Forum Polityka, aktualnościGospodarka

W Polsce jest dobrobyt! Dlatego, Panie Prezesie kupimy Panu sznurówki!

W Polsce jest dobrobyt! Dlatego, Panie Prezesie kupimy Panu sznurówki!

Wyświetlaj:
Bartosz Chochołowski / 2006-07-09 21:57 / Redakcja Money.pl
Nie sądziłem, że tak wielu zwolennikom PiS-u zupełnie nie przeszkadza, iż ta partia ich ignoruje. Ale skoro uważacie, że tak być powinno - Wódz robi swoje i nie uznaje za stosowne udzielić narodowi żadnych informacji - to chyba czujecie się dobrze w takim kraju. Ja, jako obywatel, wyborca, Polak, oczekuję od każdej opcji rządzącej, od lewa do prawa, że będzie mnie informować, co i dlaczego robi. Uważam, że to podstawowy obowiązek rządzących.
Porównując swój tekst do wpisów zwolenników Wodza, doszedłem do wniosku, że wykazałem się daleko posuniętą kulturą, taktem i wysublimowanym poczuciem humoru.
A może tak trochę dystansu, drodzy Czytelnicy? Partia to nie religia, a jej szef to nie Bóg! Póki co więc nie wycofuję się ze swoich herezji, a wręcz uparcie potwierdzam, że nie traktuję Jarosława Kaczyńskiego jak Boga, ani nawet jako głowy nowego kościoła. Jest po prostu jednym z wielu polityków, więc można go krytykować tak samo, jak pozostałych.
Dziękując za krytykę pozdrawiam!
mysza / 2006-07-10 00:07 / portfel / Bywalec forum
Nie chcę być złośliwy-ale to ten NARÓD Ich wybrał-niech pije "piwo",które sobie nawarzył.Śmiać się , czy płakać???Walczyli o "wadze",a teraz nie mają kim obsadzić "gabinetu"' ośmieszają nas za granicą.Wprowadzili do władz Leper i Giertycha (nie piszę co onich myślę, bo nie chcę aby mnie aparat zamkął). Nie płakć nie śmiać się-trzeba powalczyć podczas wyborów samorządowych, one w sumie są ważniejsze, tylko mobilizacja rozsądnych ludzi może coś poprawić w końcu Polska nie jest pustynią, rozumni też tu są?
Bartosz Chochołowski / 2006-07-09 23:41 / Redakcja Money.pl
Właśnie transmisja na żywo zainspirowała mnie do napisania tego komentarza (plus reklamówka PiS-u). Jednak niezależnie od poglądów (choć Pański nick jasno mówi, jakie ma Pan antypatie), proszę nie używać takich epitetów, nawet w stosunku do polityków takich jak Gosiewski. W tym wątku forum już zbyt dużo takich słów padło - co prawda większość pod moim adresem. Jednak nazywanie tak ludzi - nie ważne z jakiej opcji - nie jest na miejscu. Ktoś w końcu głosował na Przemysława Edgara Gosiewskiego, więc jego sposób bycia jest akceptowany przez pewien krąg ludzi. Nie wypadł najlepiej w TVN, ale dlaczego miał wyręczać szefa partii w wyjaśnieniach? Niech odpowiada na pytania ten, kto jest sprawcą zmian i zamieszania.
Pozdrawiam!
a / 83.27.14.* / 2006-07-09 20:05
Regulamin forum
Czytelnik / 80.53.195.* / 2006-07-09 19:07
Krytykom Pana Bartosza chciałbym przypomnieć, że Pan Bartosz jest dziennikarzem i żyje z publikowania tekstów. Money.pl jest portalem o wyraźnie widocznej orientacji politycznej (PO, SLD). Pan Bartosz musi publikować teksty, które pozwolą mu na zachowanie współpracy z zarządem portalu i zarabianie na utrzymanie siebie i być może swojej rodziny. Pan Bartosz wygląda na inteligentnego młodego człowieka, co pozwala na uzasadnione przypuszczenie, że powyższy merytorycznie kiepski i prezentujący raczej żołnierski humor felieton stanowi odrobienie pańszczyzny.

