Forum Forum dla firmKsięgowość

"Wakacje pod gruszą" w małych firmach, ztrudniających poniżej 5-ciu pracownikiów...

"Wakacje pod gruszą" w małych firmach, ztrudniających poniżej 5-ciu pracownikiów...

Tomk / 195.64.158.* / 2007-07-11 10:36
... na pełnym etacie. Dotacja jest wypłacana z ZFŚS (zakładowy fundusz świadczeń socjalnych) w wysokości ustalonym w regulaminie pracy i wynikającym z ustawy o ZFŚS. W firmach gdzie jest zatrudnionych mniej niż 5-ciu pracowników na pełnym etacie tegoż funduszu nie trzeba tworzyć. Pytanie, które chcę zadać - czy pracownicy etatowi w małych firmach również powinni otrzymywać dopłatę do "wakacji pod gruszą", jeżeli tak to z jakich przepisów to wynika.
Wyświetlaj:
księgowa / 83.30.220.* / 2007-07-22 16:24
niestety nie istnieją takie przepisy i pracodawcy nie dopłacają jest to tylko ich dobra wola jeśli stworzą regulamin wynagradzania i będzie to zawarte w /w regulaminie to tak ale w tak małych firmach nie ma takiego obowiązku i jak dotej pory nie spotkałam się z taką formą dofinansowania dla pracowników.
laleczka / 91.94.159.* / 2007-07-30 23:21
ja pracuję w takiej firmie gdzie jest nas 9 i dostaliśmy po 200 zł nie wiedziałam gdzie mam wpaść z tą kasą...od ilu pracowników powinno być wypłacane socjalne?

Najnowsze wpisy