterech wodzów i 91 osobowej ciężkiej huzarii.
tesa1959 / 2010-11-21 18:47 / Tysiącznik na forum i pełna kultura
Ależ ja nic nie twierdzę na pewno.To takie "moje a może..." Wydaje mi się, że nikt nie miał w tym żadnego interesu, ale zaniedbań na pewno było wiele, a największe chyba w Smoleńsku.
ździcho / 77.255.35.* / 2010-11-21 19:32

ale
zaniedbań na pewno było wiele

Właśnie w tych zaniedbaniach (oraz w nieuzasadnionym uporze i determinacji samych zainteresowanych) cały pies pogrzebany.
a największe chyba w
Smoleńsku.

Ja myślę, ze największe w Samarze - tam gdzie remontowano (lub odwalano leniwe i pijackie partactwo) feralna tutkę. Gdyby nie ten lot, kilka dni później zginąłby ktoś inny gdzie indziej. Rosjanie 10 kwietnia chcieli sabotować tę imprezę z uzasadnionych dla siebie względów, a nawet nie przypuszczali, ze skończy się to aż tak. Teraz muszą wyjść z twarzą, stąd te ich ściemy.
tesa1959 / 2010-11-21 19:38 / Tysiącznik na forum i pełna kultura
Wiesz co? To jest najbardziej prawdopodobne.
ździcho / 77.255.35.* / 2010-11-21 20:07

Wiesz co? To jest najbardziej prawdopodobne.

Twierdzę to z uporem maniaka już od kwietnia i za to mnie wyzywają od POmidorków:
1. Kaczynski (Lech) jeszcze na długo przed wybraniem się z tą wizytą wygrażał Rosjanom pięściami (zresztą komu on nie wygrażał), że publicznie napiętnuje ich za Katyń na oczach całego swiata.
2. Rosjanie chcąc uniknąć publicznej kompromitacji (albo masowych pozwów o odszkodowania ze strony osieroconych i owdowionych Polaków) prawdopodobnie rozpylili mgłę, by Kaczynski odleciał do Moskwy lub Witebska i spóźnił się na imprezę ok godziny z hakiem. Ostatecznie jego wizyta zakończyłaby się wspólnym obiadkiem polsko - rosyjskim, rozmową o dupie Maryni (czy raczej Maszy) i sprawa Katynia wzięłaby w łeb. Tyle, że najwyższe władze Rosji nawet nie wiedziały, że w Samarze serwisanci zamiast coś robić przy tej tutce, to rżnęli w pokera i chlali spirt, a potem przybili pieczątkę, ze tutka jest ganc. Dodać jeszcze do tego kozactwo pilotów i mamy to, co mamy. A Kaczynski (Lech) to nawet pewnie nie wpadł na to, ze mógłby o takowe odszkodowania zabiegać, bo był na to za głupi, za to Putin i Miedwiediew domyślali się, że on może jednak na to wpaść. Ja zawsze twierdzę, że NIGDY nie ma JEDNEJ przyczyny. Przyczyny wszystkich zjawisk na swiecie ZAWSZE są ZŁOŻONE - tak uwazam.
tesa1959 / 2010-11-21 20:30 / Tysiącznik na forum i pełna kultura

. Przyczyny wszystkich zjawisk na
swiecie ZAWSZE są ZŁOŻONE - tak uwazam.

Masz rację, ale w kozactwo pilotów w tej sytuacji nie bardzo chce mi się wierzyć. Przecież mieli na pokładzie najważniejsze osoby z kraju. Oni są często kozakami, ale gdy są sami lub we dwóch. U nas był taki przypadek, że pilot doświadczony i bardzo zarozumiały miał lot szkoleniowy z młodym pilotem i mimo zakazu lądowania z wieży kontrolnej kazał młodemu lądować. Obaj zginęli, spłonęli przy tym. Tu jednak, myślę, do lotu z głowami państwa wybierają ludzi bardziej odpowiedzialnych, chociaż nie wykluczam, że szarży. Protasiuk mógł stwierdzić, że lądował już w gorszych warunkach i zdecydował się lądować.
ździcho / 77.255.35.* / 2010-11-21 20:42

Tu jednak, myślę, do lotu z głowami
państwa wybierają ludzi bardziej odpowiedzialnych,

Z tych odpowiedzialnych też czasami coś wylezie. Podobno Protasiuk był najlepszym pilotem W Polsce, ale też podobno był chorobliwie ambitny, a takiemu wystarczy powiedzieć tylko, ze nie da rady. Poza tym to mój rówieśnik. W tym wieku jeszcze wielu ludziom wydaje się, że są niezniszczalni. Chodzą w góry w czasie burz śniegowych, łażą po rusztowaniach bez zabezpieczeń, jak prowadzą samochód to grzebią w schowku i czytają jakieś papiery (to ostatnie ja sam robię, przyznam się bez bicia, ale obiecuję, ze przestanę). Z wiekiem bezmyślną odwagę zaczyna wypierać rozsadek, a ten ostatni na starość zostaje zastąpiony nieuzasadnionym strachem). Protasiuk był ZA MŁODY. Mało ludzi w tym wieku jest odpowiedzialnych, coś o tym wiem.
tesa1959 / 2010-11-21 22:16 / Tysiącznik na forum i pełna kultura

Z wiekiem bezmyślną
odwagę zaczyna wypierać rozsadek, a ten ostatni na
starość zostaje zastąpiony nieuzasadnionym strachem

Albo nie jestem zbyt stara, albo inna, bo nie przeszywa mnie strach nawet w sytuacji zagrożenia. Jestem wtedy bardzo opanowana, a strach pojawia się po fakcie (tak było kilkakrotnie podczas jazdy samochodem, gdy ktoś niespodziewanie mi zajechał. Dzięki mojemu opanowaniu nic się nie stało - mam bardzo szybką reakcję). WQ schowku jednak nie grzebię nawet, gdy na drodze nie ma ani jednego pojazdu, nie rozmawiam przez telefon i bardzo mnie tacy wkurzają (kiedyś jedna laska jadąca z przeciwka zjechała na mój pas przez to, że gadała).

Protasiuk był ZA MŁODY. Mało ludzi w tym wieku jest
odpowiedzialnych, coś o tym wiem.

Znam młodszych kierujących się rozsądkiem - mój niespełna 30 letni i 21 letni syn nigdy nie ryzykują (tzn. ten starszy raz zaryzykował wyprzedzanie na dziurawej drodze wbrew moim ostrzeżeniom i złapał pobocze. Nic się nie stało, ale od tamtej pory jest rozsądny). Młodszy zawsze był bardzo rozsądny. Znam też spoza rodziny nawet rozsądnych gimnazjalistów .
tesa1959 / 2010-11-21 20:31 / Tysiącznik na forum i pełna kultura
Aha. Mówiłam Ci już kiedyś, że jesteś mądrym człowiekiem? A POwcem chyba nie jesteś, bo zauważyłabym w Twoich postach.
ździcho / 77.255.35.* / 2010-11-21 20:58

Mówiłam Ci już kiedyś, że jesteś mądrym
człowiekiem?

Tak, i to było niemądre stwierdzenie. Który mądry człowiek grzebie w schowku w czasie jazdy i czyta papierzyska??? A może chodzi Ci o to, ze obiecuję, że to zmienię. Może delikatnie dajesz mi do zrozumienia, że właśnie zaczynam mądrzeć (ta obietnica) i jeszcze długa, długa droga przede mną...To byłoby najbardziej racjonalne. Dzięki. Przy okazji: Ja w swoich wpisach tylko staram się oddzielać to co ma sens (moim zdaniem oczywiście) od tego, co nie ma sensu. A POwcem ani PiSowcem nie jestem. Reprezentuję jednoosobową niezarejestrowaną i całkowicie apolityczną partię, której jestem jedynym członkiem i prezesem zarazem.
tesa1959 / 2010-11-21 22:22 / Tysiącznik na forum i pełna kultura

Ja w swoich wpisach
tylko staram się oddzielać to co ma sens (moim zdaniem
oczywiście) od tego, co nie ma sensu.