P.S. Czy ktokolwiek rozsądny oczekuje, że w Gazecie Wyborczej lub Rzeczpospolitej ukaże się pozytywny tekst o jakimkolwiek polityku PIS, nie mówiąc o politykach SO czy LPR?
iona / 84.40.142.* / 2006-07-09 22:09
Pan Bartosz nic nie musi, jak mniemam. Po prostu ma takie a nie inne poglądy. Dlaczego - to ju z rzecz inna..
tatko / 87.105.26.* / 2006-07-09 19:36
A zasługują oni na jakiś pozytywny tekst,oceniając wszystkich według czynów?
Kaja / 83.31.29.* / 2006-07-09 13:43
Panie Bartoszu jak rozumiem jest Pan zwolennikiem polityków uchlanych do nieprzytomności nad grobami polskich oficerówlub trzymających się flagi w ONZ by nie wywinąć orła (bynajmniej nie białego) , ale za to w starannie dobranych sznórówkach. Moja wrażliwość i oczekiwania od polityków są jednak inne. Cóż kwestia wychowania i gustu.
lan / 2006-07-09 15:55 / Bywalec forum
Masz rację Kaju ja też oczekiwałem i Cieszę się że dziś mamy polityków, którzy są wielokrotnymi przestępcami albo szalikowcami redagującymi faszystowskie gazetki...
olo1 / 87.239.29.* / 2006-07-09 16:58
Masz rację Lan mi też brakuje tych aferzystów i skorumpowanych polityków z SLD PSL i UW ale oni byli tacy sympatyczni i kulturalni smuce się z Tobą że nie mamy TAKICH polityków.
antyPiS / 83.143.40.* / 2006-07-09 17:08
Zapomniałeś o umoczonych aferałach z AWSu i umoczonych pogrobowcach PC
olo1 / 87.239.29.* / 2006-07-09 17:25
Tak zapomniałem wymienić jeszcze AWS masz rację ale napisz wszysto co wiesz o umoczonych pogrobowcach PC (jeżeli potrafisz)
olo1 / 87.239.29.* / 2006-07-09 17:40
Telegraf - napisz konkrety. I co to wszystko potrafisz wymienić? A może coś związanego z prywatyzacją ? - tam jest kasa co?
olo1 / 87.239.29.* / 2006-07-09 17:51
Nie dlaczego ! Jak będą celne twoje uwagi to mnie przekonasz a ja przyznam Tobie rację
olo1 / 87.239.29.* / 2006-07-09 18:45
W Polsce można każdego zeszmacić a „kłamstwo powtórzone 100 razy staje się prawdą” np. Pan Sośnierz – nie wiem czy się ze mną zgodzicie, ale myślą że jest to jeden z najlepszych menagerów w służbie zdrowia a każdy może napisać że nie jest "czysty" bo miał rozprawę sądową – ale wiecie za co?
antyPiS / 83.143.40.* / 2006-07-09 19:26
A wg relacji siostry mojej żony, która jest długoletnią położną w Katowicach - to potworny krętacz.
antyPiS / 83.143.40.* / 2006-07-09 14:45
A ja jestem w stanie zrozumieć, że w obawie o afront dla wschodniej gościnności, a wiadomo, że tam za kołnierz nie wylewają, Kwaśniewski nie zakrył w odpowiednim momencie kieliszka. A ichniejsza wódka kopie niemiłosiernie. To tak tytułem tej do znudzenia powtarzanej śpiewki. To raczej kłamstwo z magistrem jest karygodne.
tatko / 87.105.26.* / 2006-07-09 19:13
Kiedy pięty w gnoju,to jakże do nich dorastać?
olo1 / 87.239.29.* / 2006-07-09 17:19
Wiesz co antyPis zawsze się zastanawiałem skąd się bierze tyle nienawiści i jadu u ludzi ale czytając takie komentarze jak Twój to dochodze do wniosku że chyba Polacy inaczej nie potrafią. Czytając komentarze na róznych portalach napotykam tylko rynsztokowe epitety i wulgaryzmy- kompletne dno, a podobno ponad 90 procent Polaków to katolicy.
bb / 83.27.133.* / 2006-07-09 12:44
W porównaniu z państwem: Julia1, Zulus i sęk autor w bardzo kulturalny sposób wyraził swoja opinie na temat człowieka, który wpływa na zycie całego narodu. Język stosowany przez zwolenników PiS jest charakterystyczny...Jakkolwiek Pan Kaczyński został wraz ze swoją partią wybrany w wyborach nie znaczy to, ze nie podlega krytyce narodu (na tym polega demokracja drodzy Państwo, i tym różni sie od kultu jednostki). Przypominam, ze naród to ogół mieszkańców polski a nie tylko zwolennicy PiS.Osobiście byłam w piatek delikatnie mówiąc zdegustowana sposobem w jaki my obywatele Polski zostalismy potraktowani w tak ważnym momencie, jak zmiana na stanowisku premiera! Wyglądało jakby "szary" tłum nie był godny rzeczowej informacji! To zakrawa na lekceważenie narodu przez osoby, które mają go reprezentowac! Pan Chochołowski w sposób zartobliwy wyraził to co wiele osób widzi i komentuje, a wyzywanie tych co maja odmienne zdanie od zwolenników PiS od cytuję: cham, kłamca, hipokryta, głupi, obłudny, zero, sukinsun, rozwydrzony wyrostek, itd...świadczy tylko o poziomie i wychowaniu osób piszacych te posty. W ten sposób nie zmienicie odbioru Waszego idola, jak i nie zmienicie faktów !!! (a porwane sznufówki i brudne buty cała Polska widziała)
bb / 83.27.133.* / 2006-07-10 14:14
"strach się śmiać", rodzice nauczyli mnie (na dekalogu m.in.) poprawności moralnej i obyczajowej, sama uczyłam tego moich dzieci! Nauczono mnie też dystansu do siebie i poczucia humoru! i jeszcze...zawsze mi mówiono, że każdy sądzi według siebie... czyli podejrzewa i ocenia innych według tego do czego SAM JEST ZDOLNY!!! Poziom wypowiedzi interlokutora w zasadzie potwierdza to co napisałam powyżej, tym bardziej, ze mi "doprawia mordę", ale do takie praktyki po ostatnich wyborach raczej mnie nie dziwią...niestety staja sie standardem..jaki pan taki kram
bb / 83.27.133.* / 2006-07-10 14:32
ps. GW nie czytuje i nie pamietam, żebym ja miała w rękach (może czas sie zainteresować?), poglądów P. Michnika nie znam (może wstyd?), ze wstydem przyznaję....TV oglądam :((( , ale co gorsza ogladam w niej transmisje z sejmu i konferencje prasowe PiS... tak jakoś ciekawi mnie co mi i mojej rodzinie ten układ polityczny zgotuje na najblizsze czasy....i czarno to widzę. i obiecuję!!!! na jablizsze wybory pójdę i zaciągnę całą rodzinę!!!...ktoś powiedział, ze demokracja to taki ustrój, który zapewnia, ze nie będziemy rządzeni lepiej niż na to zasłużylismy!!! ŚWIETA PRAWDA!!!
tatko / 87.105.26.* / 2006-07-09 19:01
Multum słów,z których nic nie wynika. I po co to pisać? Jest to tzw.przeżuwanie szmat.
tatko / 87.105.26.* / 2006-07-09 13:02
Oto przykład typowej choroby: jakieś KOSKI,KAPUSIE,TW i cholera wie ,co jeszcze.Na temat,proszę,na temat. A te wypociny proszę umieścić w innym miejscu
antyPiS / 83.143.40.* / 2006-07-09 10:43
Przeklejam komentarz z naprawdę prawicowego forum (a nie jakiejś katolewicy):

