Forum Forum inwestycyjneFundusze

W jaki sposób zabezpieczyć sobie emeryturę

W jaki sposób zabezpieczyć sobie emeryturę

Endrju_ / 89.229.127.* / 2011-05-07 08:18
Witam

Mam prośbę, czy ktoś w miarę obiektywny sposób podpowie w jaki sposób zabezpieczyć sobie dodatkową emeryturę.
Chodzi o to, ze prowadziłem działalność, która zamiast zysku, wygenerowała same straty, w wyniku czego zalegam spora kwotę dla ZUS, kwotę, której prawdopodobnie już nie uda mi się spłacić, mam 40 lat i boję się , że w takim przypadku większość emerytury będzie zabierał mi komornik, w związku z tym chciałbym się dodatkowo zabezpieczyć, za bardzo nie mam pojęcia o rynku kapitałowym, tak więc, jeżeli ktoś się znalazł w podobnej sytuacji, lub wie jak z tego wybrnąć, to z góry dziękuję za odpowiedź.
Wyświetlaj:
tomaszantonowicz / 83.16.65.* / 2012-12-11 11:49
witam wszystkich jeżeli jesteście zainteresowani takimi tematami jak emerytury ubezpieczenia na życie lub inwestycje zapraszam was do kontaktu. Możemy umówić sie na spotkanie na którym poznacie możliwości zabezpieczenia się na przyszłość. Nic was to nie kosztuje poza poświęceniem 30 minut ze swojego kalendarza a możecie się wiele dowiedzieć. Zainteresowanych proszę o kontakt na adres tomasz.antonowicz@onet.pl 728842677
tedchom / 2011-05-08 14:45 / Tysiącznik na forum
Witaj są różne możliwości, ale co do emerytury to nie masz się czego obawiać. Przecież jeśli nie płaciłeś zusu to emerytury i tak nie dostaniesz, a jeśli pracujesz gdzieś legalnie to teraz zus dobierze się do twojej kasy więc spokojna głowa. Gdybyś był zainteresowany jak to zrobić to nie licz że ktoś na forum Ci to napisze
Ciułacz / 2011-05-07 22:31 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Andrju witaj !
Na pierwszy rzut oka to by wyglądało że chcesz porady jak tu wszystkich ponaciąganych wykiwać.Wierzę że tak nie jest i masz zdrowe intencje.W większości zachodnich państw istnieje osobiste bankructwo i to przyjdzie do Polski.Jesteś młody bo 40 lat to kwiecie wieku, jeszcze jest wiele przed tobą.Znam takiego co wyjechał na wyspy aby zapomnieć i przeczekać ale co jeden to inny przypadek.
Pozdrawiam i być dobrej myśli.
Endrju_ / 89.229.127.* / 2011-05-08 18:18
okazałem się, za szczery i nie potrzebnie opisałem przyczynę... która jest w tym problemie nie istotna, bo ja nie pytam jak uniknąć odpowiedzialności wobec wszystkich jak to ciułacz określił ponaciąganych, tylko pytam co polecacie jako DODATKOWE zabezpieczenie emerytalne.
Ciułacz / 2011-05-08 21:48 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Endrju masz rację że że zamiast sie skupić na twoim pytaniu
pytam co polecacie jako DODATKOWE
zabezpieczenie emerytalne.

to piszemy w innym kontekście.
Ja moim znajomym polecam IKE ( indywidualne konto emerytalne )w ramach tego możesz inwestować bez podatku.Nawet poprzez DM w akcje na GPW.
http://www.bankier.pl/fo/emerytury/ike/narzedzia/oferty/
.........................
Są limity rocznego inwestowania, w tym roku jest 10.077 zł.
Może to nie wiele ale zawsze można w systemie otwartym, a podatki na GPW i funduszach, to nie płacisz jak nie sprzedajesz.
Może się ktoś odezwie co wie jak jest w innych krajach ,np Jak by ktoś chciał sobie wykupić emeryturę w Niemczech?
Pozdrawiam
tedchom / 2011-05-08 21:57 / Tysiącznik na forum
No fakt teraz się zacznie każdy będzie mówił że ma najlepsze. Ja używam i polecam platformę Skandi bez limitów masz dodatkowe konto, nie płacisz podatków podczas zmian itd. Ale spisujesz umowę na określoną liczbę lat i są kary za wcześniejsze wybieranie pieniędzy(chodzi o pieniądze z konta A czyli te które uzbierasz w pierwszych 7 latach) Uważam że jest to jedno z najlepszych rozwiązań tego typu. Jednak głównie dla osób które chcą nie tylko odkładać sobie na emeryturę, ale również pomnażać kapitał aktywnie.
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy