Forum Polityka, aktualnościGospodarka

W lutym RPP może obniżyć stopy

W lutym RPP może obniżyć stopy

Money.pl / 2009-02-12 09:27
Komentarze do wiadomości: W lutym RPP może obniżyć stopy.
Wyświetlaj:
ręka / 217.98.20.* / 2009-02-12 09:29
Nazwisko adekwatne do kompetencji, czy może Noga jest nowym tytułem naukowym ?
Mr Bear / 217.98.12.* / 2009-02-12 09:27
Cóż to się stało naszej RPP? Obniżanie stóp procentowych mogę zrozumieć, choć coraz trudniej, ale obniżać stopę rezerwy obowiązkowej dla banków? Przecież praktycznie żaden z tych banków nie jest Polski! Myślę, że powinno zainteresować się tym CBA, i to szybko. ...Panie Noga, jak już kiedyś mówiłem - albo obniżać stopy konkretnie to określonej wielkości, albo wcale, a nie po 0,25 pp. - bo to tak jakby chciało się Panu bardzo siku i zamiast wydalić wszystko od razu próbowałby Pan zrobić to po troszeczku w comiesięcznych odstępach - niezdrowe działanie :)
pablo80 / 195.117.107.* / 2009-02-12 10:28
Zgadzam się z przedmówcą. Stopy trzeba ciąć gwałtownie bo tylko wtedy przyniesie to efekt. Niska stopa = mniejsza rata kredytu dla przedsiębiorcy. Inna sprawa to znaleźć bata na te wszystkie zagraniczne banki bo cudują z marżami i warunkami przy nowo zaciąganych kredytach. Kurs PLN się osłabi ale można to wykorzystać. A moim zdaniem to był i tak sztucznie zawyżony właśnie przez wysokie stopy procentowe. Normalne stopy są na poziomie 2% a nie 7%. Jak najszybciej musimy przyjąć EUR.
dave82 / 213.17.193.* / 2009-02-12 11:40
Spójrz na stopy procentowe w Polsce chłopie najpierw a potem bzdury pisz. Niedługo czkawką nam się odbiją za niskie stopy procentowe - patrz kurs walutowy!!! - to spowoduje lawinę inflacyjną, już teraz widzimy efekty na stacjach benzynowych niedługo zobaczymy w innych miejscach i to dotkliwie
Mr Bear / 217.98.12.* / 2009-02-12 11:54
Słaba złotówka rzeczywiście powoduje wzrost cen. Ale obniżenie stóp w tym momencie złotówce już za bardzo nie zaszkodzi, a przedsiębiorstwom pomoże. ...a że będziemy żyć w biedzie - cóż widocznie tyle warta jest nasza praca, że telewizor musi kosztować średnią krajową pensję.
marszal80 / 83.18.159.* / 2009-02-12 11:18
Normalne stopy procentowe nie są na poziomie inflacji lecz około 2 pkt proc. ponad nią. Ustalanie stopy procentowej poniżej inflacji to jak zaproszenie do ponownego jej wzrostu. Wszyscy ci którzy wierzą w hipotezy że wyższa inflacja sprzyja w walce ze spowolnieniem gospodarczym i bezrobociem, zostali 30 lat w tyle. Keynes się mylił.
Mr Bear / 217.98.12.* / 2009-02-12 11:57
...z tym że teraz nie jest normalnie - inflacja i tak przyjdzie przez słabiutką złotówkę, a ceny same z siebie nie wzrosną z dwóch powodów, skorelowanych zresztą: pieniądz jest trudny do pozyskania (i mimo wszystko drogi), popyt jest bardzo osłabiony.
www_abcmix_pl / 2009-02-12 20:45
w moim przypadku to wszystko idzie po dobrej myśli
mamy zamiar zainwestować w budowy domów a niskie stopy procentowe i tanie działki to idealny moment
jedni na kryzysie zarabiają inni tracą
Pablo80 / 94.254.139.* / 2009-02-12 21:45
Ja widze, że najwięksi krzykacze i przeciwnicy niskich stóp to kredyciarze (CHF) a trzeba było przewidzieć co może się stać z PLN a nie cwaniakować. Chcecie mieć w ogóle za co spłacać swoje kredyty? To zrozumcie w końcu że trzeba pomóc swoim pracodawcom.

Najnowsze wpisy