"Do rządu pódą komuniści twardo związani z Kaczyńskimi

1. Jasiński tow. PZPR
2. wróci pewni TW Beata
3. Kaczyński - agent SB

W każdym domu będą dzieła Lenina + praca doktorska Kaczyńskiego.

A jeśli chodzi o tego złodzieja (który jest łapówkarzem a to chyba jednak różnica) to ten tzw złodziej był w PC czyli..... teraz PiS.

to że potem był w UW i trafił do PO do frakcji, której PO się pozbyło a przygarneli ich Kaczyńscy (W Warszawie układ warszawski wspiera PiS jak ktoś się nie orientuje)"

No comments.
Zulus / 81.190.74.* / 2006-07-09 09:50
Masz Pan kulturę rynsztokową. Najsmutniejsze dla Pana jest to, ze majac odmienne poglądy nie potrafi ich Pan wyrazić w sposob cywilizowany. Obnoszenie się ze swoim chamstwem jest naprawdę żałosne. Chce Pan być dowcipny?
jocker73 / 84.135.144.* / 2006-07-09 02:15
Pan Bartosz jest jednoznaczny i pewnie niesmaczny dla pana prezesa, ale krytykuje coś, co pan prezes może i powinien zmienić, a mianowicie sposób, w jaki jest dostrzegany i w jaki nas pewnie będzie reprezentować.
Pan J. Kaczyński jak na razie jest pośmiewiskiem i ignorantem na miarę dyktatora i trzeba mu to powiedzieć skoro tego sam nie dostrzega, mimo jego mądrości.