To jest właśnie mądrość - nie być nagraną płytą, a myśleć samodzielnie.
A POwcem ani
PiSowcem nie jestem. Reprezentuję jednoosobową
niezarejestrowaną i całkowicie apolityczną partię,
której jestem jedynym członkiem i prezesem zarazem.

Ja też, ale czasem zarzucają mi na forum, że jestem za PO. Mamy wiele wspólnego (poza wiekiem i płcią) i chyba dzięki temu często zgadzamy się, a jeżeli nie od razu, to potrafimy sobie przedstawić bez emocji swój punkt widzenia i dojść do konsensusu. Chyba się nie mylę?
ździcho / 77.255.35.* / 2010-11-21 22:48

Chyba się nie mylę?

Prawie nie. Tyle ze ja w swoje wpisy wkładam dużo emocji, ale mam na uwadze pewne granice, tj.dobro osobiste pozostałych użytkowników. Jednak jak ktoś rozrzuca gnój, to trudno mi się powstrzymać i odpłacam tym samym. Nigdy jednak nie robię tego z premedytacją. Sory tesa, ale ja z tego forum zmiatam już, bo strasznie dużo tu wpisów i trzeba się namachać kursorem, żeby namierzyć tę osobę, której się chce odpisać (mam na myśli m. in. Ciebie) a ja jestem dość niecierpliwy. Do zobaczenia gdzie indziej. Pozdrawiam.
ździcho / 77.255.35.* / 2010-11-21 21:18
Co do kozactwa pilotów. Raczej nie wydaje mi się prawdopodobne by prezydent Kaczyński naciskał. Gruba ryba raczej nie będzie podnosiła dupy z fotela, tylko ślamazarnego pilota rozliczy za spóźnienie już po fakcie. Kaczyński nie był typem człowieka, który karci ZANIM do czegoś nieoczekiwanego (przez niego) dojdzie. On na ogół wyciągał konsekwencje PO FAKCIE i to konsekwencje surowe. Pozostaje zatem kozactwo.
ździcho / 77.253.92.* / 2010-11-19 17:20

Moskwa dokonała w dniu 10 kwietnia AD 2010
eksterminacji polskiej inteligencji


Jak ktoś zna trochę historię, to
dobrze wie jak jest Rosja

Przeoczyłeś w swoim komentarzu coś niezwykle istotnego: Za masakrą smoleńską pośrednio stoją Władimir Iljicz Lenin oraz ideologia marksistowsko-engelsowska. Ależ gafa Botycki!
tesa1959 / 2010-11-19 18:31 / Tysiącznik na forum i pełna kultura
Bez przesady. Myślę, że Botycki tak daleko nie sięga. Jednak informacje po katastrofie, że polscy piloci nie znali języka rosyjskiego pozwalają przypuszczać, że jest trochę winy ze strony Rosji. Wojskowi piloci znają bardzo dobrze język rosyjski, bo nawet instrukcja do Tupolewa jest w tym języku.
Anonim z manufaktury / 95.41.236.* / 2010-11-19 18:28
...

A mnie zastanawia ta nieszczęsna polska inteligencja.
Carat , zsyłał polską inteligencję za udział w powstaniach, na Syberię i Zakaukazie, potem rewolucja I wojna , reszty dokonała II Wojna Światowa na wszystkich frontach, w tym Katyń, Ostaszków , Starobielsk i inne , że o niechlubnym okresie stalinizmu bezpośrednio po wojnie , nie wspomnę.
Do zrujnowanych miast i majątków ziemskich napłynęła ludność w prostej linii wywodząca się z chłopstwa uwolnionego z pańszczyzny, przez cara, w 1862 r.

Nasuwają mi się ciekawe wnioski...

Pozdrawiam
ździcho / 77.253.92.* / 2010-11-19 22:43
Dobrze kombinujesz. Gdyby odejmować ich kolejno wszystkich chronologicznie, to tej "prawdziwej" polskiej inteligencji wychodzi dokładnie 96 osób. 10 kwietnia AD 2010 koniec (eksterminacji) wieńczy dzieło (patrz: Botycki). Wystarczy tylko zestawić historię z matematyką, co tylko pozornie się gryzą i wszystko mamy jak na dłoni. :-)). Pozdrawiam.
do początku nowsze
1 2

Najnowsze wpisy