Nie zapomnijmy, że PIS reprezentuje tylko około 30 procent z nas a zachowuje się tak jakby to było 90 procent.
tatko / 87.105.26.* / 2006-07-09 19:49
Trzeba uściślićz tymi procentami. 30% miałby PiS,gdyby do wyborów poszło 100 % uprawnionych. Ale skoro poszło coś koło 40% , to trzeba obliczyć ile to jest 30% z tych 40%. Wydaje mi się,że to około 3 mln wyborców. A uprawnionych było grubo ponad 20 milionów, czy czasem nie 26 ? W przybliżeniu zagłosowało ponad 10 milionów.Więc jak się ma 3 do 10? A chełpią się jak gdyby było odwrotnie.
paseo / 2006-07-08 14:08 / Bywalec forum
Piekny tekst,BRAWO !!! Co nie zmienia faktu,ze nasz kraj stacza sie coraz szybciej w czarna dziure.
monbak / 2006-07-08 13:13
z dzisiejszego washington post:
Lars Christensen, senior central European analyst with Danske Bank, said of Marcinkiewicz's resignation: "We now have basically a government of nationalists and people with an extremely parochial view of things. This is just bad news on top of bad news."

Law and Justice sources said Marcinkiewicz had become increasingly at odds with the powerful twins over appointments to various state posts and general direction of policy.

They were frustrated by the slow pace of change at the helm of state owned firms and agencies and have promised a radical break from what they saw as an unholy alliance of political and business elites with former communist apparatchiks.

While Marcinkiewicz has sought to please foreign investors with promises of fiscal discipline and paid at least a lip service to market reforms, the Kaczynskis are suspicious of markets and want to protect the economy from foreign dominance.

Both insist that Warsaw needs to act tough when dealing with its neighbors and EU partners, which critics say is a recipe for alienation and marginalisation of the European Union's biggest ex-communist member.

Financial markets have viewed Marcinkiewicz, his party's former chief economic spokesman, as a safe pair of hands, even if lacking political clout to carry out major reforms.

His resignation hit the zloty, which dipped to 4.07 against the euro in after-market trading from around 4.02 on Friday afternoon.

"This is extremely bad. He was the last person in the government who understood the market view, the economy, the outside world in general," said Danske Bank's Christensen.

Many analysts believed Marcinkiewicz's popularity ratings, well above those of both Kaczynskis, were a thorn in the side for the brothers and would eventually lead to his dismissal.

coż... to ostatnie zdanie jest chyba najlepsze ;)
T.B. / 217.30.157.* / 2006-07-09 09:22
Wizerunek naszego Kraju na arenie międzynarodowej leci w dół po równi pochyłej niestety obawiam się, że to nie koniec.

Pozostaję mi tylko przyłączyć się do życzeń Pana Bartosza, życząc „jak najwcześniejszego i jak najdłuższego urlopu!” Panu Premierowi. Naprawdę wierzę, że ta koalicja nie dotrwa do końca kadencji sejmu i konieczne będą nowe wybory – oby stało się to jak najszybciej.
T.W. / 83.31.59.* / 2006-07-08 12:36
Tak.... doszło do tego, że nas Polaków reprezentuje ktpś, kto wyglada jak nie pościelone od kilku dni łóżko.
tatko / 87.105.26.* / 2006-07-08 21:17
Ale łóżko służy też do robienia rzeczy przyjemnych. Z kobietą,ma się rozumieć!
los / 83.23.170.* / 2006-07-08 12:26
czemu sie tak rozczulacie nad tym zacofanym czlowiekiem,który chce rzadzic według zasady mozecie mnie nieszanować ale będziecie się mnie bali.Takie pojmowanie wladzy dzisiaj to czysta glupota,ale co zostało wodzowi którego popiera sekta rydzyka i trochę małorolnych chłopów ze wschodniej polski,oraz element spod budki bo obiecuje im ochłapy i zapomogi.
Precz z kurduplami.
vic / 83.21.59.* / 2006-07-08 12:00
Popieram Pana Panie Bartoszu. Nawet chetnie dorzucę się do nowych sznuroiwadeł dla Wodza. Oby dobrze zasznurowane buty zaniosły go daleeeeko , jak najdalej stąd ...
monbak / 2006-07-08 11:52
A mnie sie otwartość listu p. Bartosza podoba. Ad personam, bo naszą rzeczywistość zaczyna tworzyć kilku [dosłownie] osobników, którzy za nic mają resztę. Za chwilę nie będzie już "obozu rządzącego" tylko dwugłową harpię z dziobami, która wyznaczać będzie drogę, prawdę i definicję sprawiedliwości - podług swojego uznania. A prawo będzie tępić tych, co myślą odmiennie [nie użyję słowa "inaczej" - bo to już kwalifikuje na margines spoleczny]
do początku nowsze
1 2

Najnowsze wpisy